» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
251 / 354
»»

DamijanD ::

Hmm, pol je pa pri nas nekaj narobe, ker na števcu vidim (2.8 in 1.8 če se ne motim) oddajo v omrežje, ampak mojelektro pa recimo samo kaže, da ni bilo porabe.

dussan ::

Pri meni je trajalo nekaj dni...

DamijanD ::

MacGyver141 hvala za skripto.
Sicer sem že prej ugotovil, da sem bil totalen idiot, ker sem poskušal zadevo računati z energijo in to pač ne gre direktno (ker nimaš delte energije ampak samo sumarno vrednost). Ko sem naredil senzorje za moč, sem dobil prave trenutne vrednosti, potem pa sem naredil integracije teh senzorjev za energijo in sedaj mi vse lepo špila

bf4ed ::

Pa so lahko še bolj nesposobni na Elektro Maribor?

Končno starši dobili nazaj odgovor za soglasje o priključitvi in ne moreta prevzet papirjev na pošti ker so zajebali naslov in imena.

In pošta noče izročit papirjev.
WTF? resno?

Saj niti ne vem če je odobreno ali ne. Bodo poslali nazaj. In kaj potem? Mogoče popravijo naslov in dobim papirje ali pa nikoli?

feryz ::

Kako pa lahko zajebejo naslov in imena?
Najbrž je isti, kot na soglasju.

bf4ed ::

Ja isti je. Namesto Aleksander so napisali Aleksandra... Zgleda je tisti ko je pisal naslov na kuverto napol pismen.
Sem klical elektro pa bodo še enkrat poslali. Če jim je za verjet...

Likalnik ::

nič novega....pri mojem tastu je bilo podobno...namesto Branko je bil Brane...in ni bila veljavna pogodba...uglavnem komplikacije

Invictus ::

https://damijan.org/2023/03/06/kako-vre...

Toliko o nemški zeleni energiji.

najbolj svinsjka država v Evropi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Tu čist lepo jasno piše, da ni problem v zeleni energiji, ampak v premogu.

Invictus ::

Ja, v premogu zaradi zelene energije.

Lepo piše. za pismene...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Namesto premoga bi lahk imeli nuklearke, kot francozi, lepo piše, za pismene.

fikus_ ::

Utk je izjavil:

Namesto premoga bi lahk imeli nuklearke, kot francozi, lepo piše, za pismene.


Točno tako, ampak ...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

llc ::

Utk je izjavil:

Namesto premoga bi lahk imeli nuklearke, kot francozi, lepo piše, za pismene.

Ampak če imaš nuklearke, potem se ti jih ne splača laufat na 50%, ker je strošek goriva v zvezi s stroškom gradnje zanemarljiv. In potem postanejo paneli in vetrnice brezveze.

Utk ::

Niti Francija nima samo nukleark. Zmeraj so še HE, plinske, itd.

llc ::

Seveda ima, ampak nuklearke so baseload, vse ostalo pa po potrebi.

mertseger ::

San nuklearke so baseload povsod, to je njhov primarni namen (bil).

llc ::

mertseger je izjavil:

San nuklearke so baseload povsod, to je njhov primarni namen (bil).

Če vprašaš "okoljevarstvenike", bo baseload zagotavljalo sonce in veter, vse ostalo bo pa vskočilo po potrebi.
Nukleark rabiš toliko, da ti pokrivajo worst-case zimsko/nočno porabo, kar je čez dan potreb viška se pa lahko igraš z drugimi viri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: llc ()

BigWhale ::

llc je izjavil:

mertseger je izjavil:

San nuklearke so baseload povsod, to je njhov primarni namen (bil).

Če vprašaš "okoljevarstvenike", bo baseload zagotavljalo sonce in veter, vse ostalo bo pa vskočilo po potrebi.


To zves samo ce beres forume kjer ljudje pisejo kaj "okoljevarstveniki" pravijo.

driver_x ::

llc je izjavil:

mertseger je izjavil:

San nuklearke so baseload povsod, to je njhov primarni namen (bil).

Če vprašaš "okoljevarstvenike", bo baseload zagotavljalo sonce in veter, vse ostalo bo pa vskočilo po potrebi.
Nukleark rabiš toliko, da ti pokrivajo worst-case zimsko/nočno porabo, kar je čez dan potreb viška se pa lahko igraš z drugimi viri.


Kakšni viri se potrebujejo in kakšni so njihovi optimalni deleži je strokovno zelo dobro določeno in utemeljeno.

mertseger ::

llc je izjavil:

mertseger je izjavil:

San nuklearke so baseload povsod, to je njhov primarni namen (bil).

Če vprašaš "okoljevarstvenike", bo baseload zagotavljalo sonce in veter, vse ostalo bo pa vskočilo po potrebi.
Nukleark rabiš toliko, da ti pokrivajo worst-case zimsko/nočno porabo, kar je čez dan potreb viška se pa lahko igraš z drugimi viri.


Ne pa ne, nuklearke so narejene da delujejo v pasu 24/7/365z s proizvodno energije ki jo predstavlja minimum porabe (pri predpostavki da nimaš TE,) Vse kar je viška pa pokrivaš z ostalimi viri. Seveda je možno tudi znižati moč NE ampak s tem si povečuješ stroške obraovanja.

llc ::

Saj se strinjava. Ker drugi virov (razen nekaj hidro) pozimi ponoči ni.

5erson ::

mertseger je izjavil:

Seveda je možno tudi znižati moč NE ampak s tem si povečuješ stroške obraovanja.

Za katero elektrarno razen hranilnikov energije pa to ne velja?

deco16 ::

Veter lepo piha tudi ponoči, ponavadi še bolj močno. Ampak ker mamo sam 2 je težko videt realno. Bi pa reku da sem redko videl da so stale pri miru.

driver_x ::

5erson je izjavil:

mertseger je izjavil:

Seveda je možno tudi znižati moč NE ampak s tem si povečuješ stroške obraovanja.

Za katero elektrarno razen hranilnikov energije pa to ne velja?


Nuklearke ne moreš kar prilagajati potrebam, saj manjšanje in večanje moči traja kar nekaj časa. Za kaj takega so najprimernejše plinske elektrarne, deloma tudi hidro. Sicer pa nima smisla debatirati o zadevah, o katerih nimamo pojma. O tem sem enkrat poslušal predavanje strokovnjaka. Te zadeve so zelo raziskane in precej dobro definirane, sicer omrežja sploh ne bi delovala. V omrežju je namreč ves čas potrebno imeti enako proizvodnjo in porabo. Kar se sicer sliši logično in enostavno, a v praksi ni tako.

TRIROG ::

Ekipa,
Imamo kakšen spisek drugih ponudnikov SE v sloveniji razen Geni in Petrol?
Trenutno imam na mizi ponudi od GEN-i in Petrol obe za okoli 16-17k s financiranjem.
Gen-i ponuja Jinko, Petrol Luxor. Je kakšen konsenz kaj je boljše/slabše ?
Moram še kje pogledati/povprašati.

feryz ::

Gugl jih ima vsaj 50, če ne še več. Prepošiljaj, če se ti da.
Zna biti, da boš našel nekoga za 50 evrov manj.

Paneli so vsi glih. Mogoče je aluminij v drugi barvi in to je to.

Matevz96 ::

Pri nas je delal

elbos.si

uredili vse, hitro, brez karkšnih koli težav
#hooldthedoor

TRIROG ::

feryz je izjavil:

Gugl jih ima vsaj 50, če ne še več. Prepošiljaj, če se ti da.
Zna biti, da boš našel nekoga za 50 evrov manj.

Paneli so vsi glih. Mogoče je aluminij v drugi barvi in to je to.


Hahaha. Mislil sem če ste na Slo-Techu dosegli konsenz glede kakšnega kakšne alternative Petrolu in Gen-I ju.

feryz ::

100 letna garancija je tista, ki prevlada.
Kdo bi se sekiral za par jurjev?

Likalnik ::

poglej še Sonce Energija, če hočeš kdaj viške prenašati na drug objekt....

TRIROG ::

feryz je izjavil:

100 letna garancija je tista, ki prevlada.
Kdo bi se sekiral za par jurjev?

Če je pa 100 let garancije in je zastonj je še boljš ane?

feryz ::

Uuuuu, v našem selu rušijo vse rekorde. V torek zvečer sem možu dal mapo s papirji za elektro, včeraj zjutraj jih je odnesel na elektro in danes elektrarna že miga.
Lani smo od oddaje papirjev do priklopa čakali 5 do 6 tednov. Ker jih je bilo toliko v vrsti za priklop.
Letos pa nimajo kaj delati. Zanimivo.

hruske ::

feryz je izjavil:


Letos pa nimajo kaj delati. Zanimivo.


Zoptimizirali procese? :D
Rad imam tole državico. <3

feryz ::

Nope. Baje pomanjkanje materiala. Če verjameš.
Priklop pomeni programiranje števca in limanje nalepke na omarico. Ni kaj dosti za zoptimizirati.

dussan ::

Meni so novembra priključili števec brez daljinskega odčitavanja, ker jih je zmanjkalo. Po novem letu pa so ga zamenjali. Nekaj bi na tem, da jim je zmanjkalo opreme.

mertseger ::

llc je izjavil:

Utk je izjavil:

Namesto premoga bi lahk imeli nuklearke, kot francozi, lepo piše, za pismene.

Ampak če imaš nuklearke, potem se ti jih ne splača laufat na 50%, ker je strošek goriva v zvezi s stroškom gradnje zanemarljiv. In potem postanejo paneli in vetrnice brezveze.


Strošek goriva nuklearnih elektraren je "zanemarljiv" z vsem ostalim. Sem dal v navednice ker ni ravno "nič", je pa v sami ceni vsega ostalega precej manj kot pri drugih konvencilonalnih elektrarnah.

borisk ::

js sm dobil soglasje za 170kw v 10 dneh na elektor cleje.

Kar se tiče izvajalcev, petrol nam ni mogel obljubit izvedbo v tem letu... Cena je precej pod 800€/kw+ddv inštalirane...

pumpahhh ::

Ali vam je izvajalec urejal soglasje ali ste ga sami? Imam ponudbe 3 razlicnih izvajalcev, vsi ponujajo 11.5kW SE. Ko odprem vlogo za soglasje pa se mi zatakne, saj je nekaj podatkov ki jih ne vem. Torej ce ima kdo kaksen info kako si spomagam izpolniti vlogo. Hvala

feryz ::

Napiši eno oslarijo, a misliš, da kdo to bere? Optimist.
Kaj pa naj bi bilo nejasnega na vlogi?

pumpahhh ::

 a

a



tak obrazec ima elektro gorenjska, tu vem recimo skupno moč, moč, število modulov, o Številka predhodno izdanega dokumenta, Informacija o možnosti priključitve pa nimam pojma...bom pa še elektro gorenjska kontaktiral, samo niso najbolj komunikativni, zato sem pa tle prej vprašal

driver_x ::

borisk je izjavil:

js sm dobil soglasje za 170kw v 10 dneh na elektor cleje.

Kar se tiče izvajalcev, petrol nam ni mogel obljubit izvedbo v tem letu... Cena je precej pod 800€/kw+ddv inštalirane...


Kje pa imaš nameščenih 170kw panelov?

borisk ::

Na proizvodni hali. placa je še za ene 100kw na južni in 200 na severni strani (pri 20° niti ni tako strašno slabo kot se sliši)

feryz ::



Bla, bla, bla, skratka.
Kaj ti planiraš in kaj bo dejansko gor, sta dva različna pojma.

Kaj si dal gor, boš navedel kasneje, v vlogi za priključitev.
Elektro itak zanima samo tvoj razsmernik, to ima veze z njimi. Vse ostalo jih ne briga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

pumpahhh ::

Hvala!

feryz ::

Pa obeh skic ne pozabi priložiti, drugače bo šmrk.

feryz ::

Evo, danes je prvi dan, od julija lani, ko je SE konkretno treščila ob omejitev.
Panelov je 12 kW, soglasje je 10,8 kW, razmernik je nastavljen na 10,8 kW.
Ves čas dela z 10,77 do 10,79 kW. Brez metanja števca ven. Itak nekaj še sami pokurimo, zato problemov res ne bi smelo biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

hafo123 ::

Razsmernik je priključen in tudi povezava na števec. Koliko časa po navadi traja, da se naredi uradni priklop na omrežje - Elektro Gorenjska?

DamijanD ::

teden, dva - elektro ljubljana, ampak na Gorenjskem :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

dunda ::

feryz je izjavil:

Evo, danes je prvi dan, od julija lani, ko je SE konkretno treščila ob omejitev.
Panelov je 12 kW, soglasje je 10,8 kW, razmernik je nastavljen na 10,8 kW.
Ves čas dela z 10,77 do 10,79 kW. Brez metanja števca ven. Itak nekaj še sami pokurimo, zato problemov res ne bi smelo biti.


Ha, ha ... kakšno naključje. Sem ravno bral tvoj prispevek, pa - TEMA. Je vrglo ven. Sonce sveti, SE dela na polno, ker je poraba v hiši (pranje, pečica, kuhalnik ...), potem pa pečica preneha in pralni stroj malo predahne, poraba močno pade in vrže ven. Imamo pač preveliko razliko. Dovoljenje oddaje 4 kW, omejitev v razsmerniku je sicer 3,8 kW, na strehi pa 7,6 kW. Sedajle je recimo 6,8 kW proizvodnje in dokler naši porabniki delajo, je vse ok. Ko pa malo predahnejo, pa razsmernik očitno ne more tako hitro zmanjšati proizvodnje. In gremo v mrk.
https://www.kacnje.eu

DamijanD ::

a nima števec 90s timeouta? v tem času bi pa razsmernik verjetno že moral ukrepati.
««
251 / 354
»»