» »

Gravity

Gravity

1
2
»

D3m ::

Bolj sem mislil, da je Fantasy & Fiction!?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sarkozy ::

zdaj pa res ne vem,
-a bo to "film za razmišljanje"
-ali "le" vizualna akrobacija za 3D freake?

3D izkušnja

p.s. če je že kdo uspel gledat, naj prosim poroča...ocena 9.1 je namreč huda
Ils sont fous ces Slovenes!

oo7 ::

Kolikor sem gledal razne Review-e pa opise film ni za razmišljat.
To je film za oči, ki bi si ga moral ogledati v kinu vsaj tako pravijo v skoraj vsakem review-u, ki sem ga jaz gledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Nikec3 ::

Jaz si to predstavljam kot odlično dramo, z enkratnimi efekti in in močno nadpovprečnim "suspenzom". Bo pa po mojem čisto enostavna zgodba o preživetju. Živčen sem že ko gledam raztegnjeni trailer.

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

medenko ::

je kdo gledal? kakšen je konec? spoiler skrijte prosim.

oo7 ::

Brane 22 ti si že gledal? :)

Brane22 ::

Hotu sem videt, če se splača it v kino zaradi zgodbe.

IMHO ne. Je tudi vsaj en tako očiten zajeb, da zardi njega ne vidim, kako lahko kdo poje hvalospeve o realističnosti filma. Pravzaprav jih je več vnebovpijočih.

Skreener se IMHO splača pogledat, ker ti pokaže kaj ostane od filma če ti ne delajo vizualnih masturbacij.

Tko da moj vtis je, da se ne splača v kino za tole. Ko pride ven BD ali možnost downloada na disk, ja. Nek zmeren $$ bi plačal za tole, če mi odštejejo stroške dostave skozi medij, ki ga itak plačujem in to kar bi plačali za distribucijo skozi kinodvorano. Sicer ga ne rabim.

Brane22 je izjavil:


Skreener se IMHO splača pogledat, ker ti pokaže kaj ostane od filma če ti ne delajo vizualnih masturbacij.


IOW, skreener ni za to,d a bi od filma kaj imel. Samo za quick preview, a se ga vsaj približno splača videt.

Sploh pri zadevah kot je tole in če je skreener v ruščini.
Ampak vsaj da ti vedet, da so najbolojše točke zadeve ravno v objavljenih materialih. Izven tega pravzaprav ni tako veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Aja, pa glede na naravo zadeve in zgodbe dvomim da se tole splača gledat v 2D, če je 3D na razpolago.

Za tole bi morali uvest novo kategorijo filma: SpacePr0n >:D

oo7 ::

Večino review, ki sem pogledal svetujejo ogled v kinu ravno tako kritiki pa še ocene so visoke tako, da mene so prepričal:)
Če je film z res dobrimi efekti si ga raje pogledam v kinu. Če ima film dobro zgodbo brez kakih posebnih efektov si ga pa raje ogledam doma.

Brane22 ::

Človek je precej podoben psu kar se tropnih nagonov tiče.

Monkey see monkey do, pravijo.

Tako da je v teh reviewih precej tega elementa. O vizualih težko kaj rečem, saj pravim skreenerji so pravilo majčeno boljši kot da bi ti kdo ob piru razlagal o filmu, ki ga je gledal.

Ampak zgodbe tu ni. Fizične realnosti pa samo tam, kjer povdari zgodbo filma. Niso se kaj dosti sekirali tudi če je drugje luknja.

LitralSM ::

Realna ocena je IMO tam nekje 7.3 - 7.6, če upoštevam še hype. Ocena vzeta po dosedaj znanih podatkih.
*Če se ravnamo po iMDB ocenjevanju.
Drugače 3/5, kakih 78/100 (če se ravnam po Joker stilu) - nasprotno malo čez 80/100, ocenjevanja rdečog paradojza ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

oo7 ::

LitralSM je izjavil:

Realna ocena je IMO tam nekje 7.3 - 7.6, če upoštevam še hype. Ocena vzeta po dosedaj znanih podatkih.
*Če se ravnamo po iMDB ocenjevanju.
Drugače 3/5, kakih 78/100 (če se ravnam po Joker stilu) - nasprotno malo čez 80/100, ocenjevanja rdečog paradojza ne poznam.


Kje si našel te ocene?

oo7 ::

Rotten Tomatoes
All Critics: Tomatometer 97% average rating 9,1
Top Critics:Tomatometer 100% average rating 9,3
Audience 90% Average rating 4,4/5

Imdb: 8,7 od 45.000 uporabnikov

Metacritic
Critics 96/100
User 8.5/10

Brane22 ::

Precej tega je hype IMHO.

Moč trenutka in autosugestija.

Blaz90 ::

A Cineplexx v Mariboru že predvaja ? A ni slovenska premiera 17.10.

oo7 ::

Blaz90 je izjavil:

A Cineplexx v Mariboru že predvaja ? A ni slovenska premiera 17.10.


Mislim, da v Slo začnejo povsod predvajati 17.10.

LitralSM ::

oo7 je izjavil:


Kje si našel te ocene?

Predvidevam glede na izkušnje. Ponavadi dokaj uganem, včasih pa tudi kot Vidoviti Milan.

black ice ::

oo7 je izjavil:

Blaz90 je izjavil:

A Cineplexx v Mariboru že predvaja ? A ni slovenska premiera 17.10.


Mislim, da v Slo začnejo povsod predvajati 17.10.

Jup. Se splača ogledati Imax verzijo?

Nikec3 ::

V Mariborskem Cineplexxu že prevajajo. Do 17.10. samo enkrat dnevno. Mogoče si grem jutri ogledat film.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

dronyx ::

Jaz nameravam to pogledat v kinu, samo kot sme opazil je 3D verzijo možno gledati tako v Koloseju, kot v XpanD. Je kakšna razlika oziroma kje je bolje?

Brane22 ::

Torej ? Kakšni so vtisi ?

black ice ::

Film bo postal klasika, kljub spodaj opisanim pomanjkljivostim.
http://arstechnica.com/science/2013/10/...

Brane22 ::

Dobro, to rpavi arsatechnica. Tgea je kork hočeš. Kaj pravijo lokalni filmoljupci ? Ga je že šel kdo gledat ?

black ice ::

Včeraj sem si ga ogledal v Cineplexxu. Priporočam ogled v 3D. Nekatere scene so prav dih jemajoče.

dronyx ::

Brane22 je izjavil:

Torej ? Kakšni so vtisi ?

Danes sem film pogledal v XpanDu in moram reči, da gre za precej "mixed emotions". Kakšne posebne omembe vredne zgodbe film kar se mene tiče nima, so pa vizualni efekti v 3D in posnetki zemlje iz vesolja fantastični. Ta film je nujno potrebno gledati v 3D in ta tehnologija potrebuje take filme. Ne razumem pa ocen kritikov.

Nikec3 ::

Sem pogledal in je dober film. Sedaj pa k pomanjkljivostim. Najprej moram povedati, da je bil to daleč najslabši 3D kar sem jih kdaj koli gledal. Od začetka do konca je bila slika v ozadju meglena. Poskusil sem tudi kolegova očala, pa je bil efekt enak. To me je še posebej presenetilo, ker sem bil v Mariborskem Cinexplexxu, kjer sem bil drugače zadovoljen s 3D-jem. Zvezde so bile čisto cel film razmazane, pri hitrih scenah je bilo res težko slediti. Naj povem še, da sem ponavadi s 3D-ji precej zadovoljen. Efektov tako ne morem komentirati, ker je bila moja izkušnja slaba.



SPOILERJI!!!

Zmotilo me je še par fizikalnih "spodrsljajev", ki bi se jim lahko izognili z nekaj drugačnimi dialogi.

1. Ni realno, da bi kar naenkrat bili zadeti vsi sateliti. To je zaradi različnih orbit nemogoče. Za zgodbo bi bilo čisto dovolj, če bi rekli, da je prišlo do verižne reakcije med 2-3-mi sateliti.
2. Explorer, Hubble, ISS in Kitajska vesoljska postaja so bile v tem filmu v enaki orbiti, ter zelo blizu. Zelo nerealno in praktično nemogoče.
3. Clooneya so se znebili s kršitvijo F = m*a

Vem da je to film, zato tudi sprejemam vse vratolomne podvige Sandre Bullock. Sekvenca približevanja Kitajski vesoljski postaji je bila izjemna. Jim pa zamerim določeno kršenje zakonov, kjer to ni potrebno. Film je vseeno preresen, da bi si lahko privoščil kaj takega. Te nepravilnosti bi se dalo speljati bolje.

Z zgodbo sem povsem zadovoljen. Je klasična zgodba o preživetju in ni neke potrebe, da bi bil film kaj več. Suspense v določenih scenah je res genialen. Pa tudi konec mi je precej všeč. Velik plus še za izjemne podrobnosti na in v mednarodni vesoljski postaji, saj je vsak modul postaje natanko tak kot je. Na ISS je bilo parkirano še Evropsko vesoljsko vozilo ATV, kar je ena izmed super podrobnosti.

Mogoče sem malo preveč kritičen pri fiziki, ampak zaradi velikega zanimanja nad vesoljem nasploh, ne morem mimo teh podrobnosti. 8-)

Ocena: 8/10

EDIT: Sandra Bullock igra res dobro.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

dronyx ::

>Od začetka do konca je bila slika v ozadju meglena...

Krajši del filma je slika sicer res "meglena", ampak ti posnetki naj bi prikazovali pogled skozi čelado astronavtov.

Nikec3 ::

dronyx je izjavil:

>Od začetka do konca je bila slika v ozadju meglena...

Krajši del filma je slika sicer res "meglena", ampak ti posnetki naj bi prikazovali pogled skozi čelado astronavtov.

To mi je jasno. Kot sem napisal, megleno je bilo čez cel film.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

dronyx ::

>Vem da je to film, zato tudi sprejemam vse vratolomne podvige Sandre Bullock.

Mene ostalo niti ni toliko motilo, edino tisti prizor, kjer se S.B. nekaj igra v kitajskem plovilu, kjer so kitajske črke na komandah in potem naključno pritisne pravo tipko, mi je pa deloval kot bi bil vzet iz kakšne komedije tipa "Hot Shots - Space Adventure".

Brane22 ::

Mislim da je bla tam fora v tem, da je bila trenirana tudi za ruska plovila, tisto kitajsko pa je bilo v bistvu kupljeno od Rusov. Kar je AFAIK vsaj v začetku bilo res.

dronyx ::

Še nekaj so v filmu pozabili, kar jim pa sicer ne zamerim, ker tako S.B. v tistih kratkih hlačkah izgleda bistevno bolj sexy. Namreč astronavti nosijo na vesoljskih sprehodih izven plovila posebne plenice. :)

S.B. se po vkrcanju na plovilo sleče iz skafandra, oblečene pa ima samo kratke hlačke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

vostok_1 ::

Meh filem. Efekti so hudi ja, ampak ostalo pa...Amerikuh!

Sarkozy ::

dobra fora
tole sem našel
gravity spinoff:

Aningaaq: Mayday, Are you there?

 Aningaaq

Aningaaq

Ils sont fous ces Slovenes!

Izi ::

Sarkozy je izjavil:

dobra fora
tole sem našel
gravity spinoff:

Aningaaq: Mayday, Are you there?

 Aningaaq

Aningaaq


Če gre verjeti komentatorjem so ta filmček dejansko vrteli kot predfilm na predstavitvah in festivalih preden so zavrteli Gravity.
Meni se zdi odlična zadeva in dejansko paše k filmu.

Kar se pa tiče samega filma Gravity, pa moram reči, da me je pozitivno presenetil. Pričakoval sem precej manj.
Zgodba seveda ni nič posebnega, če sploh lahko govorimo o zgodbi, ker gre bolj za prikaz nekega dogodka. Ampak izvedba in lokacija pa naredita vrhunski film. Dejansko imaš občutek kot da si tam v vesolju.
Tako lepih posnetkov že dolgo nisem občudoval. Samo zaradi čudovitih posnetkov Zemlje si film zasluži kakšno nagrado.
Najbolj me je skrbelo kaj bodo naredili glede tišine v vesolju pa so se tudi tu odlično znašli.

Absolutno pa tak film nima kaj početi na malih ekranih z meter ali celo manj diagonale in bog ne daj v kakšni SD resoluciji.

oo7 ::

Tudi jaz sem pogledal Gravity in lahko rečem končno spet en odličn film v vesolju po filmu Moon(2009) čeprav tudi Europa Report(2013) ni bil slab.
Kar se pa tiče filma Gravity pa je pravi triler v vesolju napet od začetka do konca:) in za kako zgodbo sploh ni časa tako, da sploh ni potrebe, da bi jo tlačili v ta film. Kar se pa tiče igranja pa je Sandra odigrala odlično:P

Izi ::

Aningaaq (2013) pravzaprav ni samo neka "dobra fora" ampak gre kot kaže kar za konkreten projekt, ki je stal menda dobrih 100.000 dolarjev in bo priložen kot dodatni material tako na DVD kot na Bluray.
In kot piše na IMDb je bil res predvajan pred začetkom filma na festivalih in predstavitvah.


oo7 je izjavil:

Kar se pa tiče igranja pa je Sandra odigrala odlično:P
Se strinjam. Pa izgleda tudi še vedno odlično glede na to, da bo že kmalu dopolnila 50 let. Ali pa se jaz staram ;)

oo7 ::

Izi je izjavil:

Aningaaq (2013) pravzaprav ni samo neka "dobra fora" ampak gre kot kaže kar za konkreten projekt, ki je stal menda dobrih 100.000 dolarjev in bo priložen kot dodatni material tako na DVD kot na Bluray.
In kot piše na IMDb je bil res predvajan pred začetkom filma na festivalih in predstavitvah.


oo7 je izjavil:

Kar se pa tiče igranja pa je Sandra odigrala odlično:P
Se strinjam. Pa izgleda tudi še vedno odlično glede na to, da bo že kmalu dopolnila 50 let. Ali pa se jaz staram ;)



Staramo se itak vsi ampak Sandra še vedno zgleda odlično sploh postava:P

donfilipo ::

Rusi zajebajo, ko razstreljujejo svoje vesolje, hrabra Američana, kjer se moški žrtvuje za žensko, ker ga je baba pustila, kolegica je pa OK, in se reši na kitajsko postajo?

Bela cesta, tu je neka simbolika8-) Stari mojstri memetike vedo, da je stereotip še vedno dobrodošel in pride prav. Dokler ne bodo tudi kitajci začeli hoditi po luni.

Slika? Beautiful.

Realnost? Ja no John Wayne v resnici ni mogel postreliti 6 indijacev s 4 streli. Morali bi razumeti, da je umetnost nekaj več kot realnost8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

oo7 ::

Film Gravity dobil 7 oskarjev>:D

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Film Gravity dobil 7 oskarjev>:D

To je meni veliko presenečenje, sploh pa oskar za režijo! Se pa strinjam, da je verjetno res umetnost narediti gledljiv film s praktično enim samim igralcem ter s tako malo prave zgodbe. Gravitacija je eden redkih filmov, ki sem ga v zadnjih letih šel gledati v kino, nisem pa prepričan ali bi zdržal na sedežu do konca, če ne bi bilo 3D efektov.

gusto ::

Film sem si ogledal doma v full hd ločljivosti na 46'' tv in mi ni bil nič posebnega. Po mojem mnenju precenjen film. Zgodba sama povprečna, če ne celo podpovprečna, nekaj vprašljivih zadev v zvezi z realnostjo, kar bi po mojem mnenju morali upoštevati, če se že grejo nek hud film z super posnetki in detajli. Pozitivna stvar so lepi kadri in detajli, verjamem, da bi bili v kinu in 3d še bolj osupljivi, vendar je to premalo, da bi film pustil kakšen močnejši vtis. Manjka zgodba in kakšno globlje sporočilo.

oo7 ::

Gravity pa res ne rabi zgodbe. To je vesoljski triller, ki je čisto super brez zgodbe še tisto kar je zgodbe je čisto odveč>:D

Nikec3 ::

Vsi Oskarji so "čisti kot solza". Za režijo bi Cuaron zmagal tudi, če bi šteli konkurenco iz dveh let prej. Enostavno je režiserju s svojo plavajočo kamero uspelo ustvariti občutek breztežnostnega prostora, kar so vsi prepoznali kot izjemen dosežek. Ostali Oskarji pa so bili vsi tehnični, tako da je dokaj logično, čeprav bi jaz dal za posebne učinke Oskarja Hobbitu.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Bakfark ::

Gravitacija??? Veljalo bi izkoristiti isto in ostati na trdnih tleh. Razen razgleda, vse ostalo zelo šibko. Eno je film o preživetju, drugo letenje z gasilnim aparatom. Klišejsko za popizdit! Mislim, kaka pa je možnost, da se preživi??? Ampak to je samo film.

dronyx ::

Mogoče si jaz zadevo napačno predstavljam, ampak režija filma kot je Gravity se mi zdi da mora biti nekaj podobnega, kot "vodenje razvoja" (mislim da se v tem poslu ne uporablja izraz režiser) neke računalniške igre. V studiju se pred modrim ekranom posname gibanje igralcev, ki imajo na telesu nameščene razne senzorje, od tu naprej pa gre za čisto računalniško obdelavo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705125388 (48130) Horas
»

Elysium (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14538526 (17614) oo7
»

The Martian (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7413611 (8101) Jst
»

Europa report

Oddelek: Sedem umetnosti
172552 (1812) oo7

Več podobnih tem