» »

Kje do Molex Konektorjev v SLO?

Kje do Molex Konektorjev v SLO?

BoGo ::

Pozdravljeni.

Vprašanje v naslovu pove vse. Iščem MOLEX konektorje in sicer tiste, kot so na diskih, disketnikih,... ne pa take, kot so na napajalnikih (teh imam dovolj). Na našem koncu (Prekmurje) v večini trgovini še slišali niso za MOLEX. V MB pa mi je v eni trgovini prodajalec povedal, da je težko verjetno, da to dobim v Sloveniji. Je to res? Kje naj poskusim (HTE, ali kje drugje?)

Help me!:'(

kico ::

V IR electronics : http://www.irelectronic.si/

Highlag ::

Ja samo IR electronic nima maloprodaje :(

Drugače pa vaše "Molex" konektorje izdeluje en kup firm, na samo firma Molex tako, da je imenovanje vseh konektorjev "Molex" enako kot bi vse tipe avtomobilov Renault imenovali Renault. S tem enostavno nič ne poveš. :\

BTW: Molex ima drugače tudi predstavnika v Sloveniji, rezidenco pa ima nekje v Stegnah v Ljubljani.

Molex

c3R4R ::

molex konektorje se dobi v vsaki bolje založeni računalniški trgovini! v Ljubljani je teh trgovin kot listja pa trave....:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

BoGo ::

Katera je recimo tako bolj opremljena? Je Tech trade ena izmed njih?

kuglvinkl ::

Je, ampak če nisi iz LJ, raje pokliči. Tam sem dal okoli 300 SITnih.
Your focus determines your reallity

BoGo ::

Kuglvinkl, ne nisem iz LJ, ravno to je problem. A si tam dal 300 SIT za kos? A se da kje ceneje dobit? Katero trgovino mi priporocate, ker grem v kratkem verjetno v LJ.

kuglvinkl ::

Sem domneval, zato ti priporočam, da pokličeš. Tako in tako jih imajo pod pultom na tone.

Ja tam sem dal 300 za kos. Kje bi se dalo drugje dobiti pa ne vem.

Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Sicer pa, verjetno se da tak Y razdelilec izdelati tudi iz kablov starega AT napajalnika.
Your focus determines your reallity

totimato ::

kuglvinkl: ja bolj težko. Na napajalnikih so ženski konektorji, tip pa potrebuje moške.

Clemento ::

V IC elektronika lahko narocis prek poste ni problema!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kuglvinkl ::

OK, jest pa štrom :).
Your focus determines your reallity

Matek ::

totimato, na napajalniku so moški konektorji, on pa potrebuje ženske:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BoGo ::

moški, ženske.. pri teh konektorjih je to težko povedati. Glavno pa je, da vsi razumemo, katere iščem: ne take kot so na napajalniku

totimato ::

MadManMAto: ja točno :D
Saj sem mislil prav, on rabi takšne kot niso na napajalniku :D

lp

Blup ::

MMMato: a si ti zihr, da so na kablu iz napajalnika moški konektorjui? (a niso moški konektorji uni k grejo v ženske?!? ... se pravi da majo odkrite kontakte?)
A ni ponavad tko, da je izvor elektrike vedno v ženskih konektorjih in vanje vključiš moške? :\

Blup
:\

Matek ::

Konektorji so svoja prikupna imena dobili po spolnih organih človeške vrste. Torej, če priklapljanje enačimo s spolnim odnosom, vedno zarineš moški konektor v ženskega. Upam, da si sedaj bolj slikovito predstavljaš>:D.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Blup ::

MMMato: ja sej vem... se prav, da mam pol jst prou... na kablu od napajalnika so ženski in ne moški konektorji...

Blup
:\

Matek ::

Blup, ne, nimaš prav, iz napajalca pride lulek (moški molex), ki ga potem vtakneš v luliko(ženski molex - molexica) na cederomu/disku. Kako ti naj še drugače pojasnim :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blup ::

MMMato: dej prosim preveri tole kar si reku... drucga ti ne znam rečt... razn to, da sm mogoče jst dubu vse komponente deformirane :D , k pr men je kontra k pr teb..

Blup
:\

Blup ::

Zdele sm pogruntu zakaj je pršlo do nesporazuma...

... jst pravm moškemu konektorju tistemu konektorju, ki ima kovinski del moški in ne PLASTIČEN...

... ti pa verjetno gledaš plastičen del in ne kovinskega... kaj pa je zdej prou?!? :\ 8-O :D

p.s. mene so do zdej še vedno vsi razumel... mogoče e pa to regijsko različno (tko k bambus pa mišmaš :D )

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

kuglvinkl ::

Grafična karta ima ženske vhode :), kabel za monitor pa moške. Zdej pa potegen analogijo.
Your focus determines your reallity

Matek ::

Blup, material sploh ni važen. Iz moškega štrli ven, ženski pa ma luknjo, kamor porineš tisto, kar štrli iz moškega. Recimo, v diskmanu je luknjica ženski konektor, slušalke pa majo na koncu moškega.

Aja:
mišmaš = belo vino + fanta
bambus = rdeče vino + kokakola

Nobenga se pa ne branimo>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blup ::

MMMato: te mi pa razloži, kak to, da mam jst na napajalniku ženske konektorje?

... da počasi zaklučmo debato... tist k je zgori v glavi slo-techa, tist je moški konektor... in takih jst nimam iz napajalnika!!!

p.s. vino + fanta je bambus :D
(pr ns v Ljubljani, vi štajerci ste pa itak čudni >:D )

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

Blup ::

MMMato: dej prosim poglej v računalnik te pa nadaljujemo debato?! >:D

Blup
:\

Matek ::

Ja, tisti, ki je zgoraj je ženski, se vidi da ma malo bolj odebeljen zgornji del, ker pol v njega paše moški, ki gre iz napajalnika.

Ne vem kak tega ne razumeš, moški štrli ven, ženski ma pa not lukno. Jaz mam iz napajalca ven moške in sem siguren, da jih maš tudi ti. A tebi štrli kaj iz cederoma in maš iz napajalce ven priključke z luknjo, v katere porineš tisto, kar štrli iz cederoma, al maš v cederomu luknjo in v njo potisneš kar pride iz napajalca?

Tule je pa recept za Bambus! (pa še tule, tule in tule). Očitno se v vaši regiji motite:D.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Blup ::

No, sm ti reku, da ti gledaš plastičen del!!! Jst pa gledam kovinskega!!!

p.s. če bi se potrudu bi zihr najdi stran kjer piše kontra glede bambusa, sam zdej morm it na fuzbal :D

Blup
:\

Matek ::

Aja, zdej šele vem kaj misliš. Ampak misliš narobe>:D.

Gleda se konektor kot celota in iz napajalnika grejo moški konektorji. Glede bambusa pa sem ti dal še 3 dodatne linke.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blup ::

A pol se tut s kuglvinklovo izjavo ne strinjaš?

Blup
:\

Matek ::

Popolnoma strinjam, na kartici je luknja (ženski priključek), monitor pa ma na koncu moški priključek, ki ga porineš v ženskega na kartici.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BoGo ::

Moški, ženske, ženske, moški, pustimo sedaj to. Problem je v tem, da se napajalniški vtakne v tistega na disku, CDju ipd, ima pa v sebi luknjice. tisti na disku pa ima veliko luknjo z "luleki" ;) 8-)

Sedaj pa druga finta. Bil sem v tech trade-u. Tam nimajo molex konektorjev. Imajo samo razdelilce za molex napajalni kabel. To pa ne iščem.

A bi se še kje drugje dalo najti?

Matek ::

Sej na razdelilcu je en ženski in dva moška, tak da če jih ne rabiš veliko, pač kupi par razdelilcev. Če pa rabiš velik, pa ne gre tak ja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blup ::

V Tech-tradu nimajo sam konektorjev... majo pa un razdelilc za 400 SIT... mal drago za 3 konektorje... ampak jebat ga če drgač ne gre... lohka greš pa v elektro štacuno in rečeš nej ti pač dajo ene pocen konektorje... sej kdo je pa reku, da morjo bit lih molexovi? :\

MMMato: če mi kje pokažeš napisano definicijo ti bom vrjeu.... drgač pa ostajam pri moji, ki sm jo pa že zgori napisu in je povezana s kontakti (ženski del je vedno tisti, ki je pod napetostjo in ima kontkte skrite, moškega pa je tisti, ki ima tako oblikovane kontakte,da penetrirajo :D v ženski konektor in tako naredijo stik) ...

Glede bambusa nej ti pa za enkrat še bo... saj nekje da si zmagu, k dons sm te že v dveh debatah premagu >:D :D

Blup
:\

p.s. glede monitorja in grafične se pa strinjam z vama... monitor ima pine inje zato moški :D

Blup ::

Za informacijo.... bambus se mora servirati v takih kozarcih... če ne, ga vrnte :D



Blup
:\

... da vm še za informacijo povem zaka nism točn vedu s čim se meša vino pr bambusu... zato k ga pijem ponavadi v SKP izvedbi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje DOM

Oddelek: Pomoč in nasveti
91066 (875) Pyr0Beast
»

Priklop elektrike na Geforce 7800GT

Oddelek: Strojna oprema
292535 (1671) Ales22LJ
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212441 (1886) Opkow
»

Štukanje satelitskega kabla?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71303 (1181) Marjan

Več podobnih tem