» »

Simple Basic Volume - Težave pri dostopanju

Simple Basic Volume - Težave pri dostopanju

wooted ::

Soočam se z problemom pri odpiranju diska.

Gre se za 500Gb Seagate disk star nekje 3 leta.
Disk se je uporabljal za backup (firma - ja vem, Raid bi rešil zadevo, ampak je kot je..) v zunanjem ohišju preko e-sata, kjer je bil tudi sformatiran za uporabo v windows okolju.

Kasneje sem omrežje nagradil z FreeNAS in ta disk montiral kot preformatted NTFS na Sata. Tako sem se odločil, da lahko v primeru da NAS "crkne" disk še vedno priklopim preko USB-ja.
Disk je delal normalno 2 leti, večino časa ugasnjen.

Sedaj, ko sem pa malo "upgrejdal" nas in naložil drugo verzijo, mi diska ni zaznalo da bi lahko montiral.

Disk sem dal v zunanje ohišje in priklopil na PC z windows 7 in dobil tole:

 disk management

disk management

  • spremenil: wooted ()

wooted ::

anyone?

boogie_xlr ::

Z dd prekopiraj celoten disk, nato se loti reševanja s kakšnim programom za reševanje particij/podatkov(tema o reševanju podatkov).

axee ::

Kako si upgrade-al NAS? Preglej tudi SMART informacije, da ugovoiš če je z tem kaj narobe.

wooted ::

NAS sem postavil popolnoma na novo in dodal nekaj diskov. Ta backup disk nisem uporabljal dolgo časa in sem ta problem opazil šele ob ponovnem montiranju.

naredil sem partition table in še vedno ne moram določiti črke pogona ali da bi dostopal.
razni recovery programi najdejo vse datoteke, ampak mi namečejo po raznih mapah in vse preimenujejo kar zame ni uporabno.

wooted ::

z EaseUS sem kopiral celotno particijo na drug disk, vendar skopirano particijo kaže kot unformatted, originalna je pa other.. bom poiskusil z kakšnim live cdjem linux

DISKPART?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako popraviti disk?

Oddelek: Strojna oprema
132929 (2629) Glugy
»

Kako že obstoječo particijo razdeliti na 2 brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
236794 (6463) Icematxyz
»

Nedelovanje računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
17761 (690) rebel1234
»

SW za popolno kopijo diska

Oddelek: Programska oprema
222113 (1689) opeter
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183763 (3348) SimplTech

Več podobnih tem