» »

BGA Reballing popravilo prenosnikov ( koliko računate?)

BGA Reballing popravilo prenosnikov ( koliko računate?)

«
1
2

xerian ::

Dober dan. Kadar zasledim okvarjen prenosnik, je največkrat kriva okvarjena matična plošča. Seveda, saj je prenosnik pravi sesalec prahu, čip se pregreje in odlota.
Ker sam ne obvladam tehnike Reballinga, sem dajal to enemu, ki sem ga našel na teh forumih. Prvo mi je ponujal usluge za 100€, a je bilo to zame nekoliko preveč in sem se z njim dogovoril za nekako 70€ po komadu. Tako mi je do sedaj popravil 3 prenosnike. Prejšnji teden pa sem zasledil enega, ki bi mi za isto delo računal 50€. Seveda oba to delata na črno.
Ker se počutim malo opeharjenega, me zanima kakšne cene imate kaj tisti, ki ste to prebrali in delate BGA rebbaling čipov na osnovnih ploščah?

LP

Siddh ::

za 20-30EUR delam to, vendar bolj redko
seveda z navadno pečico, ne z strokovno opremo, čipa tudi ne menjam


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Brane22 ::

Ne vidim, kako bi delal reballing bistveno ceneje z ustrezno opremo.

Pečenje v navadnih pečicah ne šteje.

Siddh ::

tisti so mu ziher s "strokovno" opremo vse naredili


Brane22 ::

Ne vem. Čisto možno da niso.

Samo pravim, da polnega posega za drobiž najbrž ne bo dobil.

Siddh ::

sam reballing je čisto enostavn poseg, tudi z najdražjo opremo in dza njega nebi smel računat več kot 30-40€
če pa se gre menjavat čip in cin kroglice potem pa se že več dela vloži in seveda se da več denarja


Brane22 ::

ball=krogla

REballing=zamenjava kroglic

Stvar ni čisto tako simpl.


Stvar je treba sneti, sčistiti, pripraviti za spajkanje, nanesti kroglice in zaspajkati.

Pri tem je treba _toćno_ ujeti temperaturni profil, za kar je treba imeti podatke in priporočila proizvajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Siddh ::

ja jaz sem mislil reballing kot samo reflow, my bad


jukoz ::

Kolk pa daste garancije na delo?

Brane22 ::

Ne vem če ti sploh kdo lahko da tu garancijo na delo.

Te stvari že tako niso za železničarje, pri takem servisu pa sploh.

Že to, da do tega prihaja ti pove,d a že proizvajalec v nadzorovanih pogojih in do nezavesti upenaljenih pogojev tehproblemov ni sposoben rešiti povsem.

Dodaj na to EU-jev "genijalen" RoHS in si tam.

xerian ::

Brane 22. Tako je. Reballing pomeni zamenjava kroglic a brez čipa. Znano je, da že z polprofesionalno opremo lahko uničiš čip. Finta pri reballingu je ponavadi tudi ta, da je na rebaliranem čipu mehkejši lot in s tem posledično hitrejša možnost ponovne okvare. Zato ti noben ne nudi ne vem kakšne garancije, razen te, da ti slučajno takoj ne crkne. Na takem prenosniku je še bolj potrebno čistit hlajenje.
Tisti trije so bili popravljeni z profesionalno opremo z zamenjavo kroglic. Drugi dela isto.
Skratka kot kaže je cena 50€ odlična. Še kdo? Morda pa bo kdo pogruntal, da premalo ceni svoje znanje.

xerian ::

Sem spoznal, v čem razlika cen. Razdiranje in sestava prenosnika tudi nekaj stane. Tisti ki radi šraufamo doma, tudi radi prihranimo. 30€ je le 30€ a potem ti izvajalec reballinga prav nič ne garantira, saj si lahko sam kaj zalebal pri sestavi, pa še preizkusit ni mogel plošče sam.

Brane22 ::

ne vidim kako ti realno lahko garantira kdorkoli karkoli.

Saj komponente niso njegove in ni 100% nujno, da ni še kje kake okvare drugje.

Kdo ti garantira koneckoncev, da čip sam zase dela ?

jukoz ::

Zdravo!

Na zelo ljubem HP 6715b je crknila grafična - izgleda kot da rabi reflow/reball karkoližepač. Je kdo to že delal na tem modelu oz ali se mu je to že kdaj zgodilo. Googlanje ne da zanesljivih odgovorov (ni 100% da je to res problem), ne bi ga pa zastonj razdiral in grel.

Torej, je kdo to že uspešno počel? Ali se ve kdo bi to naredil za denar?

Hvala in LP

Brane22 ::

Sem to ravnokar naredil na svojem Dellu notesniku . Pa še na digitalnem scopeu.

Na obeh je bil problem odstop ball-a na BGA čipu. Na scopeu sem čip zamenjal, na Dellu pa samo nafluxal in pogrel GPU.

Oba delata. Sem pa to opravil na profi IR pečki za prototipe.

Je pa stvar daleč od tega, da kar zavrtiš par knofov tko kot v navodilih piše in počakaš na beeper "pečeno je".

Škoda ker nisem poslikal zadeve. S tega notesnika pišem tole. Zaenkrat dela BP.

BTW, tako scope kot prenosnik sem moral nekajkrat pogret za željen učinek.

Prvih parkrat sem stvar pogrel mičkeno premalo, tako da se očitno poškodovane kroglice niso sprijele.

Po drugi strani pa če stvar pregreješ, uničiš vezja na čipu (termične migracije pa to) in pri teh temperaturah tudi 10° razlike ni ravno malo, ravno tako ima vsaka sekunda svojo težo, zato sem imel tremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Aja, čisto tako mimogrede, tistim, ki se jim zdi to preveč- IR pečka, ki sicer ni nič posebnega, stane €10k+, ne vštevši extra dodatkv in SW etc.

jukoz ::

Hvala za feedback. Sej vem da se da, sem že delal, vendar samo na nVidia čipih. Bom problal čez praznike pa sporočim.

#000000 ::

Jest poznam enga ki naredi reball za 18 evrov in da 3 mesece garancije na to delo.

Brane22 ::

Kaj pomeni ta "garancija" ?

Da ti kupi novi čip, če ga je sežgal ali da pečenje ponovi, če stvar odstopi ?

#000000 ::

Pravi da je garancija, siver ga nisem dobro zastopu ker je blo v bolj čudni angleščini, ampak pravi da je garancija. Če kdo nuca reball za ta keš ima časa še nekje do marca, takrat grem spet v tisti konc sveta pa lahko sabo nesem da zrebala tacajt ko sem tam. Dela pa za točno 25 usd, mašine pa nisem uspel videt ampak vejretno je kakša stara pečica ali pa clo na oglje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

Ja jebiga brane to je to za ta dnar :) delajo fantje v Indiji za 25 usd. cel mesec pa preživijo že s precej manj kot kot 100 evri tam cca 70 evrov imajo mesečne plače v New Delhi in to je že kr klasa plača.

Tko da tud tam kasirajo kr dobr za reball :) Ko bo pri nas sorazmerje enako bodo pomojem vsi dajal letne garancije na popravile celo za laptop iz smetišča

tony1 ::

xerian je izjavil:

Dober dan. Kadar zasledim okvarjen prenosnik, je največkrat kriva okvarjena matična plošča. Seveda, saj je prenosnik pravi sesalec prahu, čip se pregreje in odlota.
Ker sam ne obvladam tehnike Reballinga, sem dajal to enemu, ki sem ga našel na teh forumih. Prvo mi je ponujal usluge za 100€, a je bilo to zame nekoliko preveč in sem se z njim dogovoril za nekako 70€ po komadu. Tako mi je do sedaj popravil 3 prenosnike. Prejšnji teden pa sem zasledil enega, ki bi mi za isto delo računal 50€. Seveda oba to delata na črno.
Ker se počutim malo opeharjenega, me zanima kakšne cene imate kaj tisti, ki ste to prebrali in delate BGA rebbaling čipov na osnovnih ploščah?

LP


Po moje je razlika med enim in drugim daleč od astronomske in sam bi še naprej nosil robo v popravilo k že preizkušemu serviserju :P

Brane22 ::

Ja jebiga brane to je to za ta dnar :) delajo fantje v Indiji za 25 usd. cel mesec pa preživijo že s precej manj kot kot 100 evri tam cca 70 evrov imajo mesečne plače v New Delhi in to je že kr klasa plača.


Pa saj kje v kakem Pakistanu ali zakotnem delu Turčije dobiš tudi poceni Coca Colo.

Pač tip fukne koncentrat v domačo banjo, ki jo v multitaskingu uporablja cela stavba za vsesorte od kopanja do zamenjave za pisoar in pranja plenic, nato dodajo vodo in froci to nalivajo v plastenke, ki jih mašijo s strojčkom.

Ne glede na status originala je vprašanje če boš našel kje koga ki bo to zavestno spil.

mat xxl ::

Kako pa tako dobro veš, da zadeva plata rabi ta poseg in ne, da je kaj odpililo ???

#000000 ::

Brane maš prov sewage coca-cola hahahah

ista jeba ja

tomcat14 ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kam priporočate odnesti prenosnik na BGA Reballing? Kje opravijo zadevo hitro in učinkovito?

Zasledil sem podjetje BGA elektornika, ki opravi to storitev za 53€ (z DDV). Meni se zdi to ugodna cena.

#000000 ::

Kje pa si zvedu ceno ?

tomcat14 ::

#000000 je izjavil:

Kje pa si zvedu ceno ?

Na spletni strani. Servis > cena storitev
54€, če sem bolj natančen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomcat14 ()

#000000 ::

Ja ker jest nisem najdu, zato vprašam.

Brane22 ::

Vprašanje nivoja storitev.

Tle ni ozko grlo v tem kje najti frajerja, ki si upa stopiti uboge korglice iz spajke, ki se itak stopijo na ubogih 220°C in bo pripopal gor nove.

Vprašanje je, ali bo ta, ki bo to počel, lahko nadzoroval temperaturni profil tako, da pri tem ne bo poškodoval silicija.

Če se ne sekiraš za silicij, se koneckoncev lahko igraš sam doma s pečko.

jukoz ::

Update

Kolega mi je povedal za enega ki se ukvarja s tem (firma z računom in plačevanjem davkov za vrtce, šole, ceste, ...).
Kakorkoli, servis HP 6715b je prišel reci in piši 55EUR z davkom, mašina pa dela že cca 14 dni bp.

Postopek je tak da kišto zapakiraš v škatlo in pošlješ po pošti tej firmi. Oni zrihtajo zadevo in pošljejo nazaj. Poslat moraš tudi napajalnik. Plačilo pa po povzetju.

Še link: http://prva-racunalniska-pomoc.com/
Jaz jim dam +1, thumbs-up in like

hojnikb ::

poročaj čez kaka pol leta, če ti še dela :)
#brezpodpisa

tomcat14 ::

Pozdravljeni!

Jaz sem reball prenosnika zaupal podjetju BGA Elektronika.

Moram povedati, da so se zelo izkazali. Že po telefonu je bila oseba s katero sem komuniciral zelo prijazna in mi povedala vse informacije. Prenosnik sem poslal po pošti in ga dobil nazaj popravljenega že čez tri dni. Pred tem so me tudi poklicali in mi povedali, da so naradili reball chipseta in zamenjali thermal pade in pasto. Svetovali so, naj prenosnik po enem letu očistim. Dejali so, da se napaka tako ne bi smela ponoviti.

Cena za vse to je bila 54,90€ z DDV + poštnina.
S storitvijo sem zaenkrat zadovoljen, prenosnik deluje normalno že tri tedne. Res pa je, kot pravi hojnikb, da bomo videli kako bo čez 6 oz. 12 mesecev.
Če se napaka ponovi, bom napisal. :)

amacar ::

Js osebno pa za te malo starejše laptope (hp 6820,6720 itd...) kr plato na ebayu kupim, me pride isto 50€ (+-5€), včasih je v tej ceni zraven še kak cpu, hkrati pa s tem ko laptop odprem še prah počistim, ter zamenjam termalno pasto.

hojnikb ::

in kako potem veš, da na teh platah niso loti že čisto na koncu ?
#brezpodpisa

KTr1sk ::

Je kdo že nesel na servis prenosnika v podjetje HardStore v Celje?
http://www.hardstore.si/Servis.aspx
jaz sem nekomu nesel in računajo samo pregled 10€+ddv ampak sem se zmenil, da me pokličejo ko izvejo kaj je narobe in koliko bo cena popravila, ker če se ne bom strinjam da bo predrago ne bom dal popravljat
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

amacar ::

hojnikb je izjavil:

in kako potem veš, da na teh platah niso loti že čisto na koncu ?


Vsaj dela, pri reballingu ti tudi nihče ne garantira delovanja.

hojnikb ::

dela že, sam vprašanje kak dolg :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

acer 7520 spečen v pečici umru po cca 6mesecih....
#brezpodpisa

s1m0n ::

A se cenovno to sploh splača na starejših prenosnikih ? Imam dva modela DV9000, ki imata enak problem (spoj grafične) in ne vem ali se mi splača dat to reballat ali ne? Oba sta se uporabljala le v pisarniško delo.

hmm23 ::

hojnikb je izjavil:

acer 7520 spečen v pečici umru po cca 6mesecih....


Daš v običajno pečico in pečeš 10 min na 220 stopinj?? Prvič slišim za ta postopek :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

c3p0 ::

S tem da to v pečici ni reball, ampak reflow. Za silo morda popravi tisti mrzli lot, oslabi pa vse ostale, pa še rado zvije matično zaradi nepravilne temp. "rampe". Večinoma kratkotrajna rešitev, ko sploh deluje.

erex ::

Sssaga ::

Give this man a cookie!

Hvala za link. Tip ima odličen content!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

jukoz ::

Lahko kdo to potrdi? Da če bi samo pogrel čip na 120°C bi verjetno delal?

mat xxl ::

Morda brez testa ni nič ....

AtaStrumf ::

Iscem nekoga v LJ, ki bi znal zamenjat kondenzator na ITX maticni plosci poskodovan med transportom.

Gapi ::

Pozdravljeni. Rabim reball HDMI ploščice v Onkyo AV ojačevalcu. Vprašanje že poslano na BGA Elektronika. Zanima me če še kdo to dela tukaj pri nas v sloveniji?
No person is rich enough,to buy back his past.

strumf666 ::

Tu vprašaj; meni so na denonu 1911 popravili hdmi kartico:
https://www.proelektronika.si/
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Gapi ::

Poklical in vprašal fante za mnenje in ceno. Odgovor je bil da tega ne počnejo več zaradi mešanih rezultatov oz ker ne deluje vedno.
No person is rich enough,to buy back his past.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknila grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192186 (1818) opeter
»

Grafična HP Probook 4720s

Oddelek: Strojna oprema
151675 (1442) [D]emon
»

strojna okvara?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152067 (1633) Brias
»

Strojne prekinitve (Hardware Interrupts)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291638 (1206) boogie_xlr
»

Bga Reballing (Ps3)

Oddelek: Pomoč in nasveti
173036 (2793) #000000

Več podobnih tem