» »

Izdelava pisalne mize!

Izdelava pisalne mize!

Mr Hilter ::

Pozdravljeni,
odločil sem se, da sam izdelam pisalno mizo (za pc in študij) pa bi rabil pomoč pri določitvi višine. Če ima kdo doma kakšno pislano mizo, s katero se lahko uporabi kakšen spodoben stol, da bi pomeril.

Pa če kdo ve ceno 20x20 jeklenih profilov.

Še osnutek:

steev ::

Pri nas doma so mize od 70 do 75 cm.
:|

bluefish ::

enaka velikost (70 do 75cm) je tudi pri meni.

sicer pa ima Harvey Norman v LJ v enem od svojih sestavljivih programov podobne mize z jeklenimi nogami in možnostjo L in dodatnih polic oz. predalov. Cene pa tudi niso visoke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kajpravis ::

Standardna višina je 77 cm. Drugače pa ne verjamem, da se ti splača lastna izdelava. Kupi Alplesovo mizo Ekspres, ki ima predal za tipkovnico, miško in skener čez vso širino mize. Širina mize je 140 cm, globina zgornje plošče je 70 cm in še izvlečna miza ima 60 cm. Cena pa je bila 75€. Mislim, da jo prodaja Lesnina, videl pa sem jo tudi v več trgovinah s pohištvom.

bzp ::

Ja, nekje od 70 do 75 bo kar ok. Toplo pozdravljam idejo da si mizo narediš sam, ker kupljene, sploh pa "računalniške" mize, so en kup skupaj zlepljenega odpadnega lesa. Osebno sovražim predale za tipkovnico/miško ker so ali premajhni za kombinacijo obojega ali pa preveč nestabilni da se lahko s komolci nasloniš gor. Še vedno se mi zdi najboljša varianta deska, čimvečja (širina vsaj 80cm, dolžina od metra naprej, kolikor prostor dopušča) + opcija kakšnih polic za ostalo kramo. Predali, dvignjene/spuščene poličke za tipkovnico sux. Delovne površine ni nikoli preveč.

steev ::

Se pravi takole nekak (moja miza):



P.S.: Podlaket je v redu imeti celega podloženega, ali na mizi ali kako drugace. Ker tisti predali so res brez prostora. Ali pa da imas preveliko mizo (prenizek stol) in imas roko naslonjeno na rob mize - boli.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Mr Hilter ::

Najlepša hvala fantje.
Vem da je mizo preprosteje kupiti, a bi rabil vsaj 2 (za pc, 2 monitorja, delo s papirji, pa še jedilni del :) )
Pa še fajn se mi zdi malo švasati in šraufati.

A cene za 20x20 jeklen profil pa noben ne ve?
LP.

bluefish ::

verjetno ne veliko, vsaj če jo kupiš na meter (veliko zaloge raznoraznih profilov imajo v Metalki v LJ pri Bežigrajskem dvoru).

bauci ::

Za svoje otroke sem tudi jaz sam naredil mize. Kovinske nosilce za ploščo in noge sem dobil dokaj poceni v Grosupljem v tovarni Voga. Na njihovi internetni strani imaš zelo veliko različnih nosilcev in nog. Malo poglej mogoče ti bo kaj všeč.

miko 55 ::

vsedeš se na stol kateri je nastavljiv po višini in ga dviguješ toliko časa dokler nimaš v kolenu 90 stopinj. izmeriš razdaljo med kolemon in tlemi ter dodaš 10 do 15 cm in imaš višino mize.

v bauhaus-u videl okrogle noge katere bi popolnoma zadovoljile nosilnost mizne plošče, pa še po višini se regulirajo cca 3cm.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

JankoStim ::

Ker ste tukaj pred leti debatirali.... A ima mogoče kdo kak načrt za DIY pisalno mizo z regali? Iščem rešitev za 3 zaposlene ob isti mizi (en na eni strani, dva na drugi ali pa na vsaki strani dva). Miza bi bila na sredini pisarne.

LeXani ::

kaj naročite za zgornji del mize? gledam tuki na slovenija les, oplemenitena iverna plošča debeline 25mm?
Čas prve prijave 04.11.2005

poweroff ::

Poglej malo obline kataloge, ziher so tudi mere objavljene.

Sicer pa pozdravljam DIY - bistveno bolj zabavno kot če kupiš že izdelano stvar.
sudo poweroff

DOOM_er ::

Sam imam hrastov lepljenec na klocnih iz Ikee, pobrušen in polakiran. Ga imam že 12 let, in bo ostal še verjetno naslednjih 50.
Robots will steal your job. But that's OK

LeXani ::

Sem najdel naj bi blo 38mm.Če bi imel neomejen budget bi izbral najverjetneje hrastov lepljenec (cena je 350EUR za mojo mero). Bo cenejše verzija dolžina bo 2,5m, podprto 2xregal pa v zid v sredini..
Kakšna pa naj bi bla razlika med oplemeniteno iverno ploščo ter pultom?
Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()

Zimonem ::

V baujausu sem dobil leto nazaj 2,5x200x80 za 180 z prevozom. Hrastov lepljenec. Finiširal sem z šelakom. Na koncu zadeva ni bila dosti dražja od po meri narejene iverke ali satja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

korenje3 ::

Tale miza je stala 400EUR. 300EUR plošča in 100EUR noge.
MDF plošče z 2mm hrastovim furnirjem. Rob 1cm hrast ovit okrog. Mat lakirano. 5cm debela plošča.



ah shit. stara tema.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Zimonem ::

Drago za ta denar +50€ sem dobil hrastov lepljenec za ploščo + nastavljivo podnožje na pogon.

bobiii16 ::

korenje3 je izjavil:

Tale miza je stala 400EUR. 300EUR plošča in 100EUR noge.
MDF plošče z 2mm hrastovim furnirjem. Rob 1cm hrast ovit okrog. Mat lakirano. 5cm debela plošča.



ah shit. stara tema.

ja če misliš sexat na taki mizi , potem je ok. Če pa misliš samo komolce naslonit nanjo pa je tudi navadna iverica dovolj

kuglvinkl ::

Mam DIY, roke so na 785mm višine. Med naslonjalom od stola in stol sem dal 20mm podložko, da jih lahko nižje spustim. Ploh je hrast, 800x1700x40, nek minimum zame. Noge so iz krivljenega jekla, 100x10mm. Zakrivil je sosed, železo je po klilah, kaj pa vem, ene 50 evorv? Za ploh sem dal, hm, ene 200 e.
Your focus determines your reallity

bauci ::

Izgleda super. Kje si pa kupil noge in ploščo?

fikus_ ::

Višina mize je odvisna od višine uporabnika, nekje od 700 do 800.
Usedite se na stol, naravnajte višino stola, da ste s celimi podplati na tleh, sedite zravnano in nekdo naj pomeri višino komolca, ko je spodnji del roke horizontalno. Miza naj bo 1-2(3) cm nižje.



"Med naslonjalom od stola in stol sem dal 20mm podložko, da jih lahko nižje spustim."


Dobra ideja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kuglvinkl ::

bauci je izjavil:

Izgleda super. Kje si pa kupil noge in ploščo?


Mene spršuješ?
Your focus determines your reallity

bauci ::

Ne, korenje3.

korenje3 ::

Ploščo mi je naredil en mizar po moji risbi. Noge sem izbral sam, nekje na internetu našel.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše dvižne pisarniške mize? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34285158 (584) waits321
»

Obnova stanovanja letnik 2007? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534906 (2793) Badwolff
»

Oljena masivna jedilna miza?

Oddelek: Loža
408583 (7213) Mike_Rotch
»

Poceni miza in stol

Oddelek: Loža
151117 (654) sekvap
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227222 (24711) root987

Več podobnih tem