» »

nerjaveč lonec in zažgana jed, kako odstraniti

nerjaveč lonec in zažgana jed, kako odstraniti

Hayabusa ::

Kakšen nasvet, kako odstraniti, nerjaveč (rotfrei) lonec in zažgana jed (paprikaš), ki se je žgala na suho cca 20 minut in je precej "karbonizirana" (štedilnik je plinski).
V lonec je bila takoj nalita topla voda + Jar detergent, vse skupaj je stalo na sobni temperaturi cca 12 ur, vendar se zažgana jed spodaj še vedno drži na dnu posode.

mailer ::

Grobi del gobice za pomivanje posode in nekaj vztrajnosti in časa pa bo šlo vse dol.

GrofMonte ::

Poskusi z kakšnim razmaščevalcem.. Drugače pa se dobijo nekakšni "droteci" takšna gobica iz nekašnih žičk in to prav lepo dol postrga.
Lp Grof Monte

fantasycamp ::

jaz sem zažgal jajca in se je tako prijelo da nč ni pomagalo sem vrgel stran, namakal cel dan probal kovinsko gobico...

Avenger ::

ni druge kot drgnit z grobim delom gobice al pa probaš s fosforno kislino :))
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

tiran2000 ::

Sodabicarbona ali mogoce kis?

dzinks63 ::

vse skupaj je stalo na sobni temperaturi cca 12 ur,

To ima premalo učinka, kakšno uro pusti da vre vse skupaj, da se dobro zmehča, potem pa ščisti z Žičnato gobico, katera je za to primerna, za pečice obstajajo čistilni spreji (Fornet), vendar to je že kemija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Hayabusa ::

Imam blizu ročni gorilnik za rezanje&varjenje na kisik/argon mešanico, verjetno bi bila to preveč invazivna metoda za občutljivi rostfrei ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Golnar ::

kisik/argon nebo nič kaj dost invazivna metoda... kisik/acetilen bi pa bila pa malo boljša kombinacija :)

Hayabusa ::

Glede katere mešanica plinov je notri nisem čisto prepričan, lahko da je ta druga.

jest10 ::

Fleksarca, pa pobrusi>:D

...:TOMI:... ::

Namoči in čakaj, lahko tudi več dni, nato pa gobico v roke in gas. Poskusiš lahko tudi z visokotlačnim čistilcem, najbolje na vročo vodo. Lahko daš speskat, vendar potem je potrebno polirati zadeve.
Tomi

RejZoR ::

V posodo daj mal detergenta za pomivalnis troj, ker je bolj agresiven, not nalij zelo vročo vodo in pusti, da se zmehča. Pol pa sam uporabi grobi del Vileda gobice pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TESKAn ::

Če imaš pečico z pirolitičnim čiščenjem, bi nemara delovalo :).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

RejZoR ::

Samo če ročaji niso plastični. In če je dno večslojno in narejeno za indukcijo je ne bi dajal v neke ekstremne vročine, ker se zna zgodit, da ti jo zvije (dno). Sicer še nisem probaval ampak če je posoda kakšen drag hec ne bi šel eksperimentirat na slepo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hayabusa ::

Kis+žlica (da se je dalo odstraniti zažgano) did the job done.

urosz ::

probaj limono

ttommy ::

Kis dela čudeže.
Gamer

echo ::

Jaz sem še vse lonce in mastne plate za čvape sčistil s toplo vodo.
Naliješ par cm vode in zavreš, vmes že pomalem pucaš s kakšno krtačo ali kuhalnico, potem pa pustiš da vre na srednjem ognju, dokler se vse ne raztopi.
Potem spucaš še z detergentom in gobo.
Ponavljaš, dokler ne gre vse dol.

Če je zažgana debela plast, je pametno malce počasneje segrevati, da ti ne bo še bolj zažgalo stik s kovino.

...:TOMI:... ::

Poskusiš lahko tudi s pepelom. Ali drugo bazično razstopino. Ali pa kislo, nikakor pa ne obe skupaj.
Tomi

puma982 ::

Jaz sem bil izjemno presenečen, ko sem en zelo umazan(strjena posušena maščoba in ostanki zažgane hrane)starejši plinski štedilnik očistil s peno za britje. Najprej sem probal drgnit, pa ni šlo, potem sem probal s kisom in soljo, ker nisem imel drugih čistil pri roki. Pa tudi ni šlo dobro. No, potem sem se pa spomnil, da ima pena za britje običajno veliko nekih kemikalij noter, pa sem reku probam. Mogoče pa bo. No, zadeva se je v trenutku razgradila in umazanijo sem pobrisal z navadno mokro cunjo, brez pretiranega drgnjenja. Na koncu sem spral z vodo in se je svetlo ko novo. Zanimivo doživetje. :)
Se ne zezam. Probi. :)

Mesar ::

Peno za britje? Kaj če bi poskusil še z gelom za lase, čeprav... verjetno bo pa vosek (za lase) tisto kar iščeš - najbolj učinkovit.

Probi :)
Your turn to burn!

ttommy ::

Ali pa oglje? Jaz sem si zobni kamen z ogljem (bukov iz peči) očistil, ko sem še kadil in sem imel zaradi tega spodnje zobe rjave.
Gamer

Relanium ::

Mesar ::

Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Relanium ::

Ok, s tem bo mal težko prišel zraven (tud z zgornjim)
ampak se dobijo žičnati nastavki in če res ni druge opcije lahko poskusi s tem (še boljše z vrtalnikom in žičnatim nastavkom)
Če je lonec res nerjavni (tako je, reče se NERJAVNI in ne nerjaveč) potem nima neke prevleke da bi jo odstranil in bi potem škodovalo zdravju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Machete ::

Lej namoči v vrelo vodo, dodej šitload of praška. Pusti. Zdrgni z kovinsko gobico (vileda tu nima šans). Ponovi postopek dokler se ne sveti. Garantirano deluje. Sem rešil že šrecej loncev na ta način. Tudi ko se je dobesedno prišvasal na električno ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

šernk ::

Saj ne da je vmes že rešil problem kar razumem :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Machete ::

nism vidu :D

Xequerin ::

Relanium je izjavil:

Če je lonec res nerjavni (tako je, reče se NERJAVNI in ne nerjaveč) potem nima neke prevleke da bi jo odstranil in bi potem škodovalo zdravju.


SSKJ se ne strinja s teboj. Pravilno je nerjaveč.

gorazdkop ::

sem imel isto posledico pozabljene hrane na štedilniku. nov wmf lonec iz spara. če bi šefica videla, bi ga imel najbrž montiranega permanentno kot čelado.
drgnjenje ni pomagalo, kuhanje tudi ne. solna kislina 30% pa je pomagala :)

ni pa bil već čisto nov po tretmaju. samo šefica pa ni opazila :D

7982884e ::

pa kaj dones tud posode niste več sposobni pomit, brez da bi na internetu delali teme?

Relanium ::

Xequerin je izjavil:

Relanium je izjavil:

Če je lonec res nerjavni (tako je, reče se NERJAVNI in ne nerjaveč) potem nima neke prevleke da bi jo odstranil in bi potem škodovalo zdravju.


SSKJ se ne strinja s teboj. Pravilno je nerjaveč.

Js se pa ne strinjam s tvojo trditvijo.
Nerjaveče jeklo - trenutno ne rjavi, ta trenutek ne, lahko pa bo že čez pol ure
Nerjavno jeklo - jeklo ki ne bo nikoli rjavelo oz. ni nagnjeno k rjavenju.

Aja, pa še narobe si prebral kar si prilimal:
nèrjavèč -éča -e prid. (ȅ-ȅ ȅ-ẹ́) poljud. odporen proti rjavenju, strok. nerjaven:

Napiši v google nerjaveče jeklo, in kaj dobiš prvi rezultat?
Skratka ena tistih besed, ki jo večina populacije uporablja napačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

uio ::

za pol ure to dej mal pomivalnega praška pa vode in segrej pa bo odstopil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri varilni aparat - začetnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13941514 (3984) Motion
»

Flaške - ki ne dajo okusa po plastiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579486 (7273) cvalsr
»

MATERIAL KONIC TERMOMETROV

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6763 (467) vostok_1
»

kuhinjska krpa smrdi

Oddelek: Loža
455571 (4126) Unknown_001
»

Iz katerega materiala je žlica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115224 (13749) alexa-lol

Več podobnih tem