» »

Xperia Ray menjava LCD ekrana

Xperia Ray menjava LCD ekrana

Soldier ::

Zdravo!

Prosil bi za pomoč pri menjavi lcd ekrana na xperia Ray. Zadeva je taka, da mi je poču ekran, sedaj sem kupil novega, starega lepo odmontiral, namestil novega. Pomagal sem si z videom na youtubu, kako ga razstaviti in je bilo vse brez zapletov.
Sedaj sem telefon zagnal, se ekran prižge, pride v android nato pa mi ne deluje touch screen. Ne morem naprej(slide to unlock). Probal sem že vse, hard reset, preko pc managerja, updejtat os, repair phone preko sony urednih programov, vse je plo brez zapletov, touch screen še vedno ne deluje.

Kdo bi vedu kaj storiti, kajti servis ne pride u poštev, ker telefon je vreden cca 120€ , servis pride 150€.
Hvala za morebitne odgovore.

miraldi ::

Kok si dal za ekranček?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Soldier ::

30€ ga je nekdo na bolhi prodaju, je pa res bil original zapakiran.

theBill ::

Da nisi ti samo šipce dobil, brez senzorja za dotik?

miraldi ::

Zo je pa ful sumljivougodno..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Master_Yoda ::

Kolikor razumem imas pri telefonih 2 dela za ekran: sam ekran in digitalizer ki je namenjen zaznavanju touch inputa. Mozno da si zamenjal samo ekran digitalizerja pa ne ?

P.S. Si priklopil ekran in digitalizer nazaj tako kot je bilo ?
P.P.S. Je pa mozno da si dobil defekten ekran/digitalizer,...

Soldier ::

V tem primeru je steklo in digitalizer v enem kosu, priklopil sem ga prav, ker je zares enoumno narejeno, če bi hotel nebi mogel zgrešit.
zanimivo je pa to, da sem telefon še enkrat razdrl, dal nazaj star(počen ekran) ki je pred tem normalno deloval tudi touch screen, sedaj pa tudi pri staremu ne. deluje enako samo slika.
nekaj sem zasledil na forumih da bi bilo zadevo verjetno kalibrirati, ok, ampak kako? tega ne najdem nikjer, če je seveda to pravilna pot.

mat11 ::

A si si razelektril roke, preden si šaril po telefonu? Tako sem sam en telefon za...
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriška mornarica ne mara na dotik občutljivih zaslonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
7714213 (9760) Mr.B
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912835 (1077) dr.Akula
»

Trg pametnih telefonov vedno bolj v rokah Samsunga in Appla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10426422 (22835) Limit-sky
»

eknjige v sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625054 (22112) Ales
»

Windows Mobile 6.5 predstavljen in testiran (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
508357 (6914) Lonsarg

Več podobnih tem