» »

Varčevanje v JPY???

Varčevanje v JPY???

GregiB ::

Malo gledam ponudbe finančnih "trgov", kam bi lahko vložil nekaj €. Glede na dogajanje se mi zdi zaenkrat najbolj racionalna ideja enostavno sredstva deponirati na banki... Ob že znani krepitvi EUR napram drugim svetovnim valutam in splošno zaskrbljenostjo nad tem pa sem opazil, da je najbolj izrazit skok EUR napram JPY, in sicer je v pol leta narastel za kar 30%. Ker pričakujem, da bo ECB verjetno v kratkem konkretneje odreagirala in ustavil arast EUr sem se začel spraševati, a ne bi del sredstev pretopil v JPY?! Mnenja? Kako ostali varčujete (torej tisti, ki zmorete.... flamewar se ne bi šel...)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jype ::

Razpršeno.

Znaten del še vedno v evrih (v skladih), en del tudi že v bitcoinih.

jernejl ::

ni odvisno samo od menjalnega razmerja dveh valut, ampak tudi od obrestne mere, ki jo lahko dobiš za eno in za drugo valuto.
Interest rate parity @ Wikipedia
Forward exchange rate se ponavadi določi glede na razliko obrestnih mer dveh valut.

pegasus ::

Eni bi bili srečni, če bi imeli kaj za varčevat ;)

GregiB ::

jernejl je izjavil:

ni odvisno samo od menjalnega razmerja dveh valut, ampak tudi od obrestne mere, ki jo lahko dobiš za eno in za drugo valuto.


Se strinjam... ob tem, da lahko za deponirane € v banki sedaj pričakuješ cca. 3,5% letno obrestno mero, se JPY pri nas načeloma ne obrestujejo (Japonci so že leta v deflaciji)... A jaz vidim potencial v veliki volatilnosti tačaja in previsoki trenutni vrednosti €..

@ pegasus:... o tem, ali kdo sploh zmore varčevati, bi lahko odprl drugo temo... Se dobro zavedam, da je "varčevalcev" trenutno zelo malo, a o tem ne bi tu...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fosil ::

Lahko kupiš tudi japonske obveznice, ali delnice. S tem da pri delnicah je še dodatno tveganje.
Tako je!

kow ::

Pa ne moreš služiti na včerajšnjih novicah. Pusti valute pri miru. Razpršeno, kot je že omenil jype.

Jinto ::

Bank of Japan se je odločila ustvariti dvoodstotno inflacijo cen potrošnih dobrin. Istočasno je temeljno obrestno mero ohranila na 0,1 odstotka letno, kar pomeni, da bo lastnike japonskih državnih obveznic zavestno silila v sprejemanje realno negativnih donosov. Iz Japonske centralne banke so sporočili, da bodo z januarjem 2014 začeli tiskati za 110 milijard evrov novih jenov na mesec ter z njimi kupovali večinoma kratkoročne državne vrednostne papirje in to toliko časa, dokler inflacija cen ne doseže dveh odstotkov letno.


http://www.finance.si/8331459/Bank-of-J...

Glede na to oznanilo, je verjetno varčevanje v jenih precej slaba ideja?

krucymucy ::

Trpi jim izvoz zaradi mocnega jena, zato so sedaj odloceni izvesti te ukrepe, ki se ze kazejo v padcu vrednosti napram drugim valutam. Jaz nebi ravno polagal upov na zvisanje vrednosti, kratkorocno sploh ne.

Tilen ::

Ker pričakujem, da bo ECB verjetno v kratkem konkretneje odreagirala in ustavil arast EUr...


http://www.ecb.int/press/tvservices/web...

Pozorno poslušaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GregiB ::

OK, U win... thx... Z referenco (preverimo čez par mesecev ;) EUR:JPY 1:124,39 (ecb.eu, 14.2.2013)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

Mimogrede, nazadnje smo tukaj govorili na temo varčevanja ;

Kam ta trenutek z 30K€ na daljsi rok?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

euribor kredit

Oddelek: Loža
427456 (6038) Lonsarg
»

Kredit vezan na švicarske franke (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1693241847 (128999) perci
»

Varčevanje v tujih valutah

Oddelek: Loža
71686 (1275) St753
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317581 (3558) samotest
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921124 (18994) Spock83

Več podobnih tem