» »

Plastika v Olje?

Plastika v Olje?

OilMen ::

Pozdravljeni!

Gledal sem nekaj posnetkov kako so "zopet" Japonci nekaj izumili... Izumili so napravo, da pretvori iz plastike v olje, kar lahko baje narediš tudi doma z nekaj več izkušenj. Sedaj me pa zanima kakšna je težavnost, če naredim "doma" ali vsaj probam ;).

Zanima me, če ima kdo kakšna navodila, priporočila in kaj vse priporočate. Kakršen koli nasvet mi bo prav prišel.

Hvala
Lep pozdrav

vorantz ::

Olje za v fritezo? :))
Najbrž si mislu benz oz nafta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

OilMen ::



Jap kakšen dober nasvet ? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OilMen ()

pegasus ::

Zračunaj lastne frekvence polimerov v plastiki in jih z ustreznimi mikrovalovi bombardiraj toliko časa, da razpadejo na verige primernih dolžin za vrsto goriva, ki ga želiš delat.

Halfdead987 ::

Je to olje potem za kaj uporabno?

Apofis ::

Za ušesno mast je uporabno

Unknown_001 ::

Možno je, da jim je ratalo polimere razgradit, da so vn prišli v obliki olja. Zdj ne bi znal razložit kaj so točno nardil, ker bi nucu vedet kenijsko sestavo olja.

Spet odvisno od tega iz kakšne plastike so to delal. Možno je, da so iz termoplastov delal, ki imajo amorfno (neurejeno notranjo) zgradbo, kar omogoča nadaljnjo obdelavo, zato kakšen bakelit al pa kj podobnega odpade.

Zelo verjeten kandidat bi lahko bil polietilen.

Pardon, če sem mal zavil, nisem si YT filmčka pogledal, kar mam omejitev za 3G internet.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Bi rekel da je DIY težavmost lvl impossible... =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mihec87 ::

Glede na posnetek je zadeva simple(zakomplicirano toliko kot žganjekuha) sedaj če niso zamolčali česa....Seveda to kar dobiš ven je potrebno rafinirat da je uporabno za kaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Unknown_001 ::

mihec87 je izjavil:

Glede na posnetek je zadeva simple(zakomplicirano toliko kot žganjekuha) sedaj če niso zamolčali česa....Seveda to kar dobiš ven je potrebno rafinirat da je uporabno za kaj...


Ha ha, sj za ostale postopke pridobivanja materialov tudi danes govorimo, sj čist izi, ker gre dejansko res za osnovne postopke, ki so nam znani, ampak idejo dobit, kako do tega pridt in use skp skombinirat, to je pa druga pesem.

Po vojni je vsak general ;)

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Unknown_001 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Glede na posnetek je zadeva simple(zakomplicirano toliko kot žganjekuha) sedaj če niso zamolčali česa....Seveda to kar dobiš ven je potrebno rafinirat da je uporabno za kaj...


Ha ha, sj za ostale postopke pridobivanja materialov tudi danes govorimo, sj čist izi, ker gre dejansko res za osnovne postopke, ki so nam znani, ampak idejo dobit, kako do tega pridt in use skp skombinirat, to je pa druga pesem.

Po vojni je vsak general ;)


Logika da spomnit se to ter zadeve izpeljat do uporabnega nivoja ni mačji kašelj..Samo sam postopek ni videt pretirano težak(če niso česa zamolčali ko enkrat vidiš) za razliko od poti do njega....

Nisem pa nikjer podcenjeval kar so ustvarili,ideje v bistvu komentiral samo postopek ki nam je sedaj znan in nič drugega..In je tale general totalno neumesten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Unknown_001 ::

@mihec87 No, no, oprosti, nisem te hotu užalit, ampak sem samo opomnil. Tale z generaom je pa še kako umestna, ker marsikdo, med raziskovanjem nima pojma, pol, ko pa en pogrunta, so pa vsi pametni za 5. S tem nisem direktno mislil tebe, ampak skupino ljudi, ki dejansko tako funkcionira.

mihec87 ::

se strinjam...hotel sem samo povedati da mi je jasno da do samega postopka prit ni bilo izi..No če ni doma lih rafinerije za nadaljno obdelavo olja je vprasanje smisla tega početja..

Bi pa bil zanimiv preizkus tole star ekonom lonec na vrhu cev ki je speljana v vodo..

pegasus ::

Kot sem že rekel, zadeva laufa na modificirano mikrovalovko in ni prva te sorte. Sem o tem bral že vsaj 5 let nazaj.

dzinks63 ::

Če bi bilo kaj resnega na tem, bi se to že masovno delalo, oktanska goriva so zaenkrat še vedno zelo dobičkonosen posel in bi takšno stvar , če je končna računica pozitivna pobrali brez velikega razmišljanja in vanjo investirali gore denarja. Tisto za 5let nazaj se je izkazalo, da ni to to.

vorantz ::

To je najbrž ko una elektroliza vode v avtih
Vsake par let se nekdo spomni pa ponosno razkazuje svoje odkrtje kljub temu da gre za ista neuporabna jajca kot vsa leta prej

Phantomeye ::

a ni 1 kila plastike dražja od litra olja? :D

francek1 ::

Phantomeye je izjavil:

a ni 1 kila plastike dražja od litra olja? :D

Posebej odpadno super plačajo, ja...potem se boš pa zbudil.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Unknown_001 ::

Phantomeye je izjavil:

a ni 1 kila plastike dražja od litra olja? :D


Svež granulat je. Odpadna pa vrednost takoj izgubi.

alexa-lol ::

To je stara stvar, ki jo vsake toliko časa prodajajo kot revolucijo. Gre za pirolizo umetnih mas. Kakor koli obrneš še vedno plačaš več da te odpadke segreješ, kot pa dobiš ven s prodajo bencina. Se pa to bolj splača kot pa npr sežig umetnih mas ker s tem dobiš več enrgije ven oz. jo več ohraniš.

Mogoče bi bil na meji profitabilnosti če bi uporabil elektriko ponoči, ko je cenejša, samo taki obrati tudi stanjo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis avta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28847905 (19953) blackbfm
»

Iz odpadkov, ki jih sežigamo, bi v Sloveniji lahko prvi začeli pridobivati dizel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20324054 (18798) fikus_
»

B+S motor, menjava olja

Oddelek: Loža
173439 (2840) knap
»

Uporaba kanabisa v farmaciji

Oddelek: Loža
458644 (6974) stalker
»

Masovno uničevanje delujočih avtomobilov

Oddelek: Na cesti
416075 (4356) Ramon dekers

Več podobnih tem