» »

SW za popolno kopijo diska

SW za popolno kopijo diska

charlotte ::

No sedaj je tudi meni dalo vedet da je fajn imet backup diska :(

Zanima pa me kako naj to nardim? Imam 300GB velik disk, dokupil pa bi še 320GB zunanji disk. Zanima me kako bi lahko to zrihtal da bi mi celo sliko diska dalo na zunanji disk in bi to 1x tedensko dopolnil z novimi fajli, če bi se kar koli zgodilo, bi lahko bp zopet naložu sliko z zunanjega diska.

jype ::

rsync za datoteke, dd za celoten disk

darkolord ::

Acronis TrueImage

ender ::

rsync. dd-ja na aktivnem disku ni varno uporabljat.

Za rsync si narediš eno ikono, ki požene nekaj takega:
rsync --progress -aH izvor cilj

rsync za Windows dobiš v cygwinu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

darkolord ::

Restore pa potem ni nevem kako praktičen

dëych ::

jype ::

darkolord> Restore pa potem ni nevem kako praktičen

Zelo praktičen je. Vzameš en floppy/cdrom/usb ključek, daš gor en boot image kjer je gor rsync (dd je pa itak povsod), zbootaš in potem zddjaš/rsyncaš nazaj.

darkolord ::

Sam da rsync nekaterih sistemskih datotek, ki so v uporabi, ne zna prebrat...

thefire ::

tako preprosto pa ni kot si predstavljas :)
acronis true image home... je to kar rabis.

jype ::

darkolord> Sam da rsync nekaterih sistemskih datotek, ki so v uporabi, ne zna prebrat...

Hmm, na kakšnih bolj čudnih sistemih verjetno res...

Sicer pa lahko v tem primeru backup delaš tudi tako, da zbootaš tak boot image, kot sem ga omenil pri restavriranju.

Mavrik ::

rsync zna prav tako na Windows sistemih imeti težave z UTF imeni datotek in ti lahko kaj hitro zginejo šumniki ali podobni znaki v imenih datotek.
The truth is rarely pure and never simple.

jc ::

rsync naredi tudi kopijo mbr?

ender ::

rsync deluje izključno na datotekah.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dëych ::

Eno vprasanje. Hočem naredit image diska s pomočjo boot cdja na USB disk. Problem je, da je stvar obupno počasna (mislm da je prenos slabši kot na USB1.0). Probal sem na 4 različnih mašinah z dvema različnima diskoma in tremi različnimi programi. Med mašinami sta bila dva HP workstationa, en običajn pc in prenosnik. Na slednjem mi od razliko od vseh treh naredi backup v nekem normalnem času (10GB->15min), medtem ko pri drugih mašinah napiše, da bo delal backup več ur (6-7ur).

Mi preostane samo to, da instaliran software (acronis true image/ghost/image for windows) v Windowsih ali pa da enostavno disk priklopim na IDE/Sata port. Sm to mi pomeni dodatno delo in izguba časa, če pa obstajajo boot CDji za backup/restore?

Lp

umetnic ::

Sam sem dolga leta uporabljal ghost, vedno brez problema, nato pa mi je ratal nekako storast in sem zamenjal z acronisom.

A sedaj Acronis true image mocno odsvetujem! Meni recimo ko zelim narediti restore particije sploh ne najde internih SATA diskov. Cetudi jih dam recimo v zunanje SATA ohisje, ki so priklopljeni preko USBja, jih se vedno ne najde. Ce pozenem restore program na notebooku v istem zunanjem ohisju, naredi restore brez problema. Veliko ljudi ima podobne tezave s SATA diski...sodec po googlu in njihovem forumu.

Tako sem se spet vrnil na NORTON Ghost (14) in mi deluje brez problema, najde vse diske med restore etc.

Za karkoli se bos ze odlocil, probaj naredit takoj zatem tudi restore, da vidish ce gre vse po planu.

ker meni je tale acronis povzrocil dva nova siva lasa..://
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

darkolord ::

Jaz sem si naredil en bootable Windows (Bart PE) na USB, iz katerega lahko zalaufam restore (ali pa backup) za Acronis True Image. Deluje super.

jan01 ::

@umetnic
S katero verzijo acronisa si imel težave? Meni s acronis workstation 9.5... dela bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

umetnic ::

jan01: Acronis true image 11. Build 8053 home...kot tudi z zadnjo trial verzijo z njihove strani...

Najbolj zanimivo je to, da sem sel celo kupit zunanje ohisje za SATA diske in priklopil zadevo preko USBja..pa vseeno ni videl teh diskov...(Samsung 640GB S-ATA)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

strictom ::

Zakaj pa ne preprosto Norton Ghost?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

residual ::

Kaj pa naj uporabim za backup C particije serverskih mašin (Win2003 server, itd).

Ghost tu odpove preverjeno... Acronis še nisem poskusil..

racunalnicar ::

Zakaj pa ne preprosto Norton Ghost?

Ko se mi sesuje komp, formatiram disk, uporabim my backup in se vsi programi naložijo gor tako kot sem mel prej?

HVALA!

jan01 ::

umetnic, sprobaj acronis true image echo 9.5 workstation for windows. Veliko(sam še nisem sprobal) jih je zadovoljnih s paragon drive backup...

opeter ::

O&O DiskImage družina ima tudi solidne člane. Pa še relativno poceni je (cca. 40 $)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup celotnega sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
101131 (932) driver_x
»

Backup and recovery WINDOWS

Oddelek: Pomoč in nasveti
51346 (1205) Mare2
»

SnapShot Laptopa

Oddelek: Programska oprema
191693 (1363) opeter
»

Svež sistem skopiran na DVD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121454 (1158) solatko
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537017 (5437) thebaloh

Več podobnih tem