» »

Računalniku ne deluje ps2 vhod...

Računalniku ne deluje ps2 vhod...

seljo ::

Zadeva je sledeča, dobil sem računalnik kateremu ne deluje ps2 vhod. Tipkovnica v biosu zato ne deluje, deluje pa normalno v winsih (xp)....problem je ker bi rad računanlik bootal iz cdja da se 1x nalozim winse...tega pa ne morem storit ker usb tipkovnica v dosu deluje samo samo za en pritisk, se pravi lahko pritisnem del, f11 in to je to računalnik premakne v bios ali boot potem pa se več ne morem premikati....
Sedaj me zanima kaj lahko storim da bi ta vhod začel delovati? Če je fizična poškodba je plata hin...(priklopil sem tudi ps2 tipkovnico in v tem uhodu ne deluje).
Ali je že kdo imel podoben problem? Se da to mogče kakorkoli drugače rešit razen z menjavo plate?

Hvala.
u zivotu sve se vraca sve se placa

hojnikb ::

si probu različne usb vhode in pomožnosti še kako drugo tipkovnico ?
Kaj pa reset biosa ? Mogoče bo potem podefaultu booto preko cdja..
#brezpodpisa

Duhec ::

PS/2 ni kot usb port, je malo muhast in ne trpi, da ko je pod štromom, da se kaj vtika vanj. Četudi je komp ugasnjen ni rečeno, da ps/2 port ni pod napetostjo; če je le 220V~ kabel v napajalniku je lahko plata in s tem ps/2 port pod štromom.

Torej:
Tipkovnica naj bo priklopljena v ps/2 port. Pazi, da je v ps/2 portu za tipkovnico (navadno vijolična barva) in ne v ps/2 portu za miško (zelena barva) !!!
Iztakni 220V~ kabel iz napajalnika in stisni gumb za vklop kompa, da se vse razelektri.
Nato priklopi 220V~ kabel, vklopi komp in stiskaj tipko Del, da prideš v cmos nastavitve biosa.
Poročaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
261389 (1052) seba-beba
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495705 (5166) CyberAD
»

tipkovnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
91179 (924) stefp
»

tipkovnica in bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
202042 (1808) krajnvik
»

PS/2 port problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91053 (971) Duhec

Več podobnih tem