» »

Iz prazgodovine

Iz prazgodovine

CCD ::

Mogoče se bo slišal mal butast, ampak kolega bi rad navil Pentiuma 120 na 200Mhz na Intel Advanced/ML mamaplati, pa ga zanima če bi šlo lepo z jumperji in če potrebuje za hlajenje kaj več kot hladilna rebra. Jest mu ne znam pomagat, ker s tko starimi kištami še nisem delu...

Help, please!

TESKAn ::

120 na 200 Mhz? Žal to ne bo možno, kr procesor ne bo prenesu. Ene 150 bi pa najbrž šlo...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

roscha ::

Yup! TESKAn ima kar prav. Na enaki plati je moj ex P150 delal na 180MHz na 200 pa nikakor ne! Aja, se to sem se spomnil. P120 so bojda eni najslabsih procov v seriji P1. Tako da je verjetno 150MHz MAX. Veliko srece pri OC.

LP!

CCD ::

Ja, je res v k*. Ga lahko spravi na 133 ampak ko nastavi jumperje na 150 gre vse skup nazaj na 120...

Hvala, LP

Dax ::

Zakaj bi šlo nazaj... sj princip navijanja je enak...

Množilnik in FSB... FSB je 33Mhz, množilnik pa 3.5 pri P120... množilnik dvigni na štiri al pa na štiri in pol in poglej, kaj se bo zgodilo... Aja, pa poskrbi za hlajenje.

jRk0 ::

Jaz sem 166mmx na qdi plati navil na 212MHz. Brez, da bi voltažo spreminal. Bil je 100% stabilen.(sicer mi je uspelo tudi na 233mhz, ampak stabilnost je zelo šepala) Če bi takrat vedo, da lahko še voltažo povečujem, bi ga sigurno dobo še kaj več. Tvoj prijatelj naj si rajši nov proc kupi, kot pa navija, ker mu itak nebo nič koristlo. Lahko pa ma veselje:)

A.L.T. ::

kulko js vem, se na pentiumih neda spreminjat množilnika, lahko povečaš samo FSB
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

CCD ::

Tkole je s to zadevo. Tole piše v manualu od plate:
maš frekvence od 75 do 200, spreminja se jih s štirimi jumperji v različnih kombinacijah. Jumperji so v dveh blokih J7K1-C in J7K1-D. Največji multiplier je 3 pri 200Mhz in Host bus freq. je pri enih 60 pri enih pa 66Mhz. Če se jumperje pravilno kombinira za 150Mhz (300x preverjeno) je v WCPUID samo 119,95, na 133Mhz pa normalno potegne (WCPUID=132,95Mhz)
Bios za nadzor procesorja še slišu ni, glede voltaže je pa samo en jumper VR/OVD za shiftanje med 3.3V VR in OverDrive procesorji.

Zdaj pa vedi...

Tjulenj ::

vem da so meli cyrix procesorji to foro, za intela pa nisem siguren. na plati namrec ne mores nastavljati vseh mnozilnikov ampak samo nekatere. in potem glede na procesor ki je notri, plata nekako zazna katero frekvenco zelis. tako recimo ista nastavitev jumperjev z razlicnimi procesorji lahko da razlicne frekvence. sicer pa, probaj na cimvec, ce se bo zadeva prevec grela pa izklopis. ampak pomojem ne bo problemov ker takrat proci niso bili tako pozresni kot danes

alt: zaklepanje mnozilnika je prislo sele s prvimi celeroni ce se ne motim

SpiDEr8 ::

Navil ga nau na 200!! A se mu ne splača novejši procesor nabavt???!!!:D

Loki ::

A.L.T. u are wrong.
Na nekaterih pentiumuh 1, pent 2 350 in 400 se ga je dal.
I left my wallet in El Segundo

Zucko ::

Ja tud P1 se je dal množilnik spreminjat ampak jest sem ga samo za 0,5 200@233
In Cyrixa tud sam 233@300 kar pa pr Cyrix-ih itak ne drži (če je 300 ga vsi testi najdejo kot 233 za en k****)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje 486 procesorja

Oddelek: Navijanje
81260 (1096) Dr_M
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281469 (958) Azrael
»

Prvi overclock!

Oddelek: Navijanje
281319 (951) Riccio_
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251333 (998) MiKi
»

vaš prvi oc

Oddelek: Navijanje
411612 (1230) tomaz255

Več podobnih tem