» »

Tiskalnik za nalepke

Tiskalnik za nalepke

_QS8_ ::

Pozdravljeni,

Kupujem prenosljivi tiskalnik za nalepke in vas naprošam za kakšen nasvet kaj se splača kupiti oz. na kaj naj bom pozoren pri odločanju med različnimi modeli.

Aja tiskalnik bom rabil za označevanje kablov, parapetnih kanalov, opreme v komunikacijski ter el. omari itd.

Nekako sem zaznal, da se največ ponujajo znamke Brady, Dymo, Brother,... in me zanima ali imate kakšne izkušnje med enim in drugim? Razlike v ceni so kar velike zato raje vprašam preden kupim kakšen šrot. Odlično bi bilo, če mi kdo odpiše tudi obstojnost samih nalepk ter kaj ter kje se splača kupovati nove kasete oz. kje jih kupujete vi!?

Thx in lp,Q



matobeli ::

DYMO FTW!

Mal preveri kakšne funkcionalnosti ponujajo različne firme, oziroma ksj točno rabiš met, povezljivost s PCjem, cena kartuš...

_QS8_ ::

No saj točno kakšne informacije bi rabil od tistega, ki ga uporablja privat ali v službi.

Predvsem cena kaset ter njihova obstojnost.

Namreč nebi želel, da se ob dotiku nalepke potem barva razmaže in se nič ne da prebrati!

matobeli ::

Lahko ti povem da original DYMO nalepk ne boš zjebal na hitro. Verjetno bi na UVju zdržale ene 10let.

Fake kartuše so malo slabše, ampak še vedno to ni tvoja vsakdanja etiketa. (Z čistilom/topilom sem uspel fejk malo bolj zbrisat kot original)

Mislim da vse tri firme na isti način delajo, nobena se ne bo zmazala tudi če jo primeš takoj ko pride ven iz printerja.

Poglej kaj ponuja posamezni proizvajalc. Kot za firmo glasujem za DYMO.

JeBelaCesta ::

Jaz imam predhodni model https://www.techtrade.si/brother-tiskal...
kaseta https://www.techtrade.si/brother-trak-p...

Naletel sem na problem in sicer se nalepke na kablih, če so ovite (npr kot pri 3:20 odlepijo (predvidevam da zaradi klime oz suhega zraka)
zato jih raje printam kot je vidno na posnetku ob 4:35
lep pozdrav iz višav ;-)

Kamion ::

Za lepljenje okoli kablov se uporablja poseben trak, primer: Flexibile ID TZe-FX631 (oznaka FX pomeni Flexibile ID)
https://www.brother.si/supplies/p-touch...
Obstajajo tudi Strong Adhesive (Oznaka S), fluorescentne, trak za zavijanje daril...
https://ptouch.com/embellish-ribbon-pri...

Jaz kupujem trakove za Brother tiskalnike nalepk na AliExpressu, približno 1,70 - 2,50 $ na kaseto odvisno od tipa kasete.
Res da so nekoliko slabše kvalitete, vendar sem za ~1/10 cene čisto zadovoljen.
Strojček je navadno dokaj poceni, resnično preplačaš kasete ...!

Brother nalepk ne moreš kar tako izbrisati, saj je črnilo vmes med dvema plastema (na vrhu je prozorna plastika, nato črnilo in spodaj je barva ter lepilo). Nalepko tako uničiš le če ji odstraniš zgornjo prozorno plast, vendar boš prej celo nalepko odlepil!
Imam izkušnje z Dymo in Brother in če bi izbiral bi vzel Brother.

Pri nakupu bodi pozoren na tipkovnico, jaz se ne morem navaditi na postavitev ABC, stalno iščem črke, zato če se le da vzemi QWERTY/QWERTZ.

Bolj kot so printerčki profesionalni več funkcionalnosti imajo, npr: tiskanje črtnih kod. Sam moraš povedati za kaj boš tiskal nalepke, da ti znamo pomagati.

matobeli ::

Komentar na ABC postavitev je še kako na mestu! Pain in the ass da ni večjega!

Mislim, qwertz je na svetu že od pamtiveka zakaj za vraga dajat abc

Če maš veliko ponavljajočih zadev ti bo precej olajšal delo model z priklopom na PC in z veliko prostora za shranjevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

s1m0n ::

Jaz imam že leto dni Brotherja (ta zgornjega iz videa, E300)
Uporabljam v njem original kasete pa tudi kopije in z nobenimi do zdaj ni bilo težav.
Se pa baterija kar hitro izprazni zato je dobro imet dve ali pa vedno priklopljenega na napajanje...
Za kable je najboljše skrčka, a ni prav poceni drugače pa ta Flexible trak služi zelo dobro.
Lepo se, da tudi naredit za patch panele in podobno razporejene označbe, avtomatsko oštevilčene.

Kot minus bi dal le baterijo ter potratno porabo traku (odpad / odrez na začetku traku pred vsakih tiskom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

MTB ::

V službi imamo brother p-toucha, modela ne vem, že kakšnih 15 let. Nalepke natisnjene na začetku so še vedno kot nove.

_QS8_ ::

Ok se pravi, da ne rabim potem gledat za najdražjimi kot je Brady in bo Brother kar zadostoval?

Namreč znanec je imel Brady-a in so nalepke bile res odlične (kot Tesa Extra Power) a kot gledam na spletu, so tudi njihove cene več kot odlične!

Hvala vsem za dobre nasvete predvsem za tiste glede cen kaset, vzdržljivost baterije, možnost priklopa na PC, QWERTY/QWERTZ tipkovnice, črtnih kod,...

O črtnih kodah do sedaj še nisem razmišljal, ker nisem vedel, da ti majhni tiskalniki omogočajo tudi to. Mogoče lahko kod potrdi kako se to obnese? To funkcijo kaj uporabljate in ali moraš za to napravo priklopit na PC in z dodatnim orodjem to tiskat?

Super in hvala! Če ima kdo še kaj pa je seveda več kot dobrodošlo :)

_QS8_ ::

Aja še to!

Se na katerem od vašem tiskalniku da nastaviti dolžina pred in za tekstom?

Namreč opažam, da gre večina nalepke v nič in zato še to dodatno vprašanje.

Thx!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _QS8_ ()

JeBelaCesta ::

dolžina pred/za textom je mislim da obvisna od razdalje med glavo tiskalnika in škarjami ki odrežejo trak. Lahko seveda podaljšaš, da bi rezal tik pred/za textom pa ne gre
lep pozdrav iz višav ;-)

Baja ::

mi mamo nekega brotherja (~10 let star), še vedno dela kot treba, nalepke so tudi še vse kot prvi dan.

tudi pri tem pride na eni strani kar nekaj prazne nalepke ven. če se mi da, odrežem s škarjami ;)

_QS8_ ::

No saj to.

Je škoda traku, ker za vsako nalepko vržeš v smeti vsaj še eno prazno.

Kaj pa nalepke ovite okli kablov, za katere @JeBelaCesta pravi, da niso obstojne in se limajo stran!? Kaj je njihov trak tako slab? Od Brady vem, da so bile močne in si se moral res potruditi, da si jo lahko sploh odstranil.

Namreč nalepke ovite okoli kablov so po mojem mnenju veliko manj izpostavljene poškodbam kot druge in zato mi je ta sitem pri vseh najljubši.

Kaj pa črtne in QR kode? Imate kdo kake predloge glede tega.

Predvsem me zanima za komunikacijske omare in označevanje aktivne opreme.

Baja ::

pri meni gre za kakšen 1-2cm več traka na eni strani. ni glih cela nalepka. lahko pa natipkaš roman pa ročno porežeš ;)

_QS8_ ::

Ja na eni strani in to je 4 cm na obeh. Če označuješ kable je to ena nalepka v smeteh. Je?

In če ne kupuješ ravno pri kitajcu kjer je čakalna doba 30 dni, potem te nalepke niso ravno poceni, da bi jih metal v smeti.

Kot sem zasledil, so trakovi nekje od 20EUR do 60EUR (odvisno od dimenzije) in če za vsako nalepko vržeš stran eno prazno, je to tako kot bi vrgel stran 30EUR na kaseto.

3-4 trakovi pa je že lep kos novega orodja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _QS8_ ()

JeBelaCesta ::

poslikam jutri v sluzbi kaj tocno imam in kaksne nalepke printa ter primer odlepljenih nalepk navitih okoli kabla
lep pozdrav iz višav ;-)

_QS8_ ::

@JeBelaCesta,

Predvidevam, da nalepke niso najlonske? Namreč najlonske bi se morale skrčiti kot izolirni trak in bi morale prijeti.

A mogoče več ali za vaš tiskalnik obstajajo tudi najlonske nalepke?

JeBelaCesta ::

tu jutri javim točen model tiskalnika in se lahko nato preveri kaj vse obstaja zanj
lep pozdrav iz višav ;-)

s1m0n ::

Te navadne niso prav za kable ker niso nič prožne/raztegljive.
Za zastavice na kablih jaz uporabljam Flexible ID ter HSe Heat Shrink Tube oboje se odnese odlično!
So pa prav ti traki med ta dražjimi...

JeBelaCesta ::

@_QS8_
tega imam: https://www.conrad.si/?websale8=conrad-...

@s1m0n
če sem prav videl potrebujes model E300 za tiskanje "tube" nalepk
lep pozdrav iz višav ;-)

Zgodovina sprememb…

_QS8_ ::

@s1m0n,

Če pa sem omenjen trak imel pa v roki! Pa ja vem kaj sem imel v roki?

Po trojih navedbah bi sklepal, da tudi "Shrink Tube" ni skrčljiv!?

Spomnim se tudi, da na otip ni bil čisto gladek in je imel nekakšno mrežno strukturo.

@JeBelaCesta,

Thx za info a raje bi imel QWERTZ kot ABC, če že kupujem novega.

Je pa cenovno mamljiv oz. že skoraj smešno poceni!

Na conrad-a nisem niti pomislil in bom malo pogledal. Thx!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _QS8_ ()

JeBelaCesta ::

@_QS8_ tega imam:

primera odlepljenje nalepke:

lep pozdrav iz višav ;-)

Matko ::

točni tip rumene nalepke?
Je ali ni Flex?

s1m0n ::

To definitivno ni Flexible tip traku... Ta navaden je bolj uporaben za zastavico kot pa, da je omotan tako kot v tem primeru.

JeBelaCesta ::

to so te nalepke:

bom kupil sedaj https://www.techtrade.si/brother-trak-p... in javim kako se obnesejo
lep pozdrav iz višav ;-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Printer nalepk

Oddelek: Kaj kupiti
325042 (2323) hitriamis
»

Printanje na folijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51110 (954) Racunalnik
»

Barvni laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
233830 (1502) mat xxl
»

Označevanje(labeling) mrežnih kablov

Oddelek: Omrežja in internet
293318 (1916) Baja
»

Kje dobiti nalepke za WiFi?

Oddelek: Omrežja in internet
61940 (1761) SeMiNeSanja

Več podobnih tem