» »

Skype 6.1.59.129 briše kontakte

Skype 6.1.59.129 briše kontakte

lopov ::

Živ,

zadnja verzija Skype (6.1.59.129) na windows mi dela štalo -- nameščenega imam na 3 računalnikuh (2x doma, 1x v službi) in ob vsakem zagonu mi po briše main.db, tako da ostanem čisto brez kontaktov.

Še kdo s problemom? Imam backup kompletnega direktorija (%appdata%\skype), samo je vse skupaj nesmiselno ker enostavno "ignorira" in vsakič najprej "počisti" :X
  • poskusil klonirati: lopov ()

lopov ::

Okej, v enem od poskusov mi je (končno) uspelo, da so kontakti obstali. Skopiral sem le "main.db", če prenesem kompleten backup ne deluje ...

mat xxl ::

Zadnja verzija je vsaj na W7 64 bit 6.1.60.129 in sem inštaliral vsaj na 5 mašin z sistemi xp in W7 64 in nikjer ni bilo teh težav, sicer so pa kontakti ali stiki na njihovem serverju, saj ko sem se z službenim imenom prijavil še doma so se mi vzpostavili prav vsi službeni stiki pa je šlo za novo namestitev Skypa.

lopov ::

Imaš kje Win8? IMO je mora biti povezano s tako kombinacijo, sem enako "anomalijo" opazil še na dveh računalih z Win8.

Sam imam Win7/win8/Ubuntu kombinacijo in do Win8 nobenih problemov, pol pa tole ...

Kakorkoli -- rešitev je backup kontaktov ali (kot v mojem primeru) kopiranje main.db.

mat xxl ::

Jaz Win 8 ne bom nikoli imel, ker gre za vmesen sistem, enako, kot je bila Vista, za tiste, ki ljubijo težave pa Izvolite ... ;)

Ne resno nimam Win 8 in ne bom imel, sem šele pred letom do dveh začel z Win 7, ko so bili varnostno dovolj preverjeni....

lopov ::

Povej mojemu šefu, kateri je z Viste prešel na Win8 8-)
Sedmico smo (seveda!) spustili ... LOL

mat xxl ::

Jao pa koga imate to za šefa, sam nisem IT jevec, samo če znaš malo brati, pa koga za kak nasvet vprašati, potem je to jasno takoj....., sicer pa zdaj šefu razloži naj uštima, kar je zakuhal ........

Je pa morda pše ena varianta, morda lahko spraviš tvoj W8 v W7 mod, skratka, da se obnaša z Skypom, kot bi bil W7, ali pa na kakem tujem forumu ali kar na MS direktno vprašaj, saj imate licence, torej pripada support in glede na to, da je MS lastnik in W8 in Skypa bodo že rešili težžavo ali pa svetovali kaj in kako, predvidevam, da če ste jo vi zaznali na več kompih, da gre za znani bug, za katerega je morda že popravek zunaj....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490435704 (1385) jedateruk
»

Win 8 / Win 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8517330 (15822) solatko
»

Mnenja o Oknih 8 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1304203456 (140448) Markl
»

HP nazaj na Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9538840 (32701) krneki0001
»

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Oddelek: Pomoč in nasveti
378481 (7687) Invictus

Več podobnih tem