» »

Kitajska LED žarnica - Je to normalno ?

Kitajska LED žarnica - Je to normalno ?

norfeks ::

Pozdravljeni,

pač prek ebaya sem si kupil eno LED žarnico za 2,5 EUR, da pač vidim kako se odnesejo.
LINK na EBAY


Dobil v roku 14tih dneh in ko sem vstavil žarnico... sem opazil da se tudi ob izklopljeni luči mal žarijo te led diode.

Vklopljena luč:
 ON

ON



Izklopljena luč:
 OFF

OFF



Stvar sicer ni moteča... sam zanima me... kako to da lahko gori... če jo jaz izklopim. Če je odmontiram stvar ne gori več... tako da kakšnih bateri ni noter :)
Je pa to moja prva LED žarnica... tako da malo milosti prosim. Hvala.
  • spremenil: norfeks ()

Janac ::

Mogoče kondenzatorji, so še napolnjeni.

phys ::

Pri meni je bilo pred leti podobno, ko je varčna sijalka utripala. Vzrok je bila lučka na zidnem stikalu, ki je preko upora sklenila krog, kar se pri navadni žarnici seveda ni poznalo.

jest10 ::

Po možnosti ti stikalo ne prekinja faze ampak nulo. Sveti ti pa, ker zaradi kapacitivnosti še vedno teče majhen tok

Blinder ::

sigurno so te diode premazane z odpadnim gorivom od kake jederske elektrarne, da se sveti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

norfeks ::

phys&jest10: ja zgleda da je stikalo krivo... saj sem probal še v drugi sobi... in tam ni blo problema... hvala za nasvet :) torej rabim zdej enga štomarja da mi to popravi ? ali je zo zanemarljivo... saj motoče mi ni... v bistvo je kar koristno da mi mal po noč sveti :)

Blinder: žarnica je iz kitajske... ne japomnske :)

Blinder ::

June 24, 1990 - Soreq, Israel - An operator at a commercial irradiation facility bypassed the safety systems on the JS6500 sterilizer to clear a jam in the product conveyor area. The one to two minute exposure resulted in a whole body dose estimated at 10 Gy or more. He died 36 days later despite extensive medical care
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

sajmonmofo ::

obrni vtikac (faza nula)

Shagrath ::

Živjo!

Slučajno kupujem podobo žarnico pa me zanima, kako to kaj sveti? Je svetloba primerljiva z navadno žarnico? Hvala

XeonAdvanced ::

sajmonmofo je izjavil:

obrni vtikac (faza nula)


this...
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz 16MB L2 Cache|Sapphire HD6850
4GB FB-DIMM|HP 575W

norfeks ::

bom zrihtal in javil...

@Shagrath... to morš nekje v živo videt... svetloba ni primerljiva...

uvz123 ::

norfeks je izjavil:

Stvar sicer ni moteča... sam zanima me... kako to da lahko gori... če jo jaz izklopim. Če je odmontiram stvar ne gori več... tako da kakšnih bateri ni noter :)
Je pa to moja prva LED žarnica... tako da malo milosti prosim. Hvala.

To se zgodi zaradi presluha med električnimi vodniki (induktivnost, inducirana napetost). Za večje porabnike jo je premalo. Za manjše, kot so diode in tlivke, pa ravno dovolj, da nekoliko gori oz. brni. Jaz sem tole rešil na dva načina. Pri prvem sem uporabil dvopolno stikalo (prekinja tako fazo kot nulo do porabnika). V drugem primeru sem pa (ker sem imel prosto cev) prestavil žico od faze (ki gre od stikala naprej do porabnika) stran od dovodne faze (ki pride do stikala iz električne omarice).

floyd1 ::

Ali pa vzporedno z žarnico vežeš navaden 100k upor. Jaz sem to naredil kar v grlu. Garantirano pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461188 (5430) dela
»

Senzorska svetilka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
185171 (2565) umexteacher
»

kabli prebijajo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
228270 (7352) telexdell
»

Led žarnice GU10 - problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
52963 (2867) Azrael

Več podobnih tem