» »

Nedelovanje računalnik?

Nedelovanje računalnik?

rebel1234 ::

Pozdravljeni, ker vem da ste na tej strani sami strokovnjaki na področju računalništva, bi vas prosil za eno pomoč.

Pred kakšno uro sem hotel prižgati računalnik pa ni šlo. Ob pritisku na gumb "Power" se nahitro prižge lučka vendar takoj ugasne. Pri nomalnem delovanju skozi gori.
Elektrike ne da od sebe, edino lučka za zunanje kartice gori, ostalo ničesar ne dela.

Odprl sem računalnik in zamenja konektorje za reset in power on, v upanju da je samo konektor kaj odpovedal. Rezultat je bil isti. Tako da sem lahko takoj izključil možnost, da je z stikalom za vžig kaj narobe.
Potem sem iztaknil grafično, če bi mogoče ona ga kaj srala, vendar nič bolje.

Moj neprofesionalen sum:
- ali napajalnik šel v franže
- ali je plato vrag vzel ;)
...kaj drugega niti ne vem kaj bi lahko bilo :(??

Mimogrede:
- računalnik je star malce več kot eno leto (tako da garancije ni več)
- Intel DualCore
- 2Gb rama
- napajalnik 230 V (ferkvenca 50Hz)
- Grafična Ati Sapphire HD3850
- Plata Gigabyte FSB1066
Druga mislim da ni pomembno, če je sporočite.

Za svetovanja in odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.


LP

333333 ::

Gigabyte se ponavadi cykla ce ma problem z ramom, poskusi odstranit vse module in daj not enga po enga.
Spiritual

rebel1234 ::

poe_T hvala za odgovor.

Ga bom zdajle še enkrat "razstavil", pa postopoma deval nazaj notri.
Sporočim če bo kaj uspelo :)


LP

rebel1234 ::

Zdajle sem vse ven pobral pa postopoma priklapljal... Ko je bilo vse ven je delal, postopoma je prižgalo tudi vse dodane komponente dokler nisem priključil disk :(
A to pomeni da mi je disk crknil?
Ker kakor priključim disk ne dela.


LP

333333 ::

Napaka se pojavi ko prikljućiš kateri kabel za disk? napajalni al podatkovni (sata)?
Pa v vsakem primeru bi jaz poskusil še z drugim napajalnikom (če se mas kak pc doma si ga sposodis tam).
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

rebel1234 ::

Ravno dal disk v zunanje ohišje, isto naredi, posveti lučka in crkne... sranje :(

Imam nekaj pomembnih podatkov, ki si jih nisem dal na backup-disk. Je kakšna varianta da jih dobim dol?

333333 ::

Poj je disk ja in verjetno je v okvari elektronski del diska (se pravi vezje od spodaj.) Zadevo lahko poskusiš rešit tako da nabavis isti disk (isti model, isti FIRMWIRE) zamenjaš elektroniko in upaš na najboljše.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

rebel1234 ::

Ravno preveril, če je povezan na elektriko dela. Ko pa vključim SATA pa odpove...
Predlog?

poe_T hvala za podporo :)

Se pravi naslednji korak je menjava spodnjega vezja. Se pravi da najbolje da nesem enmu serviserju da zamenja?

Zgodovina sprememb…

333333 ::

Lahko poskusiš zamenjat sata kabl vendar verjetno ne bo kakega efekta (glede na to da je v zunanjem ohišju ista napaka) edini pametni predlog je to kar se napisal zgoraj, al pa da daš disk v reševanje podatkov na kak Kotar ali kaj podobnega, pa plačas dost za to :)
Spiritual

rebel1234 ::

Res je, sata kabel zamenjan, razen če je pri disku na delu sata kaj narobe.. Sam sem malo skeptičen, ker če je elektrika notri dela ko dam SATA kabel vse odpove. Ponavadi odpovejo naprave ko imajo kakšen bolj resen problem (prebivanje recimo), kar lahko pomeni da je disk "out".
Upam da ne bo potrebno celotnega razstavljati pa particije dati na reševanje (kakšnim servisu).

Kolk pa je okvirna cena reševanja podatkov?

333333 ::

To pa ti težko rećem, ponavadi je tam od 300 eur naprej odvisno od napake. Kar lahko ti doma poskusiš je edino zamenjava elektronike, odpiranje diska v nobenem primeru ni priporočljivo ker ti prah v zraku prekrije sektorje in imaš potem probleme z branjem (sploh pa če je disk većji od 160gb) zraven tega če disk odpreš in spraviš gor prah in ne uspeš pri reševanu ti na kotarju nabijejo zaradi tega še 100% zraven pri ceni... Tako da edino kar lahko poskusiš je da dobiš isti disk in zamenjaš spodnjo elektronsko ploščico in upaš na najboljše.
Spiritual

rebel1234 ::

Vprašanje če bom lahko sploh dobil tak disk kot ga imam jaz, ker je že kar star...
Je pa WD3200AAKS 320 Gb.

Kaj je pa pomembno oz. katera serijska iz tega diska, je polno številk?

Grem kar v akcijo... sem najdel nekaj na spletu (BB, Comshop), če slučajn majo na zalogi.

A je treba kaj lotat pri menjavi elektronike?

Zgodovina sprememb…

333333 ::

Mislim da ne boš imel problemov s tem diskom, ker se jih je v slo prodalo ogromno, tud jaz mam enga samo je verjetno novejši model. Pogledat morš edino da je isti model oz isti part number PN: ni da ima isti FIRMWIRE.
Lotat ne rabiš 0, edino kar bor rabil je posebni izvijač al pa kak imbus da boš lahko elektroniko zamenjal.
Spiritual

rebel1234 ::

Ravno šel preverit v BigBang in Comshop pa nič, vse večje.

Sem pa našel podobnega vendar za 500Gb. A je lahk kaj narobe če zamenjam to vezje?
Kje pa se nahaja PN koda?

LP

333333 ::

Poglej zs rebel. Z 500gb ti definitivno nebo delalo, še isti model in drugi firmwire vcasih ne dela...
Spiritual

rebel1234 ::

Ravno preveril pa nikjer ne najdem ZS?

Sem pa preveril tudi na bolhi pa ničesar, razen en starejši oglas.

Drugače je disk:
WD3200AAKS, WDCaviar SE16
LBA 625142448
MDL: WD3200AAKS-00VYA0
320Gb

333333 ::

ZS = zasebna sporočila
Spiritual

rebel1234 ::

Bi rabil eno dolgo lestev da bi si gor prišel... ;)

Sem videl in odpisal, hvala.


LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
443030 (1929) aleden
»

Problem z diskom (sata2)

Oddelek: Strojna oprema
8876 (780) JesusChrist
»

WD 3200AAKS Caviar SE16 Sata controller

Oddelek: Strojna oprema
121309 (1113) toxius
»

Zunanji trdi disk---nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
212357 (1840) Chessman
»

Diski: Hitachi vs Seagate vs Western Digital

Oddelek: Kaj kupiti
121607 (1325) Spock83

Več podobnih tem