» »

Računalnik se sploh ne naloži- niti biosa ni.

Računalnik se sploh ne naloži- niti biosa ni.

joej970 ::

Dober dan!
Ko mi je računalnik pred par dnevi zaštekal- res zaštekal- niti miška se ni odzivala, sem ga resetiral. Ko pa bi se naj potem naložu ni nič- niti bios niti na ekranu ni nič. Pustil sem še ga eno noč, če bi se mogoče ohladil. Pa ne gre vseeno.
Zdaj sem resetiral tudi bios tako, da sem ven vzel baterijo,še vseeno nič. na grafični se ventilator vrti.
A je kaj možnosti, da še ga zaženem? Star je že skoraj oz. je 9 let.
Sj v bistvu pa tako ali tako načrtujem nakup novega... Sam rad bi neke datoteke iz diska imel. Jih je še mogoče nazaj dobiti? Lahko star disk kr priklopim na nov računalnik?

Lep pozdrav, Žan

_Dormage_ ::

Če imaš srečo je šla adijo samo grafična in zato nimaš slike.
Najverjetneje pa je šla matična plošča.

Disk je v tem primeru skoraj sigurno živ in ga lahko priklopiš na nov računalnik in pobereš podatke.

solatko ::

Lahko pa daš malo več podatkov, pa bomo skupaj rešili problem.
Je AMD sli INTEL?
Pri AMD je možno, da je šel CPU, MB ali napajalnik, pri Intel-u je vprašanje MB (poglej kondenzatorje), ali napajalnik.
Delo krepa človeka

joej970 ::

Procesor?
Procesor je intel pentium 4, mat. plošča gigabyte (pojavljajo se tudi napisi intel), grafična radeon...napajalnik mislim da ne, saj se zažene in ventilatorji se vrtijo, tud cpu fan, ki je priključen na matično ploščo.
Lp

Hayabusa ::

Pc speaker dela kaj ?
Začni odklapljati komponente (diski, ram, grafična kartica) dokler ne začne piskati.

Janac ::

Vse ven na šaktalo.

Kaj pokažejo LEDice?

joej970 je izjavil:

Procesor?
Procesor je intel pentium 4, mat. plošča gigabyte (pojavljajo se tudi napisi intel), grafična radeon...napajalnik mislim da ne, saj se zažene in ventilatorji se vrtijo, tud cpu fan, ki je priključen na matično ploščo.
Lp


Lahko se prevrne ob obrmenitvah, bogi ventilator lahk poganja že baterija... kup na bolhi nov napajalc za 5eur pa rpvo to probaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Barbarian ::

saj si rekel da si imel v planu itak kupiti nov računalnik, zdaj je lepa priložnost da to storiš.

Enostavno kupiš nov računalnik, disk iz starega sistema pa montiraš v zunanje ohišje za trdi disk, ki se na sistem priklopi preko usb kabla. Datoteke, ki jih želiš potem skopiraš na nov sistem in to je to.

S pentium 4 se jaz niti ne bi utrujal, razen če resnično nimaš denarja kupiti nov sistem. Enostavno je pentium 4 že prestar da bi ga bilo smiselno popravljat. Je škoda še tistih 5 eur za testni napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

joej970 ::

Hayabusa je izjavil:

Pc speaker dela kaj ?
Začni odklapljati komponente (diski, ram, grafična kartica) dokler ne začne piskati.


Piskati je začel ko sem odklopil vse štiri palčke rama, ko sem diska ali grafično, ni.

@janac
Ko ga zaženem najprej obe, nato po cca. 30 sek rdeča ugasne.

@barbarian
Da, vendar želim računalnik podariti.

Lp

Hayabusa ::

In kako piska ?
Kateri bios ?

Mesar ::

Pa katera matična, ziher maš kak PDF z navodili na internetu pa poišči kaj piski pomenijo.
Your turn to burn!

Gapi ::

Ne jemlji vsega rama ven ker pol res ne bo delal. Pusti notr kar je res nujno potrebno da se računalnik zažene. Torej grafična kartica,ram (vsaj eden) in napajalni kabli. Diskov ne rabiš priklapljat. Če pa ima matična plošča priključek za monitor ne potrebuješ grafične imeti notr. Napqajalnik si poskusi sposodit pri kakemu kolegu pravtako grafično kartico. Predvidevam da je grafična AGP. Lahko vtakneš za probo tudi kako staro PCI grafiko, da prideš v bios ozeroma za POST bo dovolj. P4 procesor je trdoživ ga ne uničiš kar tako. Matična plošča je verjetno 478 socket, poišči kako na bolhi.
No person is rich enough,to buy back his past.

Scorpia ::

Pri taki starosti ti je kondenzator spustil na plosci. Ce znas sam lotati, je popravilo v vrednosti kondenzatorja,ki so res poceni. Drugace se ne splaca popravljati.
////

joej970 ::

Zdaj sem pustil eno palcko rama not in ni nic piskalo.

Poskusil sem se z drugo graficno in tudi ni efekta. Pci graficne nimam.

Kondenzatorji pa vsi izgledajo ok, nobeden ni nabrekel ali izlit.

Lp

Gapi ::

Čaki če daš vse palčke rama vn piska, če pa je notr samo ena pa ne piska. To nekako pomeni da še ni vse zgubljeno. Kaj a tudi tistega normalnega piska ni? Probi menjat palčke, čeprav mam bolj občutek da je plato pobral čas.
No person is rich enough,to buy back his past.

joej970 ::

Ne tud tistega piska ni. Sem vzel palcko in jo vstavil v vse 4 slote, nikoli ni zapiskalo, vendar se tudi ni nalozil.

Scorpia ::

Sej tudi ce kondi zgleda vredu ni nujno da je ok. Kot ti je ze en omenil, lahko je tudi napajalnik. Te simptome ki jih opisujes kaze da prihaja do nihanja napetosti. Torej ali je kondenzator ali napajalnik.
////

Arto ::

A si ziher, da ti ni samo ekran crknil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč za ugotavljanje napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
7851 (636) MIHAc27
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276918 (6350) lucky13
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398818 (8265) Pšenični
»

neodzivnost sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
7602 (500) solatko
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
81316 (1202) Fif55

Več podobnih tem