» »

Poceni mednarodni klici

Poceni mednarodni klici

Ramon dekers ::

Se komu sanja katera je najboljša, najcenejša rešitev za mednarodne klice, izven EU?

jype ::

Skype (ni nujno najcenejša, zgolj najbolj razširjena in tako bolj verjetno "zastonj").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Smurf ::

Mene tudi zanima, skype ni moznost. Se posebej me zanimata Amerika in Rusija ima kdo izkusnje, sem na Simobilu. Verjetno bi bilo najbolje povprasati tam, ampak ce je ze ravno odprta tema.

Ramon dekers ::

Skype ni možnost, ker morata biti oba registrirana...Simobil je dragoooo 1.70€ višja tarifa nižja 1.30€..


Gledam tole:
http://www.ip-telefonija.info/url_Pocen...

St235 ::

Skype ne rabita bit oba registirana. Ti lahko iz skypa kličeš po smešno niskih cenah v stacionarna/mobilna omrežja. Recimo za ZDA te stane 5-6€ za neomejene klice v mobilna in stacionarna omrežja. Pay as you go je pa okol 2 centa na minuto.

Rusija je 5c na minuto za stacionarna omrežja in 8 za mobilna. Moska in Petersburg sta še cenejša.

Pač kličeš preko skypa na svojem telefonu pa je.

jype ::

A? S skype lahko kličeš navadne telefonske linije. Ni najceneje, še zdaleč pa ni drago.

Vox.io je tudi OK, recimo.

Smurf ::

Problem je, ce nimas interneta, gre pa za nujno stvari, ki ne more cakati. Takrat rabim klasicno telefonijo. Drugi primer je, ko sem sam v Rusiji/Ameriki in sem na terenu kjer spet ni interneta (oz je zelo drag) in moram klicati v Slovenijo. To verjetno mocno zmanjsa stevilo opcij (oz. si bolj kot ne odvisen od operaterja). Nekaj sem tudi ze razmislal, da bi probal dobiti lokalno SIM kartico. Ima kdo izkusnje s Simobilom, ce lahko dobis ob veliki uporabi kaksen popust?

Ramon dekers ::

jype je izjavil:

A? S skype lahko kličeš navadne telefonske linije. Ni najceneje, še zdaleč pa ni drago.

Vox.io je tudi OK, recimo.



In kje ti to obračunajo? Ponudnik internetnih storitev?

metalc ::

Skype s "kloni" (vox.io, Ekiga...) imajo vsi možnost, da proti plačilu kličeš na običajne linije. Cena odvisna od države (ali imajo tam node) in od klicanega omrežja (stacionarno, mobilno). Lahko je podoben princip kot pri mobiju (pri Skypu ali komerkoli že si naložiš kredit in ga imaš, dokler ga ne porabiš, s to razliko, da velja neomejeno) ponekod pa tudi z mesečno naročnino. Skype ima celo možnost, da kličeš kar direkt s telefona (št. moraš prej registrirati). Po lokalni tarifi pokličeš na najbližji node (ja, imajo ga tudi v Sloveniji) in od tam po njihovi standardni tarifi dalje.

Ramon dekers ::

Hm ja od kje pa mi otrgajo? Moram plačati to z viso?

Ramon dekers ::

http://www.skype.com/intl/en/prices/cal...

Meni se tol ne zdi ugodno.

metalc ::

Kredit plačaš s kreditno kartico direkt pri Skypu (oz. drugem ponudniku) in to je to.
A ja mmg., ravno Skype ti k uradno navedenemu kreditu prišteje še luksemburški DDV (mislim, da okoli 15%) in pri uspelem klicu zaračauna še nekaj centov za "connection fee".

Opkow ::

Smurf

Simobil ima menda moznost, da ce si v tujini, se lahko povezes preko interneta na Simobilovo centralo in od tam izvajas klice po sloveniji. Vec pa ti zal ne znam povedati.

Lonsarg ::

Možno da ima tudi SImobil ja, jaz vem za Mobitelov Komunikator, naročnina te pride 3€ na mesec, rabiš pa samo program na računalniku ALI telefon, ki podpira SIP klicanje(stare Nokije z Symbian, Android, iOS, za Windows Phone pa ne vem) in lahko prek interneta kličeš z slovensko cifro po slovenskih tarifah, torej kot bi bil v sloveniji.

Torej lahko živiš izključno z lokalnimi SIM karticami ko potuješ po tujini in potem preko Komunikatorja(ali Simobilove podobne storitve, tudi jaz ne vem imena) pokličeš kadar kličeš v SLO, oziroma preko Skype, kadar kličeš v tujino.

St235 ::

Smurf je izjavil:

Problem je, ce nimas interneta, gre pa za nujno stvari, ki ne more cakati. Takrat rabim klasicno telefonijo. Drugi primer je, ko sem sam v Rusiji/Ameriki in sem na terenu kjer spet ni interneta (oz je zelo drag) in moram klicati v Slovenijo. To verjetno mocno zmanjsa stevilo opcij (oz. si bolj kot ne odvisen od operaterja). Nekaj sem tudi ze razmislal, da bi probal dobiti lokalno SIM kartico. Ima kdo izkusnje s Simobilom, ce lahko dobis ob veliki uporabi kaksen popust?


jaz zadevo rešujem s podatkovnimini sim karticami v državah kjer sem. Tako imama dva stroška - lokalen prenos podatkov in skype. Tudi ni ceremonij z različnimi telefonskimi in podobno. JE pa seveda pogoj da se nahajaš na območju kjer mobilni operater omogoča solidno internetno linijo.

Smurf ::

Kul, ste dal nekaj dobrih predlogov. Bom malce pocekiral.

TehDucky ::

Enkrat sem slišal, da se splača vzet Estonsko SIM kartico, ker ima baje najcenejše outgoing klice. Če koga zanima naj si malo pobrska. Kako je s tem zdaj, ne vem več...

5er--> ::

Saj ne, da si se pravkar registriral, da nam lahko dobrohotno (samo) to posreduješ, ne?
Sicer pa izgleda, da tega ne delaš prvič...

Za oglaševalske vsebine, katerih objavo naroči pravna ali fizična oseba z namenom, da bi s tem pospeševala promet proizvodov, storitev, pravic ali obveznosti, pridobivala poslovne partnerje ali si v javnosti ustvarjala ugled in dobro ime, je potrebno skleniti poseben dogovor z upravljavcem strani.

Vir: Pravila

Kaboom ::

sicer pa storitev kjer lahko samo "izracunas" svoj prihranek v primerjavi z X je neumen pristop za naivne ljudi. vecina nas pricakuje CENIK storitev, c/klic c/min EUR/mesec...

sam uporabljam vec storitev: google talk, skype, mobilevoip...
prek mobilevoip klicem na stacionarne stevilke v slovenijo in marsikam zastonj (ce imam kredit nalozen na account).
prek google voice na mobilne stevilke v slovenijo za 11c/min (3c/min na stacionarne)

ce v ameriki poklicem svojo google telefonsko (s katerega koli telefona) - lahko potem od tam naprej uporabljam svoj google voice account in od tam poklicem na internacionalno stevilko po isti ceni. torej ni potreben internet... ampak se zadeva ni globalna...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

adolfspenko7 ::

Dragi 5er. Točno zato sem se registriral. In sem tole napisal tudi še kje drugje - vse priznam...
Zaradi mene izbrišite. Jaz sem samo navdušen da je nek tak produkt na voljo in sem zadovoljen uporabnik. Hotel sem info deliti z drugimi ker storitev še ni tako prepoznavna in je inovativna v toliko da ne potrebuje data kanala. S ponudnikom pa nimam nič (včasih sem delal celo na Telekomu, danes sem izven sveta telekomunukacij)
Odločitev pa bo s strani administratorja. Me drugim je tudi skype komercialna stvar ni pravilno da se promovira na forumih...
Odločil pa bo tako admin..
Pa lep pozdrav vsem

blue ::

voipdiscount.com
app za android, podpira sip, podpira lokalni dostop, podpira call back..

Zelo poveni klici...
Username si lahko deliš z več osebami..

blue ::

voipdiscount.com
app za android, podpira sip, podpira lokalni dostop, podpira call back..

Zelo poveni klici...
Username si lahko deliš z več osebami..

kloko ::

@adolfspenko7:
v reklamirani storitvi "predizbira" ni nič kaj posebej inovativnega, takšni sistemi v tujini obstajajo že dolga leta. Pač tržna niša in hvalabogu, da vam uspe kaj zaslužiti. Bi pa bilo zanimivo vedeti, kako kaj na tej vaši "inovaciji" zagotavljate zasebnost in kvaliteto pogovorov v primerjavi s klasičnimi ponudniki telefonije.

L.p., Kloko

[D]emon ::

jype je izjavil:

Vox.io je tudi OK, recimo.


Vox.io se je zal poslovil v aprilu. :(
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Gavran ::

http://www.freecall.com/

Omogoča tudi klice iz fiksne na fiksno številko, dobroimetje pa lahko nakazuješ na več načinov.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

hmm23 ::

Gavran je izjavil:

http://www.freecall.com/

Omogoča tudi klice iz fiksne na fiksno številko, dobroimetje pa lahko nakazuješ na več načinov.


in tu samo slušalke daš na komp in iz kompa kličeš?

Gavran ::

Lahko tudi v komp vneseš svojo fiksno in klicano fiksno in se pogovarjaš kot preko običajnega telefona
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

klihk ::

ko v komp vneseš svojo fiksno in klicano fiksno se pogovarjaš preko svojega telefona ali le preko kompa? Mikrofon na kompu ni potreben, če se pogovarjaš preko kompa?

Gavran ::

Ja v komp vneseš klicano fiksno številko v mednarodnem formatu in svojo fiksno številko v mednarodnem formatu, čez nekaj sekund zazvoni tvoj telefon in istočasno zvoni klicani telefon. Pogovarjaš se preko telefona, na kompu ne rabiš nič. Cena pogovora je seštevek obeh cen po ceniku (če je npr. klic na klicano številko 5 centov na minuto in klic na tvojo številko 5 centov na minuto boš plačal 10 centov na minuto) Je pa veliko omrežij z brezplačnimi klici. Poglej cenik.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

klihk ::

po Sloveniji lahko s svojo fiksno in na klicano fiksno se pogovarjaš zastonj? vsaj tko piše v ceniku...

hmm23 ::

kaj če slučajno tistga,ki kličeš ni doma in ne dvigne, ti vseeno zaracunajo kaj (npr. vzpostavitev veze...)?

Gavran ::

@ roundd: da, kolikor sem to uporabljal.
@ Gomez9: žal ne vem, mogoče je navedeno kje v drobnem tisku.
Sicer pa - nakažeš 5€ in se igraš. Stanje lahko spremljaš preko kompa na njihovi strani ko se logiraš. Kolikor sem to uporabljal je zahteva da vsake toliko obnoviš svoj račun torej zadeva deluje podobno predplačniškemu GSM sistemu pri nas ko ti omejijo storitve če tri mesece ne napolniš računa čeprav imaš dovolj dobroimetja na svoji številki.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

finpol1 ::

Vidim, da je prvi klic pri http://www.freecall.com/ brezplačen, torej najbrž lahko pokličeš kamorkoli v tujino v omrežje, ki je sicer plačljivo, ampak ne vem, koliko minut se največ lahko pogovarjaš?

finpol1 ::

finpol1 je izjavil:

Vidim, da je prvi klic pri http://www.freecall.com/ brezplačen, torej najbrž lahko pokličeš kamorkoli v tujino v omrežje, ki je sicer plačljivo, ampak ne vem, koliko minut se največ lahko pogovarjaš?


mogoče kdo je, če je prvi klic kakorkoli omejen?

klihk ::

finpol1 je izjavil:

finpol1 je izjavil:

Vidim, da je prvi klic pri http://www.freecall.com/ brezplačen, torej najbrž lahko pokličeš kamorkoli v tujino v omrežje, ki je sicer plačljivo, ampak ne vem, koliko minut se največ lahko pogovarjaš?


mogoče kdo je, če je prvi klic kakorkoli omejen?


glede na to, da ni nič navedeno po moje ni, naj kdo pove, če več ve ;)

hmm23 ::

Ko hočem narest zastonj 1. klic mi vedno to napiše:


Free Trial Call
Your Phonenumber: Status
+3861... The call was disconnected

Destination Phonenumber:
+38... The call was disconnected
Sorry, a network problem ended this call


Mogoče kdo ve, kaj je narobe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonj klici iz interneta na normalno omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
164846 (4172) shinko
»

VoIP telefonija: stacionarna in mobilna

Oddelek: Mobilne tehnologije
142427 (2337) tumare
»

Vox.io - telefonija iz brskalnika

Oddelek: Novice / Ostale najave
3912696 (8598) chrush
»

Spet težave z omrežjem Skype

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
296771 (4699) Markoff
»

Cenejse klicanje na stacionaren telefon

Oddelek: Omrežja in internet
152403 (2024) xeon

Več podobnih tem