» »

Skoki s padalom

Skoki s padalom

STASI ::

Kje v Sloveniji se da skočiti s padalom oziroma kje imajo tečaje? Seveda me zanimajo tudi cene in vaše izkušnje.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

rdecaluc ::

Da si malo razjasnim , a ti bi prov skoču iz letala ali je tisto s pobočja hriba to kar iščeš :8) ?
Est modus in rebus. ,typos

PacificBlue ::

Hm..zdaj odvisno kako skoke misliš..ali z letala, ali pa skakanje z hribov:D ..najbolje je da se včlaniš v kakšen padalski klub..jaz sem sicer iz Koroškega in moj stric je do nedolgo nazaj bil strasten padalec in tudi član kluba..

PacificBlue ::

Glede cen je pa tako da je padalo kr drago..včasih je bila cena od 1000 do 2000 mark..zdaj cen niti ne poznam toliko, ampak je tudi odvisno kakšno padalo..za kakšen namen, priuzvajalec..itd

STASI ::

Letalo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Super Sonic ::

Osebno sem skočil v Portorožu.

Cena je bila takrat 35 jurjev na skok (leta 2004). Sam sem skočil v tandemu z višine 3000m. Precej nora stvar, priporočam pa šefe svojega posla.

Drugače pa nora stvar, ki bi jo moral vsak človek doživeti. Občutek življenja še nikoli ni bil tolk močan kot takrat, ko sva pristala. Zraven še stolčeš kakšno fobijo (sam se izredno bojim višine) zato ti takšna stvar pride še kako prav v življenju, tudi kasneje. Najbolj nevarni "del" skoka je odskok, kjer te lahko obrne in hitro izgubiš orientacijo kje si in pa seskok, ker zelo hitro lahko pride do poškodbe (zvit gleženj ali celo zlom). Predvsem v tandemu.

Drugače pa čisti užitek letet +200 km/h tistih 30s.

Priporočam!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PacificBlue ::

A obstaja možnost,da lahko na željo pristaneš tudi v morju? Mal me skrbijo tisti zviti gležnji in polomljene okonćine..>:D Drugače pa mora bit res to nora stvar..I wish..:\

Super Sonic ::

Ja v morju ne vem kolk bi se splačal pristajat, ker bi se lahko, z vsemi štriki na čelu, kamot utopil.

Sicer pa lahko, na željo seveda, pristaneš v tandemu na "rit". Pa so rekli, da ne boli, čeprav mi ni zgledal ravno tako. :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Ejsi_Disi ::

Jaz sem pa z jadralnim padalom letel - solo. Smo z enga hriba štartal, tako da je na koncu naneslo ene 300 m dolžine pa ene 30 m višine. Tudi noro. Samo tiste štrikce potem zlagat je pa jeba.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Karaya 52 ::

Pristanki niso boleči, načeloma. Druga stvar je če pristaneš med kole za fižol.

PacificBlue ::

Ali posebno če pristaneš na kakem drevesu in daleč naokoli nobenega..ali pa še huje na kakšnem električnem daljnovodu, kot se je to zgodilo stricu.>:D

strictom ::

Nasvet. Ko odpreš padalo potem ne potej ročk do konca :)

Zna bit kr grzno ko nosedivaš na eni višini :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

smilyxx ::

Tudi jst ti priporočam Demoteam. Sam sem z njimi v tandemu skočil že dvakrat, pa je bilo obakrat noro. Prvič sem bil v Lescah, kjer smo šli s 3200, v Vrsarju pa s 4500m.

Tako da ti priporočam da se probaš zment za skoke v Vrsarju, je res lep razgled na Istro, pa še dobra minuta prostega pada. Cena je pa pomoje 160 eurov po skoku.

Odskok in pristankov naj te pa ne bo strah, use ti prej lepo razložijo, tudi na tleh rpobata odskok pa kako se moraš "obnašat" v zraku. Jst sm v prvo pristal na pol na rit, na pol na noge, pa ni blo panike. Drgač je dost pristankov na rit, pa garantiram da ne bolijo.

Glede šole ti pa mislim da piše na njihovi strani, samo ne vem kako je zdej z avionom, ker so ga mel v okvari. Mogoče bi blo pametn počakat da v Lescah zgradijo asfaltno stezo, kjer bo možen polet tudi večjih letal (lažje je skočt s turboleta kot s cesne).
Save water.
drink beer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wingsuit padalstvo

Oddelek: Šport
143230 (2847) perci
»

Akrofobija-Strah pred višino...

Oddelek: Loža
385928 (4929) Symantec
»

Skok s padalom

Oddelek: Loža
292437 (1570) jc
»

Adrenalin - sem/nisem odvisen

Oddelek: Loža
402875 (1972) Grey
»

tandemski skoki iz aviona

Oddelek: Loža
364053 (2601) Tattoo-

Več podobnih tem