» »

AMD...

AMD...

danielka84 ::

pre kratkim sem nabavil EPoX 8KTA3 + Duron800 + 128 MB SDRAM pc100

Zaj me pa zanima kak naj jas to navijem?!?
L1 mostičke sem že posvinčkal, zaj pa kak?
A naj povišam množilnik na 10x100(zaj 8x100), al povišam votažo, al FSB.
Voltažo sem že poskušal povišat za 0.25, pa se ni nič zgodlo??
množilnik sem pa že probal dat na 9x100, pa je delovalo stabilno(900Mhz), ali naj povečam na 10x100??
aja.. gor mam pa goldenorba! (a bi naj dal gor chrom orba??)

Hvala!
>:D

jRk0 ::

OK. Nekaj mi je cudno. Kako mas gor Gorba, če pa je ta za intelove procesorje? A si kaj bruso al kaj?Spremeni še fsb, ker tako dosežeš maksimum svojega procesorja. Povišuj lepo po vrsti. KO sistem vec ne bo stabilen, ves da malo zmanjsaj. O voltaži ti nebom nic govoril, ker je jaz sploh ne morem spreminjat:). Pa se nekja mi povej. meni svničnik nikakor ne prime, ko prebarvam L1 mostičke. S kakim svinčnikom si prebarvo, pa al ti je prvič uspelo že? Drugače pa je voltaža zato, da je sistem stabilnejši, in se jo povečuje v zelo majhnih korakih. Pa probaj še prvo 9,5x100 (in potem 103,104,105...dokler bo vse stabilno)

Dalmatinc ::

No ti neki povem; uporabi svinčnik HB (stokrat povedano) ki nesmer bit tehnični

danielka84 ::

ja gorba mam gor nevem kak da paše?????
še sam sem se čudil, prej sem ga mel na celeronu 366, pa ga nisem mogo do konca zasukat, da je lepo gor bil, na d800 pa lepo paše gor (gorb za pga), ja men je tud čudno kak da je to možno? who knows?
samo mam malo prevelko temperaturo ok. 45C pa tud do 52 , al je to normalno?

a potem povečam na 10x100mhz??

LP

Dalmatinc ::

pa to je O.K. -- naravno sam ne seri z 1Ghz

danielka84 ::

zakaj ne?

Dalmatinc ::

k boš mel pečen procesor; mmoje mnenje lahko pa poročaš in potem svojega pečenega slikaš in na ogleda postaviš

Moj nasvet NE:D

VASkO ::

pomoje pa to ni ok, jaz mam d850 pri nabijanju iger cel dan max do 41 stopinj. Preveri lego hladilnika na procu in ce je namazan s pasto (termalno seveda)

Dalmatinc ::

Sej golden orb na socket a ...... Nena, to ne bo šlo:D

TylerDurden ::

A hoces sliko Gorba na socket A al kaj da bos verje, kaj mislis, katere hladilnike smo pa pred chrome orbom gor dajal.

Lucio ::

GOrb prav lepo paše gor, samo je nevarno da uničiš procesor pri montaži, saj se okrušijo pobovi jedra.

Orba ne dajaj več dol, ker je velika verjatnost da bo pokojen.



Govorim iz lastnih izkušenj.:D. Sej ne da sem ga uniču, je pa že lepo zaobljen na vogalih. MOjemu kolegu pa je manjkal samo čisto majhen košček, pa je mogu po novega v ESSEDI.



Navi pa na sledeče nastavitve: 113*9 1.85V. To je pomoje najboljša kombinacija za Ddurona. Saj moj več ne gre.



Če pa lahko daš na 8.5*120 bo še bolje.



Le preizkusi dokler ne najdeš meje. Pa I/O CORE povišaj tam nekje za 0,2V.

danielka84 ::

probal sem 113x9, pa voltažo sem dal na 1.8, pa ni bootalo! Če pa probam 10x100, mi se pa sploh zbudi ne

zaj še bom edino probal 8,5x120 in 1.8

LP

Zucko ::

Jest mam tud EPOX 8KTA3 pa durona 700@850. Vem da to ni dost sam prveč ne spelje, sm probu že vse! Aja kaj pa L7 mostički???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj malega za mozgane napenjat (OCjanje)

Oddelek: Navijanje
231408 (1063) zizi
»

OC Duron 700 , nujno!

Oddelek: Navijanje
171229 (1055) ChiefThunder
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231698 (1454) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351810 (1515) danielka84
»

Priporočam: barvanje L7 mostičkov

Oddelek: Navijanje
211614 (1248) Zucko

Več podobnih tem