» »

Windows Phone 8 vs Android

Windows Phone 8 vs Android

mrbomb ::

Kateri operaciski sistem za telefon je boljši? windows phone 8 or Android

bobby ::

nedefinirano vprašenje, dobil boš nedefiniran odgovor: kakor za koga.

bolj jasno se izrazi.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

hojnikb ::

windows mobile 6.5 :))
jk, koker za koga. Če se boš zjasno kaj hočeš od telefona, mogoče celo dobiš konkreten odgovor.
#brezpodpisa

Looooooka ::

Bogve.
Na Androidu so v casu WP7 in WP7.5 metali gor dualcore smth procesorje, ki jih niti ponucat niso znal(zadeva ni bla nic hitrejsa od WP-ja)...pa se strom jim je kurila kot, da ga ne bo nikoli zmanjkalo.
Tko da ce si rad filal telefon kot kreten je bil andorid "zmaga".
Zdej ko je zuni WP8 in majo tud oni dual crap procesorje je mogoce tudi na teh telefonih isti problem.
Al so pa ze vsi tok potweakal buge, da teh problemov ni.

Ena realna bo pa tkole:
Ce si na windowsih, ce mas windows live account in uporabljas hotmail oz navaden mail...potem z Windows Phone 7,7.5 ali 8 ne mores falit(je android drek kar se tice synca).SPLOH ce slucajno uporabljas exchange.

Ce si google fan...potem ti priporocam androida.
Lahko se repencijo kolikor se hocejo eni in drugi ampak tle je edina opazna razlika(ce si navaden uporabnik in ne mislis programirat aplikacij...).

Goody ::

@Looooooooka Kaj si s tem mislil da "je android drek kar se tiče synca. Sploh če uporabljaš exchange"?

Sam namreč že par let uporabljam exchange email na androidu (push) pa še never-ever nisem imel težav s tem?

bobby ::

Goody je izjavil:

@Looooooooka Kaj si s tem mislil da "je android drek kar se tiče synca. Sploh če uporabljaš exchange"?

Sam namreč že par let uporabljam exchange email na androidu (push) pa še never-ever nisem imel težav s tem?



To bi pa tud jaz rad vedel,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tilen ::

Windows Phone, če se nimaš časa ukvarjat še s telefonom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

martincek1 ::

In zakaj ne WP če si google fan?

Lonsarg ::

Najbrž je mislil zato, ker z 31. januarjem google ukinja Exchange, kar pomeni, da ne boš dobil na WP koledarje in kontakte. AMPAK Microsoft bi bil budala, če ne bi izdal čimprej update za WP, ki podpira odprti protokol OpenCAL, da boš lahko imel še naprej koledarje in kontakte sihronizirane z googlom.

Druga stvar, ki jo je mislil je pa to, da youtube in gmaps imata težave na WP, seveda ne gre za tehnične težave, ampak politične, recimo od včeraj kar ne moreš več na gmaps spletno stran z WP iti, čeprav si prej lahko. Bo Google še kaj fasal od EU regulative glede tega najbrž.

Pa seveda Google nima zaenkrat nobene aplikacije za WP izdelane.

Tak da ja, ni za umret, ampak če si pa hud Google fan pa res ni za na WP it. Čeprav, če Google ne bo spisal aplikacije za WP, bom pač takrat ko grem na WP, forwardiral vse na Outlook.com pa naj se obriše pod nosom za moje oglede reklam, bo čisto sam kriv, če ne bo aplikacij za WP spisal.

Tilen ::

Zakaj bi pa hodil na spletno stran, če imaš na voljo gMaps / Google maps app? Microsoftov koledar je čisto kul, kontakte pa tako ali tako sinhroniziraš v Live, če bi jih tam res želel imeti.

Hotmail does have an import function for google contacts. (Contacts -> manage -> import). Just click on import whenever you change something in GMail (and you think it's necessary to have this information on your desktop) and your local contacts are up to date.
Don't forget to connect your live mail aplication to your hotmail account using your live id.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Tilen je izjavil:

Zakaj bi pa hodil na spletno stran, če imaš na voljo gMaps / Google maps app? Microsoftov koledar je čisto kul, kontakte pa tako ali tako sinhroniziraš v Live, če bi jih tam res želel imeti.


No ja, za gmaps so res alternative. Kar se pa koledarja tiče, si pa lih potrdil moj point. Če greš na Windows Phone najbolje, da si prešaltaš iz Google storitev za koledar in kontakte na Microsoft storitve. In še enkrat, to ni nekaj, kar bi Google fan ali pač Google odvisneš(ker je vse svoje storitve vezal na Google) lahko naredil...

Jaz se bom že znašel, ne skrbet zame, se bo Google pod nosom obrisal in bom vse na Microsoft storitve šaltal. Čeprav čez okoli pol leta bo ziher že vse porihtano, ko grem dejansko na WP in mi tega ne bo treba sploh delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SLO_Matej ::

Azgard, eno in na žalost tudi edino aplikacijo, pa Google vendarle ima tudi za Windows Phone; http://www.windowsphone.com/en-us/store... :)

PARTyZAN ::

http://www.delo.si/druzba/infoteh/prvi-...

Tilen: jaz se nimam časa ukvarjat s telefonom. Imam SGS3, dela brez problemov od prvega dne? Al kaj si implyal s tistim postom?

Tilen ::

PARTyZAN je izjavil:

http://www.delo.si/druzba/infoteh/prvi-...

Tilen: jaz se nimam časa ukvarjat s telefonom. Imam SGS3, dela brez problemov od prvega dne? Al kaj si implyal s tistim postom?


Ta review je tako slab, da ni omembe vreden.

Žal pa nekatere neumnosti ostajajo. Tipka nazaj nas še vedno pelje strikno nazaj, ne smiselno nazaj (denimo na prejšno spletno stran ali nazaj znotraj aplikacije).


Neumnosti pišejo na Delu. Če odprem google.si in grem na translate.google.com in pritisnem "nazaj" me seveda da nazaj na google.si. Najverjetneje telefona niso niti imeli v rokah.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mihco ::

Tilen je izjavil:

http://www.delo.si/druzba/infoteh/prvi-...
Ta review je tako slab, da ni omembe vreden.

Se strinjam. Vecina "argumentov" je izmisljenih ali prirejenih.
-ze omenjena tipka nazaj deluje perfektno(tudi v ie)
-"Tipka za iskanje pa je sploh nesmiselna. Ko želimo iskati po trgovini z aplikacijami, moramo pritisniti gumb znotraj aplikacije. Če pritisnemo tipko pod zaslonom, nas sistem vrže v spletni iskalnik bing." - meni tako ustreza, deluje intuitivno
-"Obvestil na enem mestu ni," -ne, zaenkrat ne. je pa to napovedano v naslednjih nadgradnjah, ceprav sam ob live tiles tega niti ne pogresam
-"kot tudi ne možnosti za hiter vklop ali izklop posameznih strojnih funkcij (wi-fi, gps, nfc, ...). "- seveda ni, ker je namen takega telefona biti nonstop online, sicer pa je aplikacij, ki enostavno resijo to "tezavo" malo morje.
-"Brskalnik internet explorer še vedno ne zna prilagajati besedila širini zaslona" -vec kot ocitno niso imeli telefona v rokah. Zadeva deluje odlicno.
-"in nima vrstice z vsemi nujnimi ukazi (nazaj, naprej, osveži/ustavi, zavihki), v njem pa lahko odpremo vsega šest zavihkov naenkrat." - nazaj JE, naprej NI(edini izmed resnih argumentov!), osveži/ustavi JE, zavihki SO.
...itd

PARTyZAN ::

Sori, če mnenja WP vernikov jemljem z rezervo. Po mojem mnenju ste še večji fanatiki kot Apple fanboyi.

Tvoj zadnji post tudi potrjuje to. Ko nekaj nekomu manjka, je to po tvojem mnenju nepotrebno. Če nekaj nekomu ni všeč, ima pa človek slab okus, right?

Torej, platforma je nerazširjena in ima zato posledično bolj bogo bazo aplikacij. Če greš lahko mimo tega, in ti integracija z Microsoftovimi servisi bolj paše kot (odlična) integracija Googlovih servisov na Android telefonih ... go for it. Naj vsak presodi zase kaj mu bolj paše. To, da se moraš pa z Android telefonom ukvarjat in ga "šraufat", kot je trdil Tilen pa pač ni res.

mihco ::

PARTyZAN je izjavil:

Sori, če mnenja WP vernikov jemljem z rezervo. Po mojem mnenju ste še večji fanatiki kot Apple fanboyi.

Tvoj zadnji post tudi potrjuje to. Ko nekaj nekomu manjka, je to po tvojem mnenju nepotrebno. Če nekaj nekomu ni všeč, ima pa človek slab okus, right?

Torej, platforma je nerazširjena in ima zato posledično bolj bogo bazo aplikacij. Če greš lahko mimo tega, in ti integracija z Microsoftovimi servisi bolj paše kot (odlična) integracija Googlovih servisov na Android telefonih ... go for it. Naj vsak presodi zase kaj mu bolj paše. To, da se moraš pa z Android telefonom ukvarjat in ga "šraufat", kot je trdil Tilen pa pač ni res.

To je namenjeno meni? Sem cisto svez uporabnik WP in dalec od "vernika". Me pa kljub vsemu zanima kaj je tisto kar manjka? Rad bi vedel kaj zamujam?

PARTyZAN ::

Si vse že napisal dva posta višje.

mihco ::

Se pravi nic... Hvala vseeno.

Lonsarg ::

Jao, temo se reče preseravanje za podrobnosti. Pri odločitvah kateri OS izbrati pri tako zelo različnima OSema pa RES ne morejo ene podrobnosti odločati o tem, kateri OS izbrati. Odločati morajo glavne razlika ane logično.... Recimo na hitro, kaj se jaz prvo spomnim nekomu reči, kaj so glavne razlike:

1-THE glavna razlika, POPOLNOMA različen vmesnik in filozofija, to more biti tudi THE razlog pri tem, kateri OS izbrati, ja vmesnik in filing pri navigiranju OSa, veliko folka to pozabi in gre na faking podrobnosti se metati...

2-aplikacije; po količini in tem da ima res vse android zmaga jasno, brezplačno navigacijo imajo WP od Nokia, ni ga boljšega za Europo, čista zmaga, no če si pirat ti tudi pri Androidu ne fali kaj dosti, to je res...

3-napredno ukvarjanje z telefonom, med to spadajo custom ROMi, custom home screeni, hude root aplikacije, ki delajo kake čudne stvari, tasker aplikacija, itd., no če je to kar hočeš delat, potem je android prava izbira, ni pa niti slučajno to potrebno delati na Androidu, da ne bo to kdo kot minus razumel, pač omogoča, kdor želi.

Ja, dosti malo točk, ostalo so zame bolj ali manj podrobnosti. Ja za marsikoga SO podrobnosti važne in bodo odločile, za večino pa ne. Še enkrat, točka 1- to je to, poglejte si oba vmesnika in telefona v dejanski uporabi, men sta oba zakon, ampak po mojem subjektivnem mnenju mi je WP vmesnik, predvsem home screen res kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bananovec ::

Vprašanje je tudi, ali prodati dušo reklamnemu gigantu ali pa softwerskemu gigantu.
Jaz se bom odločil za nekaj vmes (hw: Nokia N9, sw: Sailfish OS).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

SLO_Matej ::

PARTyZAN je izjavil:

Če greš lahko mimo tega, in ti integracija z Microsoftovimi servisi bolj paše kot (odlična) integracija Googlovih servisov na Android telefonih ... go for it. Naj vsak presodi zase kaj mu bolj paše. To, da se moraš pa z Android telefonom ukvarjat in ga "šraufat", kot je trdil Tilen pa pač ni res.

No, WP ponuja odlično integracijo ne le z Googlovimi storitvami (Google bo seveda to sedaj rahlo spremenil), temveč tudi Microsoftovimi, Facebookom, Twitterjem, LinkedIn, po novem tudi Skypom. In ja, to pomeni, da za vsako od teh storitev ne rabiš posebej aplikacije, ampak vidiš vse v svojem hubu znotraj samega sistema. Tako vidiš kar v People hubu kaj vse je stik počel tudi v družabnih omrežjih, v Messaging hubu pa lahko preklapljaš med različnimi storitvami in pogovor SMS sporočil nadaljuješ kar od tam naprej le preko druge storitve (npr. Messengerja, Facebooka) ...

Se pa da take stvari tudi izklopiti, da ti ne prikazuje vsega, če bi te slučajno motilo. Tako da je odlična integracija z različnimi storitvami tudi na WP in močno dvomim da vse to zna tudi robotek brez namenskih aplikacij. :)

Naslednja tema, verjetno celo dotična objava pa je dokaz, da ne drži, da ni potrebno ukvarjanje z robotkom, da deluje hitro in tako kot bi moral: https://slo-tech.com/forum/t550298/p385... Tega pri Windows Phonu ni. Vedno dela tako kot prvi dan, ne glede na to, da ga redno posodabljaš, nameščaš, brišeš aplikacije in ga uporabljaš že več mesecev brez vnovičnega zagona.

Greg91 ::

Čisto informativno me zanima, če se že zna povezat na eduroam?

Tilen ::

Greg91 je izjavil:

Čisto informativno me zanima, če se že zna povezat na eduroam?


Vedno se je lahko povezal na Eduroam, tam, kjer ni absolete infrastrukture. Tudi pri nas se v zadnjem času to spreminja in deluje na vedno več univerzah. V tujini pa povsod, že od začetka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Greg91 ::

Absolete infrastruktura ali ne na koncu je za končnega uporabnika pomembno ali se lahko poveže ali ne. Kolk jaz vem se nikoli ni dalo povezat na eduroam z EAP TTLS in pa PAP avtentikacijo. Vem sicer, da se je nekaj govorilo, da naj bi v mango update-u popravili to, nevem pa če je do tega resnično prišlo.

PARTyZAN ::

Matej: Nedavno ti je tudi vsak "strokovnjak" za PCje svetoval vsaj letno ponovno namestitev Windowsev, da se znebiš nesnage. Sure, lahko to počneš, če ti paše. Jaz ti pa povem, da so takšni "ukrepi" nepotrebni.

Mogoče je pa moj telefon svetla izjema, ki še vedno deluje enako hitro kot na začetku kljub temu, da je bilo že ene par posodobitev vmes.

Greg, na kratko: Ne, ne dela. Tilen: Obsolete je beseda, ki jo iščeš.

SLO_Matej ::

PARTyZAN je izjavil:

Matej: Nedavno ti je tudi vsak "strokovnjak" za PCje svetoval vsaj letno ponovno namestitev Windowsev, da se znebiš nesnage. Sure, lahko to počneš, če ti paše. Jaz ti pa povem, da so takšni "ukrepi" nepotrebni.

Se strinjam tole glede PC-jev. Je nepotrebna vsakoletna ponovna namestitev OS. Vsaj jaz ne vidim razloga, razen če greš res vse kar se ne sme poklikat. :)

PARTyZAN je izjavil:

Mogoče je pa moj telefon svetla izjema, ki še vedno deluje enako hitro kot na začetku kljub temu, da je bilo že ene par posodobitev vmes.

Greg, na kratko: Ne, ne dela.

Zaupaš za kateri telefon gre?

Tako kot je dejal Tilen:

Tilen je izjavil:

Vedno se je lahko povezal na Eduroam, tam, kjer ni absolete infrastrukture. Tudi pri nas se v zadnjem času to spreminja in deluje na vedno več univerzah. V tujini pa povsod, že od začetka.

https://slo-tech.com/forum/t442208/p383...

Malajlo ::

Meni je UI WP daleč bolj primeren za mobilno napravo. Pa saj to za Win8 govorijo vsi haterji. Andriod je nekako klon jabuka, ta mi pa nikoli ni potegnil. UI teh dveh me pa itak rahlo nervoznega dela (predvsem slovenski prevodi na androidu).
In ja, sinhronizacija in integracija je svetlobna leta pred konkurenco. Out-of-the-box. Moja najdražja je z nokie šaltala na WP (firma je sicer še vedno ista) in si ne predstavlja več uporabljati česa drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546068 (24773) RC37
»

Windows Phone - katere aplikacije

Oddelek: Mobilne tehnologije
163373 (1850) sodnicaN
»

Microsoft bo odpustil četrtino ljudi iz Nokie in odpisal več milijard (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8529908 (24786) NLight
»

Uporabniki Windows Phone 7 s svojimi telefoni najbolj zadovoljni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5515340 (12168) Tilen

Več podobnih tem