» »

Izvršba kljub pravočasni poravnavi terjatve - kaj storiti?

Izvršba kljub pravočasni poravnavi terjatve - kaj storiti?

Matek ::

S T-2-jem sem imel eno štalo, v okviru katere so me zahaklali za (sam se nisem strinjal) neplačano položnico izpred dveh let in pol. Potegnil sem takratko in zadeva je eskalirala do te točke, da sem dobil s sodišča sklep o izvršbi. Tu sem uvidel, da je vrag vzel šalo, se odločil požreti ponos in plačati relativno majhen znesek v izogib težavam. Denar sem v predpisanem roku ustrezno nakazal v skladu z navodili, navedenimi na sklepu o izvršbi. Višino zneska sem za vsak slučaj tudi preveril s T-2-jem.

Danes pa sem ugotovil, da so kljub temu, da sem vse ustrezno uredil, včeraj isti znesek še enkrat trgali z mojega bančnega računa (plus 34 EUR bančnih stroškov) in sem seveda čisto penast od jeze. Jutri zjutraj se grem z vsemi papirji kregat na Verovškovo in zahtevat denar nazaj.

Zanima me, če je kdo že imel podobno izkušnjo in kaj lahko pričakujem oz. zahtevam. Predvsem me skrbi, če je lahko to kako moja krivda - v smislu, da bi moral obvestiti sodišče o tem, da sem terjatev poravnal in naj ne nadaljuje z izvršbo (v prejetem sklepu sicer ni bilo niti besede o tem, pa tudi T-2jevci so mi rekli, da načeloma nakažem in je urejeno). Kakršenkoli nasvet je dobrodošel.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Massacra ::

Iz bančnega računa ti je trgala banka sama - oddelek za izvržbe, na podlagi sodnega naloga.

Preden stopiš na T-2 in jih (najbrž neupravičeno) nahruliš, pridobi informacije na banki. In seveda na sodišču, ki je izdalo sklep.

Reycis ::

Haha za 34 evrov lahko kar pozabiš. Jaz sem tudi imel neupravičeno izvršbo - pošta iz sodišča ni prišla do mene. Ne razumem kako si banka dovoli prisoditi take bajne provizije za eno enostavno izvršbo. Pri meni je blo 20 evrov "obdelava" pretega naloga, 8 EUR izračunavanje zamudnih obresti WTF, in dve polni bančni proviziji za nakazilo (glavni znesek + zamudne obrestoi posebej) 4 EUR. Na koncu sem ugotovil da sploh nimam na voljo nobenega pravnega sredsta da dobim ta denar nazaj. Luštna kraja ni kej.

Matek ::

Ne štekam - sodišče je dovolilo izvršbo, ampak je obenem predlagalo, da v roku 8 dni po vročitvi sklepa sam poravnam terjatev (skupaj z vsemi stroški). Na T-2-ju so enako rekli, da lahko to storim in se tako seveda izognem prisilnemu trganju. To sem v skladu z vsemi njihovimi navodili tudi storil, pa oni vseeno niso umaknili izvršbe - kako to ni njihova krivda?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

UNIVERZUM ::

odvisno tudi kako hiro so ti vzeli z računa. Če si recimo plačal v ponedeljek, z računa pa so ti vzeli včeraj, potem ni nikogaršnja krivda.

Da ti banka nebi trgala z računa mora upnik odstopiti od terjatve za kar mora sodišče izdati nov sklep, ki ga prejmeš ti in v primeru, da je bila izvršba planirana preko TR tudi tvoja banka.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Massacra ::

Katera banka pa je to? (na kateri imaš račun - ker če je Nlb se ne čudim - njihov sektor za izvržbe je en poden od podna)

UNIVERZUM je izjavil:

odvisno tudi kako hiro so ti vzeli z računa. Če si recimo plačal v ponedeljek, z računa pa so ti vzeli včeraj, potem ni nikogaršnja krivda.

Da ti banka nebi trgala z računa mora upnik odstopiti od terjatve za kar mora sodišče izdati nov sklep, ki ga prejmeš ti in v primeru, da je bila izvršba planirana preko TR tudi tvoja banka.


Neka krivda (nekje) obstaja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

UNIVERZUM ::

Glede na to, da ne poznam časovnice dogodkov, ne morem in ne želim kazati s prstom kdo je lahko kriv.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

B-Stard ::

Blokarji imate pisana stanovanja na?

Invictus ::

Vic je v tem da ljudje pričakujejo da drugi vse naredijo namesto njih.

Dobijo neko zahtevo po plačilu, mislijo da ni treba plačati, seveda brez vsakih dokazov, potem pa v jok in na drevo, ko neko podjetje naredi izvršbo.

Bolj ko greš aktivno v reševanje problema, večja je verjetnost da se problem reši zadovoljivo za obe strani.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

Ma obvestit bi moral sodišče, da si plačal! In obenem najbolje tudi banko. Se pravi jasno, dvakrat ne rabiš plačat, tako da boš dobil znesek povrnjen. Problem so edino bančni stroški. Ampak, če je šlo za izvršbo na podlagi verodostojne listine, potem ti pomoje sploh ne bi smeli trgati dol pred iztekom 8 dni! Če je banka kršila pravila, ti mora ona v bistvu stroške, ki ti jih je neupravičeno zaračunala, povrniti.

Matek ::

Da bo jasneje - časovnica je sledeča:
4. 1. - vročitev sklepa
9. 1. - moje plačilo znotraj 8-dnevnega roka
24. 1. - trganje istega zneska z računa

Tako da mi niso trgali pred iztekom roka. Banka dvomim, da je kriva, ker je stvari pač izvedla na zahtevo sodišča in če jaz prav razumem - je problem v tem, da oni niso odstopili od terjatve, kljub temu, da je bila stvar v določenem roku plačana.

Vic je v tem da ljudje pričakujejo da drugi vse naredijo namesto njih.

Dobijo neko zahtevo po plačilu, mislijo da ni treba plačati, seveda brez vsakih dokazov, potem pa v jok in na drevo, ko neko podjetje naredi izvršbo.
Da je v osnovi prišlo do izvršbe, je delno moja krivda, ker nisem imel pametnih dokazov, glede tega imaš prav.

Ampak kot sem napisal že v prvem postu - čim sem prejel sklep o izvršbi, sem pač požrl ponos in izvedel vse po predpisih. In pozor - možnost, da plačaš sam, preden ti rubijo/trgajo z računa, je eksplicitno omenjena v uradnem sklepu o izvršbi in je za njo podan 8-dnevni rok! Torej, jaz nisem dobil papirjev "izvršba bo, trgali ti bomo", pa da bi samoiniciativno želel plačati, da mi ne bi rubili/trgali. Ne, v sklepu je pisalo "izvršbo dovolimo, lahko pa plačaš v osmih dneh in tako urediš".
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Matek ::

Aja - pa zjutraj sem bil tam, uslužbenec je rekel, da bo posredoval in da gotovo dobim osnoven denar nazaj, za stroške pa po njegovih izkušnjah najbrž ne (kot vas je par omenilo). Vprašanje je tudi, kdaj bom videl ta denar, ker mora najprej njihova služba odločiti če in koliko dobim, potem pa je treba še počakati do datuma za izplačilo (načeloma enkrat mesečno). Skratka - fucked up. Sem gospoda še povprašal, če se mu zdi kakorkoli smiselno, da bi jaz nosil te stroške banke, in je rekel, da nikakor ne, ampak da samo pove, kako se ponavadi izidejo takšne situacije. Zabavno...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Massacra ::

Kje tam si bil zjutraj?

In, če je oddekek za izvržbe na banki naredil napako, ti bodo morali povrniti tudi bančne stroške (v postopku pobota). Vsekakor je zadeva zanimiva: (predvidevam) banka stori napako, če se komintent pritožuje in išče svoj prav in ga na koncu tudi najde, vrnejo vse (tudi neupravičeno zaračunane stroške, ki so lahko v rangu nekaj €). Če pa se komitent dodatno ne "zbuni" pa pač ostane pri tem, da vrnejo zarubljen znesek, stroški pa so njihov "ukradeni čusti plus". Ja, takle mamo...;(

Mehmed ::

A ves ko gres kupovati ocala pa vprasas optika za ceno in rece 100 eur. In ce si tiho rece se 20 za stekla. In ce si se vedno tiho doda za vsako.

Tako nekako.

PaX_MaN ::

Matek je izjavil:

Denar sem v predpisanem roku ustrezno nakazal v skladu z navodili, navedenimi na sklepu o izvršbi.

Loh da je sodišče zajebalo navodila.Neb blo prvič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banka - blokada računa in omejitev divga?

Oddelek: Loža
153779 (3206) Mare2
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7523759 (17140) MajorM
»

Neupravičena izvršba...

Oddelek: Loža
4913191 (11692) MoRp
»

Terjatev za dolg za nazaj - iz sodišča

Oddelek: Loža
384902 (3793) TESKAn
»

Kaj sotriti, če ti na banki odtrgajo 5.000.000,00 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507537 (5686) krneki

Več podobnih tem