» »

Kje so enotni polnilci mobilnih telefonov?

1 2
3
»

techfreak :) ::

Že večkrat sem videl razrahljan mikro USB priklop na mobilnikih in drugih napravah in tukaj ima po mojem mnenju Apple veliko prednost ker je veliko manj šans da se to zgodi.

Magnetek si me pa dopade pri MacBookih, ker prepreči da bi na tla vrgel prenosnik. Vsekakor bi si ga želel videti tudi pri drugih proizvajalcih.

nodrim ::

žal je dejstvo, da je ta Applov konektor za polnjenje prenosnikov res dober dizajn v vseh pogledih in bi ga bilo zelo dobrodošlo imet povsod namesto teh bednih bananic, kjer se razmajejo priključki in potem bananice padajo ven itd.

zdaj, če se komu to ne dogaja, je to najverjetneje zato, ker prenosnika ne prenaša veliko naokoli .. jaz delam na poti in polnilec vtikam in iztikam dnevno, tako da bi bil boljšega in zanesljivega priključka vsekakor vesel ..

s1m0n ::

No ja ta Magsafe ni slab a je veliko več let preden je Apple to "prikazal" že obstajal!

Vse kar mene pri mikro USB moti je, da moram pogledat kako je obrnjen ampak to tudi počenjam za navaden USB :)

Dr_M ::

Vsak usb konektor moras 3x obrnit predno pade not :>

Lonsarg ::

Nekaj pozablate v zvezi z Magsafe, to gre za izklučno napajalni kabel in sploh ni konkurenca enotnim polnilcem. Ker namreč Applov izdelek z magsafe še vedno mora imeti tudi nek data kabel, ki pa jih se očitno ne da kar tako narediti magnetne. Torej ni noben problem naredi naprave z USB + Magsafe, kjer se ta naprava lahko polni preko obeh. Vse lepo po standardih.

Drgač pa ja, USB konzorcij je že čas da ponudi en nov tip priključka. Nekaj sodobnega, ki naj bo take velikosti, da se bo uporabljal tako v mobitelih, tabletih, kot tudi tiskalnikih, trdih diskih in TVjih. Ne pa sedaj, ko imamo mikro in navadnega(in še tut nekaj drugih zadev, ki se k sreči skoraj ne uporabljajo več), pol rabmo pa ene bedne USB OTG pretvornike, da lahko v mobitele utikujemo stvari.

murmur ::

darksamurai je izjavil:


Ne vem, kje ti delaš, ampak v nekaterih velikih korporacijah ima vsak, ki je malo na višjem položaju iPhone. Poleg tega pa si najmanj 1/3 njihovih podrejenih lasti enake telefone. Pri nas lažje najdem nekoga, ki mi posodi iPhone kabel, kot pa micro usb.


V nekaterih velikih korporacijah? Hahaha. A tko gre to. Katere pa so to naprimer? Sicer se pa strinjam, v slo je teh ifonov kot dreka. Dobesedno. Tako da s polnilci res ni problema.

Looooooka ::

para! je izjavil:

A vam se res zdi normalno, da živite v neki uniji, ki gre pri odločanju o vašem življenju tako daleč, da vam predpiše kakšne žarnice smete uporabljati in kakšne polnilne naj imajo vaši telefoni? A ni bil včasih cilj posegat v življenja drugih ljudi samo toliko kot je nujno potrebno, pa še to se nam je zdelo nujno zlo? Očitno je danes fetiš.

A ideja o prepovedi plazem vas tud rajca? (ker niso učinkovite!!!1111)

Ja.
Ko bomo vsi na ultra ucinkovitih napravah nas bodo tezje jebali v glavo z raznimi lazmi o preveliki porabi elektrike :)

Korencek ::

para! je izjavil:

A vam se res zdi normalno, da živite v neki uniji, ki gre pri odločanju o vašem življenju tako daleč, da vam predpiše kakšne žarnice smete uporabljati in kakšne polnilne naj imajo vaši telefoni? A ni bil včasih cilj posegat v življenja drugih ljudi samo toliko kot je nujno potrebno, pa še to se nam je zdelo nujno zlo? Očitno je danes fetiš.

A ideja o prepovedi plazem vas tud rajca? (ker niso učinkovite!!!1111)


Ja, zdi se mi normalno, celo dobro, za vse nas. Mislim da se skoraj vsi tukaj strinjamo da bi bilo lepo imeti univerzalen konektor, zdej ali je to micro USB ali pa konkurenčni, samo to je vprašanje.

Kaj pa recimo avtomobili? Vsakih nekaj let zvišujejo standarde za emisije, varnost..
Smisel smisla je v nesmislu

OK.d ::

pa tudi dimenzije gum - gumarski lobij
LPOK.d
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
7120203 (13348) MrStein
»

V EU enotni polnilci mobilnih telefonov čedalje bliže (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9235069 (25852) tonylee5566
»

EU izdala standard za enotne polnilce pametnih mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6718314 (15627) ender
»

Tudi ITU potrdila enotne polnilce mobilnih telefonov

Oddelek: Novice / Ostale najave
123216 (2808) jype
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813090 (11075) Pyr0Beast

Več podobnih tem