» »

Kje so enotni polnilci mobilnih telefonov?

1
2
3

BaToCarx ::

Wireless polnenje mi pa ni všeč, če nas silijo na varčne žarnice, zaradi prihranka, potem tudi tega ne sme bit.

Manu ::

Problem pri teh konektorjih so zasebni interesi zadaj in zaprtost oz. licence.

Pri takih stvareh bi morale biti zadeve odprte in brez licenc. Gre se preprosto za uporabnost in dogovor.

Če so pa zadaj zasebni interesi različnih strani, potem jasno, da do dogovora težko pride.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

nekikr ::

St235 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Blisk je izjavil:

Ne vem kdo je sploh še tok naiven, da ne kupi telefona za polnjenje prek USBja? Sicer pa ja zadnji čas, da jih prisilijo v to, tudi za laptope.


Za laptope, ja pa kaj še. Edino, če naredijo vsi tak konektor kot ima apple.



Ta konektor mi je že velikokrat rešil laptopa pred padcem z mize, ko se folk spotika ob kable.


to bo lahko standard tisto sekundo, ko bo apple omogočit tudi izdelavo konektorje tretjim osebam brez nerealno visokih licenčnin. Do takrat pa bo šlo za butične rešitve in flamewar.

Tudi takrat bi šlo za flamewar, saj vidiš kako je. Ni pomembna rešitev, važno je, da ne pride iz napačne firme :(

Looooooka ::

Kabel ocenjujes na lastni nesposobnosti postavljanja kablov tako, da se folk ne spodtika ob njih?
Seriously?
Kerga dela tle ne stekas model?
To, da ma vecina napravo podporo za usb/micro usb in da je to kup plastike, ki se jo proizvaja ZA BREZVEZE, zato, da lahko apple naivneze nategujejo z nekimi kvazi "superiornimi" kabli obenem pa za brezveze onesnazuje okolje. In to kot evropejec od tega nimas nic, ker gre ves ta kesh lepo nazaj v ZDA.
Poglej okol stanovanja. Ce nisi res die hard jabolcnik bos zihr nekje nek micro usb/usb kabel nasel.
Pa se tvoj telefon cisto nic hitreje ne nafila od mojega. Tud muzke na telefon ne spravis hitreje.
To sta vsaj 2 znaka, da te nekdo nateguje s properiatary robo, ki si jo potem prisiljen kupit od proizvajalca namesto, da bi ob konkurenci mogoce dobil isti kabel za desetino cene.
Still feeling smart?

St235 ::

nekikr je izjavil:

St235 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Blisk je izjavil:

Ne vem kdo je sploh še tok naiven, da ne kupi telefona za polnjenje prek USBja? Sicer pa ja zadnji čas, da jih prisilijo v to, tudi za laptope.


Za laptope, ja pa kaj še. Edino, če naredijo vsi tak konektor kot ima apple.



Ta konektor mi je že velikokrat rešil laptopa pred padcem z mize, ko se folk spotika ob kable.


to bo lahko standard tisto sekundo, ko bo apple omogočit tudi izdelavo konektorje tretjim osebam brez nerealno visokih licenčnin. Do takrat pa bo šlo za butične rešitve in flamewar.

Tudi takrat bi šlo za flamewar, saj vidiš kako je. Ni pomembna rešitev, važno je, da ne pride iz napačne firme :(


Popolnoma zgrešena logika. Ali pri zagovornikih micro USBja vidiš kakšno poveličevanje firme?

Jaz jo ne, ker je govor o stndardizaciji nečesa tako samoumevnega kot je polnilec.

Če smo pošteni tukaj govorimo o standardni rešitvi mico usba in poveličevanju Appla. Tako, da ja flamewar je zgolj in le posledica slednjega.

Looooooka ::

Sj ni sam Apple kriv.
Trenutno je krivo to, da jabolcniki ne vidijo dlje od svojega nosa.
Tud sony in podobne firme so se malo nazaj furale svoje kable. Razlog je bil pa cisto isti.
Zmolzt svoje uporabnike se za par 10 eur, ko si bodo zazeleli dodatnega kabla(za potovanje recimo).
Men je velik bl elegantno kupit najbl cheap micro usb polnilec in ga potem nosit sabo. Skoda ni tok velka ce ga zgubim.
IN ker je zelo razsirjen bo definitivno prav prisel tudi tistemu, ki ga najde.
Za razliko od raznik stirikotnih/trikotnih cudezev xy firme, ki lepo romajo na odpad, onesnazevat zemljo.

jakan123 ::

Looooooka je izjavil:

Kabel ocenjujes na lastni nesposobnosti postavljanja kablov tako, da se folk ne spodtika ob njih?
Seriously?
Kerga dela tle ne stekas model?
To, da ma vecina napravo podporo za usb/micro usb in da je to kup plastike, ki se jo proizvaja ZA BREZVEZE, zato, da lahko apple naivneze nategujejo z nekimi kvazi "superiornimi" kabli obenem pa za brezveze onesnazuje okolje. In to kot evropejec od tega nimas nic, ker gre ves ta kesh lepo nazaj v ZDA.
Poglej okol stanovanja. Ce nisi res die hard jabolcnik bos zihr nekje nek micro usb/usb kabel nasel.
Pa se tvoj telefon cisto nic hitreje ne nafila od mojega. Tud muzke na telefon ne spravis hitreje.
To sta vsaj 2 znaka, da te nekdo nateguje s properiatary robo, ki si jo potem prisiljen kupit od proizvajalca namesto, da bi ob konkurenci mogoce dobil isti kabel za desetino cene.
Still feeling smart?


Zdaj naj pa vedno ko pridem kam na sestanek ali predavanje, kable oblepim s trakom ali pa napeljem po stropu? Doma imam zrihtano, da se mi nobeden ne spotika ob kabel, ampak laptopa nimam za doma, ampak za sestanke, predavanja, delo na terenu. Tam se ne bom obremenjeval z enim kablom, ker imam miljon drugih pomembnejših stvari in zato mi je ta konektor zmaga.

M-XXXX ::

nekikr je izjavil:

Batocarx: Nima, to je imela prejšnja. Ta ima samo kabel, ki ga vštekaš spredaj. Saj ni problem, ampak je pa težje, kot če bi imela lightning priklop. Nihče ne bo obogatel zaradi njega, nihče ne bo padel v depresijo, ker ne bo mogel vštekati kabla, je pa vseeno precej bedno, da se po boljši rešitvi pljuva, ker je bele barve :(

M-XXXX: ni narobe, niti problem ni prevelik, samo lažje je, če ti niti na daleč ni treba pogledati kako moraš obrniti kabel, da bo pasal notri, še posebej, če je sam utor za micro-usb tak, da je na straneh še malo lufta. Če poznaš artikle veš o čem govorim.

Saj zato sprašujem ker mi ni jasno: Logitech Iluminated nima nobenega priključka da bi karkoli v njo priklapljal...

nekikr ::

Uf, oprosti, K800 sem mislil, enaka a brezžična. Sem šel pa tudi zaradi jebenega polnenja pri tipkovnicah raje na K750.

floyd1 ::

M-XXXX je izjavil:

nekikr je izjavil:

Batocarx: Nima, to je imela prejšnja. Ta ima samo kabel, ki ga vštekaš spredaj. Saj ni problem, ampak je pa težje, kot če bi imela lightning priklop. Nihče ne bo obogatel zaradi njega, nihče ne bo padel v depresijo, ker ne bo mogel vštekati kabla, je pa vseeno precej bedno, da se po boljši rešitvi pljuva, ker je bele barve :(

M-XXXX: ni narobe, niti problem ni prevelik, samo lažje je, če ti niti na daleč ni treba pogledati kako moraš obrniti kabel, da bo pasal notri, še posebej, če je sam utor za micro-usb tak, da je na straneh še malo lufta. Če poznaš artikle veš o čem govorim.

Saj zato sprašujem ker mi ni jasno: Logitech Iluminated nima nobenega priključka da bi karkoli v njo priklapljal...

Tista od nekikr sigurno ima. Sploh, če mora dokazat, da je Apple boljši.

nekikr ::

K800 je Logitech Wireless Illuminated. Me boš res križal, ker sem eno besedico pozabil napisati in sem jo napisal šele sedaj?

floyd1 ::

Kar sem napisal, velja tudi splošno - glede tvojih komentarjev.

Lakotniku npr. sploh nisi odgovoril, ko ti je repliciral:
Popolnoma zgrešena logika. Ali pri zagovornikih micro USBja vidiš kakšno poveličevanje firme?
Jaz jo ne, ker je govor o stndardizaciji nečesa tako samoumevnega kot je polnilec.
Če smo pošteni tukaj govorimo o standardni rešitvi mico usba in poveličevanju Appla. Tako, da ja flamewar je zgolj in le posledica slednjega.

BaToCarx ::

In kaj ti pomaga standardizirat konektorje, če se pa dovoli vgrajevanje "authorizacijskih čipov", da apple to dela... ?

Če ne znajo zabičat USB +5V 0.500mA ali nekaj takega, z striktno definirano medkompatibilnostjo, kaj si naredil? Neč pesek v oči.
Pa tudi ostali bi dobili te genialne lockin ideje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

nekikr ::

floyd1 je izjavil:

Kar sem napisal, velja tudi splošno - glede tvojih komentarjev.

Lakotniku npr. sploh nisi odgovoril, ko ti je repliciral:
Popolnoma zgrešena logika. Ali pri zagovornikih micro USBja vidiš kakšno poveličevanje firme?
Jaz jo ne, ker je govor o stndardizaciji nečesa tako samoumevnega kot je polnilec.
Če smo pošteni tukaj govorimo o standardni rešitvi mico usba in poveličevanju Appla. Tako, da ja flamewar je zgolj in le posledica slednjega.

Ker ne morem odpisovati vsem, še posebej, če je večino stvari že napisanih v precej objektivnem tonu. Ampak ko napišem, da je enostavneje, če ni potrebno gledati kako je konektor obrnjen, dobim nazaj servirano, da ne znam poskrbeti za punco (ki se čisto nič ne pritožuje mimogrede ;), da sem debil, ker mi to predstavlja tak napor itd. In potem se drgneš vame in na izjavo "da je lažje, če ni potrebno niti na daleč pomisliti na to kako je konektor obrnjen - kar je sigurno res in prav", take nizke izpade pa seveda gladko ignoriraš in se še malo smejiš zraven, v svoji majhnosti.

darkolord ::

Wireless polnenje mi pa ni všeč, če nas silijo na varčne žarnice, zaradi prihranka, potem tudi tega ne sme bit.
Brezžični polnilec je precej bolj učinkovit kot klasična žarnica (pri svojem primarnem namenu).

BaToCarx ::

Seveda da je, ampak če se lahko izogneš izgubi, se boš ne? Če se delamo kao eko pa tko.

Invictus ::

mihec87 je izjavil:

V resnici boli me q..a je micro usb,cinch,xlr,banana sam da majo vsi istega da se ne rabi okrog vlačit za vsako napravo svoj polnilc ter da ne rabiš dat odrezat ledvice za par 10cm kabla z konektorjem...

Lahko kupim tvojo ledvico za en polnilec? Si najcenejši na trgu ...

Saj dobiš zraven Appla USB kabel za polnenje. Če nimaš denarja za še en kabel, pol tudi za Applove igračke nimaš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hayabusa ::

darkolord
Gimme numbers.

BaToCarx ::

Ne rabiš numbers, ključno je klasična žarnica (pri svojem primarnem namenu). Ker klasika je večina toplote... 1+1

stb ::

Pri brezžičnem polnjenju gre za relativno učinkovit transformator, le da sta primarno in sekundarno navitje v ločenih škatlah.
 shema

shema


Več o tem Inductive charging @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

BaToCarx ::

stb, ni treba razlagat. Je bil bolj moj eko fašizem. Izgube so tudi AC/DC, pa še naprej lahko gremo kaj vse so izgube teh psudo ekoloških for, ki jih delajo polovično. Kot ta novica lepo pokaže.

In to mene bolj boli kot nateg ene firme iz amerike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

mujek ::

Applov polnilec za računalnike (magsafe) je lastniški. Simple as that. Kdor ga ni probal nima kaj komentirati. Vsak, ki ga uporablja pa ve da je bolj praktičen od klasičnih napajalnih priključkov (lažje priključevanje,...). To pa je dodatna vrednost. Ki se plača.

Wireless charging, induktivno poljnenje,... izgube, ni standarda za poljnenje,...
Vsi jočejo da je preveč sevanja v okolici. A mobitele bi si pa polnili brezžično. Torej zjasnite se?

St235 ::

Kaj ti pomaga, da je boljši, če ga zamenjajo vsake dve leti, računajo 5x toliko kot ostali, ko ga pa nimaš sabo ga pa nihče v celotnem podjetju/bloku/študentu nima za posobit?

Prvi in edini omembe vreden kriterij ko govorimo o polnilucu je to, da je lahko dostopen. Včasih ko je nokia zdržala 7 dni mi je res dol viselo, da sem jo lahko polnil samo na tovaniškem polnilcu, ki je prišel zraven. Zadaj ko je treba telefone polnit dnevno, ko služijo kot multimedijski predvajalnik, kot je uporaba v vozlu za navigacijo samoumevna pa temu več ni tako.

Lahko se applov tvikač še tako mehko prilega, ni to pol kurca vredno, če ga nimaš pri roki. In obratno, micro usb lahko praktično kjerkoli potegneš iz riti in ne glede na to kako na trdo ga morate nekateri not tlačit vsaj do elektrike prideš.

Pa saj lahko vsak sam proba. Se pač sprehodi po firmi/študentu/bloku in preštej koliko ljudi ti lahko posodi micro usb kabel in koliko apple.

nekikr je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Kar sem napisal, velja tudi splošno - glede tvojih komentarjev.

Lakotniku npr. sploh nisi odgovoril, ko ti je repliciral:
Popolnoma zgrešena logika. Ali pri zagovornikih micro USBja vidiš kakšno poveličevanje firme?
Jaz jo ne, ker je govor o stndardizaciji nečesa tako samoumevnega kot je polnilec.
Če smo pošteni tukaj govorimo o standardni rešitvi mico usba in poveličevanju Appla. Tako, da ja flamewar je zgolj in le posledica slednjega.

Ker ne morem odpisovati vsem, še posebej, če je večino stvari že napisanih v precej objektivnem tonu. Ampak ko napišem, da je enostavneje, če ni potrebno gledati kako je konektor obrnjen, dobim nazaj servirano, da ne znam poskrbeti za punco (ki se čisto nič ne pritožuje mimogrede ;), da sem debil, ker mi to predstavlja tak napor itd. In potem se drgneš vame in na izjavo "da je lažje, če ni potrebno niti na daleč pomisliti na to kako je konektor obrnjen - kar je sigurno res in prav", take nizke izpade pa seveda gladko ignoriraš in se še malo smejiš zraven, v svoji majhnosti.



in zato opisuješ trolom, ker na argumentirane pomisleke nimaš odgovora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

Hayabusa je izjavil:

darkolord
Gimme numbers.
70% wireless transfer efficiency.

Glede na močno nižji standby power od povprečnih žičnih polnilcev naj bi bil brezžični polnilec danes že energetsko bolj učinkovit v primeru, ko dva žična polnilca zamenjaš z enim brezžičnim.

Wireless charging, induktivno poljnenje,... izgube, ni standarda za poljnenje,...
Izgube so tudi pri navadnih polnilcih, standard za brezžično polnjenje seveda obstaja.

Vsi jočejo da je preveč sevanja v okolici. A mobitele bi si pa polnili brezžično. Torej zjasnite se?
Oboje. Ker je to seveda čisto nekaj drugega.

nekikr ::

Lakotnik29: še največji trol si ti. Poglej si tvoj prvi stavek zgoraj: "Kaj ti pomaga, da je boljši, če ga zamenjajo vsake dve leti". Leta 2003 je bil predstavljen 30 pinski konektor, lani pa 8 pinski. Sedaj pa za domačo nalogo pogooglaj, koliko konektorjev so imele ostale firme v tem času (10 letih, da boš lažje izračunal). Če začneš takole, kako naj človek prebere do konca?

BaToCarx ::

darkolord je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

darkolord
Gimme numbers.
70% wireless transfer efficiency.

Glede na močno nižji standby power od povprečnih žičnih polnilcev naj bi bil brezžični polnilec danes že energetsko bolj učinkovit v primeru, ko dva žična polnilca zamenjaš z enim brezžičnim.


Tako je, ti lahko dam anekdoto z avti?
Če se v avtu vozita dva je to bolj učinkovito, če trije, še bolj...
Še vedno pa pri varčevaju, zmaga jype z svojim kolesom.

Tolko bolj varčno je vse, pa tolk manj trajajo baterije, pa tolk več ljudi to uporablja... 1+1+1 = problem?

Se boš pritoževal, če bodo zaprli slovenska mesta za avtomobile, ter jih nadomestili z "indukcijskimi busi", kolesi , pa peš? Ali boš vesel? Lahko da bo namesto busa kar električni tramvaj, le kje sem to že videl, aja nisem ker nisem bil rojen takrat ko je bil v Ljubljani.

Topla voda, dolgčaš, eno in isto, količina folka je pa večja. To je to.

Magic1 ::

Koliko pa kej tehta sekundarno navitje za brezžično polnenje?
Magic

RejZoR ::

V končni fazi je vseeno kakšen je končni priključek, če je le tisti, ki ga dejansko vtakneš v adapter standarden. Torej Apple ima zarad nas lahko nakoncu nek svoj falični konektor, dokler je na drugi strani standardni USB...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

Se boš pritoževal, če bodo zaprli slovenska mesta za avtomobile, ter jih nadomestili z "indukcijskimi busi", kolesi , pa peš? Ali boš vesel? Lahko da bo namesto busa kar električni tramvaj, le kje sem to že videl, aja nisem ker nisem bil rojen takrat ko je bil v Ljubljani.
Vesel, seveda.

Po takšni logiki je sicer tudi avtobus izjemno neučinkovit, ker se ob uvedbi v njem ne pelje nihče razen šoferja.

BaToCarx ::

No smo vsaj veseli.
Ja to z praznimi avtobusi je kar čuden fenomen, predvsem imajo časi tukaj vezo. "Ura mi je neprimerna za xy"

mujek par postov gori imaš wiki, ter link na Qi standard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

mujek ::

darkolord je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

darkolord
Gimme numbers.
70% wireless transfer efficiency.

Glede na močno nižji standby power od povprečnih žičnih polnilcev naj bi bil brezžični polnilec danes že energetsko bolj učinkovit v primeru, ko dva žična polnilca zamenjaš z enim brezžičnim.

Malo podkrepi svoje izjave z referencami. Sploh me zanima nižji "standby power".

darkolord je izjavil:


Wireless charging, induktivno poljnenje,... izgube, ni standarda za poljnenje,...
Izgube so tudi pri navadnih polnilcih, standard za brezžično polnjenje seveda obstaja.

Vsi jočejo da je preveč sevanja v okolici. A mobitele bi si pa polnili brezžično. Torej zjasnite se?
Oboje. Ker je to seveda čisto nekaj drugega.

Kako je nekaj drugega?

St235 ::

RejZoR je izjavil:

V končni fazi je vseeno kakšen je končni priključek, če je le tisti, ki ga dejansko vtakneš v adapter standarden. Torej Apple ima zarad nas lahko nakoncu nek svoj falični konektor, dokler je na drugi strani standardni USB...


in korak naprej od tega je, da je standardiziran na obeh straneh. Tako ne vržeš stran za eno vrečo kablov, ko menjaš aparat, da o temu, da lahko praktično pri komerkoli in kjerkoli polniš aparat ne govorimo. Ampak to, da je pri applu design in profit pred uporabnikom jim pač omogoča, da ščijejo proti vetru. Mokri so pa tako ali tako samo uporabniki.

BlaY0 ::

dunker je izjavil:

Tudi meni kot lastniku iPada gre proprietary polnilec močno v nos. Ker sem ga pozabil doma, sem že 2x v zadnji polovici leta moral prevozit ekstra 20 km, da mi ni iPad umrl sredi dneva. Z androidnim telefonom teh težav nimam.

Tukaj je JASNO vidna povezava Epla z naftnim lobijem :))

Tamius Han ::

blackbfm je izjavil:

@blackbfm -- sej ti ni treba imeti iPhona da kritiziraš Apple zato ker se Apple noče ravnati po standardih -- vsaj tistih, ki mu niso všeč.


mene pa moti microusb na tvojem telefonu..kam se pritožim:)


Edin problem tukaj je to, da moj telefon nima micro USB priklopa in da je microUSB standard za telefone. (Pa bi bilo lepo če bi bil to standard za vse prenosne naprave, ne pa da se pol stvari še zmerej fila prek mini USB (mp3 in podobno).

__luka__ ::

Meni je sicer všeč, da je microUSB standard vendar je precejšen problem tok, ki ga je USB zmožen dati od sebe. Za telefone je 5V/0.5A (ali 5V/1.5A) še nekako vredu (za sedaj) ampak za tablete je pa to čisto premalo. 10 inčen tablet se zna polnit preko USBja tudi 8H, kar je veliko preveč. Da ne omenjamo, da se ne zmore filat ko je zaslon prižgan, ker zaslon požre preveč elektrike.

IMO je prava rešitev v univerzalnem konektorju (lahko tudi USB, pa čeprav je precej omejen zaradi same izgradnje konektorja), ki ima auto negotiate za napetost in tok, seveda do neke vrednosti (20V / 5A ?). Če je napajalec (temu kar pravite polnilec je samo napajalec, klasičen AC/DC converter) prešvoh, bo se bo naprava pač polnila počasneje - nekaj takega kot je sedaj, samo ne z upori, kot ima to rešeno USB polnilec, ampak preko neke digitalne linije.

Univerzalni polnilci za laptope morajo biti pa v vsakem primeru magnetni. Tu pomoje ni debate. Samsung je že začel z POGO connectorji za tablete (vsaj na nexusih so možni) tako da očitno prav vseh opcij Applovi patenti ne pokrivajo.
the truth is out there

Lonsarg ::

luka, dejansko je bil dobre pol leta nazaj sprejet standard za USB polnjenje, ki podpira več profilov polnjenja, vse od 10W do 100W.

Torej je samo še treba, da proizvajalci vgradijo ta standard, profili so sledeči(Vir):
profil 1: 5V@2A
profil 2: 5V@2A + 12V@1,5A
profil 3: 5V@2A + 12V@3A
profil 4: 5V@2A + 12V@3A + 20V@3A
profil 5: 5V@2A + 12V@5A + 20V@5A

5. profil je omejen na full size USBje in ne deluje na micro, ampak že profil 4 omogoča 60W preko Micro USB. Podpira pa ta standard tudi dvosmerno izmenjavo elektrike in on the fly spreminjanje profilov. Laptop vštekan v elektriko bi torej lahko ponujal profil 4, medtem ko bi če bi lavfal na betarije ponudil na svojih USB portih le profil 1.

Kar huda zadeva, lahko polneš laptop iz mobitela in obratno. Recimo prodajale bi se externe USB baterije, ki bi se polnile iz laptopa, kadar je ta vštekan, oziroma bi dajale elektriko laptopu, če ta ni vštekan, vse avtomatsko in standardno.

Sam še štempl od EU birokratov, da je USB PD standard obvezen v vseh mobilnih napravah pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darksamurai ::

darkolord je izjavil:

70% wireless transfer efficiency.

To je samo za transfer, potem dodaj še izgube za AC/DC pretvorbo... Izgube so veliko večje od izgub pri malo boljših klasičnih polnilnikih.

St235 je izjavil:

Kaj ti pomaga, da je boljši, če ga zamenjajo vsake dve leti, računajo 5x toliko kot ostali, ko ga pa nimaš sabo ga pa nihče v celotnem podjetju/bloku/študentu nima za posobit?

Ne vem, kje ti delaš, ampak v nekaterih velikih korporacijah ima vsak, ki je malo na višjem položaju iPhone. Poleg tega pa si najmanj 1/3 njihovih podrejenih lasti enake telefone. Pri nas lažje najdem nekoga, ki mi posodi iPhone kabel, kot pa micro usb.

darkolord ::

Kako je nekaj drugega?
Ker je magnetno polje.

__luka__ ::

Lonsarg je izjavil:

luka, dejansko je bil dobre pol leta nazaj sprejet standard za USB polnjenje, ki podpira več profilov polnjenja, vse od 10W do 100W.

Torej je samo še treba, da proizvajalci vgradijo ta standard, profili so sledeči(Vir):
profil 1: 5V@2A
profil 2: 5V@2A + 12V@1,5A
profil 3: 5V@2A + 12V@3A
profil 4: 5V@2A + 12V@3A + 20V@3A
profil 5: 5V@2A + 12V@5A + 20V@5A

5. profil je omejen na full size USBje in ne deluje na micro, ampak že profil 4 omogoča 60W preko Micro USB. Podpira pa ta standard tudi dvosmerno izmenjavo elektrike in on the fly spreminjanje profilov. Laptop vštekan v elektriko bi torej lahko ponujal profil 4, medtem ko bi če bi lavfal na betarije ponudil na svojih USB portih le profil 1.

Kar huda zadeva, lahko polneš laptop iz mobitela in obratno. Recimo prodajale bi se externe USB baterije, ki bi se polnile iz laptopa, kadar je ta vštekan, oziroma bi dajale elektriko laptopu, če ta ni vštekan, vse avtomatsko in standardno.

Sam še štempl od EU birokratov, da je USB PD standard obvezen v vseh mobilnih napravah pa je.


Uuu, hvala za tole. Poskušam sledit vsemu temu, ampak tale novica mi je pa povsem ušla.
Čeprav je spet vprašanje koliko časa bo potrebnega, da se to dejasnko začne vgrajevat v naprave.
the truth is out there

Opkow ::

Pri ohisjih od BitFenixa sem opazil, da imajo posebne porte za napajanje naprav preko USB-ja.

Samo glede na vir, ki ga navaja Azgard, imajo kot kaze pri BitFenixu neki svoj standard. Ikona za polnjenje je drugacna...


BitFenix SuperCharge™ Port
Quickness is the key to survival, which is why Shinobi XL comes with a BitFenix SuperCharge™ Port. This latest innovation from the BitFenix Labs supplies up to 2.5A of current for charging your mobile devices, including phones, portable consoles, and even tablets - up to 5 times that of USB 2.0. With BitFenix SuperCharge, your mobile gear is always charged and ready.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

s51as ::

V ta USB verjetno ne moreš USB ključka potem vstavit (oz. lahko ampak ne dela). Je verjetno direktno na napajalnik vezan, kar je seveda čisto super :)
It's just me myself and I

Lonsarg ::

Ja navadni USB brez teh profilov naj bi imel 0.5A minimalno, maksimum nekako ni določen, ponavadi imajo polnilci okoli 1A, ki jih kupimo. Se pa komot dobi že zdaj 2A 5V, ne vidim sicer razloga, zakaj potem naprave ne bi delale, pomoje da še vedno delajo, samo mogoče ni najbolj varno, če kaka naprava srka maksimum energije pa pričakuje 0.5A, potem pa dobi 2A recimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dr_M ::

Telefoni imajo ponavadi programsko omejen najvecji tok, s katerim polni baterijo, tako da je vseeno kaksen polnilec imas.

Lonsarg ::

No telefoni že, mogoče bi pa kam kitajski USB ključek skurilo. Moj tablet recimo vleče do 2A, za normalno delovanje rabi vsaj 1A, v bistvu se še z 5V@2A polni zelo počasi, bi mu zelo prav prišel kak 12V polnilec, kar marsikateri tableti imajo.

techfreak :) ::

Kitajski USB ključki bi vzeli toliko toka kot rabijo, telefoni in podobne naprave pa tako imajo omejitev toka za polnjenje.

nodrim ::

res je škoda, da se ne standardizira Applov priključek za prenosnike, ker je res noro dober dizajn ... na kao luksuznem Dellu imam tako kravo od priključka, da glava boli in valjda že po pol leta razmajano itd.

Korencek ::

nodrim je izjavil:

res je škoda, da se ne standardizira Applov priključek za prenosnike, ker je res noro dober dizajn ... na kao luksuznem Dellu imam tako kravo od priključka, da glava boli in valjda že po pol leta razmajano itd.


Jst mam Della že 8 let, sicer že 3 notesnike, pa še nisem nikdar imel problemov z konektorjem..

zanimivo, skor vsi telefoni z micro usb pa so pri meni vsaj malo zviti. Najbrž bi nekaj malega morali spremeniti da bi bili bolj obstojni.
Smisel smisla je v nesmislu

para! ::

A vam se res zdi normalno, da živite v neki uniji, ki gre pri odločanju o vašem življenju tako daleč, da vam predpiše kakšne žarnice smete uporabljati in kakšne polnilne naj imajo vaši telefoni? A ni bil včasih cilj posegat v življenja drugih ljudi samo toliko kot je nujno potrebno, pa še to se nam je zdelo nujno zlo? Očitno je danes fetiš.

A ideja o prepovedi plazem vas tud rajca? (ker niso učinkovite!!!1111)
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

darkolord ::

Al pa da morajo avti obvezno imet ABS in ESP...

Ja.

vbohinc ::

Pebi (in dekleta), če ne "znate" polnilca priklopit v svoje naprave, zato ker je priključek "preveč" zapleten, potem pa res ne vem no...
Apple polnilec ni čisto nič posebnega, če se vam magnetek tako dopade, pol ste pa malo preveč otročji (a ste 3 leta stari?), kaj RES NISTE SPOSOBNI priklopit mikro-USB kabla!? ?:-|
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7120198 (13343) MrStein
»

V EU enotni polnilci mobilnih telefonov čedalje bliže (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9235063 (25846) tonylee5566
»

EU izdala standard za enotne polnilce pametnih mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6718306 (15619) ender
»

Tudi ITU potrdila enotne polnilce mobilnih telefonov

Oddelek: Novice / Ostale najave
123215 (2807) jype
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813089 (11074) Pyr0Beast

Več podobnih tem