» »

Kateri telefon z WP8 ?

Kateri telefon z WP8 ?

BprimozZ ::

Pravzaprav sem izbiro omejil na Lumio 820 in 920 ter HTC 8X.
Zanima me kakšna je v praksi kakovost izdelave in zaslona ter koliko drži baterija.

Formula 1 ::

Imam Lumio 820 dober teden in moram reči da sem zadovoljen z nakupom. Baterija zdrži tam 1 dan če veliko uporabljam internet( 2 uri )drugače 2 dni bo težka da bo zdržala. Ekran je meni zelo všeč predvsem barve so mi super ( AMOLED ). Dela pa itak dobro saj je HW isti kot pri 920. Če te denar ne omejuje preveč bi jaz vseeno vzel 920, highend je le highend.

BprimozZ ::

Kaj pa zaslon, ki je samo 800x480 ?
Se to izkaže kot zadosti ?

Formula 1 ::

Meni je zaenkrat ker sem prešel z Nokie C6-01. Čeprav je imela prejšnja Nokia boljši ppi pa so se pixli videli medtem ko se pri tem ne, tako da jaz sem zadovoljen bi bilo pa dobro če bi povedal svoje mnenje še kdo, ki je ta zaslon primerjal z zaslonom iz Lumie 920 ali katerikolim drugim 720p zaslonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Formula 1 ()

sleby ::

ce hoces top telefon in ti oblika ni pomembna potem 920, ce pa te moti ceglasta oblika in bi rad nekaj bolj prefinjenega pa 8x.

Tilen ::

Fotografije in posnetki na 8X se ne morejo primerjati z Lumio 920. Sem stestiral oba in ni primerjave.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BprimozZ ::

Kaj pa kak nov WP8 aparat, pride kaj v bližnji prihodnosti ?
Kolikor sem gledal ni prav veliko znanega.

Tilen ::

Kateri nov? Lumia 920 je pri nas mogoče kak mesec.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BprimozZ ::

To je res, vendar je bila predstavljena že lani jeseni.
Če naprimer gledaš android ekosistem, proizvajalci kar bruhajo aparate medtem ko za WP je pri nas samo nokia in htc.

bdoxx ::

preko meje maš samija :)

Formula 1 ::

Po mojem mnenju ni razloga da bi vzel karkoli drugega z WP kot Nokio. Edini res vlagajo trud v posodobitve in posebne aplikacije.

Tilk ::

Jez si lastim 8x in telefon je prefinjen in vse, morm pa rect, da je za mojo velikost dlani za enorocno uporabo malce prevelik(konstantno prtiskam lupo z spodnjim delom roke). Baterija zdrzi en dan, mam pa svetlobo nastimano na max.
Tilk

BprimozZ ::

@Tilk
Si ga kaj primerjal z lumio 920 in 820, zakaj si se odločil prav zanj ?

sale19 ::

Že ko so bili jeseni predstavljeni Wp8 telefoni, se mi je zdel Samsungov Ativ S najbolj celovit. Vmes sem imel en teden Htc 8S in par dni 8X. 8S je priročen a neuporaben zaradi pomanjkanja prostora, 8X pa prevelik za to veličino ekrana in brez Sd kartice. Tako sem počakal, da je Ativ S zgubil veliko cene in ga naročil iz Francije. Za razliko v ceni v primerjavi z Nokio 920 sem nabavil dobro navigacijo in še dolgo lahko hodim na pivo. Telefon dela čudovito, dober ekran, dobra baterija- zamenljiva, SD.....

sleby ::

ativ s od danes pri mobitelu.
sicer pa sem sam 8x kupil izkljucno zaradi dizajna.
ce hocem dobre fotke tudi nokia ni dorasla dobrim digitalcem, za vsakodnevno fotkanje je pa tudi 8x dovolj dober. edina stvar, zaradi katere bi imel nokio je ekskluziven software.

BprimozZ ::

@sale19
Kakšna pa je kakovost izdelave pri samsungu in kako dober je fotoaparat ?

@sleby
koliko ti drži baterija na 8X in kaka je kvaliteta izdelave po nekaj časa v uporabi ?

SLO_Matej ::

BprimozZ je izjavil:

@sale19
Kakšna pa je kakovost izdelave pri samsungu in kako dober je fotoaparat ?

Kamera na Ativ S.

sale19 ::

@BprimozZ
Samsung je pač Samsung. Ohišje je pač plastično, a je bolje obdelano kot pri S3 oz. veliko manj občutljivo. Jaz ne uporabljam nič zaščite in je po mesecu dni isti kot prvi dan. Le ko ga dam v žep tam pač ni ključev. Fotkič je soliden oz. isti kot na S3.

sleby ::

BprimozZ je izjavil:


@sleby
koliko ti drži baterija na 8X in kaka je kvaliteta izdelave po nekaj časa v uporabi ?


več kot 2 dni ne boš videl. jaz od porabnikov uporabljam le BT, pa ga vseeno polnim vsak dan, za vsak slučaj pač. če kaj odšpilam in sem veliko na wlanu pa je proti koncu dneva že na 1/4 moči.
kvaliteta izdelave je pa tako.. jaz imam očitno kar srečo, ker je po 4 mesecih še vedno kot nov, pa ne uporabljam nikakršne zaščite in vedno ga nosim v žepu. imajo pa ljudje kar dosti problemov z luščenjem tega mehkega premaza (mislim, da ga imata le moder in črn).

sleby ::

No, sedaj imam se 80%, od 7:00 zjutraj. Je pa res, da sem ga danes bolj malo uporabljal..

Tilk ::

Bprimoz
Lumie mi se ni ratal probat,tki da neke objektivne primerjave ne morm podat. Za 8x sem se odlocu zaradi vecje resolucije kot na 820. Dizajn 820 mi je ogabn, ce bi ohranili dizajn iz 800 in 900 ko pri 920 pa spravl na hd resolucijo, bi se odlocu najbrs za 820. Ne maram tega trenda,da high end telefon zapakirajo ponavadi v 4.5 incov in vec. Pa prosm ne se zdej oglašat uni, kao to ni vec samo telefon. Jebes to,se vedno je v prvi vrsti telefon. Tko da 4.3inche pa top drobovje je biu poglavit razlog za nakup.

Fotoaparat je super za telefon,kot je ze nekdo omenu,za top posnetke je pac treba met pravi fotoaparat. Mam ga od decembra, brez raznih zascit, ohisje je se vedno uredu in supr,brez obrabe zadnje strani.

Stvar mi dela odlicno, dvakrat na mesec se resitira,z updejti use manj. Zame sprejemljivo. Drugace pa z WP wau faktor pri normalnem folku zagotovljen.
Tilk

Map ::

Jaz pa sem v mobitelovem centru probal Lumio 800 in je vrhunski telefon. Jaz bi se teh kock verjetno naveličal, ampak deluje res tokoče, lepo paše v roke, dizajn mi je všeč, z modro barvo so pa itak zadeli na povno. Če je 800 tako dobra, je 920 zagotovo še bolj vrhunska.

sajmon ::

Tilk je izjavil:

Jez si lastim 8x in telefon je prefinjen in vse, morm pa rect, da je za mojo velikost dlani za enorocno uporabo malce prevelik(konstantno prtiskam lupo z spodnjim delom roke). Baterija zdrzi en dan, mam pa svetlobo nastimano na max.


@Tilk; zakaj svetlobo na max, telefon nima senzorja, ki uravnava svetlost. Kako je pa z wifi / gprs; vklapljaš po potrebi ali stalno vklopljeno

Se sčasoma pojavi kdaj težave, ker telefon nima sd kartice in si omejen z 16gb prostora?

Tilk ::

Tko mi pase po pravic povedan. Telefon ma senzor,normalno. Sam jez sm tezkk pr meru,in mi gre na kurac k se aplikacije same zatemnujejo/osvetljujejo.

Wifi in 3g sta stalno ON. Ena izmed stvari,ki jo wp fantasticno izvaja je prehod med wifi in 3g. Neopazno v primerjavi z konkurenco.Ce ma router probleme sam s sabo, sistem to hitr dojame,ne komplicira in premakn na 3g/drug wifi. Res druga izkusnja.

Glede placa zlo odvisn. Nism nek tezki uporabnik aplikacij, 10 esencialnih,ki jih rabim pa ne zavzamejo veliko prostora. Muzko vec al mn srreamam,tko da mam bol za fotke ce ze. 16 giga omogoca meni udobno uporabo.

Imam pa vseeno tezave vcasih ko hocm ksn 700mb demo dol potegnt. Takt je lahk mau kriza, ne vem zaradi kasnega razloga telefon kljub prostoru javi da ima premalo placa. Mogoce bug al kwa, mene uglavnm ne moti to tok.

Mogoce kdo ve kaj o vice city za wp8?
Tilk

Tilen ::

Map je izjavil:

Jaz pa sem v mobitelovem centru probal Lumio 800 in je vrhunski telefon. Jaz bi se teh kock verjetno naveličal, ampak deluje res tokoče, lepo paše v roke, dizajn mi je všeč, z modro barvo so pa itak zadeli na povno. Če je 800 tako dobra, je 920 zagotovo še bolj vrhunska.


Edina slabost je ta, da Lumia 800 nima WP8.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Maystr ::

Mislim uzet Lumio 620. Zdaj pa me zanima ali normalno deluje če vzameš telefon na naročnino pri Mobitelu in ga potem uporabljaš z karticom SIM od Simobila?

Hayabusa ::

Načeloma so zaklenjeni na operaterja samo telefoni v predplačniških akcijah.

luky ::

Telefoni ne smejo več biti zaklenjeni i to od leta 2010. Si.Mobil se tega drži za Mobitel in ostale pa ne vem. Če ga pa prijaviš pa ga mora odklenit.
luky!

Tilk ::

Union
Ja res je, nogoce bi lahk dal se ksn bombonck not glede izgleda,napamet govorim prosojne tile,wallpaper v ozadju,al karkol. Pac, sistem je oblikovan zelo funkcionalno...Osebni mozaik :)
Tilk

Maystr ::

Hvala za informacije. Potem takem je tudi moj Galaxy Ace odklenjen. Kako je pa z zamenjavo kartice SIM iz normalne na mikro?

bdoxx ::

lahko razrežeš sam, al pa neseš na mobitelovo/simobilovo... poslovalnico


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104634719 (248489) mat11
»

NOKIA LUMIA 920 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
487113806 (50878) Machete
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261932 (37764) rok_p
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919833 (16162) Jst
»

Best buy smartphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
548780 (7607) djordjevic

Več podobnih tem