» »

Zbrisane slike-kako jih dobiti nazaj

Zbrisane slike-kako jih dobiti nazaj

Halfdead987 ::

Pozdravljeni !
Torej prijateljica je ''ponesreči'' zbrisala 2 mapi v katerih so bile slike. Sedaj bi te slike seveda rada nazaj ampak neve kako jih dobit nazaj. Recuva sva že probala,pa ni nič našla.
Je še kakšen dober software za dobit podatke nazaj? zbrisala je pa 1-2 tedna nazaj.
Hvala :)

toxius ::

getdataback
photorec

black ice ::

Najprej pa odklopi disk in ga priklopi na drugem računalniku.

Duhec ::

V košu so.

korenje3 ::

mnja koš po defaultu shrani 10% diskovnega prostora... se mi zdi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Halfdead987 ::

Ni jih v Recycle binu. je bil shift delete.

Invictus ::

kak undelete programček bi znal pomagati. Vendar če je kak drug program že pisal po sektorjih diska kjer so bile slike, se lahko zgodi da bodo slike popačene.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Halfdead987 ::

Slike so bile na desktopu, v dveh mapah. Če kaj pomaga...

Barbarian ::

zakaj bi človek uporabljal shift-delete?!?


Problematično je tudi to, da so bile slike na isti particiji kot je sistem, ki itak stalno piše po disku in da se je to zgodilo pred 2 tedni. Zna se zgoditi da kak program celo najde kakšno sliko, vendar je morda ne bo uspel rešiti. Bo slika enostavno corrupted. Problema bi se morala lotiti še isti dan, disk odklopiti in poizkusiti rešiti podatke.

Halfdead987 ::

Jaz ga zmeraj,ker sem navajen. Zanj pa nevem. Verjetno mu je CCleaner še dokončno izpraznil bin.

Barbarian ::

iz lastnih izkušenj povem samo da kar je izbrisano nisem nikoli uspel več rešiti.

če pa ima kdo boljše izkušnje z reševanjem podatkov pa naj pove.

In na začetku si napisal da gre za dekle, zdaj pa gre že za tipa? Da ne gre v bistvu zate?:)

in odvadi se delat shift-delete. Potem do takih težav ne bo prišlo. Koš za smeti pa brišeš 1x na teden in je to to.

Zgodovina sprememb…

Halfdead987 ::

Nope,ne gre se zame. Gre ubistvu za prijatelja,njegova punca je pa zbrisala slike. ''Ponesreči''.
No,to ni pomembno.

Tudi če ne bi delal shiftdel,bi mi CCleaner spraznil koš.

Dovolj offtopica,je kak res dober program za to?

Zgodovina sprememb…

black ice ::

Halfdead987 je izjavil:


Dovolj offtopica,je kak res dober program za to?

Smo ti že povedali.

Halfdead987 ::

Disk nemorem odklopit,ker je edini,ki ga ima in nimam ohišja zanj. Dat 30€ zanj mi je pa brezveze,ker slik ne rabi tako nujno.

Recuva ni delala,Getdataback je pa nekam čudna. Moraš jo inštalirat na disk kjer ni OS,pa preden pregleda za zbrisanimi datoteki je pre-ticked možnost da jih povrne. On pa ne rabi vse,samo tisti 2 mapi s slikami. Tisto potem un-tickam?

b00mer ::

Zivjo

Na partisu imas cel kup programov, ce samo vpises recovery v search.
Slike bosta skoraj sigurno dobili nazaj.

black ice ::

Če imaš kakšen večji USB ključ inštaliraj OS na ključ in potem poženi sistem s ključa.
Če slik ne rabi tako 'nujno' potem lahko kar pozabi na njih. Možno, da se je veliko slik že prepisalo (če ne v celoti pa vsaj delno).

Halfdead987 je izjavil:


Recuva ni delala,Getdataback je pa nekam čudna. Moraš jo inštalirat na disk kjer ni OS,pa preden pregleda za zbrisanimi datoteki je pre-ticked možnost da jih povrne.

Na disk na katerem je OS se v takšnih primerih ne piše.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Vec stvari ko bos instaliral na tisto isto particijo, manjse so tvoje sanse, da dobis karkoli nazaj. Se posebej po enem tednu :)
iz lastnih izkušenj povem samo da kar je izbrisano nisem nikoli uspel več rešiti.

iz lastnih izkusenj povem, da sem do sedaj samo enkrat zgubil podatke na tak nacin, da se jih ni dalo resiti.
Ko mi je crknil disk in smo ga poslali firmi na profesionalno resevanje. Kjer so ze za pregled zaracunali par 100 eur in resili nic.
Takrat sem se odlocil, da bo ceneje projekte resiti iz backupov in pac novejse stvari na novo spisat.
Vse kar sem zbrisal doma(brez pomoci punce!) sem vedno dbil nazaj. Od zbrisanih fajlov, zbrisanih particij in na pol ckrknjenih diskov.
Ce disk se dela in ne pises po njemu so moznosti za recovery ogromne. Samo ta prav program moras dobit pa mogoce pac...skenirat tud 12+ ur. Komur se pa ne da....naj se pa pac poslovi od datotek.

Ce ti recuva oz kaksne zastonjske zadeve ne najdejo datotek potem imas na izbiro se tele:
Zero Assumption Recovery
Stellar Phoenix NTFS Data Recovery
Active File Recovery
Active@ Partition Recovery.
Prva dva sta do zdaj nasla tudi stvari, ki jih ostali niso.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Par mesecev nazaj, sem uspešno rešil cca 18.000 fotografij. Ni noben problem, če si vzameš čas, poiščeš pravi program (za slike jih je ogromno, za ostale faile - dokumente, filme, zvokovne datoteke, ne toliko). Če to odneseš na servis, ki se ukvarja s temi stvarmi, te bo znalo precej koštat.

Vsekakor, na isti disk, kot ga boš pregledoval, ne boš mogel zapisat rešenega, gre pa na zadosti velik ključek.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za recovery podatkov

Oddelek: Programska oprema
264895 (1716) mtrkonghi
»

programi za reševanje podatkov so totalno neučinkoviti

Oddelek: Pomoč in nasveti
314608 (3801) AC_DC
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232450 (1998) 69charger
»

zunanji disk nehal delat. recovery?

Oddelek: Pomoč in nasveti
154708 (4421) roller2
»

Izgubljeni podatki v Windowa Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
5943 (903) GeForce

Več podobnih tem