» »

ADSL, hitrost DL pade zaradi ULja

ADSL, hitrost DL pade zaradi ULja

kivi113 ::

Zdravo!

Kolikor mi je znano, hitrost downloadanja ne bi smela padat, ce poleg tega se nekaj uploadam. Resnica pa je ravno obratna.

Npr, na dc++ downloadam s hitrostjo 110kb/sec, nakar nekdo zacne z mene vlect s hitrostjo npr 25kb/sec, pade hitrost downloada iz 110 na 30 ali 40kb/sec. Cetudi bi sestel upload in download, je rezultat se vedno samo priblizno 60kb/sec, kar je veliko manj od 110.

Kaj je razlog za upad hitrosti downloada in kako zadevo resiti? Ali se to vsem dogaja ali sem osamljen primer? Ali je mozno, da download pade ob uploadu zaradi oddaljenosti od centrale (2km)? Kako resiti problem?

Hvala in lp,

Matek ::

Mislim da se da to do neke mere izboljšati z nastavitvijo velikosti MTU, lahko pa da se motim.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

chuck ::

DC++ je bil vedno neprijazen do asimetričnih konekcij. Drugače je pa najboljša sharing aplikacija.
Najprej vklopi opcijo Use Small Send Buffer.

Druga opcija, je da manipuliraš hitrost izvora iz katerega prenašajo datoteke. ang.: bandwidth throttling
Iz enega PCja je malo težje, saj moraš imeti naložen virtualni operacijski sistem, preko mreže ni problema.
Ta druga opcija funkcionira za čisto vse p2p programe>:D

Tretja opcija je, da najdeš hackan DC++. Vendar v večini primerov DC++ boti opazijo in te banajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

MUC ::

Peqi: Kolikor vem je zaviranje in dodajanje plina v avtomobilu povsem neodsivno in oboje lahko počnem hkrati ane :))))


Tvoja ideja je zelo podobna. Z NIČEMEN se tega ne da odpavit, lahko pa v manjši meri odpravlaš posledice.. pa MTU pusti namiru, najbolje pa vse.

Hux ::

recive window moras povecat

Sergio ::

Hux2, nam lahko malo na širše razložiš to zadevo?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

pivmik ::

Pri Asimetričnih povezavah je DOWNLOAD odvisen od UPLOADa!

Ker je upload zafilan do konca morajo paketki za zahtevanje downloada čakati v vrsti, ki je vedno nabita in posledica tega je znižan download.

Še dobro da imam jaz verzijo DC++ pri kateri se da omejit download. Žal pa te dostikart ne postuijo v HUB in te banajo.


kaj je to recieve window?
Tu je lepo prikazano in povedano:
http://cable-dsl.home.att.net/rwinanim....
http://www.cbs-soft.com/RWIN.htm

AHA, ravnokar sem našel neki v zvezi s tweakanjem RWIN:
http://www.dslreports.com/tweaks/
(zaženeš Tweak Test II) pa ti bo analiziral tvoje nastavitve.
(pa ko zaganjate test ugasnite vse filesharing programe in ftp serverje)

En programček za štimanje nastavitev:



Moji rezultati so bili:
Notes and recommendations:
 Choose RWIN between 20328 and 52272 (FAQ #586)
 download/use DRTCP .. (FAQ #578)
 Read the tweak FAQ

Notes and recommendations:
 Good data stream (no/few rexmits)

Notes and recommendations:
 Looking good
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Hux ::

Ja z tem programom je najbolse. Sicer se en registry tweak obstaja ki ti nabije v neskoncnost samo to pa je spet vprasanje ce je v korist.
No vglavnem znebis se izenacenja downloada z uploadaom kar pa spet ne pomeni da bos mel pol 100% download.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SasoS ::

ReceiveWindow deluje samo pogojno ker zmanjša število potrebnih ACKjev in dovoljuje večji njihov zamik. Najboljša rešitev je pak da daš ACKjem prednost in jih pošlješ pred data paketi. To se da dokaj enostavno narest z linuxom...

MUC ::

Ja, res je .. to je edina res dobra rešitev .. receive window opcija je ena slabših.

pivmik ::

In kako bi se to dalo naredit v Windowsih.
Menda obstajajo neki QoS protokoli ali neki takega...
Kje se bi dalo to dobit?
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375819 (51430) Tero
»

Ping

Oddelek: Omrežja in internet
61530 (1430) TechBeats
»

Določanje internet prenosa podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
8995 (931) Pro2Type
»

Optimizacija ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
263391 (2293) CubiX
»

Nemo vs. DOCSIS

Oddelek: Omrežja in internet
232026 (1541) undefined

Več podobnih tem