» »

Povezava dveh računalnikov

Povezava dveh računalnikov

FeLiXXX ::

Pozdravljeni,

prosim, če mi lahko kdo opiše kako naj povežem dva računalnika preko wifi omrežja. Prvi računalnik ima windowse 7 in je direktno z kablom priklopljen na router, drugi ima windowse xp in ima wifi kartico. Povezati ju želim tako, da bom lahko iz prvega računalnika upravljal drugega. Torej želim ju povezat tako, da lahko iz prvega rač zaganjam programe na drugem. In ali je možno, da iz prvega računalnika dam komando printerju, da printa stvar iz drugega rač?

lp

N4m31355 ::

tej temi bi se pridružil tudi jaz. zanima me če je kaj takega mogoče brezplačno za komercialno uporabo pa da računalnika nista v skupni lokalni mreži.

IceBoX ::

Lahko uporabiš windows remote connection in vpišeš IP drugega računalnika, ne vem pa kako dela W7 in XP (zdi se mi da gre samo v eno smer), lahko pa tudi inšaliraš program teamwiever na oba računalnika in se povežeš.

http://www.teamviewer.com/en/index.aspx
Huh...

type-R CIVIC ::

najbol preprosto, da naložiš teamviever na oba računalnika kot je že rekel icebox, in nastaviš priveto geslo in se bp conectaš kdajkoli želiš ;)

N4m31355 ::

kaj pa za komercialno? kr team viever je free for non commercal use only

type-R CIVIC ::

to pa nažalost nevem:)

papak ::

TightVNC

N4m31355 ::

hvala

papak ::

Felixxx, a imaš wifi router? Potem samo nastaviš WiFi povezavo na routerju in se na XP boxu povežeš. Na W7 boxu pa omogočiš omrežno deljenje tiskalnika (lahko nastaviš tudi za mape). Za upravljanje drugega rač. iz prvega pa uporabiš TeamViewer ali pa TightVNC. Tako lahko potem z enega rač. na drugem počneš kar hočeš (no kakih filmov, grafike ali igric se ne bo dalo normalno uporabljat).

fosil ::

Logmein free je lahko tudi za firme, ima pa določene omejitve.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutno naj brezplacen program za povezavo namizja

Oddelek: Omrežja in internet
141790 (1413) Bug
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221702 (1292) K0K0
»

Oddaljeno namizje preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
72644 (2441) Valuk1
»

Polna kontrola drugega PCja/desktop/remote

Oddelek: Pomoč in nasveti
81181 (1068) Racunalnik
»

pogled na drug zaslon

Oddelek: Omrežja in internet
51098 (1005) A1eN

Več podobnih tem