» »

Plačilne kartice

Plačilne kartice

anzem93 ::

Zanima me nekaj stvari glede plačilnih kartic in na splošno glede pračevanja preko interneta, ker so mi te stvari tuje.

Poznam samo plačila glede monete in PaySafeCard. Vendar, vsaj kolikor sem jaz videl, to ni preveč razširjeno. Videl sem v glavnem le na slovenskih straneh, ne vem če sem že kje na tujih straneh videl to.

Prvo vprašanje: kaj je razlika med debetno in kreditno kartico?

Potem na večini spletnih strani piše, da rabim mastercard ali viso, če želim plačevati preko kartice. Zakaj niso druge primerne (npr. maestro)?

Potem sem pa videl še Paypal. Kako pa tu poteka plačevanje? Si gor denar naložiš in potem plačaš al kako?

Shegevara ::

greš na banko ki ponuja najbolj ugodne kreditne kartice (slišal sem za Banko koper), glej recimo akcije za kakšne študente recimo, vzemi pač Viso ali Mastercard,, je vseeno in maš kreditno kartico. Ni nobene težave.

karafeka ::

1. Z debetno kartico lahko zapraviš samo toliko, kot imaš na računu povezanem s to kartico. Pri kreditni pa lahko zapravljaš vse do limita, enkrat mesečno pa dobiš obračun s katerim poravnaš vse obveznosti do kreditne kartice.
2. Paypal je samo vmesnik, kjer registriraš svojo kartico (ki mora biti podprta s strani paypala). Ko plačuješ, plačaš preko paypala in paypal ti potem naprej bremeni tvojo kartico. S tega vidika je kupovanje bolj varno, ker prodajalec ne vidi številko od tvoje kartice.

hojnikb ::

če rabiš paypal ali mastercard in se ti ni za jajcat z bankami, lahko uporabiš neteller, kjer jim lahko preko bančnega nakazila ali preko paysafecard nakažeš dnar gor. Oni ti pa potem dajo virtualn mastercard..
Res pa je, da so v tem primeru provizje večje, kot će bi meu preko banke, čeprav za občasne manjše nakupe (parkrat na leto) tudi to ni slaba alternativa..

alternativa netellerja je tut wirecard, s tem da ti ponujajo polnjenje samo preko bančnega nakazila..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gruntfürmich ::

uredi si spletno bančništvo, vzami viso (imho raje kot mastercard, čeprav je morda MC v teh koncih bolj razširjen), uredi si paypal, kupi čitalec in si 99,9% oborožen za spletne nakupe.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Takole je..

Tudi jaz na začetku nisem vedel katero opcijo naj izberem. Po premisleku in nasvetih sem šel do banke Koper, kjer sem si izdelal Viso Electron. Od takrat pač uporabljam to viso.. Vodenje računa je zastonj.. Prijavljen sem na 2 spletnih bankah: Paypal in Moneybookers (Skrill po novem).

Kadar rabim kaj kupiti preko neta, grem na koprsko banko.. Si naložim denar na račun, samo toliko kot ga rabim, na tak način te potem noben ne more okol prinašat ali pa ti kaj dol trgat..

Men je supr..

spirit ::

Mastercard in sms za vsak opravljen nakup, sms stane 1EUR na mesec in vsako spremembo stanja dobiš v parih minutah an telefon če kaj ni uredu pokličepš banko in prevetrjajo zadevo dalje. Za viso ne vem če je isto ima pa večina to opcijo tudi pri maestru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

knesz ::

karafeka je izjavil:

1. Z debetno kartico lahko zapraviš samo toliko, kot imaš na računu povezanem s to kartico. Pri kreditni pa lahko zapravljaš vse do limita, enkrat mesečno pa dobiš obračun s katerim poravnaš vse obveznosti do kreditne kartice.
2. Paypal je samo vmesnik, kjer registriraš svojo kartico (ki mora biti podprta s strani paypala). Ko plačuješ, plačaš preko paypala in paypal ti potem naprej bremeni tvojo kartico. S tega vidika je kupovanje bolj varno, ker prodajalec ne vidi številko od tvoje kartice.

Tukaj je potrebno dodati še to, da če bi kdaj rad prejemal plačila preko paypala, jih pri kreditni kartici ne more, pri debetni pa lahko.
Pod črto: pri debetni zapravi toliko, kolikor je na računu, pri kreditni kartici pa že ime kartice pove vse (lahko zapraviš več, kot imaš trenutno na računu, važno je, da imaš na datum obračuna dovolj kritja na osebnem računu).

gruntfürmich ::

knesz je izjavil:

Tukaj je potrebno dodati še to, da če bi kdaj rad prejemal plačila preko paypala, jih pri kreditni kartici ne more, pri debetni pa lahko.
Pod črto: pri debetni zapravi toliko, kolikor je na računu, pri kreditni kartici pa že ime kartice pove vse (lahko zapraviš več, kot imaš trenutno na računu, važno je, da imaš na datum obračuna dovolj kritja na osebnem računu).

ti sploh veš kaj pišeš???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

knesz ::

gruntfürmich je izjavil:

knesz je izjavil:

Tukaj je potrebno dodati še to, da če bi kdaj rad prejemal plačila preko paypala, jih pri kreditni kartici ne more, pri debetni pa lahko.
Pod črto: pri debetni zapravi toliko, kolikor je na računu, pri kreditni kartici pa že ime kartice pove vse (lahko zapraviš več, kot imaš trenutno na računu, važno je, da imaš na datum obračuna dovolj kritja na osebnem računu).

ti sploh veš kaj pišeš???

Točno to, kar sem zapisal.
Če imaš ti drugačne informacije bi te prosil, da me popraviš.

knesz ::

gruntfürmich je izjavil:

knesz je izjavil:

Tukaj je potrebno dodati še to, da če bi kdaj rad prejemal plačila preko paypala, jih pri kreditni kartici ne more, pri debetni pa lahko.
Pod črto: pri debetni zapravi toliko, kolikor je na računu, pri kreditni kartici pa že ime kartice pove vse (lahko zapraviš več, kot imaš trenutno na računu, važno je, da imaš na datum obračuna dovolj kritja na osebnem računu).

ti sploh veš kaj pišeš???

No ker sam uporabljam bom probal tako napisati:
- ko plačam z debetno kartico (v trgovini, preko spleta ali paypala), se mi takoj zgodi bremenitev na osebnem/poslovnem računu.
- ko plačam z kreditno kartico, se nakupi kumulirajo in se celoten znesek trga 1x mesečno (v mojem primeru 18-ega). Do 18-ega preko te kartice lahko zapravim več, kot imam stanja na osebnem računu. Do limita kreditne kartice, ki je v mojem primeru 10k€.
- plačila, ki jih dobim na paypal, ne morem potegniti na kreditno kartico (withdraw).
- plačila preko paypala lahko potegnem na debetno kartico in priliv je takoj viden na osebnem računu.

Sedaj te pa prosim, da mi razložiš, kako to poteka pri tebi.

Flea ::

Koliko se pa plača za vodenje računa za Mastercard in Viso? Je kaj ceneje, če si študent/dijak?

CrustyDOD ::

knesz, vse imaš prav razen tega: PayPal withdraw je možen na kreditno kartico Visa že vsaj zadnje 3 leta, če ne še dlje.. Ni pa možno narediti withdraw na MasterCard. Tako, da ne moreš reči, da withdraw ni možen na kreditno kartico. Če imaš Viso je. ;)

Invictus ::

karafeka je izjavil:

1. Z debetno kartico lahko zapraviš samo toliko, kot imaš na računu povezanem s to kartico. Pri kreditni pa lahko zapravljaš vse do limita, enkrat mesečno pa dobiš obračun s katerim poravnaš vse obveznosti do kreditne kartice.

Malo več tipov kartic je. Ne sicer pri nas, mapak po svetu.

Debetni sta dva tipa, povezava z računom, ali pa naložiš denar direktno na kartico. In jo lahko uporabljaš dokler je kaj gor (kartici ali računu).

Kreditni sta tudi dve. Prva, ki jo ponavadi napačno poimenujejo kreditna, ti obračuna vse porabljeno v prejšnjem mesecu, v enem znesku. Tako da lahko rečemo da kreditira za 1 mesec. Druga vrsta, ti kreditira za 10 mesecev. Vsak mesec plačaš lahko samo 10% porabljenega zneska (to vedno plačaš), ali v celoti, ali pa nek vmesen znesek. Lahko se odločiš koliko boš plačeval. Seveda pa če hočeš izkoristit cel limit na kartici, moraš prejšnje dolgove poplačat.

Za ostale tipe ne vem ... Ampak sigurno je še kak.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vorantz ::

Flea je izjavil:

Koliko se pa plača za vodenje računa za Mastercard in Viso? Je kaj ceneje, če si študent/dijak?


študent/dijak nima kej sanjat o kreditni
viso electron vzami
lahko lih tko po netu čaraš z njo - predvidevam da za to rabiš

gruntfürmich ::

od kdaj je debetna maestro povezljiva z paypalom?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

knesz ::

gruntfürmich je izjavil:

od kdaj je debetna maestro povezljiva z paypalom?

Kdo je pa kdaj omenjal debetno maestro?

Greg91 ::

Flea je izjavil:

Koliko se pa plača za vodenje računa za Mastercard in Viso? Je kaj ceneje, če si študent/dijak?


Jaz sem jo pred tremi leti dobil zastonj pri NKBM, preko bančnega študentskega računa (BRŠ), plus prvo leto nisem rabil plačati članarine za MC, ki znaša 14,61€.

gruntfürmich ::

katero debetno pa si potem lahko dodal na paypal?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

katero debetno pa si potem lahko dodal na paypal?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Hayabusa ::

gruntfürmich ::

o visi elektron niti nima smisla zgubljat besed, ker je totalno brezvezna in je nekje sploh ne izdajajo več, poleg tega pa me zanima, če jo je dejansko možno dodati na paypal?
katera še?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

o visi elektron niti nima smisla zgubljat besed, ker je totalno brezvezna in je nekje sploh ne izdajajo več

What ?

gruntfürmich ::

this
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

knesz ::

gruntfürmich je izjavil:

o visi elektron niti nima smisla zgubljat besed, ker je totalno brezvezna in je nekje sploh ne izdajajo več, poleg tega pa me zanima, če jo je dejansko možno dodati na paypal?
katera še?

Ja Visa elektron. Na vseh računih jo imam in paypal povsod dela.
Pri Abanki imam visa elektron na poslovnem računu ter na osebnem računu. Na osebnem imam še klasično visa. v 95% plačujem z elektron razen v primerih, ko gre za večje zneske, takrat uporabim klasično visa. Na kombinacijo visa elektron/paypal pa sprejemam tudi plačila.
Službena kartica je pa tudi visa elektron pri NKBM, uporabljam za transakcije z paypalom ter pokrivanje službenih stroškov.

To, da je po tvojem mnenju visa elektron brezveze, pa ne bi komentiral. Meni vse tri služijo odlično :)

eric_cartman ::

@gruntfürmich

A lahko prosim argumentiraš to izjavo??

Tudi jaz imam viso in Viso electron.. Obe delujeta odlično.. povsod po svetu jih lahko uporabljam. Obe dve imam prijavljene na pay pal.. Vedno mi je vse delovalo odlično..

In od kje tebi ta podatek??

Al si ti tak da rabiš zlato Mastercard?? :D

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

katero debetno pa si potem lahko dodal na paypal?

Debetno, ki je izdana preko VISA.

Maesto pač ni podprt ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

nlb skupina umika to kartico. sploh pa ne vidim smisla imeti še en račun z electronom. čemu?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

vorantz ::

kr je čisto zastonj in lahko na netu plačuješ z njo
ločen račun pa je fajn kr ti ne morejo vsega pokrast

tko da je faking perfect za večino folka vključno z bakicami, ki ne znajo skrbet za varnost na netu

gruntfürmich ::

super. več je torej bolje. da ja moraš skrbet da so na računu v.elec. sredstva. pa da se vidi čim več kartic. da pa ne gre vse dol iz računa lahko skrbi mesečni limit. na koncukoncev pa si skoraj vsak potem naroči še eno kreditno (ali dve).
ampak dobro. zakaj bi si poenostavili stvari, če pa lahko kompliciramo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

vorantz ::

kaj točno delaš ti v tej temi?

gruntfürmich ::

v 1. postu sem predlagal modelu kaj je najboljša varianta glede bančništva.
v vseh ostalih pa se brezveze kregam z vami. verjetno brezplodno, pa tudi brezplodno zaradi tega ker avtor še 5 let ne bo imel pogojev za pridobitev kartic...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

...:TOMI:... ::

1. To si ti rekel, ni nujno najbolje tisto kar imaš ti.
2. MC ali klasično Viso lahko pridobiš, če imaš redne prilive, v nasprotnem je debetna zakon.
3. Debetna je zakon že zaradi tega, ker porabiš lahko toliko kot imaš. Zakaj bi ljudje živeli na kreditih in odloženih plačilih, to je samo potuha. Zapravi toliko, kot imaš in to je to.
4. Ločen račun za "spletno nakupovanje" (pri drug banki, kot je odprt primarni, resni račun) nikakor ne škoduje, kvečjemu zagotavlja mnogo višji nivo varnosti, kot kartica vezana na primarni račun, sploh kreditna.
Tomi

gruntfürmich ::

tudi z navadno kartico porabim samo toliko kolikor imam. še več, celo zaradi kreditno nisem nikoli v - na računu. in mesečni limit mi daje zadovoljivo stopnjo varnosti.
ločen račun načeloma ni slaba zadeva, vendar ne verjamem da je zastonj, in nisem siguren da ti je skos v veselje komplicirat s karticami in računi zaradi priložnostnih spletnih nakupov. ker koneckoncev se nekoč znajde tudi kreditna v denarnici, zato je imho bolje jo takoj naročiti in ne komplicirati z nekimi alternativami. pa tudi če nimaš rednih prilivov pa to spletno nakupovanje v večini primerov sploh zgubi smisel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

knesz je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

knesz je izjavil:

Tukaj je potrebno dodati še to, da če bi kdaj rad prejemal plačila preko paypala, jih pri kreditni kartici ne more, pri debetni pa lahko.
Pod črto: pri debetni zapravi toliko, kolikor je na računu, pri kreditni kartici pa že ime kartice pove vse (lahko zapraviš več, kot imaš trenutno na računu, važno je, da imaš na datum obračuna dovolj kritja na osebnem računu).

ti sploh veš kaj pišeš???

Točno to, kar sem zapisal.
Če imaš ti drugačne informacije bi te prosil, da me popraviš.


To ali je kartica debetna ali kreditna NIMA NIČ z paypalom, ravno tako to NIMA NIČ s tem ali si lahko nakazuješ denar ali ne. Zato govoriš neumnosti.

Važno je katere kartice podpira Paypal in to je to. nič več nič manj. Ali so debetne, plačilne ali celo prave kreditne nima veze.

Konkretno paypal podpira plačevanje z Mastercardom in Viso. Torej kakršnokoli (predplačniško, kreditno, debetno) Viso ali Mastercard kartico imaš lahko plačuješ preko paypala. Izplačuješ si pa lahko samo če imaš Viso (in je spet popolnoma vseeno ali debetno ali kreditno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

gruntfürmich je izjavil:

tudi z navadno kartico porabim samo toliko kolikor imam. še več, celo zaradi kreditno nisem nikoli v - na računu. in mesečni limit mi daje zadovoljivo stopnjo varnosti.
ločen račun načeloma ni slaba zadeva, vendar ne verjamem da je zastonj, in nisem siguren da ti je skos v veselje komplicirat s karticami in računi zaradi priložnostnih spletnih nakupov. ker koneckoncev se nekoč znajde tudi kreditna v denarnici, zato je imho bolje jo takoj naročiti in ne komplicirati z nekimi alternativami. pa tudi če nimaš rednih prilivov pa to spletno nakupovanje v večini primerov sploh zgubi smisel...


čemu ti verjameš je popolnoma vseeno in poleg nebuloz o temu, da naj debetne (visa, MC) ne bi delale na Paypalu še nisi povedal nič pametnega.

Dodaten račun ali predplačniška kartica je lahko zastonj, odvisno od tvojega statusa oziroma kje jo vzameš. Prednosti in slabosti pa so ocena posameznika. Sam ločen račun sploh radu uporalbjam pri potovanjih, ker je zloraba omejena na razpoložljivo stnaje na računu, ki ni vezan na moj TRR. Ravno tako jo zaradi varnosti uporabljam pri spletnih nakupih. Bolj kot varnost pa mi je pomembno, da lahko pri debetni vizi sam sproti določam koliko sredstev je na voljo. Močno dvomim, da vsakemu študentku kar tako odobrijo limit 2000€ na kreditni kartici. Z 500-1000€ pa že dveh letalskih kart ne moreš kupit.

Pa tudi drugače je idiotsko imet 3000€ limita na kreditni kartici, če ga rabiš enkrat letno. Da bom pa vsakič prosil za povišanje limita je pa tudi neumno. Pač nakažem denar na sekundaren TRR imam točno toliko limita kot ga rabim.

Tako, da če ti nisi sposoben videt prednosti oziroma jih ti ne rabiš, to še ne pomeni, da jih ni.

freesty ::

Mene zanima varnost pri debetni kartici.

Ce kupis z debetno kartico prek spleta eno stvar moras vpisat stevilko kartice, datum... saj veste.. No zanima me, ce lahko pride do zlorab? Ti kupis preko ene spletne strani npr. ovitek za telefon z debetno kartico, vpises podatke. To pomeni, da ima tista stran potem tvoje podatke in jih naceloma lahka uporabi v zlorabne namene?

Kupujete redno s kreditno/debetno po straneh katerih ne poznate?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Hayabusa ::

Imam vpisano kartico na Paypal in plačam preko njega.

Na nekih čudnih straneh ne kupujem.

freesty ::

Ja kaj pa ko stran ne podpira paypala? Rad bi si narocil pekoco omako Pain 100%. Pa ne najdem trgovine, ki bi prek paypala trgovala.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

...:TOMI:... ::

Do zlorab lahko pride tudi pri največjih trgovcih oziroma zaupanja vrednih trgovcih. Nič ni 100 %, tvegaj, če si tako želiš omake, upam, da ne bo potem odprte nove teme o zlorabi... Če kupuješ v SEPA območju, lahko tudi nakažeš na njihov IBAN.
Tomi

erkgheoruugh ::

A je komu znano zakaj Banka Koper umika iz prometa maestro kartico in jo nadomešča z Viso? V čem naj bi bila prednost za nas uporabike? Govorim o plačilni kartici, se pravi tisti, ki jo dobiš z odprtjem računa, da ne bo kakih nesporazumov.

Magic1 ::

Huh, izgleda da bodo postopoma ukinili maestro v Sloveniji:)) Vsaj tako hitro ne, kot so diners. Kriza je in se išče najmanj požrešnega ponudnika storitev. Ker smo tako majhni, si nihče ne izpogaja nižje cene in potem raje presedlajo ponudnika.
Magic

heresjohnny ::

erkgheoruugh je izjavil:

A je komu znano zakaj Banka Koper umika iz prometa maestro kartico in jo nadomešča z Viso? V čem naj bi bila prednost za nas uporabike? Govorim o plačilni kartici, se pravi tisti, ki jo dobiš z odprtjem računa, da ne bo kakih nesporazumov.


Activa Visa Inspire ohranja lastnosti obstoječih debetnih kartic ter jim dodaja nove prednosti, ki jih prinaša pripadnost matični bančni skupini Intesa Sanpaolo:
- dvig gotovine brez provizije v 12 državah, na več kot 6.000 bankomatih članic skupine Intesa Sanpaolo v Sloveniji, Italiji, na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini, Srbiji, na Slovaškem, Madžarskem, v Romuniji, Albaniji, Rusiji, Ukrajini in Egiptu;
- pomoč pri iskanju najbližjega bankomata doma ali v tujini z uporabo mobilne aplikacije ATM Locator Intese Sanpaolo;
- varno brezgotovinsko plačevanje blaga in storitev na prodajnih mestih z on-line avtorizacijo prek POS terminala z oznako Activa ali Visa;
- varni spletni nakupi s pomočjo generatorja enkratnih gesel (OTP) in storitve Verified by Visa.

ja, verjetno je Meastro predrag postal...

...:TOMI:... ::

Se mi zdi, da ima Maestro še vedno več podpore pri prodajnih mestih. Predstavljam si, da sledi MC, Visa, Visa electron, Diners, American express...

Skratka, mogoče je, da visa kje ne "potegne". Na primer v USA je še vedno veliko bankomatov, ki ne podpirajo čipa, nekatere slovenske banke so že onemogočile dvig gotovine na bankomatih, ki podpirajo samo magnetni zapis.

Vedno bolj neprijazno uporabniku je vse skupaj. Tako kot je iz univerzalnih oranžnih plinskih jeklenk nastala cela mavrična paleta barv in oblik novih jeklenk, ki seveda niso kompatibilne med seboj. Šlo je na slabše.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109060 (27910) Vetrpiha
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821286 (10378) kuall
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106825 (33872) PINki
»

Paypal, Visa Electron (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513707 (5978) Hajznberg
»

Visa Electron za mladoletne?

Oddelek: Loža
297098 (6599) Adrijan0

Več podobnih tem