» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
198 / 198
»
»»

sammy73 ::

l0g1t3ch je izjavil:

feryz je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Potem imate SE na strehi 2 meseca preden jo poženete v vaših koncih ?
2 meseca je hitro.
Izvajalec jo je pri žlahti naredil in oddal vlogo 24.2. Še vedno ne laufa. 15 kW.

To je smešno.
Vsi izvajalci s katerimi sem se jaz pogovarjal so rekli, da začnejo delat šele ko imaš soglasje od elektra, da je priklop možen in s kakšno močjo.

Ko sem imel soglasje, so v roku enega tedna zmontirali SE, potem pa je trajalo še nekaj manj kot 2 tedna da je elektro prišel izvedit menjavo števca in priklop izvajalec SE pa zagon.

Odvisno v katerem delu Slovenije se nahajaš. Zadnje čase je tudi prosilcev precej več in temu sledijo tudi čakalne dobe. Brat spada v območje Elektro Primorske in je za soglasje čakal cca. tri mesece, sedaj pa sta od oddaje vloge pretekla že dva. Znanec iz območja Maribora mi je omenjal še precej več čakanja.

Likalnik ::

sammy73 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

feryz je izjavil:

wcpapir je izjavil:

2 meseca je hitro.
Izvajalec jo je pri žlahti naredil in oddal vlogo 24.2. Še vedno ne laufa. 15 kW.

To je smešno.
Vsi izvajalci s katerimi sem se jaz pogovarjal so rekli, da začnejo delat šele ko imaš soglasje od elektra, da je priklop možen in s kakšno močjo.

Ko sem imel soglasje, so v roku enega tedna zmontirali SE, potem pa je trajalo še nekaj manj kot 2 tedna da je elektro prišel izvedit menjavo števca in priklop izvajalec SE pa zagon.

Odvisno v katerem delu Slovenije se nahajaš. Zadnje čase je tudi prosilcev precej več in temu sledijo tudi čakalne dobe. Brat spada v območje Elektro Primorske in je za soglasje čakal cca. tri mesece, sedaj pa sta od oddaje vloge pretekla že dva. Znanec iz območja Maribora mi je omenjal še precej več čakanja.

prvo dobiš soglasje od elektra šele potem začneš z montažo SE...ne vidim logike, da bi montiral SE..potem pa ti elektro ne da soglasja...kaj boš pol s SE počel?

jaz imam soglasje že par mescev...pa še ni montaže, ker je manjko razsmernikov.

l0g1t3ch ::

sammy73 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

feryz je izjavil:

wcpapir je izjavil:

2 meseca je hitro.

To je smešno.

Ampak saj to ni važno. Dokler nimaš soglasja, ti ne bodo montirali SE. Ko podpišeš pogodobo sicer hočejo 10 ali 20% da plačaš, ampak karkoli na streho bodo pa dajali šele, ko imaš soglasje v roki. Če ti ga zavrnejo pa pač se pogodba zadere in tisti avans se vrne. Tudi jaz sem čakal skoraj 2 meseca na soglasje od elektra ampak vmes pač nihče ni nič delal.

sammy73 ::

Prvič čakaš na soglasje, nato SE montiraš, nato čakaš še na priklop.

l0g1t3ch ::

Ampak te priklope tudi še sedaj v mesecu maju na gorejsnkem opravijo v roku tedna do 10 dni. Zares dolgo se je vedno čakalo samo na soglasje.

Likalnik ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ampak te priklope tudi še sedaj v mesecu maju na gorejsnkem opravijo v roku tedna do 10 dni. Zares dolgo se je vedno čakalo samo na soglasje.

pa še to soglasje je bilo hitro...na gorenjskem sem čakal na soglasje manj kot mesec dni...načeloma kar zavira hitro montažo so sedaj deli za samo postavitev....trenutno je najslabše...če bi lansko leto se odločil ali pa naslednje leto bi bila zadeva zelo hitro končana...letos je pa najslabše leto za to delati...iz vseh vidikov...tako cene kot čakalne dobe kot subvencije

Matevz96 ::

l0g1t3ch je izjavil:

hafo123 je izjavil:

Kaj (pri Gen.i) zajema strokovni ogled objekta? Samo izmero strehe?

Isto ko pri vseh :)

- izmera strehe, njenega naklona, orientacija, zračni posnetek z dronom, pogled okolic če ti bo kaj senčilo in koliko, ...
- pregled kam bi montirali razsmernik
- pregled kje bi se napeljali kabli
- še kaka malenkost...

Ti strokovni ogledi so izguba časa če mene vprašaš, južna streha usmernik na poti med omarico in streho nekje. Pogledat kje je kakšno drevo in to je to. Smo imeli enega na ogledu ki se je eno uro sprehajal okrog in letal z dronom da je prišel do enega ugotovitve kot en drug v 10 minutah...
#hooldthedoor
««
198 / 198
»
»»