» »

kuhinjska krpa smrdi

kuhinjska krpa smrdi

gzibret ::

Pozdrav,

Imam problem. Kuhinjska krpa (vileda scena - slika) se osmradi v enem tednu - smrdi ko kuga. Vsakič jo temeljito splahnem, umijem s cetom, ožmem in dam na radiator, da se posuši, pa ni nič bolje. Nič ne pomaga, po cca 10 dneh začne smrdet ko kuga, da smrdi cela kuhinja. (bemti - celo poln koš posranih plenic ne smrdi toliko...)

Smrdljivo sranje

Včasih to ni bilo tako. Pred leti se spomnem, da sem z njo lahko brisal kuhinjo dobesedno toliko časa, da je razpadla. Danes pa ji mečem v kanto skoraj nove po tekočem traku.

Teorija zarote: a dodajajo not kakšno kemikalijo, ki razpada na vlagi in smrdi? Z namenom, da jo čim prej vržeš v kanto in kupiš novo? Ker včasih ni to bilo tako, to se dogaja zadnje leto, dve.

ZANIMA ME: ali obstajajo pri nas sploh še kakšne normalne spužvaste kuhinjske krpe, ki se ne osmradijo ob prvem stiku z vodo? Pa prosim ne svetovat, da naj kupim antibakterijsko krpo, ker je isto sranje.
Vse je za neki dobr!
  • spremenilo: gzibret ()

DamnYall ::

Mene bolj zanima kaj ti brišeš z njo >:D

MadMax ::

Bi prej rekel, da so tele krpice pred časom vsebovale kup kemije, zaradi katerih niso zasmrdele...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

gzibret ::

Kaj brišem... mizo, kuhinjski pult, štedilnik, ploščice v kuhinji, pomivalno korito...
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

gruntfürmich ::

morda se bo zdela tema smešna, ampak tudi jst sumim da se mi vileda na lokaciji kjer živim sedaj obnaša podobno.
sumim pa lokacijo; pač ni vsako stanovanje enako - mikroklima je povsod drugačna, ali pa samo krpo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gzibret ::

Živim že 10 let v istem stanovanju. Lokacija pri meni se ni spremenila.

MadMax je podal kar smiselno razlago...
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

blue ::

Če krpo vržeš v pralni stroj ne pomaga?

jype ::

gzibret> Živim že 10 let v istem stanovanju.

A se je morda spremenila trdota vode ali kaj podobnega?

Po čem pa smrdi? Po plesni ali po gnitju?

gzibret ::

Hmmm... spremenilo se je število družinskih članov. Ampak smrdela je tudi že pred to spremembo.

Smrdi pa kako... težko opišem. Ko bi smrdela vsaj po plesni ali pa skisanem mleku ali po kakšnem pokvarjenem piru... Nič takega, je takšen čuden vonj. Ne znam opisat. Morda malo kiselkast.

Jah... ko bi smrdela po pokvarjenem olju/hrani, bi vedel, kaj je.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

mailer ::

Pomivalno korito se z viledo ne briše. Vse tiste bakterije, ki se tam razmnožijo potem naneseš na mizo, pult,... Kupi kakšno drugo znamko, pa preveri v čem je problem. Ni vedno najdražji oz najbolj reklamiran izdelek najboljši. Poskusi krpo razkužiti tudi z 100% alkoholom, če po tem stvar ne bo nič boljša zamenjaj proizvajalca ali pa vsaj model(material). Jaz sem imel podoben problem z gobico za pomivanje. Po vsakem pomivanju jo moraš oprat s detergentom in čim bolj na suho ožet. Z čiščenje pomivalnega korita imej posebno gobico, ki jo boš imel izključno za ta namen in je ne upoprabljaj v drugih prostorih.

jype ::

Aha, ja, to po skisanem mleku je normalno in to se je spremenilo, ko so jim prepovedali uporabljat nekaj strupenega. Proti temu ironično še najbolj pomaga, če opereš s kisom (ali kakšno drugo močno antibiotično snovjo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Bananovec ::

IMO se ti na tistem radiatorčku začne masovna proizvodnja mikroorganizmov, posledica je enaka kot pri gnitju.
Pusti v alkoholu, poročaj :))
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

dzinks63 ::

Za brisanje nabavi papirne brisače, za pomivanje pa krtačke, v krpah se zadržijo organske snovi, tudi če jo temeljito spereš , jih bo še vedno nekaj v njej, sploh pa ko daš krpo na radiator, kot bi jo dal v inkubator, bakterije prav uživajo pri tem. Če že uporabljaš krpo, jo po uporabi temeljito splakni in potem še prekuhaj, na ta način bi nekako morala zdržat nekaj časa brez neprijetnega vonja.

gzibret ::

Hvala za tele super nasvete. Edinole kar me moti je to, da sem tudi prej imel isti režim čiščenja. Radiator ne igra veze, zmrdi z njim ali brez njega. Proizvajalec ne igra vloge, sprobal sem že vse.

Pa zanimivo je, da gobica za pomivanje posode, ki je VEDNO vlažna, NE smrdi.

Najprej bom probal metodo s prekuhavanjem. Če ne bo pomagalo, pa bom probal imeti 2 krpi, eno za korito, eno za ostalo, pa poročam.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

ShowDown ::

Jo opereš z res vročo vodo ali jo zgolj močiš z mrzlo?

gzibret ::

Operem s toplo, da si ne poparim rok.
Vse je za neki dobr!

fosil ::

Namesto prekuhavanja, je enostavnejša metoda, da jo daš (mokro) v mikrovalovno pečico.
Tako je!

DOOM_er ::

tako kot je fosil napisal. Sam dajem viledo z malce ceta na vrhu v mikrovalovko, in ne smrdi.
Robots will steal your job. But that's OK

;-) ::

MadMax je izjavil:

Bi prej rekel, da so tele krpice pred časom vsebovale kup kemije, zaradi katerih niso zasmrdele...
nam ista krpa ne smrdi, kaj pa sedaj ?

gendale ::

Kje jo hraniš? V koritu al zraven.
Imej jo na enem krožniku zraven korita, tako da bo večino časa suha.
To je meni rešilo problem.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

McHusch ::

Vilede in gobice se vsak teden prekuha v enem loncu za 10 minut. Potem ne smrdijo. Pomembno je tudi, da so čimveč suhe. Torej, po uporabi jo ožameš in daš na radiator, da se posuši.

Mipe ::

+1 za sušenje. Mokre krpe ne samo smrdijo, pač pa so tudi gojišče bakterij.

Brane22 ::

jaz jo natopim s pralnim sredstvom, dam med dava< krožnika v mikrovalovko in navijem na toliko, da začne uhajat para.

Pustim da se ohladi na nekih 30-40°C in izperem-ožamem.

Hayabusa ::

Za test prenehaj brisati pomivalno korito.

celoten del označen z rdečo ne briši (dno in stene):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Brane22 ::

moja metoda z mikrovalovko dela tudi na gobah in krpah, ki postanejo svinjsko mastne.

Ko temperatura naraste, pobiješ vse živo notri, poleg tega pa čistilno sredstvo postane veliko agresivneje kot sicer.

Dva krožnika imata dvojno vlogo:

1. Zadržita nastalo toploto in paro in se stvar tako bistveno počasneje shladi in je efekt boljši

2. Zmanjšujeta možnost da bi se zaradi nastale pare goba/krpa posušila površinsko in bi jo tam mikrovalovi začeli topiti.

Pazi,da kraožnika nimata zlate/srebrne obrobe, da nista iz poceni plastike ali kovinska/ s kovinskimi deli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

gzibret ::

O, ql, nasvetov koliko češ. Bom probal najprej z mikrovalovko.

@hayabusa - tisti del čistim z gobico za pomivanje posode. In gobica NE smrdi tudi po enem mesecu, pa je non-stop vlažna. To me moti...
Vse je za neki dobr!

Queen ::

Operi vsakič zraven, ko se pere belo perilo na 95 stopinj. Splahnjevat pa itak moraš vse zadeve s tolk vročo vodo, kolikor le gre :p Meni se je to dogajalo, ko je frajer pobrisal pult in nesplahnjeno vrgel v kot, z vsemi drobtinami in kavo vred.

mailer ::

gzibret je izjavil:

O, ql, nasvetov koliko češ. Bom probal najprej z mikrovalovko.

@hayabusa - tisti del čistim z gobico za pomivanje posode. In gobica NE smrdi tudi po enem mesecu, pa je non-stop vlažna. To me moti...
Pa ne moreš z isto gobico čistit korito in pomivat posodo in zraven gat prat viledo je po mojem mnenju tud bedarija.

lonz ::

jep, baje res mikrovalovka pomaga ker potolče bakterije (sodeč po eni nemški oodaji ki je obravnavala ravno ta problem). Sicer pa če pomisliš boljše gojišče za bakterije težko najdeš (po moje).
Pr nas sicer zadevo rešujemo tako, da menjujemo tele krpe na vsak teden do dva.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Unknown_001 ::

Naj naredi postopek sterilizacije. Za en dan v alkohol, pol pa prekuhat na več ko 100 stopinj.

lonz je izjavil:

jep, baje res mikrovalovka pomaga ker potolče bakterije (sodeč po eni nemški oodaji ki je obravnavala ravno ta problem). Sicer pa če pomisliš boljše gojišče za bakterije težko najdeš (po moje).
Pr nas sicer zadevo rešujemo tako, da menjujemo tele krpe na vsak teden do dva.


Edino kar mikrovalovka naredi, je to , da z sevanjem povzroči pospešeno gibanje molekul vode, zaradi česar se segreje. V teoriji možno da deluje, sam v praksi???? Pol mora bit krpa vlažna, ko se jo da notr, sam precej možno je, da se pol mikrovalovka usmradi.

Zgodovina sprememb…

lonz ::

Sej, itak da je fora da s tem vlažno krpo prekuhaš brez lonca in šporherta v 2 minutah.
...arrrrrr, shiver me timbers...

fireice ::

Pri nas uporabljamo take od Mercatorja (tiste polovicne velikosti), pa jih nic ne pazimo (razen tega, da niso v vodi) in dolgo nic ne smrdijo.

Unknown_001 ::

Spet odvisno od materiala. Tista zgornja domnevam, da je ista gumi goba, kot jo pr nas doma za okol sekreta pucat uporabljamo. Res smrdi ko vrag, ampak za čiščenja ostalih površin pa mamo ene pol-fine bombažne, ki dobro očistijo in še perejo se dobr, tak da ni problemov glede smrada.

Zgodovina sprememb…

errhec ::

Kaj se ni noben uprašal katero tekočino uporablja za "cet".

Vem za eno ki ti usmradi kuhinjsko krpo v enem tednu, in to tako da ti po uporabi z njo smrdijo roke tako da potrebuješ čistilo.
dd

Unknown_001 ::

Nitro razredčilo = WIN!

(za posledice stranske škode ne odgovarjam)

Rippy ::

Ena možnost je, da po tem, ko jo opereš daš v vrečko za živila in v zamrzovalno skrinjo čez noč. Nizka temperatura bo pobila večino mikribov.

turk1990 ::

Uporabljamo doma čisto isto krpo...brišemo tudi korito in krpa diši...:D Tako da more bit kašen drugi problem...

errhec ::

Kakšno tekočino za pomivanje posode uporabljaš??
dd

[D]emon ::

Mikrovalovka ali pa v vrecko in v zmrzovalnik. Opcija je tudi kis.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jst ::

Jaz sem pa velik potrošnik tistih velikih papirnatih brisač.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Uporabljaj bombažne krpe, ki jih daš pol na 90°C v stroj. Te debele sintetične od vilede so največja svinjarija...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ajrina ::

Jaz uporabljam iste (ali celo razne bolj poceni variante npr. mercator znamke itd.) pa nič ne smrdijo. Uporabljam za brisanje pulta in mize, po uporabi pa sperem v topli vodi, ožamem in dam na rob korita ali kar na pipo, da se posuši. Res nikoli ne smrdi. Menjujem, ko se obrabi ali popacka. Kar je pa definitovno več kot tedensko.
Korito nikoli ne brišem z njo. Počistim ga z gobico, na katero dam čistilo. To pa potem še samo sperem z vodo.

IL DIAVOLO ::

Viledo prekuhaš v vreli vodi in je to to ;)

krho ::

Samo je res, kar je OP napisal.. nove krpe začnejo smrdeti v enem tednu..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

gendale ::

gendale je izjavil:

Kje jo hraniš? V koritu al zraven.
Imej jo na enem krožniku zraven korita, tako da bo večino časa suha.
To je meni rešilo problem.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Unknown_001 ::

krho je izjavil:

Samo je res, kar je OP napisal.. nove krpe začnejo smrdeti v enem tednu..


To je gumi sranje in iz tega ne moreš več ničesar vn dobit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Učinkovito in hitro pomivanje tal, kaj kupiti?

Oddelek: Loža
1413006 (12333) brodul
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011096 (8337) Furbo
»

čiščenje monitorjev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121040 (777) flyby
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925214 (23450) gruntfürmich
»

nerjaveč lonec in zažgana jed, kako odstraniti

Oddelek: Loža
334941 (4165) uio

Več podobnih tem