» »

Čiščenje računalnika

Čiščenje računalnika

Sony-Tech ::

Zanima me ali je sploh potrebno čistiti računalnik, na koliko časa, in kako? Kakšne so lahko posledice nabiranja praha?

bluefish ::

Eh, računalniki po firmah zdržijo 10 in več let brez čiščenja. Doma recimo spihaš prah na leto ali dve.
Še najbolj se pozna nabiranje prahu po rebrih hladilnih teles, posledično se komponente malenkost bolj grejejo, vendar ne alarmantno.

Riff ::

ja no tud ventilatorji lahko odpovejo zaradi prahu ali pa napajalnik, jaz ga čistim na vsake pol leta, spiham s kompresorjem če ga nimaš je tud sesalec dober

blackbfm ::

Eh, računalniki po firmah zdržijo 10 in več let brez čiščenja.


čist odvisno od okolja..sem že videl od takega ko so se mu še komaj vrteli ventilatorji (stari kakšne 3-4 leta) do takega ko je bil tip top praktično nisem imel kej za sčistit.

stock ::

Tako je, zelo je odvisno od samega računalnika, od števila ventilatorjev, kje stoji sam računalnik itd. Če ohišje nima protiprašnih filtrov in je po možnosti še na tleh, se zna hitro nabrat prah. Pred par dnevi sem ravno menjal napajalnik prav zaradi nečiščenja, se ni mogel ventilator niti zavrtet. Tudi grafično sem že mel, ki jo je uničil prah, zopet zaradi nezmožnosti vrtenja ventilatorja. Sam priporočam na 3-4 mesece malo očistit, je tudi manj dela če sproti malo pomigaš.

Reycis ::

Ko sem še živel pri starših je blo dovolj enkrat na leto. Odkar sem na svojem pa moram zelo pogosto.

Sony-Tech ::

Imam podvprašanje; Računalnik je začel spuščati čudne zvoke, prej je bil ves čas, konstantno enako glasen, sedaj nekaj časa glasno tuli, potem je spet zelo tiho. Ne vem kaj bi lahko bilo narobe, saj se je to pojavilo kar iz nenada. Poskušal sem že spihati prah, pa nikakor ne morem dobiti stran stranskih vratc - poskusil sem že vse, za vsak odgovor bom zelo hvaležen.

Riff ::

po mojem ti je začel nagajat kakšen ventilator, naj ti kakšen kolega pomaga odpret kišto, dej kakšen link do ohišja da vidmo če je kaj posebnega za odpiranje

Sony-Tech ::

Tukaj je link od mojega ohišja: http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Zanimivo je, da na eni strani gredo vratca brez problema dol, medtem, ko na drugi strani, ne gredo.

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

miraldi ::

Jaz ga čistim na vsake 2-3 mesece. Drugače pa vsaj 1x na mesec posesam prah iz prednjega ventilatorja oz. iz protiprašnih foltrov, ki je velik sesalnik prahu. Tako mi ni potrebe niti odklapljati PCja :)

 Nabiralec prahu:

Nabiralec prahu:

i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Riff ::

ko odtraniš oba vijaka z roko narahlo potolci v smeri odpiranja, saj men to pomaga

Sony-Tech ::

Se enkrat se oglasam, se zdaj brez uspeha. Probal sem spet odstraniti stranska vratca, vlekel kot bik, tolkel, a brez uspeha. Butasto se mi zdi racunalnik nosit na servis, samo zato, da mi snamejo vratca in spucajo prah. Po internetu sem ze vse pregledal, kako naj bi se odpiralo moje ohisje, a nic od najdenega ni delovalo.
A ima morda kdo v rokavu se kaksen namig, ker trenutno sem res v brezpotju.

kriko07 ::

Nekje so vijaki,odšraufaj jih,ali pa takša kljuka je da se da odpret,vsaj pr men

Riff ::

čudn saj stranica ni prišvasana :D, prever če si res odstranil vse vijake,

iz kje pa si mogoče ti lahko kašen slo tech - ovec pomaga, jaz ti lahko pomaga na dolenjskem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Duhec ::

Dmontira se isto kot prvo stranico. 2 vijaka in nekaj moči. :)

od 4:51 naprej

stock ::

Če si z Lj maš tud pomoč ;)

Drugače pa maš zadaj 2 šraufa, potem pa malo potisneš not tam kjer je udolbina pa vlačeš nazaj. Nadležen zvok pa najverjetneje prihaja iz ventilatorja spredaj, ki se malce naslanja na ohišje..

Gigahertz ::

točno to ohišje mam, in ne morš vrjet tudi pri meni gre sprednja stranica težje dol. jst položim kišto na tla ter z nogo uprem in fajn povlečem k seb;((:)) fucking lol res...
"670#2500#8"

Sony-Tech ::

Najlepša hvala, ko pridem domov bom takoj še enkrat probal.

Sony-Tech ::

Sem še enkrat probal, vlekel 20 minut na vse možne načine, ni se premaknilo niti za 1 milimeter.
Kakorkoli, še enkrat hvala vsem za pomoč, ta tema se lahko izbriše.

stock ::

Ah ne, bomo pršl do dna! XD Torej, kot jaz tebe razumem ti ne gre dol niti stranica? Ali je govora o prednji maski?

Na tistem videu lepo kaže kako je treba narest, na 1min 38 ga točno prav prime, torej le s palci je akcija, z levo roko tam močno pritisneš not in nazaj, z ostalimi prsti pa zadaj vlečeš malo proti sebi, da malo napneš stranico, z desno roko (palcem) potiskaš le nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Sony-Tech ::

Stranica mi ne gre dol. Tista stran, na kateri je matična gre zelo lepo dol, tako kot bi moralo, tukaj, na drugi strani pa odšraufam tista 2 šraufa in vlečem. Ravno prejle sem probaval tako kot kaže na posnetku, nato sem kišto položil še na tla, se uprl z nogami in vlekel. Čudno mi je, da vleček, kolikor le morem močno, pa se niti malo ne premakne. Morda kaj počnem narobe, toda stranico, bi se moralo brez problemov odstranit.

Riff ::

potem pa povej s kje si da ti lahko kdo pomaga ali pa da ga pelješ rač na servis da ti ga odprejo

miraldi ::

Sony-Tech je izjavil:

Stranica mi ne gre dol. Tista stran, na kateri je matična gre zelo lepo dol, tako kot bi moralo, tukaj, na drugi strani pa odšraufam tista 2 šraufa in vlečem. Ravno prejle sem probaval tako kot kaže na posnetku, nato sem kišto položil še na tla, se uprl z nogami in vlekel. Čudno mi je, da vleček, kolikor le morem močno, pa se niti malo ne premakne. Morda kaj počnem narobe, toda stranico, bi se moralo brez problemov odstranit.


Saj nemorem verjet, da imaš take probleme z odstranitvijo stranice. Kda nas mal pod**bavaš.
Hja nič dve opciji maš ali peleš na servis in jim plačaš )izpadeš nesposoben) ali pa probaš z malo večjo silo.
Pa saj valda ni prinetana na ohišje. Ali pa so ti prodala defektno ohišje. SI sam dajal komponente v ohišje ali na servisu?
Če so ti na servisu sestavili PC jim ga tja nesi in vprašaj kako so to stranico zmontiral, da negre več dol..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Riff ::

ja se strinajm miraldi :), ker jaz sem enkrat odpiral zaklenjeno ohišje računalnika brez kluča pa sem uspel na silo odpreti bp in brez da bi poškodoval kaj v notranjosti

Sony-Tech ::

Na koncu sem vse skupaj še enkrat pregledal in probal - tokrat mi je uspelo.
Nato sem spihal prah, a ko sem prižgal računalnik, je le-ta še vedno spuščal isti zvok.
Čeprav nisem prepričan mislim, da gre ali za ventilator pri grafični, ali pa za napajalnik.
A ima kdo kakšno idejo zakaj je do tega prišlo?

Gigahertz ::

A kr uspel ti je al kaj?:)) In kaj si tokrat naredil da se ti je posrečilo nemogoče?:))
"670#2500#8"

Sony-Tech ::

Problem je bil, da sem poprej samo vlekel nazaj, sedaj sem vrata potisnil še nekoliko bolj notri, nato pa vlekel. Počasi je ratalo.

Gigahertz ::

Sam da je.
"670#2500#8"

stock ::

Glede na to da teško ločiš ali je neprijeten zvok iz grafe ali iz napajalnika, potem verjetno ni tako zelo moteč oz. glasen in s tega idika verjetno nebi mogel kaj reklamirat, če bi ti rekli, da "tako pač je". So pa ventilatorji na grafah ponavadi bolj slabe kvalitete, šparanje press, tako znajo ventilatorji že v zelo kratkem času pridobit na zvoku. Kako moteče je boš torej moral sam določit in pač jasno neseš reklamirat če se ti zdi, da tako nebi smelo bit.

Duhec ::

Če se neprijeten zvok pojavi takoj ob vklopu je najboljše, da blokiraš enega od ventilatorjev za nekaj sek., boš lažje lociral okvarjenega. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518480 (14055) Zheegec
»

Siv prah mi povzroča strah

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173862 (2808) gddr85
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617202 (5611) solatko
»

DIY removable dust filter

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
391304 (936) Halfdead987
»

Postavitev napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131813 (1304) solatko

Več podobnih tem