» »

WIN7 ne prepozna SATA diska

WIN7 ne prepozna SATA diska

Biz ::

Windows 7 očitno nima rad ASROCK 939 DUAL SATA ploščo. Najprej ni našel onboard lan in zvok (to sem uredil s starimi XP driverji), ne najde pa tudi HDD SATA diska, ki je moj pomožni veliki disk. Winsi torej delujejo, SATA disk pa ni viden. Driverji ASROCK (ULI) ne delujejo, novejših od leta 2006 tako ali tako ni, ampak tudi stari ne delujejo. Sem tudi pogooglal in očitno je res problem te plošče v Windows7, ampak nikjer nisem našel odgovora, kako rešiti problem SATA diska.

Lahko kdo pomaga?

vorantz ::

Včasih se zgodi, da disku ne dodeli črke in zato ni viden pod my computer.
Preveri, če je mogoče to problem.

Biz ::

Poskusil sem zamenjati SATA v BIOS za PATA; ampak v BIOSu te možnosti ni. V paragon partition managerju ne vidim SATA diska, tako da ne vem, kako bi mu lahko dodelil kako črko. Hočem reči, ne vem, kako naj preverim, če je v tem problem. Mislim pa, da ni.

vorantz ::

Tu je cel postopek s slikami:
http://www.itechtalk.com/thread3400.html
Boš takoj opazil, če nima črke dodeljene.

jest10 ::

SATA2 priključek lahko naštimaš, da dela v IDE načinu.

Biz ::

Ful hvala za ta link, ampak to sem nekako že našel in tega diska računalnik ne najde. Poskusil boš še ali raid setup pri bootanju računalnika, če je morda kak PATA Nastavitev, sicer pa bom moral res kar preštimat v IDE. Najbrž to tudi v biosu spremeniš? No pa dajmo najprej probat, to kar sem napisal.

PacificBlue ::

Na IDE moraš nastavit ni druge, če nimaš driverjev za sata..

Nastaviš v Biosu.

Zgodovina sprememb…

Biz ::

V BIOSu sem SATA controler naštimal na nonRAID in SATAII na IDE. Ampak tega hudiča od diska še vedno ne najde.

Da ni slučajno treba še kabel zamenjati za navadnega in ga vtakniti v IDE kontroler? Ker to pa vprašanje, če bo šlo, ker je že vse zabukirano z 2 drugima diskoma in CD-jem.

jest10 ::

Priklopi lepo disk na SATA2 priključek in uporabi gonilnike zanj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Biz ::

Samo malo, ali so to neki splošni driverji, naj torej še enkrat naštimam SATA v BIOS in poskusim s temi driverji, če bo prepoznal disk?

Gewm kar koj sprobat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Biz ()

Biz ::

Evo. Preizkusil. Boot menu. Opcija non-raid sata, SATAII v sata mode.
Ma, nimam sreče. Javi: "No JMicron JMB36X SCSI adapter found ! Setup prgram will terminate".

Biz ::

Ima še kdo kakšno idejo?

Če to ne poštimam, potem je to kar hendikep za win7. Pa tudi vista, saj je bil sigurno enak problem. Kdo je tukaj bolj kriv ASROCK (ki ne izdela novih driverjev) ali WINDOWS (ki stvari spreminja, da so potrebni novi driverji)?

jest10 ::

ULI že nekaj časa ne obstaja več-torej gonilnikov ni. Tukaj so še neki beta gonilniki za Visto, mogoče bodo delali tudi v sedemki.
Zakaj ti pa JMicron ne potegne, pa nimam pojma. Moral bi, glede na to, da gonilniki so.

jan01 ::

@biz
imam na enemu računalniku isto matično:
windows 7 je AVTOMATIČNO našel in instaliral VSE:
-audio driverje realtek
-lan driverje
V device managerju daj update driver, da posname najnovejše direktno iz microsoftove strani

//Kaj te eni bedaki pametujejo v ide mode? To je bilo potrebno le pri xpjih, od viste naprej so ahci drverji že dodani
Ne rabiš nobenih ulijevih gonilnikov iz nvidiine strani.


"No JMicron JMB36X SCSI adapter found ! Setup prgram will terminate".

A to ti napiše ko hočeš instalirat windows 7?

Pa cool'n quiet ti tudi najbrž ne dela? Rabiš najnovejši bios(2.31c

jest10 ::

Kaj te eni bedaki pametujejo v ide mode? To je bilo potrebno le pri xpjih, od viste naprej so ahci drverji že dodani

Dečko, če sistem NE ZAZNA diska na SATA portu, potem JE ŠANSA, da bo pomagala nastavitev na IDE. Je greh poizkusiti?

jan01 ::

Kot sem napisal: od viste naprej je priložen microsoftov ahci gonilnik

Biz ::

Ej fantje HVALA!!! Zadeva rešena!!! :D

Jan01 ima prav. Šel sem pod computer, manage, system tools, device manager, ide ata atapi controllers in kliklnil SCAN FOR HARDWARE CHANGES. Par sekund dalje že dela...

Aja, BIOS nisem nič updateal.

Problem je bil najbrž v tem, da v štartu ni zaznal win7 LAN povezave (ethernet driver), tako da ni vlekel določenih driverjev z neta. Tudi po tem, ko sem jih sam dodajal, zgleda windows sam ni sprožil procesa iskanja novega hardwara. Kakorkoli, nisem dovolj pameten, ampak rešitev se je pa le našla.

Andy21 ::

Jaz imam isti problem kot Biz in sem ga probal rešiti na več načinov, med drugim tudi z tem zadnjim, ki je Bizu pomagal (SCAN FOR HARDWARE CHANGES)vendar tudi to ni pomagalo, diska mi windows 7 še wedno ne pokaže, čeprav sem mu dodelil preko XP-jev črke pogonov.Namreč na Device Managerju mi disk zazna pod drugo napravo (other)in sicer pod klicajem MASS STORAGE CONTROLLER, kar je verjetno ta disk, vendar ko ga poskusim posodobiti, mi ne najde posodobitev za njega preko spleta in zadeva ne deluje. Čudno je tudi to, zakaj mi ga zazna kot DRUGO, namesto kot IDE ATA ATAPI controlers?

Prosim za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142237 (1954) solatko
»

SSD in ACHI?

Oddelek: Strojna oprema
111463 (1195) DrSergioDJ
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202242 (1860) MrStein
»

OCZ z eSATA 'ključkom'

Oddelek: Novice / Diski
424532 (3042) Jst
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113255 (2928) Icematxyz

Več podobnih tem