» »

Kako dvigniti monitor

Kako dvigniti monitor

noob96 ::

Iščem neki DIY rešitev, ki bi zavzela malo prostora, kako bi dvignil moj monitor za 5-10cm. ker sedaj ga gledam dol, rad bi ga pa imel v višini oči. Sem že poskusil z zvezki, pa ni ravno fiksno... ima kdo kakšno hitro rešitev?

M-XXXX ::

Lahko kakšen kos mesa (masivno), lahko mini omarica, lahko uporabiš knjige.. 2 podstavka na robovih pa dilca čez... Možnosti res ogromno.

Siddh ::

home-made stenski nosilec?


jype ::

Konstrukcija iz duplo kock in duck tejpa te stane okoli 15 evrov.

Barbarian ::

greš k mizarju in naročiš polico ki jo daš na mizo. bo najlepše.

Ali pa kupiš stenski nosilec.


Ali pa kupiš deske in doma izrežeš8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

theBill ::

Če kupiš Dell-ov monitor teh tegob nimaš...:D

Podloži kakšno primerno manjšo škatlo ali dve, najbolj simpl.

freesty ::

Kupis kak star 17" monitor, ki imas VESA stojalo, premontiras in prodas naprej monitor. Dobijo se taki za 40€. Naprej ga ziher prodas za 30 minimum. Al pa za 20€ brez stojala. Pa si se kar poceni skoz prisel in nimas tegob.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

garamond ::

Pozdravljen, takoj sem se spomnil treh možnih rešitev:

I.
Najhitrejša rešitev je ta, da znižaš stol, na katerem sediš za 5-10 cm.
  • Potrebno orodje (če je stol lesen): žaga
  • Prostor zavzetja: ničen
  • DIY: da

II.
Skupek balonov z helijevo vsebino
  • Potrebni materiali: baloni, helij, vrvica
  • Prostor zavzetja: dokaj velik
  • DIY: da
  • Bonus points: med monitorjem in mizo ni ničesar, razen zraka

III.
Knjige
  • Potrebni materiali: knjige
  • Prostor zavzetja: povprečen
  • DIY: da
  • Težava: nestabilnost
    Problem alineje "Težava" rešujemo s povečanjem gravitacije. Tako bo potrebna večja sila, da prevrne monitor. Gravitacijo se poveča z dovozom luni podobne mase pod stanovanjsko enoto z pozicioniranim monitorjem.


(Edit: dodal "vrvica" pri materialih v II.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

ST-777 ::

Polica za monitor - dimenzije: Variabilna višina (H) od 100 do 130 mm, variabilna širina (B) od 400 do 550mm, fiksna globina (G) 320mm, cena: 27 €.
STARE trade d.o.o., Vodice:
http://maister.si/pisarnisko-pohistvo/p...

phys ::

@garamond: v kolikor v istem stanovanjskem objektu, kot op, živijo tudi ostareli/oslabeli ljudje, ki bi utegnili imeti pripombe na povečanje gravitacijskega pospeška na področju njihovega bivanja, predlagam lokalno povečanje tega z uporabo raketnih potisnikov, pritrjenih na mizo, na kateri je monitor in na stol, na katerem uporabnik sedi. To je seveda bolje izvesti zunaj, zaradi česar pa potem nastopi težava s svetilnostjo monitorja. Težko je človek danes pameten.

Gregor5816 ::

M-XXXX je izjavil:

Lahko kakšen kos mesa (masivno), lahko mini omarica, lahko uporabiš knjige.. 2 podstavka na robovih pa dilca čez... Možnosti res ogromno.


Meso je verjetno najboljša rešitev, masivno meso daj vmes pa bo. :D

This made my day :D

Hayabusa ::

http://www.enaa.com/oddelki/biroOprema/...
Tak podstavek lahko narediš iz 3 kosov lesa.

figula ::

Jaz imam v službi 2 zavitka pisarniškega papirja. Stabilno in ravno prav visoko.

[D]emon ::

Sam sem podoben problem resil s pomocjo nasega starega videorekorderja. :D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nagi Bator ::

In pol te v trgovini prodajalec debelo gleda, ko mu poves, da te sicer OK monitor ne zanima, saj ima zanic stojalo 8-O

LordPero ::

Hm, neDIY precej dobri mizni nosilci za monitor se pričnejo že pri 40-50€, pa tudi pri nas najcenejši stenski VESA nosilci so 20€ ...
S tem pridobiš še prostor pod monitorjem (tudi če ga ne rabiš, pač zgleda lepše :)) in nosilec za prihodnji monitor.

Edina spodobna DIY rešitev (poleg bilo česa drugega z dvema trdima & vzporedno ravnima površinama a la naključne šaktle, računalnik, cegu, zvočnik etc.) je recimo kos lesa ali kamna, v katerega dekorativno izrezljaš prizore iz tvojega vsakdanjega življenja. Tudi mini slavolok okoli monitorja lepo poveže delovno mesto skupaj.
LordPero

[D]emon ::

A kdo ve, kje bi lahko dobil roko z VESA mountom, ki se prisraufa na mizo, za nek spodoben denar? Edine variante, ki sem jih nasel, se krepko priblizujejo 200eur. (Gre pa za 15" sekundarni monitor.)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Apofis ::

Ah, jst sm kr znucu en tastar modificiran debel nemški leksikon...stabilno zelo

LordPero ::

@[D]emon: Ravno danes dobil msg, da so mi poslali po pošti Arctic Z1 (45€ pri nas), kupil sem sicer mami, sam pa imam podobne, samo da se vsako od kolen prilagaja še po višini (ne vem kakšne znamke sploh je, ampak so bil poceni).

 Z1

Z1



Mogoče še za info nasvet mojih osebnih preferenc (nimam ravno zmeraj ekranov v isti poziciji): meni se daleč najbolj obnese tak sistem, kot tista Z serija, torej en glavni column in na njem roka (ena -osebno mi ne paše imet dveh monitorjev enega od drugem/na enaki razdalji, zato jih nimam na isti štangi).
Razni tisti dražji & brez štange so imho v večji nevarnosti, da so crapish (ne vsi, ampak stil brezštangnih, kot jih ponuja npr. Ergotron, ki je pri nas smešno drag, mi ni ql za premikat, ker je fiksno vpetje na mizi in ne nekje cca v višini ekrana).
LordPero

[D]emon ::

@LordPero: Najlepsa hvala! :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Rias Gremory ::

Kakšna ideja, kje dobiti non-VESA nosilec za monitor?
Mlacom, funtech, enaa, mimovrste nimajo
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava pisalne mize!

Oddelek: Loža
2411148 (858) korenje3
»

Nosilec za 2 monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
81003 (761) patriot10
»

Namizni nosilec za monitor

Oddelek: Kaj kupiti
81807 (1719) BlaY0
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227214 (24703) root987
»

stenski nosilci za računalniške zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
62084 (1981) lsadar

Več podobnih tem