» »

Denar v slovenskem športu

Denar v slovenskem športu

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

darkolord ::

Pithlit je izjavil:

Aha... bom poklicala soseda. Je zasebnik. Zobozdravnik. Mi bo verjetno plačal kakih 200€ zato da mi lahko zob izpuli.
A smučar pa tudi _tebi_ plača 200€ vsakič, ko se spusti po hribu?

BigWhale ::

Pithlit je izjavil:

darkolord je izjavil:

Vsi zasebniki?

Aha... bom poklicala soseda. Je zasebnik. Zobozdravnik. Mi bo verjetno plačal kakih 200€ zato da mi lahko zob izpuli.


Koncesije niso zastonj.

black ice ::

Pithlit je izjavil:

Je pa fzbal (pa tudi ostali športi, da ne bo pomote) zelo lep primer kako miriti mase ljudi. Kruha in iger pa to. Unim zgoraj ki te zadeve financirajo je to v velikem interesu. Pa mnogim drugim tudi.

Ja, definitivno. Football hooliganism @ Wikipedia

ahac ::

black ice je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Je pa fzbal (pa tudi ostali športi, da ne bo pomote) zelo lep primer kako miriti mase ljudi. Kruha in iger pa to. Unim zgoraj ki te zadeve financirajo je to v velikem interesu. Pa mnogim drugim tudi.

Ja, definitivno. Football hooliganism @ Wikipedia


Huligani so samo en majhen delček tistih, ki spremljajo fuzbal.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jype ::

In predvsem nihče ne jamra ko policisti nalomijo par sto huliganov.

judoka ::

Mipe je izjavil:

Eni na trenirgih trenirajo nogomet, Barca pa igranje poškodb... Gotovo poznaš razliko, ne?



Vsi trenirajo "padce", ki so pać del taktike. Dokler jih bojo sodniki tolerirali, bodo del igre.

Symantec ::

Ma, lejte vsi, ki ne razumete (jype, pithlit,...), da ne bom citiral vsakega posebej...

Lepo vas bom vprašal: Kaj naredi fuzbaler, ko brca žogo? Nič. Kaj naredi zdravnik, ko zdravi ljudi in rešuje življenja? Že sam stavek pove vse...

Malo se vprašajte, s čim se strinjate (s tem, da ima fuzbaler 5 milijonov € plače na mesec? 8-O zdravnik pa par jurjev...) Pa še vseeno zdravnik naredi dosti boljše delo, kot fuzbaler, ki ne naredi nič. Recimo, da se vam nekaj zgodi (vaše življenje visi na nitki), kaj a vas bo fuzbaler pozdravil? Pa še kako bi bili hvaležni zdravniku, da vam je rešil življenje, takrat bi se mogoče začeli zavedat, da je zdravnik tisti, ki ima "premajhno" plačo. Delo zdravnika je poleg vsega zelo odgovorna stvar in že zaradi tega si zasluži večjo plačo. Ma, na kozlanje mi gre, ko govorite, da je plača fuzbalerjev čisto normalna ali še celo prenizka... Svet nima nič od športnikov (nimam čisto nič proti športnikom) ampak preprosto, svet nima nič od njih, za razliko od. dohtarjev, zidarjev, malarjev, inženirjev,... Športi so ena navadna real-life igra, ki jo športniki igrajo med sabo (ljudje nimajo čisto nič od tega, samo da navijajo in se na koncu še stepejo)...
by Xeon

jype ::

Symantec> Lepo vas bom vprašal: Kaj naredi fuzbaler, ko brca žogo? Nič. Kaj naredi zdravnik, ko zdravi ljudi in rešuje življenja? Že sam stavek pove vse...

Lepo te bom vprašal: Kaj nardi dohtar, ko krneki preklada po mizi papirčke pa sm pa ke komu pogleda u surlo? Nč.

Fuzbaler se pa ornk prešvica!

pegasus ::

Ti ne razumeš. Svet ni zgrajen po tvoji pravljici. Lahko se strinjava o tem, da ni pravičen, ne vem pa, če se lahko strinjava, kaj pomeni pravičnost.

Symantec ::

@jype

Prav, pa naj tebe drugič, ko se boš razletel s kolesom pustijo, da crkneš, me zanima, kako bi se takrat počutil, če te noben nebi je*al 5 posto... Mogoče se ti pa prikaže čudežni messi ali ronaldo in te čudežno ozdravi!!! ;) :)) >:D

@pegasus

glede na to, da je tema namenjena takim debatam, se pač tukaj pogovarjamo take stvari...
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Symantec ()

jype ::

Symantec> Prav, pa naj tebe drugič, ko se boš razletel s kolesom pustijo, da crkneš, me zanima, kako bi se takrat počutil, če te noben nebi je*al 5 posto... Mogoče se ti pa prikaže čudežni messi ali ronaldo in te čudežno ozdravi!!! ;) :)) >:D

Nikol se še nism razletel s kolesom, dohtarja pa, ne boš verjel, _plačujem_ (messi ali ronaldo sploh ne vem kaj je, Tini Maze pa nisem še nikoli ničesar plačal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

stb ::

jype> Nikol se še nism razletel s kolesom, dohtarja pa, ne boš verjel, _plačujem_ (messi ali ronaldo sploh ne vem kaj je, Tini Maze pa nisem še nikoli ničesar plačal).

Mogoče res ne neposredno, posredno pa zagotovo (http://www.tinamaze.com/sponzorji, RTV prispevek -> pravice RTV prenosa organizatorjem -> nagradni sklad zmagovalcem, zavarovanja in treninge ko je bila še pod smučarsko zvezo...). Tako kot nogometašom noben slehernik ne plačuje neposredno.

boolsheat ::

Ti plačaš podjetju. Podjetje pa si ustvarja dobiček, to pa ni več tvoj denar več in kaj podjetje naredi s tem denarjem je pač stvar podjetja. Če pa misliš, da bi brez sponzorstva bile storitve cenejše se pa motiš...

jype ::

stb> RTV prispevek

Ne plačujem.

zeleni ::

Mazetovi placujes in tudi, ce noces bos placal. Oz. pac nekdo v hisi, ki dela, ce ti se ne placujes davkov.

To verjetno ves, da je "policistka"? Da dobiva placo in ima tudi placane vse prispevke. Denar dobi tudi od smucarske zveze. Nagrade, ki jih dobi, so samo nek procent vsega kar dobi.

fantasycamp ::

Nba igralci zaslužijo, Dragić je podpisal za 32 mil$, Nesterović je dobro nategnil klube za unih 48 mil$, dejstvo je da če nisi v tujini nimaš kaj iskat..

boolsheat ::

zeleni je izjavil:

Mazetovi placujes in tudi, ce noces bos placal. Oz. pac nekdo v hisi, ki dela, ce ti se ne placujes davkov.

To verjetno ves, da je "policistka"? Da dobiva placo in ima tudi placane vse prispevke. Denar dobi tudi od smucarske zveze. Nagrade, ki jih dobi, so samo nek procent vsega kar dobi.


Lej spodnji link, upoštevaj davke in povej ali država več da Tini ali je ravno obratno?
http://www.bizi.si/TINA-MAZE-D-O-O/

Okapi ::

Mene pa ne zanima, koliko zaslužijo šampioni, temveč precej bolj, koliko zaslužijo povprečni športniki. Recimo koliko zasluži en povprečen profi fuzbaler v slovenski prvi ligi?

O.

St235 ::

St235 ::

Symantec je izjavil:

@jype

Prav, pa naj tebe drugič, ko se boš razletel s kolesom pustijo, da crkneš, me zanima, kako bi se takrat počutil, če te noben nebi je*al 5 posto... Mogoče se ti pa prikaže čudežni messi ali ronaldo in te čudežno ozdravi!!! ;) :)) >:D



Ko bo obstajal en doktor, ki ti bo poškodbo čudežno pozdravil z dotikom, bo zaslužil več kot Tina Maze. Dokler pa ti zna poškodbo na enak način pozdravit vsak zdravnik, pa bo temu primerna plača.

Lej ko boš živel v svoji utopični komunistični državi, boš lahko vsem trem podložnikom mirno določal plače glede na tvojo predstavo o njihovi koristi. Dokler pa živimo v realnem svetu pa plačo določata en bistven kriterij:
- kako težko te je zamenjat. In Tino Maze v tem trenutku ne more zamenjat nihče na planetu. Temu primeren je njen zaslužek. Kako težko je zamenajt zidarja, zdravnika, trola pa diktira za koliko lahko proda svoje storitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Super Sonic ::

Naši športniki so praviloma hendikepirani s plačili sponzorjev enostavno zaradi velikosti (majhnosti) našega trga. To se mi zdi hkrati tudi rak rana našega tima Amaze (al kaj je), kjer Massi nikakor ne dojame tega, da je zanimanje za Tino s strani (globalnih in domačih) sponzorjev manjše, kot, npr, za Lindsey, pri čemer lahko Tina podeseteri njene rezultate, pa bo še vedno 5x manj dote s strani sponzorjev.

Ko govorimo le o denarju prisluženemu od tekem, je stvar jasna - tako dober kot si, toliko zaslužiš.
http://www.rtvslo.si/sport/zimski-sport...

Pri čemer načeloma velja, da manj gledalcev šport ima, nižje so nagrade, pa obratno.

Seveda je treba razumet, da mora Tina plačati tudi serviserja, maserko, trenerja, ipd., zato ti zneski niso ravno neto, ko pa številke narastejo, je fino imeti še kakšnega dobrega računovodjo, če ne se ti hitro zgodi tole (Lindsey je samo leta 2009 zaslužila okoli 3 miljone €):
http://www.dnevnik.si/sport/zimski-spor...

Še nagradno vprašanje za barvni televizor: koliko procentov zasluženega morajo naši športniki plačati državi?

Šport je težak biznis. Otroka moraš že na začetku razvoja pravilno usmerit, ga voditi (večinoma čez vsa odrekanja) in na koncu upati, da mu bo vse skupaj sploh všeč. Npr. 30 let smučanja, praviloma z dvotedenskimi letnimi odmori, pusti tako čustvene, kot fizične posledice. Droga je prepogost pojav pri večini športov, toda če je ne vzameš, nisi niti blizu. Ko te odkrijejo si izdajalec in tralala naprej, čeprav je vsa mehanizacija vseeno zaslužila s teboj, morala pa kar naekrat skoči izza vogala in prehiti zdravstvene posledice jemanja raznih drog. Vsak slabši rezultat je takoj na forumih kjer se skriva in pljuva, da še malo popopra športnikovo psihično stanje.

Zdej pa vse to skupaj zbaši v eno vrečo in se vprašaj koliko športnikov je zares tako uspešenih, ob predpostavki, da se naša ljuba država poserje na vse talente, ki tu hodijo, zato večina športnikov rojenih na tej strani alp rabi bogate starše in/ali dobrodušnega spozorja, ki šafla denar z lopato na smrkovca starega 10 let, ki se bo lahko pri 18 letih zaljubil in vse postavil na klin, ali pa bo postal novi Beno, Samir, Goran, Anže, Valter, Josip, ipd (vsi zaslužijo mnogo več kot, npr, Tina Maze) in denar vrnil z obrestmi vred, mi pa bomo pisal v takšne teme (spet).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Pithlit ::

Super Sonic je izjavil:

zato večina športnikov rojenih na tej strani alp rabi bogate starše in/ali dobrodušnega spozorja

Dokler gre za kakšno članarino v rangu 30€/mesec še gre. Je treba pa vedet da je zraven tega potrebno prišteti še opremo, pa štartnine, pa prevoz, vstopnine (recimo smučarske karte)... in se nabere.
Life is as complicated as we make it...

Super Sonic ::

Ko gre enkrat za res, so stvari bizarne. Za smučanje sem samo slišal iz neke tretje roke, da starši zmečejo po par tisočakov na sezono samo za smuči (ki se jih potem še ukrade iz kleti ven). In bi verjel, saj mora tamali imeti dobro opremo, da se ga lahko ovrednoti, hkrati pa uči. Enako velja za hokej, sezona za enga 10 letnega mulca stane od 5 pa do 10k€. Tenis? ;)

Sem mislil, da je badminton poceni (ga sam igram že nekaj let) pa moram rečt, da večina zabije pravo premoženje samo na pernatih žogicah. Kje so šele ostala oprema, trenerji in dvorana, pa kasneje tudi sama tekmovanja.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

McHusch ::

Vidiš, če pa treniraš 100m, daljino ali 10.000m, pa na leto porabiš 100 evrov za superge, 500 evrov za priprave in mogoče 100 evrov za oblačila. :)

Super Sonic ::

Dokler ni treba plačati vrhunskih trenerjev in it trenirat ven, potem pa na neki točki ugotoviš, da je treba plačati še trenerje za strokovno delo (pri nas recimo strokovno delo na DIFu) in da so raznorazni dodatki (dovoljeni, sumljivi in nedovoljeni) obveza. Začne te hecat še zdravje, ker tečeš enostavno prepogosto in preveč, ampak ker si navajen, to počneš.

Heredia, jaz mu kar verjamem, se je leta 2008 takole razgovoril:
http://www.rtvslo.si/sport/atletika/v-o... (prvi del pogovora)
http://www.rtvslo.si/sport/atletika/her... (drugi del pogovora)

Pa še tko je - cenejši je šport, večja je konkurenca.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Symantec ::

St235 je izjavil:

Symantec je izjavil:

@jype

Prav, pa naj tebe drugič, ko se boš razletel s kolesom pustijo, da crkneš, me zanima, kako bi se takrat počutil, če te noben nebi je*al 5 posto... Mogoče se ti pa prikaže čudežni messi ali ronaldo in te čudežno ozdravi!!! ;) :)) >:D



Ko bo obstajal en doktor, ki ti bo poškodbo čudežno pozdravil z dotikom, bo zaslužil več kot Tina Maze. Dokler pa ti zna poškodbo na enak način pozdravit vsak zdravnik, pa bo temu primerna plača.

Lej ko boš živel v svoji utopični komunistični državi, boš lahko vsem trem podložnikom mirno določal plače glede na tvojo predstavo o njihovi koristi. Dokler pa živimo v realnem svetu pa plačo določata en bistven kriterij:
- kako težko te je zamenjat. In Tino Maze v tem trenutku ne more zamenjat nihče na planetu. Temu primeren je njen zaslužek. Kako težko je zamenajt zidarja, zdravnika, trola pa diktira za koliko lahko proda svoje storitve.


In tine maze tudi ni potrebno zamenjati, ker ne opravlja nobenega pomembnega dela za razliko od zdravnika. Boli me, če se ona razleti (no, seveda nočem, da se razleti), jaz od nje nimam čisto nič, medtem ko pa od zdravnika imam. In zdravnik je tisti, ki jo bo zakrpal, ko se bo razletela, sama se ne bo. In madonca, kako vrhunsko ona celo poje, pa saj ona je multi-talent, skoraj bi obolel, ko smo na praksi poslušali radio 1 in so njeno pesem zavrteli vsaj 10× na dan, lahko bi vsaj pustili njen originalen glas, da se vidi, kako ona v resnici poje, ne pa tisto sr*nje, ki so ga zmiksali iz njenega glasu... Jaz nebi bil ponosen, če bi moral nekaj zapeti, na koncu po predelavah pa sploh nebi bil več moj glas...

"Ko bo obstajal en doktor, ki ti bo poškodbo čudežno pozdravil z dotikom, bo zaslužil več kot Tina Maze. Dokler pa ti zna poškodbo na enak način pozdravit vsak zdravnik, pa bo temu primerna plača."

Daj si še enkrat preberi, kaj sem napisal. Fora je v tem, da te fuzbalerji ne bodo pozdravili za razliko od dohtarja. Zato od fuzbalerjev ni čisto nobene koristi, za razliko od drugih precej manj plačanih osebkov.
by Xeon

Daedalus ::

Daj nehaj trolat. Če ti fuzbal ni všeč, ga pač ne glej. Če ti Tina ni všeč, je pač ne glej. Če misliš, da si zaslužiš večjo plačo... se pa potrudi, pa si jo zasluži.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Symantec ::

Daedalus je izjavil:

Daj nehaj trolat. Če ti fuzbal ni všeč, ga pač ne glej. Če ti Tina ni všeč, je pač ne glej. Če misliš, da si zaslužiš večjo plačo... se pa potrudi, pa si jo zasluži.



1. Jaz ne trolam.
2. Fuzbal in smučanje včasih malo pogledam na TV-ju in nič nimam proti kateremukoli od športov.
3. Kot dijak še sploh ne hodim v službo, ne da bi kaj zaslužil...

4. Tema govori o denarju v športu in ne o tem, kako ti je nekdo všeč ali ne. Predlagam, da preden pišeš bedarije raje prebereš naslov teme.
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Symantec ()

Daedalus ::

3. Kot dijak še sploh ne hodim v službo, ne da bi kaj zaslužil...


Pol pa sploh trolaš. Ti očitno niso jasne niti osnove, pa bi nekaj sodil o tem, kolikor si kdo zasluži? GTFO.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Super Sonic ::

Zato od fuzbalerjev ni čisto nobene koristi, za razliko od drugih precej manj plačanih osebkov.

To seveda ne drži. Vsako svetovno prvenstvo odpre veliko novih delovnih mest, vsake olimpijske igre pa postavijo toliko in toliko objektov. Obrne se veliko denarja, zato je pritisk na športnike še toliko večji.

Gre za družbene dogodke, kjer se ljudje družijo in doživljajo različne čustvene dogodke.

Ne vem sicer kdo je ven privlekel tega zdravnika, ampak na mestu zdravnika je lahko kdorkoli drug, ki svoje življenje pri 5 letih ne usmerja in zavestno tvega razpad osebnega stanja čez 20, 30 let. Enostavno bereš samo zgodbe o uspehu, ko govorijo o športu, nikoli si pa ne prebereš večine zgodb, to so tiste neuspešne, žalostne in srce parajoče, ko športniki bodisi umirajo, uničujejo družine, ipd.

3. Kot dijak še sploh ne hodim v službo, ne da bi kaj zaslužil...

Več kot očitno je, da še nisi dojel preskoka med nekim popoldanskim napucavanjem žoge in profesionalnim življenjem športnika.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Symantec ::

Daedalus je izjavil:

3. Kot dijak še sploh ne hodim v službo, ne da bi kaj zaslužil...


Pol pa sploh trolaš. Ti očitno niso jasne niti osnove, pa bi nekaj sodil o tem, kolikor si kdo zasluži? GTFO.



Vidim, da so mi osnove še veliko bolj jasne, kot tebi, čeprav še nimam službe...

To seveda ne drži. Vsako svetovno prvenstvo odpre veliko novih delovnih mest, vsake olimpijske igre pa postavijo toliko in toliko objektov. Obrne se veliko denarja, zato je pritisk na športnike še toliko večji.


Govorim o tem, da sami športniki niso koristni, ne pa tisti, ki postavijo olimpijske igre.

Ne vem sicer kdo je ven privlekel tega zdravnika, ampak na mestu zdravnika je lahko kdorkoli drug, ki svoje življenje pri 5 letih ne usmerja in zavestno tvega razpad osebnega stanja čez 20, 30 let. Enostavno bereš samo zgodbe o uspehu, ko govorijo o športu, nikoli si pa ne prebereš večine zgodb, to so tiste neuspešne, žalostne in srce parajoče, ko športniki bodisi umirajo, uničujejo družine, ipd.


Več, kot očitno je, da nimaš pojma o čem govoriš.

Več kot očitno je, da še nisi dojel preskoka med nekim popoldanskim napucavanjem žoge in profesionalnim življenjem športnika.


Seveda sem ga, razlika med mulcem, ki igra fuzbal in "profesionalnim" fuzbalerjem je ta, da mulec žogo napucava zaradi svoje zabave, "profesionalec" pa napucava žogo zato, da mu iz neba padajo milijoni... ...od napucavanja žoge.
by Xeon

Super Sonic ::

Govorim o tem, da sami športniki niso koristni, ne pa tisti, ki postavijo olimpijske igre.

In kako boš postavil olimpijske igre brez športnikov?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Symantec ::

Super Sonic je izjavil:

Govorim o tem, da sami športniki niso koristni, ne pa tisti, ki postavijo olimpijske igre.

In kako boš postavil olimpijske igre brez športnikov?


Ne boš jih, ker potem ti preprosto ni treba postaviti olimpijskih iger za športnike, ki ne naredijo nič koristnega.

Še vseeno olimp. igre postavlja nekdo, ki že na splošno dela nekaj koristnega in tudi tisti, ki jih postavljajo so dosti bolj koristni, kot sami športniki.

Kot, če grem jaz tekmovat v video igricah in zaslužim 10000EUR, ker sem zmagal, pa naredil nisem nič koristnega, tisti ki pa je prirejal tekmovanje, pa je bil dosti manj plačan od mene, pa čeprav je naredil več koristi.
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Symantec ()

Daedalus ::

Ja, osnove so ti jasne, ko beli dan. Če verjameš v Baltazarja, that is.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Symantec ::

Daedalus je izjavil:

Ja, osnove so ti jasne, ko beli dan. Če verjameš v Baltazarja, that is.



K sreči jaz ne verjamem v baltazarja, ti pa verjameš v smrkce, thats it.

U happy now?
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: TESKAn ()

Super Sonic ::

Ne boš jih, ker potem ti preprosto ni treba postaviti olimpijskih iger za športnike, ki ne naredijo nič koristnega.

A tko je to ;) You win, se predam.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Symantec ::

Super Sonic je izjavil:

Ne boš jih, ker potem ti preprosto ni treba postaviti olimpijskih iger za športnike, ki ne naredijo nič koristnega.

A tko je to ;) You win, se predam.



Finally, I win! :)) >:D
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: TESKAn ()

Ejsi_Disi ::

Resnično, resnično z vsakim odgovorom dokazuješ, da imaš pomešane pojme (sicer mi boš odgovoril, da jih imam jaz, ampak OK - ti pustim). In če že govoriš o koristnosti nekoga - koristnost je lahko posredna ali neposredna.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Pithlit ::

Symantec je izjavil:

In tine maze tudi ni potrebno zamenjati, ker ne opravlja nobenega pomembnega dela za razliko od zdravnika. Boli me, če se ona razleti (no, seveda nočem, da se razleti), jaz od nje nimam čisto nič, medtem ko pa od zdravnika imam. In zdravnik je tisti, ki jo bo zakrpal, ko se bo razletela, sama se ne bo.

Tisti zdravnik ki bo Tino nazaj skupaj sestavil ko se bo enkrat razmazala po tisti ledeni strmini... je plačan več kot ona.

S to razliko da bo on delal celo življenje... Tina pa vprašanje če bo čez 10 let lahko normalno hodila.
Life is as complicated as we make it...

murmur ::

@Symantec

Ne vem ce sploh obstaja povezava med "vrednostjo" dela in kolicino denarja. Ce se v ang. fuzbal ligi na leto obrne samo od vstopnic za tekme na pamet govorim milijarda funtov, potem ti je jasno zakaj se brez pretirane panike placuje igralce po vec deset milijonov. Predvsem pa verjamem, da hoces biti zdravnik zaradi tega ker te to zanima in veseli in ne zaradi mesecne place. V primeru da temu ni tako, moras it na vecji "odjem". Recimo v manufakturo izdelovanja magic zobne scetke. Potem bos neskoncno placan zaradi scetke in ne zaradi tvoje osnovne dejavnosti.

St235 ::

Skoda razpravljat s otroci, ki jim niso jasno osnove. Pač v življenju ni, pa tudi verjetno nikoli ne bo nič dosegel in zato mu kot pravemu slovencu grejo v nos vsi, ki so boljši od njega.

Pozablja pa se seveda koliko posredne in neposredne koristi je od špotnikov. Namreč na račun Tine Maze prav lepo živi zdravnik, trener, fizioterapevt itd. PA država tudi kar zajeten kupček pobere skozi dohodnino. Da o temu koliko ljudi živi na račun smučanja (ne govorim o športnikih) sploh ne govorimo. Ob enem gre tukaj za promocijo športa kot takšnega, kar spet potegne za sabo višje prihodke smučiš, proizvajalcev smučarske opreme itd... Elan in ostali proizvajalci opreme ne dajejo milionskih zneskov za sponzorstva zato, ker imajo viška denarja. Tako Tina za vsak EUR, ki ga dobi poskrbi da se jih še 10EUR obrne v realnem sektirju, kjer nekaj delajo kot temu reče dete po imenu Symatec.

Ampak naj mu bo, ko bo prišel do konca osnovne šole, ga bo mogoče tudi pamet srečala,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GregiB ::

Naj najprej poudarim, da se tudi meni zdijo zaslužki najuspešnejših športnikov hudo previsoki, mislim, da počasi drvimo v neke vrste dekadenco, je pač del razslojevanja, ki se ne dogaja zgolj v športu...

Bi pa rad repliciral mlademu Symantecu, ki očitno korist soljudi čuti samo ob fizioloških pomanjklivostih (bolečina, lakota, žeja idr.) Obstajajo namreč človekove potrebe, ki niso fiziološke in jih človek vsak zase ponotranji. Dobro življenj (Happiness Economists temu rečejo "Good Life") ni zgolj konzumiranje neposrednih koristi zdravnikov, pekov, pivovarjev idr. Ljudje zadovoljujejo tudi potrebo po ljubezni, veselju, samopotrditvi idr (Maslow). Ker vsak ni dober nogometaš, tenisač, umetnostni drsalec ipd. mu vrhunski športnik nudi možnost poistovetenja. Nudi mu tudi možnost poistovetenja pri tekmovalnosti. Kdo, poleg športnikov lahko ponudi ljudem možnost, da doživijo, kako smo boljši nogometaši, kot npr. američni? Da smo v hokeju, rokometu in še marsikje boljši od velikih držav? Da smo boljši smučarji od svetovnih velesil Avstije, Švice??? Tega zdravnik ne zmore.
Drug aspekt, ki ga lahko gladko vržemo v isti kop je umetnost, likovna, glasbena, ustvarjalna... you name it... Tudi umetniki nimajo neposredne (fiziološke) koristi, ki bi ti jo ponudili. A kljub vsemu ponujajo veliko. Notranji mir ob lepi sliki, smeh ob dobri komediji, živahnost in dobro voljo ob dobrem koncertu...

Da povzamem... ljudje nismo stroji na elektriko ali gorivo, ne "popravi" nas zgolj redno servisiranje... rabimo več... in ta več lahko nudijo tudi športniki...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pegasus ::

Vidim, da ti ni več pomoči. Postal boš pravi slovenček.

Symantec ::

Vidim, da vama ni več pomoči, postala bosta prava politika... ...ali pa športnika mogoče? ;)
by Xeon

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

Pithlit ::

Kakšna točno je razlika med 20k€ plače na mesec pa 5M€ plače na mesec? V realnosti mislim... pustimo zdaj merjenje organov.

A ti pri 20k€/mesec karkoli manjka?
Life is as complicated as we make it...

Symantec ::

Pithlit je izjavil:

Kakšna točno je razlika med 20k€ plače na mesec pa 5M€ plače na mesec? V realnosti mislim... pustimo zdaj merjenje organov.

A ti pri 20k€/mesec karkoli manjka?



No in zakaj vraga potem tudi fuzbaler nima 20k€ in ne 5M€? S čim si je prislužil 4980000€ več od kirurga?
by Xeon

Pithlit ::

Zato ker mu jih je nekdo ponudil ker je njegovo 'delo' tako ovrednotil.
Life is as complicated as we make it...

xerror ::

Symantec je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Kakšna točno je razlika med 20k€ plače na mesec pa 5M€ plače na mesec? V realnosti mislim... pustimo zdaj merjenje organov.

A ti pri 20k€/mesec karkoli manjka?



No in zakaj vraga potem tudi fuzbaler nima 20k€ in ne 5M€? S čim si je prislužil 4980000€ več od kirurga?


Če ti gre tako v nos to, da fuzbaler toliko zasluži pa pojdi igrat fuzbal.....

Symantec ::

Ok, I'm out, you all win.
by Xeon

oo7 ::

Preveč športnikov je preveč plačanih in veliko jih je premalo.Npr v Man City ali Real Madrid,ko imajo celo zvezdniško ekipo še tisti,ki sedijo na kolpeh po cele sezone pa so plačani minimalno 3-5 miljonov a npr Peter Kauzer za osvojeno prvenstvo dobi na leto od zveze pa celih 4000 eur.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj Tina ni vredna nič več kot ostale smučarke in diskriminacija RTV-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6814337 (11164) Invictus
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15946310 (36087) WarpedGone
»

Finančni vložki v vrhunski šport in nacionalna korist od tega

Oddelek: Loža
254931 (4726) judoka
»

Bo gospa petra majdič zavrnila državno odlikovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10325237 (22022) Utk

Več podobnih tem