» »

tezave z maticno plosco

tezave z maticno plosco

btk2392 ::

Pozdravljeni,
imam resen problem z maticno plosco. sicer zgodba je taka da sem pred dvema letoma sestavil skupaj racunalnik, delal je perfektno skoraj leto in pol nato pa se je zacel pojavljati lag v igrah. prvo sem pomislil na rame vendar nisem nasel napake, zato sem zacel menjati komponento po komponento dokler nisem nasel krivca. uglavnem sem 100% da je maticna, zdej pa ne vem kaj bi lahko bilo na njej narobe. temperature so ok prav tako voltaza, noben kondenzator ni napihnjen. vse zgleda vredu, ko pa prizgem igro se mi pa pojavi ogromen lag. ne samo v novejsih igrah tudi v starejsih, cod2,cod4, minecraft, age2,starcraft2 na teh igrah sem testiral in prav povsod je lag. pred tem mi je recimo starcraft2 delal vse na ultra brez kakrsnega koli laga.

hvala za pomoc

lp, marko

Enron x86 ::

Težko verjamem, da je kriva matična. Se pravi, da si zamenjal vse komponente? Kaj pa programska oprema oz. gonilniki?

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

shadeX ::

si poskusil vsaj format? mogoče je kak virus..

btk2392 ::

ja veckrat sem naredil format, menjaval gonilnike.
kako vem da je maticna, ker imam doma se en racunalnik,ki dela perfektno in ko dam iz tega racunalnika vse elemente na to pokvarjeno plato mi laga na povno.
pozabil povedati plata je gigabyte ga-790fxta-ud5, sumim da so krivi sata konektorji, ima slucajno kdo sata kartico da bi probal disk povezati prek nje, ker se mi zdi brezveze dajat 20€ in pol nebi bilo spremembe.

Duhec ::

Naštej komponente, ki si jih iz delujočega kompa (katero plato ima?) dal v tega, ki te heca?
Je disk vedno ostajal isti ?

btk2392 ::

graficna: gigabyte radeon hd5830
proc: amd athlon II x4 4ghz
rami ddr3 4GB
maticna: gigabyte ga-ma770t-ud3

disk je ostal isti. pac sam plato sem zamenju pa restartu racunalnik da so se driverji nalozil

btk2392 ::

mi res noben ne more svetovati kaj bi bilo lahko narobe

Duhec ::

Stestiraj disk, lahko te ta heca. Prilepi sliko smart podatkov diska.

xy! ::

Da nisi kakšno nastavitev v biosu zajebu?

Duhec ::

In seveda Clear Cmos ne bi škodoval. :)

o__O ::

Lag v smisli network laga ali stuttering slike?

btk2392 ::

sem ze clearu biosu, celo update sem naredil.

lag v smislu, npr. v starcraft2 ko se z misko premikas po mapi slika prov steka. pac tako je v vseh igrah, lag se pojavlja ko se premikam z kamero naokoli in gledam okolico oz. streljacine ne mores igrati saj ko nameris tako lega da ne mores imeti na miru merka. pan ni network lag ampak kot da nebo mogel dovolj hitro izresovati slike. res ne vem kaj bi lahko bilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kinect

Oddelek: Konzole
255245 (1010) acookook
»

Računalnik Lag-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
221079 (686) MatevzV
»

FPS osnove (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
819901 (7989) kratos
»

mini ITX gaming comp

Oddelek: Kaj kupiti
142262 (1938) zmaugy
»

Monster PC vs Good Mac

Oddelek: Kaj kupiti
302520 (1679) ManDriver

Več podobnih tem