» »

NOKIA LUMIA 920

NOKIA LUMIA 920

««
8 / 10
»»

levaky ::

Ne, zemljevide se prenese na telefon in pol uživaš:)

Internet rabi samo za traffic update in za iskanje kakio POI-jev.

Matej

Lightning17 ::

Nokia ne prenaša zemljevidov med vožnjo. Doma jih naložiš preko Wi-FI (ali so že naloženi)...

Formula 1 ::

Glede navigacije, zemljevid preneseš prek WI-FI in greš. Če si preneseš vse zemljevide prej se ne bo nič povezovala.

012 ::

Hvala za odgovore ,se pravi se en velik razlog za nakup 920. Kot verjetno vsi pred nakupi tudi sam na veliko citam forume in druge info pred nakupom saj po toci zvoniti....
Tu mi sosedov fant pravi da so ti wp totalno blokirani in da ni mozno nalagati popolnoma nic drugega razen z marketa...a je to res ? Da si je hotel naloziti svojo melodijo za zvonenje in da telefon tega ne dovoli...Prosim se kako informacijo glede tega in o telefonu nasploh.
Kljub mojim 50 letom se tega nakupa veselim kot otrok :)

Ramon dekers ::

012 samo vzemi Nokijo. WP je sicer zaprt sistem a deluje vedno in tekoče. Vsaj problem s servisi boš rešil. Če bi sam izbiral pred nakupom Xperie bi vzel Nokijo. Melodije se da nalagati. Na Market moraš povsod tako na Windowsu kot Androidu, samo da ima Windows manj igric oz. aplikacij, ampak naj te to ne zavede. Če želiš telefon, ki bo deloval za več kot 2 leti tekoče potem Nokija.
Srečno.

kokos25 ::

Če se veselite kot otrok, če imate samo pomisleke o tem, ali se da še kaj drugega gor naložiti kot le iz marketa (roko na srce imate ogromno stvari brezplačnih in celo zelo uporabnih na marketu)potem je ponedeljek definitivno čas za nakup Nokie 920.

Uporabljem ga cca 4 mesece in do danes nobenih problemov, še več kot to, baterija ob zmerni porabi zdrži tudi 3 dni, kar je za tak telefon več kot odlično. Pa naj me sedaj popravijo vsi androidovci (sicer ne vem, zakaj potem sploh berejo to temo) da je to nemogoče. Seveda pa ob totalni uporabi gre tudi prej kot v enem dnevu. (navigira okoli 6ur neprestano).

012, od jutri naprej vsaj za en dan postanite zopet otrok in vrjemite, po tednu dni boš pozabil na prava leta... (malo pretiravam, ni pa daleč od resnice)

lp
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Formula 1 ::

Za zvonenje se že da nastaviti, ne da se pa zaenkrat nastaviti za SMS, E-mail in podobno, to bo omogočeno do konca leta za posodobitvijo na GDR3.Glede na to, da Nexusa Mobitel nima več v ponudbi bi rekel da kar pojdi po Lumio ;).

SLO_Matej ::

012 je izjavil:

Tu mi sosedov fant pravi da so ti wp totalno blokirani in da ni mozno nalagati popolnoma nic drugega razen z marketa...a je to res ? Da si je hotel naloziti svojo melodijo za zvonenje in da telefon tega ne dovoli...

Očitno ni preveč dobro seznanjen z Windows Phonom. Res je bolj zaprt od robotka, a zato deluje veliko boljše, ker z njim ne more kar vsak početi kar se mu poželi. Lastno melodijo zvonjenja seveda lahko nastaviš:

Lonsarg ::

Glede zaprtosti, Android ti sicer dovoli nalagati aplikacije mimo marketa. Ampak tegano varno pocet niti z antivirusnikom ne. Z izjemo aplikacij, ki jih ti ali kdo tebi znan sprogramira.

Tak da relano gledano naceloma katerikolj OS na mobitelih uporablas vedno instaliras samo iz marketa, razen ce si v kakih promilih posebnezev in ne spadas pod normalnega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

Tudi Windows Phone ti to omogoča. Vsi študenti si lahko recimo brezplačno odklenejo, ostali pa proti plačilu (dev acc).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dr1m ::

Tilen je izjavil:

Mobitel je spustil ceno Lumie 920 na 432 EUR.

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Je kdo že testiral 4G? ;)


Sam sem 4G testiral kmalu po tem ko sem si ga omislil:
A detailed image for this result can be found here:


Test Date: 17.9.2013 11:05:50
Connection Type: Cellular
Server: Sempeter
Download: 29,89 Mbps
Upload: 14,35 Mbps
Ping: 71 ms

External IP: 188.196.212.79
Internal IP: 188.196.212.79
Location: Šempeter-Vrtojba
http://www.bing.com/maps/?q=%c5%a0empet...

Ookla operates Speedtest.net using a massive global infrastructure to minimize the impact of Internet congestion and latency. With millions of tests performed every day across hundreds of servers, Speedtest.net is the ultimate resource for bandwidth testing and related information. Visit http://www.speedtest.net today to find out why.


So pa hitrosti manjše od obljubljenih. Kar pa je tu največja ovira je "omejen" prenos podatkov ali drugače povedano drag brezžični internet. :(

Acoslav ::

Koliko bi dobil za Lumio 920? Popolnoma nic rabljena, ima se zascitno folijo. Sem jo dobil pri Telekom akciji.

RockyS ::

200-250€. Cena bo padla še bolj ko bodo 22.10 predstavili 6 novih naprav.

Limona ::

sem nabavla dans 920ko :D zej pa raziskujem poročam še moje menje v kratkem.

Boobiz ::

Glede na to da je velk naval pri mobitelu zdej ko je odprodaja jo dobiš za 24x10€ tko da čez maš srečo jo lahko neučakanemu, ki še čaka na svojo prodaš za 240€ drgač pa kaj jst vem, ~200€ nekak realno.
I'm drunk, what's your excuse?

matmel ::

Tudi sam se odločam za nokio 920, menim, da lahko popolnoma zadovolji povprečnega uporabnika, hkrati pa sem pred kratkim razbil oz. je že dodobra načeta nokia 6220 navigator. Pregledal sem že precej forumov, vseeno me zanima kako se odziva windows 8, je hiter? šteka? Zanima me tudi vzdžljivst baterije, recimo če ne igraš igric in podobnih zadev.

Boobiz ::

Kako povprečnega, če pa je flagship? Sicer star eno leto pa vseeno, se mi zdi da je gladko več kot samo povprečen.

Za ostale info pa poglej pod temo windows phone 8, je blo glih govora o bateriji.
I'm drunk, what's your excuse?

SLO_Matej ::

matmel, sistem je izredno dobro optimiziran in ni nikakršnega štekanja, zatikanja, počasnosti, kot se to dogaja pri robotku.

Prepričaj se z ogledom spodnjega posnetka - dvojedrna Lumia 920 deluje bolje od štirijedrnega Nexusa 7 (torej robotka brez navlake, ki bi ga upočasnjevala, pa je vseeno počasen, nestabilen):

Limona ::

no telefon žokam 2 ure zle

moje misli do sedaj:
-nisem še vidla tako tekočega touch screena res nitti malo ne zatrokira
-fajn je ker je vse lepo pregledno in zgleda lepo urejeno formalno nič ni navlake al pa -neurejeno razpršenih aplikacij po zaslonu
-zastoj navigacija ki je res dobra v primerjavi z našim 3 lete starim garminom
-fotoaparat dela čiste lepe slike, res lepe
-maš celo nek sistem, da preko računalnika najdeš kje je tvoj telefon in ga lahko celo aktiviraš da zvonit začne

več pa še morem poštudirat ker se še ne znajdem najbolje :P

mat xxl ::

A L 1020 bo v osnovi enaka, samo foto bo boljši ali bo še kaj ???

fireX88 ::

- 2GB rama
- lažji
- amoled zaslon
- corning gorilla glass 3
- drag

To so razlike z L920
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

JerryP ::

SLO_Matej je izjavil:

matmel, sistem je izredno dobro optimiziran in ni nikakršnega štekanja, zatikanja, počasnosti, kot se to dogaja pri robotku.

Prepričaj se z ogledom spodnjega posnetka - dvojedrna Lumia 920 deluje bolje od štirijedrnega Nexusa 7 (torej robotka brez navlake, ki bi ga upočasnjevala, pa je vseeno počasen, nestabilen):


Iz tega videa razen zagona iger ni razvidno čisto nič. Kje se tu lahko vidi nestabilnost ali zatikanje androida? Človek ima nameščeno 100 in eno verzijo angry birds, pozabi pa da je na nexusu eno zbrisal ostala je samo bližnica in zato mu je ne zažene.

Glede hitrosti zagona aplikacij je potrebno vzeti v obzir tudi to, da je v lanskoletnemu nexusu 7 počasnejša nvidina tegra 3 (1.3ghz) s počasnejšim enokanalnim pomnilnikom v lumi 920 pa hitrejši qualcomov snapdragon krait (1.5ghz) z dvokanalnim pomnilnikom.

Za realno primerjavo hitrosti si poglej posnetek, kjer je testiran htc one x s prej omenjenima procesorjema. Izkaže se da je qualcomov procesor hitrejši kot tegra 3.

Boobiz ::

Bistvo je v tem, da android tabor vedno pakira neke monster specifikacije, ki načeloma delujejo res hitro (ne opaziš razlik, dokler nimaš direktne primerjave zraven) ampak tolk hitro kot delujejo se tudi zaletavajo. Par operacij je hitrih pol pa ena traja mal dlje in spet ena operacija hitra druga traja...in se po random patternu to nadaljuje. Pa tega ne rešiš niti z entropy poolom, raznimi lagfixi in custom kerneli.
I'm drunk, what's your excuse?

Malajlo ::

Pa tega ne rešiš niti z entropy poolom, raznimi lagfixi in custom kerneli.

??? Tole je malo strašljivo... Android mi sicer dvigne pritisk že ob pogledu nanj, ampak da je pa kot Adobe (več cajta ti posodabljanja vzamejo, kot pa sama uporaba), je pa preveč tudi zame.

Ramon dekers ::

Malajlo kateri telefon pa imaš?

Boobiz ::

To ni ista zadeva, ki jo opisujem jst malajlo. What ramon said, kateri telefon maš in kolk različnega sranja maš na njem?
I'm drunk, what's your excuse?

Malajlo ::

Omnia7. Še vedno dela k urca, samo baterija je že na kolenih proti večeru. Leta se poznajo tudi litijevim atomom.

fireX88 ::

Malajlo je izjavil:

Omnia7. Še vedno dela k urca, samo baterija je že na kolenih proti večeru. Leta se poznajo tudi litijevim atomom.


isti problem ima znanec.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Malajlo ::

Nisem zasledil nikjer v temi - a radio je Amber razkril? Po internetih je prebrati, da je to odvisno od operaterja.

Vkun ::

Jaz sem se uklonil in vzel Nokio 920, po prvih vtisih sem kar zadovoljen.

borisk ::

a je kakšna finta glede kamere na tem telefonu? ko pritisnem gumb ali v meniju izberem kamero se začene aplikacija, ampak so vsi gumbi neaktivni?

fireX88 ::

evo lumia 1020 je prišla k mobitelu:
vezava 24M: 552€ oz 24x23€
vezava 12M: 588€ oz 12x49€

specifikacije pa itaq že poznate..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

EdoK ::

Film made with Lumia 920.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

l0g1t3ch ::

fireX88 je izjavil:

evo lumia 1020 je prišla k mobitelu:
vezava 24M: 552€ oz 24x23€
vezava 12M: 588€ oz 12x49€

specifikacije pa itaq že poznate..


Hm, na mobitelovi strani ni še nič videt.

fireX88 ::

Bo od ju3, cena bo pa tale, ki sem jo napisal.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

errhec ::

Video posnet z Lumio 920 cinema-style. ( še malo pa bo nekdo posnel film kot so to z EOS-om )

Tule pa je še kaj je potreboval za ta posnetek.
dd

mat xxl ::

Je res tole za L1020 tudi jaz ima te informacije .

Pro_moted ::

To pomeni da bo AKCIJSKA cena 552 oz. 588, odvisno od vezave. Lepo. Kaj točno je že pri naših operaterjih ugodnega da se vežeš na njih ? 600 evrov za telefon ( torej cena višja kot v trgovinah brez vezave), plus vsak mesec 20 evrov za minimalno primeren paket telefonu, ki ga kupiš.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Klampfer ::

Kje pa boš ti v danem trenutku dobil Lumio 1020 za manj kot 600,00 EUR???
Bogomir

Redneck ::

Od nemskih prodajalcev je pod 600 brez vezave.

Klampfer ::

Konkretno prosim, katerih prodajalcev?
Bogomir

genesiss ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Pro_moted ::

Klampfer je izjavil:

Kje pa boš ti v danem trenutku dobil Lumio 1020 za manj kot 600,00 EUR???


Ne samo Lumio. Gre se za vse telefone. Edino če vzameš paket za 50-70 evrov mesečno, ki ga pa skoraj noben človek ne rabi. Kakorkoli, jaz bom počakal da malo pade cena, potem pa grem v nakup Lumie 1020 ( seveda v prosti prodaji).
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Lonsarg ::

To je jasno kot beli dan. Najceneje je, če imaš takega operaterja, ki nima skritih stroškov subvencij že v sami naročnini oziroma si lahko te skrite stroške skenslaš preko vezave za popust. In lahko v nemčiji naročaš (oziroma mobisvet ima za vsaj polovico svoje ponudbe nemške cene, ostalo pa dražje) potem ceneje in takoj ko pride telefon na trg, nič čakanja.

Ampak v primeru Mobitela, kjer v vsakem primeru plačaš skrite stroške v naročnini(nima možnosti vezave za popust) se pa dostikrat vseeno splača vzeti na subvencijo. Se pa seveda ne splača bit na Mobitelu, razen seveda izjemoma ta trenutek, če kupiš Lumio 920 za 1€ pri Mobitel-Siol akciji 250€ bon. Ampak v tem primeru je Siol tisti, ki časti:)

WaterBoy ::

Obstaja aplikcija za dropbox in kolendar ki ima sinhronizacijo z google calendar?

Malajlo ::

Pa jo mam tudi jaz :D Edino pri tipkovnici nisem vajen tistega đ pa ć. Bom češko uporabil, ali kako se ... U, tile naši šumniki so pa s tisto strešico na desni prav kul za pisat.

HunterMan ::

levaky je izjavil:

Sicer se ne tiče ravno 920-tke, pa vseeno.

Danes sem dobil Lumio 820. Staro SIM sem sam obrezal in vstavil v Lumio. Ko telefon prižgem, mi javi Invalid SIM. Če sam SIMko nazaj v svoj stari telefon, deluje brez problema. Je imel kdo isti problem?

Aja, telefon je bil kuplen v redni prodaji preko hoh.de

Matej

Kako si rešil problem?

SLO_Matej ::

WaterBoy je izjavil:

Obstaja aplikcija za dropbox in kolendar ki ima sinhronizacijo z google calendar?

Uradne Dropbox aplikacije ni. Lahko pa poskusiš z brezplačnimi alternativami, kot sta FileBox in Cloudy Box [light].
Microsoftova shramba SkyDrive, ki ponuja 7 GB brezplačne shrambe, ima vgrajene spletne aplikacije Office (Word, Excel, PowerPoint in OneNote) ti pa ne ugaja? Poleg tega, da se lepo integrira v sam sistem, imaš na voljo tudi uradno aplikacijo: http://www.windowsphone.com/sl-si/store...

Dogodke iz Google koledarja lahko dodaš kar v privzeto aplikacijo Koledar na Windows Phonu: http://www.windowsphone.com/sl-si/how-t...

WaterBoy ::

Nimam še tega telefona, sem pa v nakupovanje nakaj do te cene (240€, mogoče se stegnem malo naprej, win ali pa android) in se samo informiram :)

SLO_Matej ::

Aha, poglej si še Lumio 925, ki je pri Mobitelu sedaj v akciji s SiOL Bonom: http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104631359 (245129) mat11
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408187 (7197) tomzzi
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261360 (37192) rok_p
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183045 (2734) klinker
»

Kateri telefon z WP8 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302594 (1780) bdoxx

Več podobnih tem