» »

Asus P5Q Delux SSD

Asus P5Q Delux SSD

reXor ::

Zdravo,

Se opravičujem če je že kdo odgovoril na to vprašanje .. preprosto preveč debat na to temo. Bom kratek in jedrnat .. Sem totalni "lajk" kar se tiče SSD diskov, vem le da bi ga želel imeti za sistemska opravila zaradi hitrosti in ker mi stari disk počasi crkuje. Kateri SSD bi bil priporočen za navedeno plato, da bi bil vsaj kokr tok izkoriščen .. kokr razumem nimam popoldne podpore za SSD z P5Q delux. Slišal sem tudi da obstajajo SSD-ji, ki se jih priklopi kar na pci režo in potem ni meja, kako je kaj s tem? Najlepša hvala za vse odgovore!

stock ::

Ja glede na to, da maš sata 2 te bo verjetno to malo omejevalo če kupiš kak hitrejši ssd, samo le ti naj bi bili za dlje časa in bo šel kasneje tudi v drug komp takoda pomoje nebi okleval z nakupom. Polek tega je čar ssd-jev dostopni čas in ne samo branje in pisanje, kar pa ne bo omejeno s strani tvoje plate. No ker zna placa na disku hitro zmankat bi se sam stegnil za intelovim 330 180GB.

PS. na PCI režo se priklopi adapter, pomoje ni vreden cene in je nakup bol nesmiseln, uštekaš na plato pa je ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

reXor ::

Tnx, malo googlam etc .. se kr strinjam z odgovorom, bom kupil nekaj primernega price/performance in ignoriral da imam SATA2.
Se bom kar lotil česa takega:
SSD 60GB 2.5"" SATA3 MLC, 9.5MM, CORSAIR FORCE3A
SSD 90GB 2.5"" SATA3 MLC, CORSAIR FORCE 3

reXor ::

Predvidevam da je tole za vse SSD-je?

Nosilec

stock ::

Počasi padajo pod magični € na Gb, je pa 90 zelo malo, kaj šele 60 gb, sam mam 128 (tud sata 2 btw) pa se je zafilal 1,2,3 OS 20Gb današnji špili so pa tud po 25Gb in gresta potem gor samo še 2 špila če je 90Gb ssd.

Nosilec pa bo za vse, šebolje če maš kako ohišje, ki bi se dalo malo povrtat, prideš še ceneje čez.

reXor ::

OK, ty!

jest10 ::

reXor je izjavil:

Tnx, malo googlam etc .. se kr strinjam z odgovorom, bom kupil nekaj primernega price/performance in ignoriral da imam SATA2.
Se bom kar lotil česa takega:
SSD 60GB 2.5"" SATA3 MLC, 9.5MM, CORSAIR FORCE3A
SSD 90GB 2.5"" SATA3 MLC, CORSAIR FORCE 3

Naredi so uslugo, ter vzemi Samsunga. Resno

darkkk ::

Pa pri kapaciteti tudi ne šparat, za onih 20€ več se ti splača vzet 120gb disk, drgač boš čez dve leti lahko samo stran vrgel, ker niti OS ne bo šel dobro gor.

jest10 ::

darkkk je izjavil:

drgač boš čez dve leti lahko samo stran vrgel, ker niti OS ne bo šel dobro gor.

In kakšen čudež je pol pri meni, da mi W7, naložen odkar je zunaj, zasede le 17,3GB? Plus okoli 15GB za programe.

mgermo ::

Zgleda, da se pri njem OS čudežno širi.

reXor ::

Zakaj pa Samsung in zakaj ne Corsair? Za plac imaš morda prav, še nevem .. telih 20eur lahko dodajaš morda v nedogled :)

jest10 ::

reXor je izjavil:

Zakaj pa Samsung in zakaj ne Corsair?

Odvisno, če ti zanesljivost kaj pomeni.
Sicer pa 64GB Samsung je okoli 80€, 128GB pa okoli 100€. Vzameš 128GB, pa imaš dovolj.

sennheiser ::

Uzam 128!!!! Ker ti bo žal če ne boš. Sam sem vzel 120 pa imam trenutno z windowsi+office z vsemi potrebnimi programi in še bf3 51 giga že zasedeno. Pa še ni vsega gor.

hojnikb ::

@OP
vzam vsaj 120GB ali več, ker ti bo kasneje žal. Pri teh cenah sploh nima smisla kupit kej manj od 120GB..
Pa večji ssd ma "daljšo življensko dobo" in je ponavad tudi hitrejši.
#brezpodpisa

reXor ::

Zanesljivost? Kakšen je pa to argument? Hočeš rečt da ostali ne Samsung SSDji niso zanesljivi? :) Kar se pa velikosti tiče, ja bom kar uzel 128 Gb za 100 eur.

Samsung imaš najbrž v mislih 830?

Tole se mi zdi zanimivo ogleda: Tomshardware , po temle se bolj ko ne nagibam k temu disku: OCZ Vertex 4

amigo_no1 ::

jest10 ::

reXor je izjavil:

Zanesljivost? Kakšen je pa to argument? Hočeš rečt da ostali ne Samsung SSDji niso zanesljivi? :) Kar se pa velikosti tiče, ja bom kar uzel 128 Gb za 100 eur.

Samsung imaš najbrž v mislih 830?

Prokleto dober argument>:D
Saj lahko se sam prebiješ skozi sosednjo temo, ter malo prebereš komentarje za različne SSDje na Amazonu itd.

reXor ::

jest10 je izjavil:

reXor je izjavil:

Zanesljivost? Kakšen je pa to argument? Hočeš rečt da ostali ne Samsung SSDji niso zanesljivi? :) Kar se pa velikosti tiče, ja bom kar uzel 128 Gb za 100 eur.

Samsung imaš najbrž v mislih 830?

Prokleto dober argument>:D
Saj lahko se sam prebiješ skozi sosednjo temo, ter malo prebereš komentarje za različne SSDje na Amazonu itd.


Problem je, da ni utemeljen .. oz ga ne razumem, dvomim da bi bil edini .. torej zanesljivost česa? Hitrosti prenosa podatkov, dostopa do podatkov, mogoče zanesljivost po parih letih etc?

jJack ::

Kako pa najlažje vidiš katero SATA vodilo imaš? OK, mogoče osebni računalnik ni takšen problem, kaj pa pri prenosnikih? Bi z AIDA64 šlo pregledat?

reXor ::

@jJack: Poglej specifikacije laptopa?
@jest10: Če bi imel čas brati 20 stransko debato (mogoče še več strani? :) .. potem nebi odpiral nove teme :( Probaj malo bolj razložit zakaj je Samsung boljši kot ostali, hvala.

amigo_no1 ::

Poglej specifikacije, Crucial iam pisanje do 175 Mb/s

http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

bench:
http://www.anandtech.com/bench/Product/...



Problem je, da ni utemeljen .. oz ga ne razumem, dvomim da bi bil edini .. torej zanesljivost česa?

Prejšnji OCZ-ji (v3) so masovno crkovali, samo stran od take firme, sphlo ker imaš boljšo robo (hitrost, cena, zanesljivost) pri konkurenci.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

jJack je izjavil:

Kako pa najlažje vidiš katero SATA vodilo imaš? OK, mogoče osebni računalnik ni takšen problem, kaj pa pri prenosnikih? Bi z AIDA64 šlo pregledat?

Tudi če imaš SATA2 to za SSD sploh ni problem. Fora SSD je v nizkem dostopnem času, kar je že preko SATA2 čisto OK. Samo branje/pisanje je malo počasnejše, samo to ni najbolj važno za "snappy" delovanje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jest10 ::

reXor je izjavil:

@jJack: Poglej specifikacije laptopa?
@jest10: Če bi imel čas brati 20 stransko debato (mogoče še več strani? :) .. potem nebi odpiral nove teme :( Probaj malo bolj razložit zakaj je Samsung boljši kot ostali, hvala.


Vse kar ima Sandforce krmilnik bolj kot ne crkuje. Torej gledaš nekaj, kar ima drug kontroler. In med temi je trenutno Samsung nekako best buy

Zheegec ::

Ja, meni pa ene 5 kolegom so vsi Sandforci crknili... Oh, wait, to crkuje manj kot klasični HDD. Samsung je pa seveda izredno odporen na okvare, prav ne more se pokvariti :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jest10 ::

Glede na izkušnje se kvari manj, kot Sandforce SSDji. Noben pa ne trdi, da je neuničljiv:|

chucki ::

Jaz sem opazil razliko pri nalaganju med sata 2 in sata 3. Tako, da ni vse v dostopnih časih, ker mi win7 hitreje naloži, kot prej..
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721168 (8435) nsa_ag3nt
»

PC za cca. 1200 €

Oddelek: Kaj kupiti
232106 (1650) Tac20
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012638 (11582) IvoJan

Več podobnih tem