» »

USB 3.0 dvakrat hitrejši

1
2
»

MrStein ::

Seveda. Je kdo našel kakega ki ima na enem koncu eSATA+USB (torej dva priključka) na drugem pa eSATA ženski?
Torej ta kabel z zgornje slike v ta "podaljšek" vtaknem in potem na desktop PC priklopim. (desktop-i imajo ponavadi "suhi" eSATA priklop, brez napajanja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vitamin-B ::

Invictus je izjavil:

Vitamin-B je izjavil:

Invictus je izjavil:

eSATA ne podpira napajanja preko interfaca.

Rabiš ločeno napajanje ... Pri prenosnih diskih precejšnja pomanjkljivost.

Saj maš na prenosnikih combo port eSata+USB, tako da je napajanje zraven in dela preko enega kabla.

Sam ne vem če eSATA kabel to podpira. Sem namreč dobil kabel, ki napajanja na pripelje do diska. Razen če je to kaka čudna kombinacija ...

Zdaj imam za napajanje posebej USB kabel ... No, še vedno bolje kot ločen napajalnik.

Jaz sem pri mojih prenosnih diskih (Verbatim store n go eSata) tudi dobil zraven usb za napajanje. Pač rabiš v primeru, da da nimaš eSatap priključka ampak samo sata (brez napajanja). Na eSatap pa lahko upoprabim samo eSata kabl pa dela. Mogoče je tudi tvoj tak, če je prišel zraven diska.

CitroX ::

Tole bi naj bil eSata to usb 3.0 adapter, vendar na usb 3.0 priključek priključiš esata disk.
http://www.newertech.com/products/esata...

jaz bi ravno obratno - usb 3 zunanji disk priključil na računalniški eSata.

JayKay ::

kdor je videl micro usb 3.0 priklop mu je jasno zakaj je apple uporabil lightning
http://www.androidbeat.com/2013/09/say-...

techfreak :) ::

Sicer je tudi meni lightning priklop vsec, vendar je proprietary ter ni vseeno kako ga obrnes.

USB 3.0 micro pa ne more biti precej drugacen, saj so zeleli ohraniti kompatibilnosti za nazaj.

para! ::

Sicer je tudi meni lightning priklop vsec, vendar je proprietary ter ni vseeno kako ga obrnes.

Al je proprietary al ne, je za uporabnika čisto vseeno. Sicer pa, zakaj pišeš na pamet?

the Lightning connector has a processor that can tell which way round you've plugged it in, and that processor then reroutes the electrical signals so that it works correctly whether it's upside down or the right way up.


USB 3.0 micro pa ne more biti precej drugacen, saj so zeleli ohraniti kompatibilnosti za nazaj.

Jap in posledično je USB 3.0 micro konektor velik skoraj toliko kot navaden USB. Je pa tanjši, to pa :)
Death before dishonor!

techfreak :) ::

Al je proprietary al ne, je za uporabnika čisto vseeno.

Za uporabnike ze, za proizvajalca pa ne. Pri lightningu bi morali Applu drago placevati, da bi jim dovolil uporabo konektorja.

Glede polozaja konektorja pa sem tudi sam mislil da je vseeno, potem pa sem malo prej pogledal sliko priklopa na napravi in so bili pini samo na eni strani, ter sem domneval da tega ne omogoca. Ocitno sem se motil.

Jap in posledično je USB 3.0 micro konektor velik skoraj toliko kot navaden USB. Je pa tanjši, to pa :)

Tudi meni se zdi da je kompatibilnost na strani host-a dobra zadeva, na strani odjemalca pa niti ni nujno potrebna.

para! ::

Za uporabnike ze, za proizvajalca pa ne. Pri lightningu bi morali Applu drago placevati, da bi jim dovolil uporabo konektorja.

V lightningu ni nobene nedostopne tehnologije, vse prednosti izhajajo iz designa - komot bi tud USB načrtovali podobno (po velikosti in simetriji). Tud ne vidim smisla, da bi ostali igralci na mobilnem trgu posvajal Appleove konektorje, da bi kogarkoli prizadelo to, da so proprietary. Samsung nardi svoj konektor čez vikend, sicer so pa sforsiral USB, sam oblikovat so ga pozabl.

Sicer pa, a je možno, da se znebijo kompatibilnosti za nazaj, in v prihodnosti dobimo normaln kabl s samo USB 3.0 delom?
 usb3

usb3

Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

opeter ::

para! je izjavil:

Sicer pa, a je možno, da se znebijo kompatibilnosti za nazaj, in v prihodnosti dobimo normaln kabl s samo USB 3.0 delom?
 usb3

usb3



Zakaj bi bilo to dobro?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techfreak :) ::

Sicer pa USB 3.0 nima napajanja, tako da bi bilo to pogojno uporabno samo za dolocene naprave.

Lonsarg ::

V glavnm ta organizacija standardov je naredila zgodovinsko polomijo. Zaradi tehnicnih omejitev ni mogla zagotoviti 100% kompatibilnosti in kak gre naredit? En zmazek z delno kompatibilnostjo.

Misl ce ni blo mozno naredit enakega prikljcka potem bi IMO bila veliko pametnejsa odlocitev da pac naredijo cisto nov prikljucek, in namesto dveh zdruzenih prikljuckov bi mobiteli pac imeli dva locena en za usb2 en za usb3. V tem primeru bi imeli svobodo dizajnirat nekaj modernega.

MrStein ::

Kaj vas tu sploh moti, razen mehansko ("hecna" oblika)?
Stvar je 99,999% kompatibilna za nazaj. Če ne bi bila, bi šele bilo jam(b)ranja...
Je pa res, da imajo preveč različnih tipov konektorjev. Hebat ga...

techfreak :) , kako to misliš "nima napajanja"? Ima ga namreč. Aja, misliš, da bi od tistega konektorja "stari del" odstranili? Vprašanje če ima "novi del" sploh za signale dovolj konektorjev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Hayabusa ::

techfreak :) je izjavil:

Sicer pa USB 3.0 nima napajanja, tako da bi bilo to pogojno uporabno samo za dolocene naprave.

Potem 3.5" diski ne delajo preko njega ?

Mavrik ::

Seveda da ma napajanje. Za 3.5" diske sicer ni dovolj, za 2.5" pa je.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

za 2.5" diske je že napajajnje preko usb2 (500mA) dovolj. Razn če maš zanič kabel, švoh usb napajanje (rPi anyone)..
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Glede na specifikacije (glede na Wikipedio) USB 3.0 standard omogoča do 1500 mA toka, kar je 3x več kot je pri večini USB 2.0 vrat na PCjih.

USB 3.0 Powered B konektor pa še več, ampak nisem našel točnih podatkov.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

a ni usb3 sam do 900mA ?
#brezpodpisa

blue ::

Galaxy Note 3 first phone to feature ugly new Micro USB 3 port
Na srečo bo še vedno možno uporabljati navadn microusb kabel

techfreak :) ::

Power Handling Capabilities: As with previous USB versions, USB 3.0 ports come in low-power and high-power variants, providing 150 mA and 900 mA respectively while simultaneously transmitting data at SuperSpeed rates.[17] Additionally, there is a Battery Charging Specification (Version 1.2 - December 2010), which increases the power handling capability to 1.5 A but does not allow concurrent data transmission.[15] The Battery Charging Specification requires that the physical ports themselves be capable of handling 5 A of current[citation needed] but the specification limits the maximum current drawn to 1.5 A.

900 mA med prenosom podatkov ter 1.5 A za polnjenje.

USB 3.0 SuperSpeed ki je opisan v tej novici pa podpira napajanje požrešnejših naprav:
http://www.neowin.net/news/say-goodbye-...
The USB 3.0 SuperSpeed specifications boost will up the power delivery to 100 watts, from just 10 watts, through delivering a maximum of 20 volts at 5 amps. A range of different power profiles will be available, some that appear to be designed with laptop charging in mind, such as the 60W (20V at 3A) profile. As well as the higher-power profiles, the standard 10W profile (5V at 2A, perfect for smartphone charging) will still remain.

Lonsarg ::

Z tem da je ta specifikacija za elektriko do 100W preko USB kabla v bistvu neodvisna od USB standarda, čeprav je v osnovi razvita za USB3. Lahko proizvajalec telefona uporabi USB2(cenejši/starejši čip?) pa doda notri te profile za hitro poljenje baterije. Aja, preko teh profilov podpira USB do 100W, micro USB(tako USB2, kot tudi USB3, ker imata iste pine za prenos elektrike) pa je omejen mislim da na 60W.

V bistvu telefoni že sedaj mimo teh profilov uporabljajo nestandardne tokove, ki so višji kot 500mA USB2 specifikacija, potem pa pride do problemov, ko sem 500mA polnilec priklopil na Galaxy S2 in je telefon začel grozno štekat(očitno se je CPu avtomatsko zaradi premalo elektrike underclockal). Te profili bodo to rešili, ker če polnilec ne bo podpiral pravega profila za polnjenje, se pač ne bo polnilo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost USB 3.1 v praksi

Oddelek: Novice / Diski
3615483 (12513) MrStein
»

Thunderbolt 2 za PC

Oddelek: Strojna oprema
161853 (1379) boogie_xlr
»

Prenovljen standard USB 3.0 z 10 Gb/s predstavljen

Oddelek: Novice / Ostale najave
318142 (6203) cegu
»

Petdesetdolarski kabli za Thunderbolt grožnja uspehu tehnologije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5918526 (15153) Tarzan
»

Zunanji vmesnik za PCI Express v razvoju

Oddelek: Novice / Matične plošče
215628 (4670) Brane2

Več podobnih tem