» »

Led žarnice GU10 - problem

Led žarnice GU10 - problem

Matej34 ::

Pozdravljeni,

nameravam vgraditi led žarnic v strop v sobi, žarnica je GU10 230V z 38 led, kupil se eno tako led žarnico za poizkus kako deluje oz. kako svetlobo oddaja, problem ja pa sledeč, da kadar sem priklopil luč je rahlo (prou malo lih da se je svetlikala) gorela tudi če nisem vklopu z stikalom, ko sem potegnil ven fazo ali nulo je končala svetit, enako se je dogajalo tudi če sem priklopu drugam po hiši, pa tudi če sem dal namesto nule zemljo not je bilo enako.
Kje bi lahko bil problem, v inštalaciji da prihaja tok po nuli ali zemlji ali je to normalno?

Hvala,

Matej.

milica ::

Saj žarnica je zato narejena da sveti, ko je priklopljena na elektriko.

Matej34 ::

Ja me ne če je izklopljeno stikalo.

Stvar je taka, luč je priklopljena, toka ni in sveti rahlo vseeno, ko vklopiš stikalo začne svetiti, izklopiš stikalo sveti še zmeri rečmo 10 x majn močno, potegneš ven žico(kabel) konča rahlo svetit, kako lahko sveti luč če ni toka ? in to dela po celi hiši enako, dela pa samo z ledicami tako.

LoneWolf ::

Ceprav teorija pravi drugace, v praksi ni nic nenavadnega, da se pojavi dolocena potencialna razlika tudi med niclo in zemljo, iz razlicnih vzrokov. Napetost doseze tudi tja do nekaj deset voltov. Stikalo luci prekinja samo fazo, ne pa tudi nicle. Ocitno je tvoja LED zarnica tudi ozemljena in med niclo in zemljo tece majhen tok, ki ga ti na dovolj obculjivem porabniku kot so LEDice lahko vidis.
Ce te zadeva moti, je najbolj enostavna in zanesljiva resitev stikalo, ki bo poleg faze hkrati prekinilo se niclo.

gumby ::

med niclo in zemljo normalno ni napetosti (vsaj v TN sistemih ne), razen, ce imas cudno instalacijo:D

malo ti sveti verjetno zaradi indukcije
my brain hurts

Azrael ::

Te žarnice rabijo zelo majhen tok, da začnejo svetiti, sicer opazno le v popolni temi, ampak dovolj, da moti.

Vzrokov je lahko več
a.) stikalo prekinja nulo in ne faze. Napaka ima povezavo še vzrokoma pod b ali c
b.) vlaga v stenah (vlažen prostor, nova hiša ali inštalacija?)
c.) stara, preperela inštalacija
d.) zažgano ali prašno stikalo za luč
e.) kabli od stikala za to luč tečejo v neposredni bližini močneje obremenjenih kablov (indukcija)

Vzrok boš moral ugotoviti sam s poskusi:

1. Najverjetnejši vzrok težavi je, da stikalo prekinja nulo, Popravi inštalacijo, tako da bo prekinjalo fazo. Nadaljni posegi zelo verjetno ne bodo potrebni.

2. Če luč ne brli , ko odklopiš priključke s stikala, menjaj stikalo.

3. Če luč ne brli ko odklopiš vse ostale varovalke je indukcija, poskusi zraven te žarnice nekako priklopiti še eno žarnico z žarilno nitko

4. Če brli v vsakem primeru vlaga ali prepereta inštalacija.

In seveda pred posegi na el. inštalacijah odkoli tok in se prepričaj, da je res izklopljjeno.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nerazumevanje el. napeljave za luč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
207936 (2433) tehnicni
»

Enofazni - nevtralni/ozemljitev?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
211871 (1508) Ales77
»

Kitajska LED žarnica - Je to normalno ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122420 (1968) floyd1
»

kabli prebijajo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
228236 (7318) telexdell
»

zaščitno tokovno stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122615 (2410) dp71831

Več podobnih tem