» »

Čistilo za lot

Čistilo za lot

Djuro ::

Sej ne vem, če sem se prav izrazil, ampak na enem forumu so mi za popravilo enega boarda na sintu svetovali tole:

Go to an electronics Store and ask for a board soldering residues dissolve , apply to a cloth material
and clean around soldered LED areas of board , easy to find 'cause of brown - black colored marks !


Če lahko kdo meni laiku razloži kako se imenuje to čistilo, katerega naj bi uporabil.

Hvala!

aragorn212 ::

Če prav razumem hočeš odstranit ostanke paste za lotanje?

No če je temu tako potem lahko poskusiš z etanolom, še bolje pa z tekočino za zippo vžigalnike (preverjeno deluje).

Djuro ::

Predvsem nimam pojma kaj točno pomeni ...board soldering residues dissolve...

mihec87 ::

Pri cinjenju se uporablja pasta bodisi je že v sami žici za cinit(cinu) ali pa se še dodatno dodaja in včasih lahko to dela težave...Rabiš nekaj ki to raztopi ter lahko obrišeš uporabi alkohol,aceton(ne tistega za nohte saj ima razne dodatke oz velikokrat sploh ni več acetona notri) itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

aragorn212 ::

Men še najbolš deluje zippo bencin, fajn raztopi in tud hiter izhlapi, drugače pa aceton in alkohol. Pa pazi pri alkoholu da maš 96% etanol, če je razredčen potem ti lahko voda ostane na vezju.

Djuro ::

OK hvala, bom poskusil s čistim alkotom od Dane.

...:TOMI:... ::

Tistega je škoda, raje ga popij :)

Kupi si denaturirani špirit in ne uporabljaj paste, saj je to smrt za vezje. Trenutno dela, čez mesec ali 2 pa ne bo več...
Tomi

Zgodovina sprememb…

VolkD ::

Nitro razredčilo.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Napajalc ::

Kakšen cin za lotanje priporočate. Sedaj sem imel zelo tanek kaliber in na sredini je imel "cinol", sem komot kaj na tiskanem vezju pospajkal in tudi kako žico zacinu (z mal večjim pomikom), se pravi iščem neko univerzalno zadevo manjšega kalibra. Na conrad je kar lepa izbira, samo ne vem kateri "model" je primiren.
Hvala

steev ::

Izopropanol.
:|

negotiator ::

Napajalc je izjavil:

Kakšen cin za lotanje priporočate. Sedaj sem imel zelo tanek kaliber in na sredini je imel "cinol", sem komot kaj na tiskanem vezju pospajkal in tudi kako žico zacinu (z mal večjim pomikom), se pravi iščem neko univerzalno zadevo manjšega kalibra. Na conrad je kar lepa izbira, samo ne vem kateri "model" je primiren.
Hvala


1mm debeline, kateregakoli, če pa hočeš, pa vzemi tistega, brez svinca, je malo manj strupen.

steev je izjavil:

Izopropanol.


Kaj si pa s tem mislil? On išče cin, ne alkohola ;)
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

http://www.conrad.si/Zica-za-spajkanje-...

Hmm, kaj pomeni halogen in kaj pomeni talilo? A bojo problemi pri spajkanju žice ker nima halogena?

jest10 ::

negotiator je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Kakšen cin za lotanje priporočate. Sedaj sem imel zelo tanek kaliber in na sredini je imel "cinol", sem komot kaj na tiskanem vezju pospajkal in tudi kako žico zacinu (z mal večjim pomikom), se pravi iščem neko univerzalno zadevo manjšega kalibra. Na conrad je kar lepa izbira, samo ne vem kateri "model" je primiren.
Hvala


1mm debeline, kateregakoli, če pa hočeš, pa vzemi tistega, brez svinca, je malo manj strupen.


Ampak tudi slabši za spajkanje in glede vzdržljivosti

mihec87 ::

Za doma vzami z svincem, saj ne lotaš toliko da bi bil problem..Je slab lot bolj nevaren kot pa tist svinec v spajki.

Highlag ::

Izopropilni alkohol je prava varianta, če veliko spajkaš. Drugače gre tudi z drugimi topili, kot so že napisali.
Never trust a computer you can't throw out a window

steev ::

negotiator je izjavil:

Kaj si pa s tem mislil? On išče cin, ne alkohola ;)

Pardon, nisem prebral do konca vseh odgovorov. Sem mislil za čiščenje.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Set za spajkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569862 (7586) He-Man
»

Slab kontakt na RF ojačevalcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
494576 (4176) Mitch
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413545 (11794) VolkD
»

Kako se sploh lota na ploščico?!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112061 (1770) BBB
»

Osnove cinjenja

Oddelek: Novice / Modifikacije
175952 (5952) l-note

Več podobnih tem