» »

Odštevanje do padca

Odštevanje do padca

Temo vidijo: vsi
««
59 / 63
»»

Ikspe ::

Ena od prejšnjih postov me je spomnila na naslednjo zgodbo, ki bi jo moral vedet vsak, ki ima opravka z avtomehaniki, avtoelektričarji.

Pred kratkim je sorodnik mehaniku domačinu dal zamenjat vzmet na avtu. Ta mu je zaračunal (vzmet in delo) 130 EUR - brez računa. Iz firbca sem šel pogledat koliko stane vzmet za kolo za tak avto in je bila 42 EUR.
Če je mehanik dal v avto novo vzmet (kar mu brez računa ni treba, saj mu ničesar ni treba dokazovat da je dal notri napačen ali slab element. Da je dal v resnici rabljen element, so velike možnosti, ker sem taistega mehanika videl nekoč pri drugem mehaniku in ga je spraševal za določene rabljene dele, ki jih je potreboval) potem je za menjavo vzmeti zaslužil najmanj 88 EUR. Ker mu pri temu ni bilo treba plačat davka državi, je to pospravil v žep. Koliko časa je rabil za menjavo vzmeti nevem. Jaz bi rekel da več kot 2 ure ni rabil.

Kaj se lahko iz tega človek nauči?
Da brez računa ne bo mogel dokazati, da je bil ta izdelek drag in da je ta mehanik drag in mu ne bo mogel nardit slabe reklame. Zato bo mehanik še naprej lepo služil ob goljufanju strank, ki bodo ob tem še veseli ker dodo mislili da so dobili neko stvar narejeno ceneje.
Niso vsi obrtniki takšni, izogneš pa se jim če že na začetku rečeš da hočeš račun.

In če bi take lumpe človek prijavil, državna blagajna nebi bila tolk prazna in tud stranke nebi bile tok goljufane.

Zraven bi še dodal nekaj kar sicer z zgornjo temo nima veze, je pa vseeno nasvet.
Če imaš rad denar, ne hodi k pooblaščen servis. Tam moraš plačat poleg mehanika tudi njegovega šefa, direktorja in še kaj zraven. Najbolje je poiskat dobrega poštenega serviserja. Poišči ga preko znancev-več glav več ve.

Še en nasvet za tiste ki razmišljate na študij.
Pozabite na študij, če imate radi denar in vam umazane roke ne delajo skrbi. Obrniki v nemčiji imajo precej precej višje plače kot birokrati z diplomami. To prihaja tudi k nam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

jype ::

Če imaš diplomo ti ni treba bit birokrat, hkrati ti pa študij in diploma nič ne pomagata, če te zahtevno delo ne zanima.

sidd ::

Najboljša kombinacija pa so področja, ker rabiš najmanj diplomo, da sploh dobiš dovoljenje, da si umažeš roke. Tamle pa ohoho denarja in dela! ;)
no idea for signature
signed
I

Daedalus ::

Ta mu je zaračunal (vzmet in delo) 130 EUR - brez računa.


Ni računa, ni plačila. Zakonodaja approves. Samo rečti je treba to osebi, ki ti zaračunava storitev/material brez računa v fris. Se hitro zresnijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Malajlo ::

pa sej te vedno vprašajo, a rabš račun. Ne moreš pptem nekaj mutit, da ne boš plačal, če si sam taka rit, da najprej ne rabiš računa.

T-h-o-r ::

računa ne rabim, on mi ga mora pa po zakonu dati; vprašanja tipa: "ali rabiš račun" so smešna
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

eric_cartman ::

Smešna, vendar priročna če si na nuli z denarjem.. Tako te pri storitvi ne uberejo še za davek.. Je pa res, da potem nimaš garancije in si si pač čisto sam kriv.

Hayabusa ::

Ikspe
Če bi šel gledati koliko stane del +ter v koliko časa se ga zamenja, preden si šel do mehanika bi se lahko drugače pogovarjala, vendar vedi da tudi delo stane + potrebuješ orodje, na nekaterih vozilih zna biit menjava prava jeba.

Preden pride na trg nov model gredo mehaniki cca 1 teden na usposabljanje v okviru matične tovarne.Eni za ventile, drugi za elektriko, tretji za podvozje itd...

Jaz bi rekel da več kot 2 ure ni rabil.

Armchair general.
Glede na to, da nimaš pojma, koliko časa je tovarniško normirano za menjavo, samo ugibaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

detroit ::

za fedr menjat? cca eno uro, lahko 1.5. Ko pa vidiš kolk časa se menja pa pride okol 30min če ima človek star avto in se je vse prijelo skp:)
Skero

Mr.B ::

En BOLJ populistično od DRUGEGA.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

šernk ::

Pred kratkim je sorodnik mehaniku domačinu dal zamenjat vzmet na avtu. Ta mu je zaračunal (vzmet in delo) 130 EUR - brez računa. Iz firbca sem šel pogledat koliko stane vzmet za kolo za tak avto in je bila 42 EUR.
Če je mehanik dal v avto novo vzmet (kar mu brez računa ni treba, saj mu ničesar ni treba dokazovat da je dal notri napačen ali slab element. Da je dal v resnici rabljen element, so velike možnosti, ker sem taistega mehanika videl nekoč pri drugem mehaniku in ga je spraševal za določene rabljene dele, ki jih je potreboval) potem je za menjavo vzmeti zaslužil najmanj 88 EUR. Ker mu pri temu ni bilo treba plačat davka državi, je to pospravil v žep. Koliko časa je rabil za menjavo vzmeti nevem. Jaz bi rekel da več kot 2 ure ni rabil.


če je menjal eno vzmet na avtu potem bolje da ne pelješ več h tistemu mehaniku. Verjetno pa nakladaš in je menjal obe vzmeti na isti osi, sedaj pa naredi nov izračun tvoje matematike. Torej 130€-84€=46€ delo. Kdor ima kak program inštaliran naj pa še pove koliko je norma za menjavo ene vzmeti, ki ti jo lahko zaračunajo, pa čeprav zadevo opravijo v 5ih minutah.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sidd ::

Mr.B je izjavil:

En BOLJ populistično od DRUGEGA.

No, ker dejstvo je bolj populistično? Kaj te točno moti? Ne enovrstičnic nabijat. Al se, naprimer, P.D. mogoče laže, ko navaja, da sds takrat ni hotela prodati nlb? In v čem se lahovnik moti, ko govori o protislovnem ravnanju nekih osebokov? Če se že gremo o tem, je t.i. sovražni jj govor dosti bolj populističen, ker ne navaja enega dejstva.
no idea for signature
signed
I

Marat ::

Gremo raje nazaj na temo...

Za konstruktivno nezaupnico se zadnje čase omenjata Arhar in Cerar. Arhar se mi zdi boljša izbira, ker ima izvršilne izkušnje (vodenje večih uprav bank). Za Cerarja pa dvomim da bi bil sposoben voditi vlado, nima ne izkušenj, pa tudi premehek mi deluje. Sem levičar po prepričanju, ampak izmed teh dveh bi imel raje desničarja Arharja...

Če Arhar ne bo za (do zdaj še ni direktno rekel da ne bo kandidiral), potem naj najdejo koga boljšega, kot je pa Cerar. Cerarjeva vlada bi bila repriza zmedene Bajukove vlade, ko se ni vedelo kdo pije in kdo plača. Kot pravi pregovor, veliko babic, kilavo dete.

Še najraje pa bi videl predčasne volitve.

Gregor P ::

Dejansko je tisti človek, ki bo hotel prevzeti ta kaos, ali neverjeten patriot in državotvoren, izredno naiven, ali pa zgolj še nekdo, ki bi rad bil vsaj še zadnji pri koritu:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

T-h-o-r ::

hecno je, ko na zboru za republiko razpravljajo, kaj je potrebno narediti, da bomo popravili stvari

a so že več kot 1 leto na oblasti, pa teh stvari, ki jih moramo narediti, še niso skušali narediti
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Truga ::

Malajlo je izjavil:

pa sej te vedno vprašajo, a rabš račun. Ne moreš pptem nekaj mutit, da ne boš plačal, če si sam taka rit, da najprej ne rabiš računa.

Jaz dejansko nocem racuna, ker ce mi ga on ne da mi ga ni treba placat..

Matako ::

Glede naslova: zdaj pa res odštevamo sitno!

Še enkrat gremo spat in vlada bo odšla! :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Zgleda da bo mtosevov junak podrl Pahorjev rekord!

Držimo pesti!

poweroff ::

Da malo podžgem napol zamrlo razpravo: kaj je tole? 8-)
sudo poweroff

Looooooka ::

SDSovi govorci so kot zombiji.
Strici, strici, strici...brez Janse nam ziveti ni.

bolkonsky ::

Looooooka je izjavil:

SDSovi govorci so kot zombiji.
Strici, strici, strici...brez Janse nam ziveti ni.


Na tetko pa radi pozabijo :/

YaN-cH ::

poweroff je izjavil:

Da malo podžgem napol zamrlo razpravo: kaj je tole? 8-)
Kaj pripravljate spet bombo v stilu supervizorja?

poweroff ::

Hehe, try again.

Ko sem objavil, sem pričakoval kakšen mini vihar... ampak očitno niste dojeli poante.
sudo poweroff

solatko ::

Padec je globok!
Delo krepa človeka

globalna80 ::

V čem je fora tega odštevanja padca vlade?

Nova vlada, isti vladarji?

V čem je fora levih in desnih če imajo skupnega ustanovitelja ali vladarja?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

jype ::

Haha, JJ uradno nesposobnejši od Pahorja, najnesposobnejšega predsednika vlade v zgodovini države.

Ej, mtosev, a kej cepetaš? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

0!(konec odstevanja) :D

Ramon dekers ::

Heh spet Stanovnik in Kučan na čelu države.

T-h-o-r ::

a kdo joka, a kdo pozna koga, ki joka? sliši kdo jok?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dstr17_ ::

Škoda, da bo prva ženska premierka samo za tako kratek čas.

Looooooka ::

All i hear is:


Seveda je treba besedo britney zamenjat z JJ :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Ramon dekers ::

Heh, bo še veselo. Dela ne bo nič več, torej kruha tudi ne, komaj čakam nove proteste. Tokrat potrkajte pred MOL:)
JJ. si bo vzel samo par mesečno pavzico, ampak narodu bo zdaj, zdaj zavrelo. In nato bo spet veliki vodja naskočil oblast.

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Looooooka ::

Sej se zavedas, da nihce ne pricakuje nekih 180 stopinjskih obratov?
Vazno je samo, da vsak dan ne bo treba poslusati twitov in strasenja velikega vodje, ki nikoli noce sprejeti odgovornosti za katero koli sranje.
Pa mogoce bo zdej celo korektna menjava vodstva...ne pa v stilu "ce si SDS si OK". Se posebej, ker niti ta koalicija ne bo mela ene zombijevske stranke, ki bo samo kimala svojemu vodji.

jype ::

Ramon dekers> Tokrat potrkajte pred MOL:)

Čemu? Če Bratuškova ne odstopi zelo kmalu, bomo kar pred parlamentom, ona nima nič z MOL.

domen_> Škoda, da bo prva ženska premierka samo za tako kratek čas.

Sej bo še čas za premierke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Looooooka ::

ah MOL jim je se zadnji izgovor.
Sploh je pa to tista trdnjava, ki si jo Jansa ze par let zeli podrediti.
Mogoce hocejo pred njo spet plesati kolo...bog ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Ramon dekers ::

No kakorkoli pričakujem spremembe, nova delovna mesta (seveda brez dviga ddva), benzin že leze dol...Joj se bom še smejal. Sem prav vesel da je tako kot je, ker bo počilo, kmalu.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Zakaj bi se smejal?
Meni je blo precej zalostno, ko je Jansa v svojem govoru napisal, da ni nikolu obljubljal novih delovnih mest.
Kaj hudica je pa pol delal tle?
Pa again. Ker kol poslanec verjame, da je politika brez enega cloveka nemogoca, bi moral takoj odstopit. Lev, desen, samostojni...ce kaze znake podpiranja kulta osebnosti naj se spoka stran.
Ker teli zombiji bojo zdaj delali sranje v opoziciji...ker drugace pac ne znajo funkcionirati.
Tko da jst ne pricakujem nobenega izboljsanja. Kvecjemu se vec polen pod nogami kogarkoli, ki si je drznil oporekati velikemu JJ-ju.

jype ::

Ramon dekers> No kakorkoli pričakujem spremembe, nova delovna mesta (seveda brez dviga ddva), benzin že leze dol...Joj se bom še smejal. Sem prav vesel da je tako kot je, ker bo počilo, kmalu.

Brez skrbi, spremembe pridejo po volitvah (ki bodo najpozneje čez tri leta, hihi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

Zombiji bodo sedaj ustvarjali nove delovna mesta, začenši z ministrstvom za kulturo.
No ja, od levakov pač ni pričakovati drugega kot to, da je za vse kriv JJ. Bomo videli, sedaj so dobili oblast, naj jo vodijo. 55 glasov je dovolj za vodenje. :))

"Brez skrbi, spremembe pridejo po volitvah (ki bodo najpozneje čez tri leta, hihi)."

Uf ja stranka ZARES in TRS združeni v eni. I got a boner.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ramon dekers je izjavil:

No ja, od levakov pač ni pričakovati drugega kot to, da je za vse kriv JJ.
Od desnakov pa jamranje o stricih.

Grumf ::

Zdaj bodo nekaj časa pridni (kvazi levica), da se folk pobere iz štrajkov, potem pa po starem... upam da ne bodo nasedli in
bo 9 marca spet polno.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

jype ::

Ramon dekers> No ja, od levakov pač ni pričakovati drugega kot to, da je za vse kriv JJ. Bomo videli, sedaj so dobili oblast, naj jo vodijo. 55 glasov je dovolj za vodenje. :))

Ja, levaki smo nas spravili v EU, NATO, evro območje in uredili mejo s Hrvaško, končno rešili temelj vprašanja izbrisanih in zvozili tudi največjo finančno krizo v zgodovini države, ne da bi se nam cena izposojanja denarja preveč dvignila.

Desankoti niso zmogli še ničesar.

Grumf ::

Me pa veseli, da bo imel zdaj JJ čas da se posveti tudi kaj svojemu osebnemu življenju, predvsem sojenju Patria in
z malo sreče si bo lahko spet ogledal zapor, tokrat za dalj časa. Upam da bodo šli preverjati odkod nepojasnjene
premoženjske koristi...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Ramon dekers ::

Ja, levaki smo nas spravili v EU, NATO, evro območje in uredili mejo s Hrvaško, končno rešili temelj vprašanja izbrisanih in zvozili tudi največjo finančno krizo v zgodovini države, ne da bi se nam cena izposojanja denarja preveč dvignila.

Desankoti niso zmogli še ničesar.


Vidim da ste dobro zvozili krizo. Prej zavozili:))

djordjevic ::

Jaz bom rekel samo takole - ali dela bodoča vlada boljše od prejšnje ali pa v najkrajšem roku sledi Trojka.

Win-win. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Looooooka ::

Grumf je izjavil:

Me pa veseli, da bo imel zdaj JJ čas da se posveti tudi kaj svojemu osebnemu življenju, predvsem sojenju Patria in
z malo sreče si bo lahko spet ogledal zapor, tokrat za dalj časa. Upam da bodo šli preverjati odkod nepojasnjene
premoženjske koristi...

Nikol ga ne bojo zasili.
Tle bi blo v imenu varcevanja fino pozabit na vse skupaj.

T-h-o-r ::

djordjevic je izjavil:

Jaz bom rekel samo takole - ali dela bodoča vlada boljše od prejšnje ali pa v najkrajšem roku sledi Trojka.

Win-win. >:D

gnusite se mi vsi, ki si želite tuje golazni v naši državi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Ramon dekers ::

Me pa veseli, da bo imel zdaj JJ čas da se posveti tudi kaj svojemu osebnemu življenju, predvsem sojenju Patria in
z malo sreče si bo lahko spet ogledal zapor, tokrat za dalj časa. Upam da bodo šli preverjati odkod nepojasnjene
premoženjske koristi...


Narod je lačen in mediji jim dajejo kosti za glodanje to je 200.000€ janševega premoženja.
Me zanima kaj bo sedaj ko ne bo več kosti, narod pa bo še vedno lačen.
No meni se bo smejalo.

jype ::

Ramon dekers> No meni se bo smejalo.

Škodoželjnost je greh, btw.
««
59 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588164036 (136058) Ziga Dolhar
»

SDS ustvarja lažne profile (RTVslo), ki poveličujejo njihovo, ter blatijo druge stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9914477 (10289) Buggy

Več podobnih tem