» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

Balandeque ::

Torej, nimam veliko možnosti za tipkanje, zato:
Računalnik se ne zažene. Ko je napajalnik vklopljen, se za delček sekunde zavrtijo vsi venti, tudi grafa in na procu. To se potem nadaljuje, tudi ko odklopim napajanje, dokler se kondiji ne izpraznijo. Diode na napajalcu in MB gorijo. Seveda je osumljena matična, ampak me moti, da ko odklopim napajanje grafični, MB začne piskati.
Ker nimam možnosti izposoje posamznih komponent, pa živim v državi, kjer ne morem nič kupiti/izposoditi, čakam vaše izkušnje.

periferije vsa odklopljena, preizkušeno z vsako od obeh palčk rama. Pa ram bi itak piskal.

Kaj je torej, proc, MB, ali napajalnik? Smrdi mi zadnje.

q6600, Asus p5Q, GF 8800GTS, 2x2 GB ram, PU Thermaltake 550w.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

bluefish ::

Zagotovo je težko reči. Vsekakor napajalnik ali plata. So na plati napihnjeni kondenzatorji?

Se sicer olj nagibam proti napajalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Balandeque ::

Ne, kondenzatorji so ok, to sem tudi takoj pogledal.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

sandi2009 ::

če mb piska je potrebno ugotoviti kolikokrat zapiska. mogoče so se samo rami malo zrahljali?

Fif55 ::

Balandeque je izjavil:

Torej, nimam veliko možnosti za tipkanje, zato:
Računalnik se ne zažene. Ko je napajalnik vklopljen, se za delček sekunde zavrtijo vsi venti, tudi grafa in na procu. To se potem nadaljuje, tudi ko odklopim napajanje, dokler se kondiji ne izpraznijo. Diode na napajalcu in MB gorijo. Seveda je osumljena matična, ampak me moti, da ko odklopim napajanje grafični, MB začne piskati.
Ker nimam možnosti izposoje posamznih komponent, pa živim v državi, kjer ne morem nič kupiti/izposoditi, čakam vaše izkušnje.

periferije vsa odklopljena, preizkušeno z vsako od obeh palčk rama. Pa ram bi itak piskal.

Kaj je torej, proc, MB, ali napajalnik? Smrdi mi zadnje.


Venti se samo zavrtijo potem pa se ustavijo al se dalje vrtijo ?

Meni se pred nekaj dnevi PC tudi ni hotel zagnati, samo venti pa disk so laufali, pa nič iz njega. Pa ko sem grafo odklopo je tud piskalo... Sumil sem plato, ampak sem sprobal z novo pa ni delalo. Meni je šla grafa... :(

Samo glede na to da deluje še nekaj časa ko odvzameš napetost, je zelo čudno.
Procesor je zelo malo verjeten, jaz bi reko, da je plata šla, ker je v večini takih primerov plata kriva.
Z napajalniki pa nimam izkušenj.

Imel sem pa podoben setup E6600, Gigabytka, GF 8800GTS, 2x1 GB ram, PU Thermaltake 550w. Just one interesting note :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

Balandeque ::

Ja zavrtijo se in ustavijo. Potem pa kako sekundo nič in se spet poskusijo zavrteti.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

marko71 ::

da ne bom odpiral nove teme, bi se kar sem obrnil, zadnje čase imam problem z računalnikom.
Vsakič ko ga ugasnem se noče prižgati takoj kot je bilo to do sedaj, ampak rabi (včasih tudi 3-5minut)
da se prižge. Se pravi pritisnem tipko in se ne zgodi nič, ne zalaufa nobem ventilator tudi v napajalniku ne
nikjer nobenega signala da se bo prižgal, nato čez čas pa kar zapiska in začne delovati. Nobenih problemov
nimam niti ko je računalnik prižgan, deluje non stop normalno, tako da mi ni nič jasno kaj bi bilo lahko narobe. Če pozna kakšen odgovor bom vesel, drugače bom moral probavati in menjati eno po eno vse stvari.
Najlepša hvala za vse odgovore
lp

Balandeque ::

Phuuu. Napajalnik. Hvala vsem.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Fif55 ::

Jap napajalec, drugače bi se po vsej verjetnosti zalaufalo in laufalo, ampak se nebi nič druga zgodilo, če bi bila plata...

@Marko: Lahko da so zrahljani konektorji za zagon, da ne dobi signala takoj. Kaj druga pa ti ne bi znal povedati...

Lp FiF


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pc se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
191314 (1085) solatko
»

Čudno piskanje na Asusu

Oddelek: Pomoč in nasveti
171254 (906) Pyr0Beast
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162776 (2030) fosil
»

Nova plata - ni slike

Oddelek: Strojna oprema
7899 (785) Vuli
»

Pc ne starta

Oddelek: Strojna oprema
8990 (869) SodVina

Več podobnih tem