» »

Odštevanje do padca

Odštevanje do padca

Temo vidijo: vsi
««
61 / 63
»»

Ramon dekers ::

Uf ja to verjamem da bo v Sloveniji 0.7% rast. Prej -7%.

Nevem od kje bi takšna rast lahko bila, ampak ok, naj bo. Mogoče od javnega sektorja.

Sicer pa te napovedi slišimo vsako leto. Pa samo pada.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

dstr17_ je izjavil:

Milijarde za reševanje not included.
Odplačevanje kreditov je included.

Dejstvo je, da se Grčija pobira. V letu 2014 ji EK napoveduje 0.6% rast (Sloveniji pa 0.7%)

LOL
Dokler Grčija ne bo zbrisala polovico javnosektorašev bo 24/7/365 v freefall mode. Brez nobene možnosti za preživetje brez evropsko *socijalno* pomoč.

mtosev ::

2 vprašanji:

o kakšen strahu je bratuškova nakladala?
mene ni ničesar strah

a je stric Zoki že odstopil al še ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dstr17_ ::

Nevem od kje bi takšna rast lahko bila
Verjetno zato ker smo na Nemčijo priklopljeni.

a je stric Zoki že odstopil al še ne?
To bi pa tudi jaz rad slišal še kak uraden komentar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Ramon dekers ::

a je stric Zoki že odstopil al še ne?


Bo poslal po pošti na roke napisano izjavo.

mtosev ::

dstr17_ je izjavil:

Napoved Evropske komisije za primankljaj v letu 2013:

Grčija 4.3%
Slovenija 5.1%
Velika Britanija 7.0%
Hrvaška 5.0%
Portugalska 4.9%
Španija 6.7%
Irska 7.3%
osebno mislim, da tole še ni kritično
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dstr17_ ::

Ja Evropska komisija opozarja na to, da je veliko odvisno od bančnega sektorja. Če se pobere, potem je dobro. Če se ne, potem ni.

Takole so napisali za Slovenijo:
A sluggish recovery can be expected in 2014 but this will hinge on a swift resolution of the banking crisis and a successful restructuring of the over-indebted corporate sector.

Skratka: problem je bančni sektor in dolgovi, ne pa JS. Upam, da se nova vlada tega zaveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

Ramon dekers ::

Verjetno zato ker smo na Nemčijo priklopljeni.


Tudi če bi bili na Bahrajn, Izrael, Avstralijo priklopljeni je premalo podjetij ki bi izvažalo toliko da bi imeli dejansko kaj od tega, ali po domače, na leto jih več ostane brez službe kot jo dobi. Free fall.
Sicer pa pogledaš samo razmerje JS in ZS. med plačami torej 500, 600 vs 1000 pa ti je slabo.
No ja z novo vlado vsaj kulturniki dobijo delovna mesta.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

slovenija ima samo 2 realna problema: prvi je, da so banke v kurcu, drugi problem pa je politika oz politična situacija v RS
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

-valvoline- ::

dstr17_ je izjavil:

Ja Evropska komisija opozarja na to, da je veliko odvisno od bančnega sektorja. Če se pobere, potem je dobro. Če se ne, potem ni.

In kaj če se pobere ko razen javnosektorašev nihče ni kreditnosposobn? Vsaj 50% podjetij pa je tik pred propadom,a bodo banke tem podjetjem talale zastonjske kredite brez zavarovanja?

dstr17_ ::

Tudi če bi bili na Bahrajn, Izrael, Avstralijo priklopljeni je premalo podjetij ki bi izvažalo toliko da bi imeli dejansko kaj od tega, ali po domače, na leto jih več ostane brez službe kot jo dobi.
Veliki investicijski projekti, pa bo. Kratkoročno. Vzporedno pa še vse drugo, da bo tudi dolgoročno.

jype ::

Ramon dekers> Tudi če bi bili na Bahrajn, Izrael, Avstraliji priklopljeni je premalo podjetij ki bi izvažalo toliko da bi imeli dejansko kaj od tega, ali po domače, na leto jih več ostane brez službe kot jo dobi. Free fall.

-valvoline-> In kaj če se pobere ko razen javnosektorašev nihče ni kreditnosposobn? Vsaj 50% podjetij pa je tik pred propadom,a bodo banke tem podjetjem talale zastonjske kredite brez zavarovanja?

Bullshit. Pa še en video samo za vaju.

-valvoline- ::

dstr17_ je izjavil:

Tudi če bi bili na Bahrajn, Izrael, Avstralijo priklopljeni je premalo podjetij ki bi izvažalo toliko da bi imeli dejansko kaj od tega, ali po domače, na leto jih več ostane brez službe kot jo dobi.
Veliki investicijski projekti, pa bo. Kratkoročno. Vzporedno pa še vse drugo, da bo tudi dolgoročno.

Kaj boš ti lopato in kramp za 2-3 evre na uro?

dstr17_ ::

In kaj če se pobere ko razen javnosektorašev nihče ni kreditnosposobn? Vsaj 50% podjetij pa je tik pred propadom,a bodo banke tem podjetjem talale zastonjske kredite brez zavarovanja?
Ja kreditni krč je problem. Ko ga ne bo več, potem bo tudi gospodarstvo kreditno sposobno.

Ramon dekers ::

Veliki investicijski projekti, pa bo. Kratkoročno. Vzporedno pa še vse drugo, da bo tudi dolgoročno


Kakšni so ti projekti? Resno, ker bluziš kot Bratovškeva, sama jajca.

Avtoceste delajo avstrijci, vsa ostala javna dela bodo pa prav tako kmalu prevzeli...

Nevem od kje mislite da lahko dobimo 0.7% bdp?

mtosev ::

jype je izjavil:

Zgleda da bo mtosevov junak podrl Pahorjev rekord!
wtf?
jype troll
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ramon dekers ::

Kaj boš ti lopato in kramp za 2-3 evre na uro?


Tudi tega ne bo. Ker bodo švabi pripeljali svojo delovno silo, beri bosance, ki bodo delali pri nas.
Gradbeni sektor je praktično crknil.

jype ::

-valvoline-> Kaj boš ti lopato in kramp za 2-3 evre na uro?

On ni brezposeln.

Ramon dekers> Kakšni so ti projekti? Resno, ker bluziš kot Bratovškeva, sama jajca.

Nova železnica od luke do Šalovcev in Šentilja.

-valvoline- ::

dstr17_ je izjavil:

In kaj če se pobere ko razen javnosektorašev nihče ni kreditnosposobn? Vsaj 50% podjetij pa je tik pred propadom,a bodo banke tem podjetjem talale zastonjske kredite brez zavarovanja?
Ja kreditni krč je problem. Ko ga ne bo več, potem bo tudi gospodarstvo kreditno sposobno.

Hihi.

Ramon dekers ::

Nova železnica od luke do Šalovcev in Šentilja.


Heh, delal jo bo pa prestrukturirani Vegrad.

dstr17_ ::

Kakšni so ti projekti?
Tretja razvojna os, širitev električnega omrežja, posodobitev vodovodnega itd.

jype ::

Ramon dekers> Gradbeni sektor je praktično crknil.

Čudno, da potem še vedno toliko slovenskih gradbenih podjetij dela _profit_, le bistveno manjši kot prej.

Ramon dekers> Heh, delal jo bo pa prestrukturirani Vegrad.

Vseeno je, kdo dela. Reda se mora držat vsak. Zdej ni več Janez na oblasti, ki kolegom direktorčkom skoz prste gleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

-valvoline- ::

jype je izjavil:

-valvoline-> Kaj boš ti lopato in kramp za 2-3 evre na uro?

On ni brezposeln.

Ramon dekers> Kakšni so ti projekti? Resno, ker bluziš kot Bratovškeva, sama jajca.

Nova železnica od luke do Šalovcev in Šentilja.

Se grem stavit da ne boš najšo skoraj nobenga med 130.000 brezposelnimi pripravljen se poprejet krampa in lopato za 2-3e na uro.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Čudno, da potem še vedno toliko slovenskih gradbenih podjetij dela _profit_, le bistveno manjši kot prej.


Brez skrbi saj pada, prosti trg in konkurenca sta močno prisotna v Slo. večje bodo dobile vse projekte.

Vseeno je, kdo dela. Reda se mora držat vsak. Zdej ni več Janez na oblasti, ki kolegom direktorčkom skoz prste gleda.


S tole izjavo samo potrjuješ svoj debilizem ki ga vsiljuješ vsakomur tu. Ne ni vseeno, če avstrijci delajo gradbena dela pri nas se BDP nabija njim...Mi pa plačujemo, no pufamo.

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

Se grem stavit da ne boš najšo skoraj nobenga med 130.000 brezposelnimi pripravljen se poprejet krampa in lopato za 2-3e na uro.
Sodobno gradbeništvo ni kramp pa lopata, če smo že ravno pri tem.

-valvoline- ::

Zaposlili bodo zopet 30-50.000 šipcev in bosančkov,brezposelnost v Sloveniji bo še naraščala.

Ramon dekers ::

Zaposlili bodo zopet 30-50.000 šipcev in bosančkov,brezposelnost v Sloveniji bo še naraščala.


Ja ampak, to bodo pogodbeniki v Strabagu.

jype ::

Ramon dekers> Ne ni vseeno, če avstrijci delajo gradbena dela pri nas se BDP nabija njim...Mi pa plačujemo, no pufamo.

Koga briga BDP, naredit je treba infrastrukturo in zaposlit vse te brezposelne ljudi z gradbenimi izkušnjami. Kdorkoli bo delal, bo delal oboje.

-valvoline-> Zaposlili bodo zopet 30-50.000 šipcev in bosančkov,brezposelnost v Sloveniji bo še naraščala.

Saj to so vsi slovenski državljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

-valvoline- ::

jype je izjavil:

Ramon dekers> Ne ni vseeno, če avstrijci delajo gradbena dela pri nas se BDP nabija njim...Mi pa plačujemo, no pufamo.

Koga briga BDP, naredit je treba infrastrukturo in zaposlit vse te brezposelne ljudi z gradbenimi izkušnjami. Kdorkoli bo delal, bo delal oboje.

Bosanci in šiptarji,niso slovenski državljani

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Razen ce kdo verjame, da bodo iz Avstrije vse vozili v sluzbo sem...s komplet hrano in prenosnimi bajtami :)

jype ::

-valvoline-> Bosanci in šiptarji.

Ja, _slovenski državljani_.

-valvoline-> Bosanci in šiptarji,niso slovenski državljani

Ja, so. Ne vsi, samo tisti, ki tukaj živijo in delajo, kadar delo dobijo (tisti, ki jih omenjaš zgoraj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

Koga briga BDP, naredit je treba infrastrukturo in zaposlit vse te brezposelne ljudi z gradbenimi izkušnjami. Kdorkoli bo delal, bo delal oboje.


Sicer neumnost ne pozna meja ampak še enkrat, avstrijci ozirom swieltski bo pripeljal svoj kader in svoje ljudi, kjer bodo krampali oni. Zdej al bo to JZP. nevem ampak definitivno ne bo v gradbenem delu slovenec dobil dela.

jype ::

Ramon dekers> avstrijci ozirom swieltski bo pripeljal svoj kader in svoje ljudi, kjer bodo krampali oni

Ne, ne bodo.

Looooooka ::

Ah jype...ne razumes desnicarjev.
Ce je pripravljen delati namesto, da zastonj molze socialno podporo, potem ne more biti drzavljan.
IMPOSIBRU!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

-valvoline- ::

jype je izjavil:

-valvoline-> Bosanci in šiptarji.

Ja, _slovenski državljani_.

Jih ni,v gradbeništvu je 90% delovne sile iz tujine. tistih 10% Slovencev se bo že znajšlo brez državnega pufanja.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Looooooka je izjavil:

Razen ce kdo verjame, da bodo iz Avstrije vse vozili v sluzbo sem...s komplet hrano in prenosnimi bajtami :)


Jah sej se jim postavi kontejnerje, najame samske domove, kje je problem? Resno?

jype ::

-valvoline-> Jih ni,v gradbeništvu je 90% delovne sile iz tujine.

Ki ima slovensko državljanstvo, ker tu živijo že 20 let.

Ramon dekers> Jah sej se jim postavi kontejnerje, najame samske domove, kje je problem? Resno?

Problem je izključno v tem, da ti nimaš pojma o teh rečeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Lonsarg ::

Vse od osamosvojitve srbi počasi prevzemajo strateška mesta v naši državi, to je pač dejstvo. Se ne piše kaj dosti v medijih na žalost, ampak ZELO pogosto je celo v zdravniških krogih, da se kar na raportih(dnevne diskusije dohtarjev o vseh primerih skupaj) kar v srbohrvaščini! Ne boste verjel, koliko mladih dohtarjev ima kake starejše kolege, ki nočejo slovensko govorit.

Ni ti slučajno ne gre samo za delavce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ramon dekers ::

Problem je izključno v tem, da ti nimaš pojma o teh rečeh.


Pa če delam v tem segmentu, lol.

mtosev ::

me zanima kdaj bodo predčasne volitve. kdaj jih lahko pričekujemo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: teac ()

Looooooka ::

Samske domove se placa :)
Ce Slovenec ni pripravljen graditi ceste in se ceste ne gradi...nihce ne najame samskih domov.
Pa ceste ob koncu leta tudi ni.
Je pa velik primankjaj, ker ves ta folk molze socialno podporo.

-valvoline- ::

jype je izjavil:

-valvoline-> Jih ni,v gradbeništvu je 90% delovne sile iz tujine.

Ki ima slovensko državljanstvo, ker tu živijo že 20 let.

Ramon dekers> Jah sej se jim postavi kontejnerje, najame samske domove, kje je problem? Resno?

Problem je izključno v tem, da ti nimaš pojma o teh rečeh.

Ne nakladaj,smešiš se.

Marat ::

poweroff je izjavil:

Da malo podžgem napol zamrlo razpravo: kaj je tole? 8-)


Sicer sem samo preletel zadevo, ampak a se bo odkrivalo transakcije od države, prek podjetij, ki poslujejo z državo, prek verige podjetij, do posameznikov? A la "sine, čas je da kaj vrneš atu"? >:D

Looooooka ::

Se pravi je dejansko bolje, da se nekaj dela ceprav za manjsi denar.
Problem je pa v tem, da se potem najde folk na visokih funkcijah, ki kljub temu, da se je stanje izboljsalo ne zrihta/preferira lokalnih gradbincev ampak gleda kako bi se on preko neke xy firme v drugi drzavi najel ta isti folk in jim potem za razliko od tujcev ne izplaca plac in NE placa prispevkov.
TO je tisto kar je najvecji problem.

Ramon dekers ::

Ne nakladaj,smešiš se.


Pač misli da je strokovnjak na vseh področjih. Dejstvo je da nimamo niti mašinerije več za večje gradbene projekte.

Avstrijcu, nemcu ni težko najeti nek flat v katerem živi v 40m2 5 ali več ljudi. Za logistiko naj vas ne skrbi.


Papa slovenija.

jype ::

Azgard> Vse od osamosvojitve srbi počasi prevzemajo strateška mesta v naši državi, to je pač dejstvo.

To je totalna idiotarija.

-valvoline- ::

Strinjam se da se prične z nekimi investicijami,ampak z pogodbeno klavzulo da se na projektih zaposlijo izključno Slovenski državljani.

jype ::

Ramon dekers> Pa če delam v tem segmentu, lol.

Jaz tudi čistim stranišča v NLB, zato točno vem, kako je treba rešit bančni sektor.

dstr17_ ::

Večji gradbinci so šli v stečaj, ampak manjših gradbincev je še cel kup. Jaz ne vidim nobenega problema, da se ne bi nadaljevalo z infrastrukturo. Če ne avtoceste pa posodobitev vodovodnega omrežja, novi daljnovodi, optika, plinovodi, kanalizacija, itd.. Tega je cel kup.

jype ::

-valvoline-> Strinjam se da se prične z nekimi investicijami,ampak z pogodbeno klavzulo da se na projektih zaposlijo izključno Slovenski državljani.

To so v glavnem Albanci in Bošnjaki. Redki Slovenci so sploh kvalificirani za taka dela.
««
61 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588163522 (135544) Ziga Dolhar
»

SDS ustvarja lažne profile (RTVslo), ki poveličujejo njihovo, ter blatijo druge stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9914441 (10253) Buggy

Več podobnih tem