» »

Akrofobija-Strah pred višino...

Akrofobija-Strah pred višino...

addy93 ::

Pozdravljeni,

s kolegi se odločamo, da bi šli skakati z padalom, vendar nas ima nekaj akrofobijo aka. strah pred višino. Kaj narediti??? Kako premagati ta strah? Kaj obstajajo kakšne terapije al pa metode, ki bi vsaj zmanjšale ta strah?

A se psihijater ubada s takimi rečmi? :-O

LP, A.

Ps: Ne trollam. :-S

bdoxx ::

pa upaj da se bo padalo odprlo >:D

kr1ženska ::

Jaz sem se v veliki meri znebila strahu pred višino ko sem šla na bandžija.

Nasvet: ne razmišljaj, sam vrži se - pa s padalom vred! Več kot umret nemoreš. To je pa tko al tko sam vprašanje časa. Za kva ne bi do takrat fajn užival življenje, ki je samo po sebi en sam velik izziv. Pa naj bo to le delček tega izziva 8-)

Have fun, nekje v zraku :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Mene je tud ratal strah, ko sem iz poličke gledam 2-3km v globino. Potem se pa kar naenkrat inštruktor prekucne in niti opaziš ne takoj da že letiš. Tle pa itak nimaš več kej kot čakat da pristaneš.

Tolaži se z tem, da zgoraj ni še nihče ostal.

borinho ::

Mah za en skos s padalom bi kar strokovno pomoč iskal... dej no a je res treba tolk pretiravat. Včas je pa treba tut mal potrudit pa kej naredit za te zadeve. Tut jest mam grozn strah pred višino, pa ne ko pogledam iz stotih metrov dol... je deset že več kot dovolj, pa vseeno redno plezam. Jebat ga na začetku gre mal bl počas in me je parkrat poštena panika... sam se človek počasi navadi, ker včasih je ne glede na strah treba rečt, jebiga tole je treba nardit... pa pač narediš.... brez da terapevta kličeš.
if you miss your ex reload and try again

jype ::

Ni ti treba jit s padalom skakat.

kalko ::

@addy93

Imaš strah pred višino, ali strah pred prostim padom? Mene recimo ni strah višine kot take (prehodil in preplezal kar nekaj "ferrat"), se pa userjem pri feelingu prostega pada in pri rečeh, ki se spuščajo navzdol s pospeškom večjim od gravitacije (vlakci smrti, akrobatska letala, itd.).

Šimpanz ::

Ti se kar vrži ven. Če bo kaj narobe te vsaj bolelo ne bo.

bzp ::

Na višini par kilometrov, kjer boš pogledal dol, se prave višine sploh ne zavedaš. Tko da v večini primerov tudi kakšen strah pred višino izgine ker je vse premajhno in preveč zanimivo. Naslednjo sekundo si pa itak že v luftu :)
Toplo priporočam, izkušnja ki jo ne pozabiš.

alexa-lol ::

To s tem strahom pred višino je popolnoma normalno. Če ne bi ljudje tega mel vgrajenega v HW se ne bi več plazili po svetu. Če si mazohist greš skočit s padalom, če ne se pa držiš pritličnh stanovanj, to je to.

msjr ::

Kar nekaj vas ima fobijo, dejte no, ne bit pussiji. Mislim da malo pretiravate, jasno da vas je strah, ampak prej bi rekel da je to strah pred neznanim in pa dobra mera zdravega strahu, ki je prisotna pri vsakem skoku z višine. Težka bo, da gre za pravo fobijo.

FlyingBee ::

je je, telo okameni, pred očmi se zvrti ali lahko tudi stemni, v telesu je zamaknjen občutek, mravljinci po površini ... ne se hecat

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Skakanje? To ni nič! Pojdite v gore pa na eno tistih prepadnih stez. Se boste držali stene kot Janša stolček, garantirano. Pa vzemite koga, ki se ne boji višine, da vas posname in posnetek da na youtube.

Avenger ::

kalko je izjavil:

@addy93

Imaš strah pred višino, ali strah pred prostim padom? Mene recimo ni strah višine kot take (prehodil in preplezal kar nekaj "ferrat"), se pa userjem pri feelingu prostega pada in pri rečeh, ki se spuščajo navzdol s pospeškom večjim od gravitacije (vlakci smrti, akrobatska letala, itd.).


Ta filing prostega pada, kjer se userješ, traja kakšno sekundo... Škoda v bistvu, ker je to najbolj zanimiv del 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Mipe ::

Magic1 ::

Za začetek lahko greste mal športno plezat, preproste a visoke stence so zelo priročne za se soočit s strahom. Sploh, ko se moraš dol spustit in ni druge, kot da zaupaš opremi.
Magic

kalko ::

Avenger je izjavil:

kalko je izjavil:

@addy93

Imaš strah pred višino, ali strah pred prostim padom? Mene recimo ni strah višine kot take (prehodil in preplezal kar nekaj "ferrat"), se pa userjem pri feelingu prostega pada in pri rečeh, ki se spuščajo navzdol s pospeškom večjim od gravitacije (vlakci smrti, akrobatska letala, itd.).


Ta filing prostega pada, kjer se userješ, traja kakšno sekundo... Škoda v bistvu, ker je to najbolj zanimiv del 8-)


Hja.

Hm, še to ... ni sicer strah, imam pa malce neprijeten občutek tudi v letalu v trenutku, ko se odlepi od tal in malo "zaplava". Pa me ni strah letenja ... sekundo, dve kasneje je že vse ok. Kot bi imel preobčutljiv žiroskop. :D

Matev ::

ima kdo to

hipopotomonstrosesquepedaliofobija - strah pred branjem ali govorjenjem dolgih besed

jype ::

Tut če maš ne morš povedat da maš.

Najbolš je sicer tale (po novem jimbofobija):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matev ::

tale tudi zmaga

Anatidaephobia - The Fear That You are Being Watched by a Duck

The anatidaephobic individual fears that no matter where they are or what they are doing, a duck watches.
Anatidaephobia is derived from the Greek word "anatidae", meaning ducks, geese or swans and "phobos" meaning fear.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

jype ::

Matev> The anatidaephobic individual fears that no matter where they are or what they are doing, a duck watches.

Kar je seveda psihiatrično patološko stanje, ker v resnici jih gledata



in



Če bi jih raca, bi to hitro opazili:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

pingo76 ::

Jz pa pravim da tisti ki imajo strah pred višino naj skočijo tandemsko z nekom ki preverjeno ne bo zapaničaril ko bo treba. Saj verjetno nebi bilo nič će bi sami skočili ampak ker verjetno ni 100% (no saj tudi drugače ni) se nebi igral, saj opcije new game ni če gre slabo.

Super Sonic ::

Mene je strah višine in maškar ;)

Vseeno sem skočil s padalom. Kakšne uporabne informacije tle ne bom dal, ampak osebno sem strah pred višino premagal zaradi tega, ker ljubim hitrost in sem komaj čakal da skočim, čeprav bi ljudje v letalu znal povedat, da tako bledega človeka še niso videli.

Niso pa to heci, skok v tandemu zahteva popolno sodelovanje in znajo bit resnične težave če se kdo onesvesti oz. ga zagrabi med letom panika. Poleg tega je treba biti do zadnjega momenta povsem osredotočen, ker dejansko največ poškodb pride ob pristanku (zviti in zlomljeni gležnji).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

metalc ::

A nobenega ne skrbi mesto možnega pristanka (daljnovod, drevo, špičasta ograja, skale, reka...) oz. da obvisiš, ker se padalo kam zatakne in začetniki najbrž ne znajo krmariti in ocenjevati vetra?

jype ::

Sej padalo se da šofirat.

WildChild ::

V glavnem, ne skočit, če imaš pomisleke in če ne veš kako bi varnostni sistem moral pravilno delovati

Od tu je zanimivo
in da mood

Zgodovina sprememb…

bzp ::

Da bi sam skočil, je treba prej v tečaj (teorija). Pa skače se nad letališči, kjer ti prej pokažejo zemljevid in ti povedo kje so daljnovodi in kje je tvoje predvideno mesto pristanka (ponavadi ogromna trava, poleg katere je par ogromnih njiv).
Za prišel-videl-zmagal zabavo je samo tandem, kjer si privezan na izkušenega padalca-tandemaša kateri poskrbi za vse probleme z zavijanjem, pristajanjem, ... Ti samo uživaš in ubogaš nekaj osnovnih navodil.

black ice ::

metalc je izjavil:

A nobenega ne skrbi mesto možnega pristanka (daljnovod, drevo, špičasta ograja, skale, reka...) oz. da obvisiš, ker se padalo kam zatakne in začetniki najbrž ne znajo krmariti in ocenjevati vetra?

Am... si prepričan, da veš kaj pomeni tandem?

RejZoR ::

Če imaš dvome in strah pojdi v tandemu s kakšnim profesionalcem, kjer bo za vse poskrbel on/ona. Ko imaš za sabo tak skok pa boš lažje šel tud sam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MIHAc27 ::

V bistvu jaz niti nimam strahu pred višino, ampak to, da bo kaj odpovedalo oz padca.
Pri tandemu si pripet na drugega padalca z samo 1 trakom, ki vaju povezuje neposredno.

Priznam, da sem med padom otrpnil oz. nisem hotel dat rok narazen. Ampak kake posledice ni bilo, razen da sva pristala kako minuto hitreje.

Una mama iz videa pa se je branila in upirala. To je mal bolj resno.

Bananovec ::

addy93 je izjavil:

Pozdravljeni,

s kolegi se odločamo, da bi šli skakati z padalom, vendar nas ima nekaj akrofobijo aka. strah pred višino. Kaj narediti??? Kako premagati ta strah? Kaj obstajajo kakšne terapije al pa metode, ki bi vsaj zmanjšale ta strah?

A se psihijater ubada s takimi rečmi? :-O

LP, A.

Ps: Ne trollam. :-S

psiholog, psihoterapevt.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

listje123 ::

Začne se pri 0:16

En velik WTF

gregor_m ::

Še moj prispevek. V določenih primerih me je zelo strah višine recimo, če je potrebno plezati po strehi (zamenjati kakšen strešnik). Ravno tako mi je zelo neprijetno v gorah, če gledam v prepad. Ponavadi moram vedno sedet ali se nečesa močno držati.
Zanimiva reč pa je, da se ukvarjam z jadralnim padalstvom in takrat nimam nobenih problemov z višino in to velja že od prvega skoka naprej.

Verjetno je trik v tem, da se postopno/nadzorovano oddaljujem od tal.

S4ul3 ::

Strah pred višino imajo vsi normalni ljudlje ;)

To kar tu večina piše so neke bučke od ljudi ki tega niso nikoli poskusli :) Pojdi skočit v tandemu, ne poznam primera da bi se pri nas komu v tandemu kaj resnega zgodilo. Bo sigurno precej napeto, ampak se lahko v katerem koli trenuku potolažiš da vsako leto pri nas skoči xxxxxy ljudi, brez kakšnih negativnih posledic.

Name je padalstvo v začetnih dnevih vplivalo izjemno pozitivno. Včasih nisem upal na lojtro ki je bila višja od 2m, danes še vedno sicer ne upam na visoko lojtro gledam pa na marsikatero stvar v življenju bistveno bolj pozitivno kot včasih. Vsak padalec ima sicer svojo izkušnjo, name so stvari vplivale v kontekstu da se bistveno manj obremenjujem s stvarmi ki nimajo smisla :)

Padalska oprema začetnikov (oz. skoka v tandemu) je narejena zgolj z eno mislijo: varnost. Verjemi mi, da imaš bistveno večjo verjetnst da se ti kaj zgodi na kolesu kot pri skoku v tandemu :) Go for it!

737 ::

Proti fobijam sta zelo učinkoviti metodi Deep peat in DP4 avtorja Živoarda M. Slavinskega. Kdor zna, jih lahko izvaja tudi na sebi.

MIHAc27 ::

Sam ta strah ne vem, če je prirojen.. prej povezan z zdravo (kmečko) pametjo.

Se spomnim kot mulac (tam 10-12let) ko sem iz terase hodil na streho. Bilo v globino ene 4-5m torej dovolj za resno poškodbo....
Lani je oče prekrival streho... in me je bilo cel čas strah, ko sem mu zgoraj pomagal..

NissanGTR ::

Pravi strah pred višino je že, če te je recimo strah s streh metrov skočiti v vodo. Strah pred prvim skokom s padalom pa mislim, da ima 99% ljudi in to ni nobena fobija, to je nekaj normalnega...

Jaz sem neko obliko fobije na višino dobil šele tam po 25. letu. Nekoč kot otrok tega nisem imel, plezal po zelo visokih drevesih. V vodo s petih metrov mi tudi sedaj niti ni problem skočit, imam pa zelo neprijeten občutek, če recimo na višini 15 metrov stojim pri kolegu v stolpnici na balkonu blizu ograje in imam občutek, da bom padel dol in raje stopim kakšen meter stran in ne gledam dol.

Za zdravljenje takšne fobije pa mislim, da ne rabiš nekih strokovnjakov. Pravijo samo, da si je treba vzeti čas in se postopno privajati na vedno višje višine.

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Symantec ::

@assembly75

sem že videl večkrat ta posnetek, takoj bi šel tja gor, če bi imel možnost :D
by Xeon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodnje leto klinični testi potencialno terapevtske računalniške igre

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
92820 (1977) Jst
»

Strah pred temo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5910008 (8152) Vajenc
»

Skoki s padalom

Oddelek: Loža
123551 (3391) smilyxx
»

Orlovo gnezdo

Oddelek: Loža
59698 (9321) crazin'
»

Vas je strah višine ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
564856 (3947) Damjan Jagar

Več podobnih tem