» »

Racunalnik se noce bootati

Racunalnik se noce bootati

rotenon ::

Pozdravljeni! V najkrajsem moznem casu moram iz pokvarjenega prenosnika dobiti par datotek. Gre se za Hp Elitebook 8560w, ki je sredi dela zmrznil za minuto potem pokazal blue screen of death in dokoncno izdahnil. Pri priziganju se noce vec bootati iz sdd. Dozdeva se mi da je sel ssd na katerem je tudi os, saj ga sistem vec ne prepozna. Vglavnem podatki ki jih poterbujem so na drugem hdd. Kako jih najlazje dobim dol? Poiskusil sem bootat Ubuntu linux iz cdja a mi zadeva ne prepozna nobenega diska. Kaksna ideja zakaj? Racunalnika najraje ne bi sraufal da ga potem lahko posljem na popravilo (je se v garanciji). Glede na to kaksni mojstri se zbirate tukaj upam da bo odgovor lahek.

popster ::

katero verzijo ubuntuja si pa bootal? upam da ne kako staro ker potem ne boš mogel moutat ntsf particije. za vsak slučaj probaj še z kakšnim drugim npr fuduntu.
Če je disk fuč ti samo reševanje podatkov pomaga.

A imaš dva diska v prenosniku in hočeš rešit podatke iz drugega?

rotenon ::

Dva diska sta ja. Na ssdju je OS, na drugem hdd pa so podatki ki jih rabim. Domnevam da nista crknila oba diska v istem trenutku? Verzija je bila pa 12.10.

Tody ::

Poglej če tvoj linux podpira NTFS diske. In najdi takega ki jih.

rotenon ::

Ta verzija ne drugem racunalniku prepozna NTFS particijo. Bom preizkusil se fuduntu vseeno.

solatko ::

Podatkovni disk vzemi ven, saj to ne uniči garancije. Daj ga na drug računalnik in naredi kompletno kopijo. Potem pa se greš hecat dalje. Ne poganjaj kakih orodij za popravila, saj če gre za HW napako, lahko narediš več škode.
Delo krepa človeka

rotenon ::

Rešeno. Hvala za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem bootat iz SSD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
222012 (1437) branc
»

Dostopanje do diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
201519 (884) Mendos
»

Trije diski hkrati fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292320 (1028) d0rK
»

Select proper boot device

Oddelek: Pomoč in nasveti
414934 (2963) arc-x
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353478 (2302) teedy

Več podobnih tem