» »

Facebook protestniki kot klikokracija in Janša

Facebook protestniki kot klikokracija in Janša

Temo vidijo: vsi

Oldi ::

Rad bi vzpodbudil konstruktivno debato o po moje dvema največjima temeljnima družbenima problemoma, klikokraciji in Janševem načinom delanja politike. Šele ko bomo presegli to dvoje, se bomo znašli na ničelni točki demokratičnega sistema od koder lahko znova začnemo graditi družbeni sistem, do takrat bodo (oziroma bomo, nevede, stoječ na ploščadi pred parlamentom) pa predvsem rušili.

Uvodna razmišljanja:
V zadnji Sobotni prilogi je Peter Simonič v članku "Avtoriteta in granitne kocke" za "organizatorje" protestov po Sloveniji uvedel pojem klikokracija in to v zelo negativnem pomenu.
Dva citata:
Spletna omrežja so dobra kot motivacijski mehanizem, nimajo pa nujno nasledka v aktivnem državljanstvu. Gre bolj za »klikokracijo«; ljudje so doma za računalnikom vse bolj pogumni, se znajo združevati, statistično vidijo, da množica raste, debata in informacije hitro krožijo. V Mariboru je prav facebook v prvih fazah vstaj, ki so bile vsebinsko povezane z radarji in Kanglerjevo aroganco, pripomogel k naboju: da so šli ljudje tudi na ulico. Zdaj pa se dogaja, da ko nestrankarski kandidati iščejo podporo, da bi lahko kandidirali za župana, težko zmotivirajo ljudi, da bi prišli na občino in oddali svoj podpis. Kje je teh 40.000 ljudi, ki so trenutno člani facebookove skupine »Franc Kangler naj odstopi kot župan Maribora«, če kandidatom komajda uspe zbrati 812 podpisov za kandidaturo?

Geslo vstaje je bilo na koncu Vsi so gotovi . Če pri tem geslu vztrajaš do konca, onemogočiš kakršnokoli organizirano politično alternativo, saj vsak, ki se pojavi kot potencialni voditelj, pade v enako zgodbo: Vsi so gotovi. To je upor proti slehernim elitam, slehernemu vodenju, slehernemu političnemu predstavništvu.


Še bolj v črno pa je po moje zadel Golobič:
Ob številnih zlorabah in patologijah sedanje oblasti in politike v Sloveniji je nemara najbolj patogena in pogubna ravno iluzija, ki jo sicer med vse večjim številom ljudi še krepi degutantno vztrajanje oblastnikov, iluzija, da so problemi Slovenije enostavni ter lahko in hitro rešljivi. Tu se kar sama od sebe ponuja Drnovškova diagnoza o »princu teme«, katerega umik naj bi pregnal »črne dni«. Toda če vsi vemo, koga je mislil s princem, ali smo kdaj zares pomislili, kaj je ta tema, katere kronani in kronični vrh je razvpiti princ. Ta tema je seveda noč, v kateri so »vse krave črne«, v kateri so »vsi isti«, v kateri nihče ni »tisti« (razen seveda vsakokratnega izrekovalca tovrstnih neperfektnostnih brezprizivnih sodb…), v kateri je samo popolno dovolj dobro… In v tem smislu »janezjanša« ni neka fizična oseba, niti umetniška in-vivo troedina instalacija, ampak je oznaka te lagodne krivi-so-vsi-drugi kvazikritične poze, je ime prevladujočega stanja duha v Sloveniji – tako na »oblasti« kot »na ulici«. Žal.

Za dodaten razmislek pa še intervju z Adamom Michnikom v lanski Mladini, kjer lepo pove, da je politika s takimi nenormalneži kot je SDS z Janšo nemogoča - seveda če je dovolj vplivna in pri nas ter na Poljskem je.
Skratka imamo dva sesuvajoča faktorja, Princa teme in klikokracijo, ki onemogočata vzpon zdrave politike, kaj šele nekih tehnokratov - kdo se bo šel dajati v zobe tema dvema.

špehbomba ::

Ko sem prebral Golobič sem zaprl zavihek!!!!

:)

Oldi ::

E vidiš, to je to, se kdo spomni, kako je Žižek ocenil Golobiča, kot enega zadnjih še vrednih, da proba kaj narest. Ampak Žižek in Golobič pojma nimata, vse je treba sesuti, in kot sem pred kratkim nekje prebral, vsi so isti bomo toliko časa ponavljali, da bomo z grozo ugotovili, da smo tudi mi isti, šele nato bomo počasi zapopadli, da pa le niso vsi isti. Klikokracija, jaz ji rečem tudi klikoklika, šank oziroma klik politika, ki se ji ne da oziroma je nesposobna uzreti razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Matako ::

V devetdesetih smo tako klikokraciji kot Janši rekli preprosto "lamerji".

Nianse termina so bile takrat znane le posvečenim - kasneje so ga v javno rabo v svoji poenostavljeni obliki spravili prav... lamerji. Ironija.
/\/\.K.

jype ::

Ma nč ni treba sesuvat, ignorira se in naredi novo, boljše. Ljudje potem kar sami pridejo.

Oldi ::

Wiki: Lamer is a jargon or slang name originally applied in cracker and phreaker culture to someone who did not really understand what he or she was doing.
Eh to je predobra oznaka, Janša dobro ve kaj hoče, klikoklika pa sploh ne razmišlja, kaj dela oziroma kaj so posledice, kot je dejal uni Mariborčan, mi smo emocionalni del gibanja.

Matako ::

Takrat je bilo drugače. Nismo še vedeli, kaj se bo izvalilo iz malega jajčka.

No klikokracija točno ustreza do točke v vseh niansah. Tudi tisti, ki ustreza ideji "idealizma, ki se preveč trudi na suho". Jajo ustreza smislu izrojene oblike, ki se na neki točki zavede kaj je narobe z njim, ampak želi ostati kul in občudovan - začne z načrtnim kompenziranjem in prikrivanjem. Ne pozabimo, da Jajo nekih pravih sposobnosti politika, diplomata ali gospodarstva v resnici nima... tu je čisti lamer. Ni pa neumen, kot večina lamerjev itak ni - zato jih je toliko med profesorji, recimo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Lamer kot človek brez sposobnosti gledanja na to kar dela skozi svoje občutke, torej psihopat, to je Jajo.
S temo sem pa mislil predvsem da bi obdelali klikokliko. Kako značilno za klikokliko, še ime lahko natipkaš samo s štirimi tipkami vse druga ob drugi, torej minimalno napora. :)
Da bi se klikoklikaši preveč trudili?? no ja, klikati, to že.

Manu ::

Ne vem, če bi govoril o Facebook protestnikih oz. klikokraciji, saj je bilo na prejšnjih protestih 20.000 udeležencev fizično prisotnih na Trgu republike.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Matako ::

Manu je izjavil:

Ne vem, če bi govoril o Facebook protestnikih oz. klikokraciji, saj je bilo na prejšnjih protestih 20.000 udeležencev fizično prisotnih na Trgu republike.


Saj ti ni treba, če nočeš. :))
/\/\.K.

ripmork ::

Klikokracija... ja, klikati je zelo lahko, to je najlažje.

sam ko pa 20.000+ množica zavzame Dunajsko cesto, organizira protestivale in se razvije spontano gibanje, ki je najmanj enkrat mesečno pripravljeno zmrzovati do noči zgolj iz principa - e, temu reči klikokracija je pa podcenjevanje. Je pa treba malo več, kot kliknit na "like", da se to vse zgodi.

Kritika in trenutno nesprejemanje katerekoli politične opcije je posledica in sad dela le-teh.
So vmes tudi verjamem pozitivni osebki, a kdo bo to ovrednotil in objektivno prikazal, ocenil?
plevel je pač prerastel tisto, kar je morda dobrega. Bad luck. Velika množica ljudi v Sloveniji ne želi več izbirati "lesser of two evils" (hint: obe ideološki kliki sta se izkazale za sranje), želi alternativne izbire. Tu bo potreben preskok, zaupanje v nekaj novega. Kdor stavi zgolj na tiste s političnimi izkušnjami,... ta pa bo imel težko izbiro ja. Sploh če nima več želodca za prenašanje tega, kar smo imeli do sedaj.

Dolgoročno apriori zavračanje katerekoli politične opcije seveda ni konstruktivno.
Je pa to trenutno pričakovana, logična posledica nizke stopnje higiene na tem področju in je reakcija na tisto, kar smo vse do sedaj gledali - to pa je bilo, sprejemanje česarkoli, karkoli smo že pač imeli. Predolgo je trajalo. Tranzicija se šele počasi začenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Matako ::

Bil na vseh LJ vstajah... predvsem iz antropoloških vzgibov (da vidim kaj delajo ljudje v svojem naravnem okolju).
Po mojem je težava z uradno razlago prihodnosti gibanja, da sta težavi dve.

Prvič, gibanje je očitno na točki, ko z lahkoto postane žrtev lastnega uspeha. Recimo veliko se hvali s številom udeležencev 3. vstaje, ki je bilo res impresivno ampak marsikateri entuziast v jedru ni opazil, da jih je ogromno prišlo iz refleksnega odziva na Jajove pizdarije in med temi je bila vsa mogoča publika...

... kar nas pripelje do druge težave. Marsikateri od jedra entuziastov je začel res verjeti, da so vsi kot oni, ampak jaz sem na vstajah videval in slišal ogromno ljudi ki so bili zelo politično profilirani pa naj bodo to zokistas ali ideologi še neosnovanih "protestniških" strank, ki znajo, ko bo tekma v finišu z lahkoto nastaviti rit kateri obstoječi. Če se dereš po megafonu domiselne šaljive pesmice tega ne opaziš, moraš se šunjati med udeleženci da čez ramo ujameš kako mnenje.

Skratka med udeleženci je bilo kar lep nabor likov ki še zdaleč ne zavračajo vseh političnih opcij.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ripmork ::

istočasna napoved zbora za republiko za protest na isti dan je nedvomno imela svoj vpliv.

tudi sam sem bil na vstajah... pretežno (morda je tak samo moj pogled in vidim, kar želim videti) pa sem videl običajne ljudi vseh starosti, ki jim je dovolj ideološkega klanja na dve struji, so izgubili absolutno vso zaupanje v način delovanja države in želijo preostanek življenja približno normalno doživeti. Ljudje bi bili v pretežni večini pripravljeni potrpeti tudi kako nenavadno reformo, če bi imeli zaupanje v namene vodilnih. Zaupanje pa ne pride čez noč.

malce offtopic:
A si sam morda naivno predstavljam, da bi kot prvo morali zaprositi strokovjake (slovenske, tuje, vse po vrsti) za izdelavo ene konkretne, a še vedno vsaj zainteresiranim državljanom razumljive javne SWOT analize?

Kje so največje ranljivosti, kje so največji potenciali (lesna industrija? turizem?), ipd.
četudi se jo popolnoma spljuva in skritizira, je vsaj začetek nečesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Oki ::

Turizem??? A si resen? Avstrija samo od Mozartovih kroglic zaslužijo več, kot mi v celem turizmu v Slo.

Matako ::

ripmork je izjavil:


A si sam morda naivno predstavljam, da bi kot prvo morali zaprositi strokovjake (slovenske, tuje, vse po vrsti) za izdelavo ene konkretne, a še vedno vsaj zainteresiranim državljanom razumljive javne SWOT analize?


Vprašanje, če bi nam bili rezultati dobre analize všeč... po mojem je to vojna, v kateri bomo slej kot prej prisiljeni pustiti nekaj mrtvih zadaj. Žal. Večja težava je, da ni nihče iskren z ljudmi in jim prodaja tak ali drugačen BS in "strategije".

Tudi zato so protesti.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Nissan - kakšni nabiralniki, pojma nimaš, navaden Janšev vojaček si, v službi rušenja vseh, ki so mu nevarni.

Da se vrnemo k resni debati.
Saj nisem napisal, da je bilo vseh 20k protestnikov klikoklika, ampak vodstvo oziroma tisti, ki so s klikanjem stvar organizirali po moje so to.
Prvo pravilo konstruktivnega oglašanja je, da imaš kaj resnega povedati in "vsi so gotovi" to nikakor ni. Če nimaš izhoda ne moreš podtikati požara ali prilivati olja na ogen, ampak je treba klicati gasilce. Namesto tega so spluvali intelektualce, ki so bili morda leto vklučeni v osamosvajanje in izrinjeni iz igre od te iste klike, ki nam trenutno vlada.
Itak pa, od tako heterogene strukture kot je klikokracija ne moreš nič pričakovati, pa niso toliko krivi oni, ampak popolna brezidejnost, bolje rečeno nikjer ni videti neke večinske špure, po kateri bi se rešili. Vsak vpije svoje, skupni imenovalec je lahko samo gotovi so.
Pa obstajajo intelektualci, ki poznajo diagnozo in našli bi se politiki, ki bi skupaj z njimi našli špuro ampak kej ko so vsi gotovi, se spomnite kako so spluvali VVGodina v Mariboru - kaj pa boš ti, kje si pa bila na prvi in drugi vstaji - beri nisi metala kock in klikala - ergo tiho bodi.
Situacija pa nikakor ni lahka in brez resnih analiz vzrokov in družbenega konsenza, da stvari v roke vzamejo izkušeni poznavalci pač ne bo šlo. No bo šlo, po poti vsevednih JJ-jev in klikokracije do končne zmage - desne diktature. Pot do tja pa složno tlakujeta Janša in šank-klikokracija.

Je pa tudi res, da pritisk ulice lahko koristi, predvsem pomaga sposobnim politikom, da potegnejo ukrepe, ki jih v normalnih rtazmerah brez podpore z ulice ne bi upali narest - zaradi najrazličnejših lobijev. Ampak kdo se bo to šel, če je pa apriori gotof.

Oberyn ::

ripmork je izjavil:

Velika množica ljudi v Sloveniji ne želi več izbirati "lesser of two evils" (hint: obe ideološki kliki sta se izkazale za sranje), želi alternativne izbire.

Globoko se ne strinjam. Kateri dve ideološki kliki? Na oblasti ali v bližini ali v vrsti za oblast obstaja samo ena ideološka klika. Nadeva si različna imena (kao desno sredinska, levo sredinska, socialno krščansko bla bla bla), ampak če že predalčkamo, _vsi_ padejo pod tisto, čemur ponavadi rečemo desnica. Torej neoliberalizem do podna, bolj ali manj pogumno spogledovanje s fašizmom.

Saj ne, da drugačni politiki ne obstajajao. Samo so za vas (volilno telo) iz čistega principa popolnoma nesprejemljivi. Mar niso na zadnji državnozborskih volitvah sodelovali tudi "drugi ljudje"? Tisti, ki so pobirali promile volilnih glasov, ne procente? Tisti, na katere ste divje alergični? No, to je alternativa. Samo ne marate je. Niti priložnosti ji ne date. Da se samo spomnim tiste teme tule tik pred volitvami v državni zbor. Samo pisnil sem o kandidatih, ki so resnično, po srcu, levičarji. Kako ste me družno popljuvali in izrogali! Bruka i sramota. Celo veliki Bwana Kubwa [globoki priklon s poklekom, kolikor je na berglah to možno] mi je brisal kup postov, čeprav sicer nima pike name.

Meni gre včasih kar na jok. Velika večina volilnega telesa enostavno ne razume prave narave ljudi, kot so npr. Virant in Jankovič, čeprav so tako popolnoma prozorni, da kar boli. Še več - v teku mandata morda dojamejo pravo njihovo naravo, pa se dajo zadnji mesec pred volitvami spet nategniti - to mi je osupljivo!

Torej: sploh-ne-marate-alternative-ne-prenesete-je!!!

Utk ::

Če je alternativa Hanžek, potem je res ne. Pri nas ni problem v levičarstvu ali desničarstvu, naj zmaga tisti, ki dobi več glasov, tudi če se ne strinjam z njim, problem pri nas je, da so oboji približno enake barabe, tako da to kako in kaj bi nekdo naredil postane čisto nepomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Oberyn ::

Utk je izjavil:

Če je alternativa Hanžek, potem je res ne. Pri nas ni problem v levičarstvu ali desničarstvu, naj zmaga tisti, ki dobi več glasov, tudi če se ne strinjam z njim, problem pri nas je, da so oboji približno enake barabe, tako da to kako in kaj bi nekdo naredil postane čisto nepomembno.

Ja evo. Kaj sploh pisnem. Nima smisla.

Sicer pa, demokracija je surova, ni kaj. Naj zmaga tisti, ki dobi več glasov. In več jih dobi princ teme, vedno, dokler ne bomo presegli fiksnih idej, kakršna je tale zgoraj.

Utk ::

Jaz se bom nehal pizdit, ko bo zmagal nekdo, ki ne bo gledal samo na svoj žep. Če bo to nekdo, s katerim se tudi drugač strinjam, super, če bo zmagal tvoj Hanžek pa tudi prav. Ti se boš pa pizdil in protestiral, dokler ne bojo zmagali tvoji. Torej si proti demokraciji. Levi fašist praktično.

Oberyn ::

Utk je izjavil:

Jaz se bom nehal pizdit, ko bo zmagal nekdo, ki ne bo gledal samo na svoj žep.

Ja? In zakaj ga potem ne izvoliš?

Imamo lep utečen sistem, s katerim lahko enostavno izvržemo razne prince teme, mafijce in blazneže. Rečemo mu volitve. Niso ravno nekaj najbolj optimalnega, vseeno pa so daleč od nemoči.

Ampak ko pride do tega, prekleta polovica volilcev ostane doma. Mater. Hip zatem pa jamrajo in hodijo na neke proteste. Pride pa vsak fanatik, ki so mu z različnih modelov prižnic zapovedali božjo besedo. Pa seveda vsi tisti, ki točno vedo, koliko jim bo pravi glas vrgel na konto. Pa malokateri drug.

Matako ::

Ja ljudje si pač predstavljajo, da imajo na volitvah izbiro med morilcem in pedofilom, ok pa še psihopatom mogoče.

Da to ni res? Hja, zakaj jih potem noben kandidat ne prepriča? Saj imamo lep utečen sistem, ki jim to omogoča.

Žogica vrnjena.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

T-h-o-r ::

lepo je bilo biti na protestih in se sprehajati po ljubljani; ampak sprehodi bo ljubljani in nekaj transparentov ne bo spremenilo ničesar, to je vedel že vsak srednjeveški kmet (da ne hodim še bolj nazaj v zgodovino)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Oldi ::

Me prav zanima kaj bo klikoklika naklikala za tokratno klikovanje - kurentovanja je konec, virantovanje pa je tudi že pase.

Glede volitev pa je valjda že vse od vsaj Drnija naprej jasno, da Slovenceljni volimo take ta krotke, kimavčke, brezlične kreaturice, ki se samo sljuzijo in nikoli o ničemer ne izrečejo moške besede. Nikoli ne bom pozabil, kako se je usulo po Kučanu, ko je dejal, da je Trdinov vrh Hrvaški. Pač Slovenceljni ne prenesejo nekoga, ki ima stališča, kaj šele da jih izrazi, izjema je le Janša, on ima svoje vernike + dobi nekaj tistih, ki ne pašejo v omenjeni kalup.
Pa to ni samo na volitvah tako, kdorkoli se v tej podalpski vukojebini oglasi, jih takoj dobi po grbi - kaj boš ti, pojma nimaš, zato je bil Pahor najbolša izbira in smo ga po debaklu spet izvolili. Smo pač narod, ki voli mehkužce, se spomnite kaj je rekel Niko Kavčič Ljerki Bizilj o Drniju, ena lena gnida, ki ni nikoli nič naredila (po spominu), cela Slo srenja ga pa še kar po rokah nosi. Pri Pahorju niti bojazni ni, da bi kaj naredil, zato bo pač vedno zmagal.
Napaka je torej v volilnem telesu in popravi jo lahko samo res huda kriza, ki bo spremenila mentaliteto, do tja je pa še daleč. Me prqav zanima kako bo z Bratuškovo, če udari po mizi in res počisti z na novo zaposleno Jajotovo golaznijo, jih bo US vrnilo?

Kamran ::

Hoj,

Še preden so se začeli tile protesti (nasplošno), menim, da je on dobro predvidel/zadel. :|

Kamran ::

Oberyn je izjavil:

ripmork je izjavil:

Velika množica ljudi v Sloveniji ne želi več izbirati "lesser of two evils" (hint: obe ideološki kliki sta se izkazale za sranje), želi alternativne izbire.

Globoko se ne strinjam. Kateri dve ideološki kliki? Na oblasti ali v bližini ali v vrsti za oblast obstaja samo ena ideološka klika. Nadeva si različna imena (kao desno sredinska, levo sredinska, socialno krščansko bla bla bla), ampak če že predalčkamo, _vsi_ padejo pod tisto, čemur ponavadi rečemo desnica. Torej neoliberalizem do podna, bolj ali manj pogumno spogledovanje s fašizmom.

Ja, naveličali so se Jonesove plantaže, vendar kako prepoznati "pravo alternativo" od nastavljene ? Lahko bi rekel, da "pravi hudič" bo tisti, do katerega bodo VSI MEDIJI prijazni (ker so na njegovi payroli). :|

Oldi ::

Za sranje sta se izkazala Pahor in Janša, še prej pa Drnovšek in Peterle. Kaj je alternativa, Novomeški čuvar, vodje karnevala... Zame je Bratuškova nov obraz, situacija je dovolj resna, da se bodo morda začeli obnašati drugače... Vsekakor njej in Jankoviču bolj zaupam, kot klikokraciji. Ker kaj pa je kdo od klikokracije že naredil? Kje imamo dokaz, da so sposobni, v bistvu imamo samo zdravo apmet ki nam pove, da ni še nihče učen na svet padel, bolje rečeno da vladanje ni obrt, ki se jo uči v šoli in jo lahko opravljaš brez stricev in prakse.

Skratka rabimo voditelje z veliko strici, prakse in poštenja. Bojim se, da takih ni, če bi bili, jih bo pa klikokracija zbrcala. Sploh pa Slo ljudstvo vedno izbere manekena ali diktatorja.

ripmork ::

Saj ne, da drugačni politiki ne obstajajao. Samo so za vas (volilno telo) iz čistega principa popolnoma nesprejemljivi. Mar niso na zadnji državnozborskih volitvah sodelovali tudi "drugi ljudje"? Tisti, ki so pobirali promile volilnih glasov, ne procente? Tisti, na katere ste divje alergični? No, to je alternativa. Samo ne marate je. Niti priložnosti ji ne date.


Ne da alternative ne maramo. Želeli smo voliti zanjo!
Sam, ko tik pred volitvami vidiš kako majhna je podpora alternativnim strankam, se zaveš, da bo glas zanje v praktičnem pogledu strel v prazno.
pragmatizem ponavadi na volitvah prevlada nad načelnostjo,... vsaj do sedaj se je tako dogajalo. Pred naslednjimi volitvami bo morda kaka alternativna stranka uspela nabrati kritično maso podpore v javnosti, da bo obstajalo neko upanje za dober rezultat. Takrat bo prvič, da bo obstajala možnost sprememb.

Ker kaj pa je kdo od klikokracije že naredil?

Kdaj do sedaj pa je kdorkoli iz te klikokracije že imel možnost karkoli narediti ter pokazati?

Mislim, da se strinjamo glede tega, da je meritokracija to, kar želimo.
Torej, da nas vodijo sposobni. Po kakšnih kriterijih in kako to doseči, o tem bo treba pa po pameti.
"strokovnjakov" s političnimi izkušnjami (leporečja in nakladanja) imamo precej, samo to verjetno ni tista sposobnost, ki se išče.

Sploh pa Slo ljudstvo vedno izbere manekena ali diktatorja.

Žal. Upajmo, da smo se kaj naučili v teh nekaj letih. Naslednje volitve bodo test.

PS: voliti alternativo je kratkoročno lahko strel v koleno, če na vodilna mesta pridejo ljudje, ki niso kos nalogam.
Dolgoročno pa je to edini način, da se sčasoma vzpostavi nek nov, bolj zdrav način delovanja politike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Matako ::

Mene je osebno presenetilo to, kar slišim znova in znova na ulici: kup ljudi se boji volitev, ker bi utegnile prinesti "napačen rezultat". V bistvu se teh mitskih 80% nekako nelagodno počuti kljub svojemu ogromnemu potencialu. Veliko ljudi bi raje videlo, da nekakšna "stroka" izbere voditelje. Taki občutki so konfliktni. Vladavina ljudstva da samo ne preveč, da ne bo slučajno kdo, ki nam ni všeč uletel. ???

Zato je marsikdo od teh 80% sedaj kar naenkrat pripravljen obrniti hrbet zahtevam po predčasnih volitvah - ker Lenči je čisto _dovolj_ ok, ne bi si sedaj s temi prekletimi volitvami ogrozili situacije!

In zato, dragi moji, ne moremo imeti lepih stvari.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mr.B ::

Matako, tebi so pa res oprali možgane in to v enem odstavku 2x.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

O, ne, Matako je zelo jasno opisal stanje, le svetim preprostežem ga je očitno težko celostno razumeti.

Matako ::

Mr.B je izjavil:

Matako, tebi so pa res oprali možgane in to v enem odstavku 2x.


Če prafraziram Boba Dylana: nekdo ti jih mora oprati! :))
/\/\.K.

Mr.B ::

jype, nič skrbeti, bodoča "nova" vlada in Mandatarka niti ne skrivata da bosta nadaljevala korake JJ-ja in predlogov Mafia sklada. Še huje, celo javno izraža dejstvo po želji da mafia sklad postavi ZAHTEVE. Te nelagodnosti bo vedno več, pa čerapv boš vse skupaj zavil celofan in narodu potešil njihove strahove, NAS PA JE STROKA IZBRALA. Glede na prsihološka stanja, pred kolapsom, smo tam tam zadnji stadij zanikanja, tako da bo rešitev zelo kmalu. Žal ne v infrastrukturnih projektih, ker danes si ne moremo spososditi dodatne 4+ miljarde, za infrastrukturo, hkrati pa še dodatne 4 miljarde za socialni mir. Pa pustimo da teh projektov niti ne znamo pripraviti, kaj še huje, da bo zaradi uspešnega delovanja države do podjetnikov, ta denar itak romal iz Slovenije...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ripmork ::

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospre...

"Edini pravi dobiček mora biti nov začetek levice. Janša bo res gotof, ko bo gotova sedanja 'levica', ko se bo - metaforično - dobival s Kučanom na kavi v Trstu in bosta skupaj tarnala nad izgubo dobrih starih časov, ko sta še določala teren v Sloveniji."


"Če se bo vstajniško gibanje ob morebitni zamenjavi vlade porazgubilo, bo to njegov usodni poraz, saj se bo za nazaj potrdilo, da je v osnovi to bila le oblika protijanševskega refleksa," je dejal za Delo.


se popolnoma strinjam z njim.

Matako je zelo jasno opisal stanje

Upam, da ni (ne bo) tako. Kdorkoli je do sedaj protestiral ter se bo sedaj sprijaznil ali zadovoljil zgolj z odstopom Janše, bo ponovil isto napako, kot jo je narod ponavljal vsa ta leta.

Oldi ::

Imamo 3 operativne centre, Janšo, SD z meduzama kot sta Borči in Lukšič, ter PS. Prva dva sta pokazala kaj znata in mislim da ni druge, kot da počakamo kaj bo naredila AB.
Kdor v tem stanju zahteva predčasne volitve - računajoč, da bo iz karnevalov izšlo kaj operativnega, kar bo prevzelo vlado, po moje ni zdrav. Morda pa večina teh živi za Luno in upajo, da bo zmagal Lukšič in da jim bo spet lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Mr.B ::

Oldi, glede na to da je teaterska predstava za ofce potrebne ukrepe, prestavila že za pol leta, kaj misliš kam jih bodo pa nove volitve. Aja sej res, bo manj boleče da socialno čuteči v svoji predstavi govorijo je MAFIA hotela nadaljevanje JJ ukrepov...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510638 (8519) Mipe

Več podobnih tem