» »

GMC

GMC

Tammih ::

Zdravo...

Bom mau na dolg napisou sm prosm vseen poglejte...

Dans sem dobu novo ohišje, in sicer GMC H-60 ( link)...
Vse mi je ratal prklopt, samo audio me nekaj zejbava . Mam zvočno C-Media CMI8738/C3DX Audio Device, to sem inštalirou, zvočniki mi delajo, mam pa na OHIŠJU spredaj tudi vklop za slušalke ter USB.. Iz tegale priključka za slušalke gresta dva kabla(en je za USB in en za AUDIO-slušalke). USB sem priklopil na plato pa lepo dela, AUDIO kabel pa se ne da vklopt v zvočno, saj ta nima takega priključka. Prikluček zgeda tako, da ima dve vrstice v zgornji 4 igle v spodnji pa 3. Zadevo se da priključit na plato, sm priklopiu, vendar pa slušalke ne delajo...
Verjetn bi mogu jst prklopt kabel direkt na zvočno in ne na ploščo, kajne??? Sam kaj ko zvočna nima takega prklučka
Kaj mislte?

Hvala

[moderator] Popravil link.
  • spremenil: gfighter ()

Tammih ::

Bom vprašau drugače...
Glede na to, da imam ločeno zvočno kartico... Kam moram vklopit kabel, ki gre iz vtikača za slušalke(ki je poleg usb na sprednji strani ohišja)? Bi morala imet moja ločena zvočna tak priklop, ali lahko kabel priklučm kar na osnovno ploščo?
Res bi rad, da mi tale audio priključk dela...

Snegec ::

Kabel, ki gre iz front-panel Audio priključka z kablom, je priklop med ploščo in sprednjim vhodom.

Povezan je pa z integrirano zvočno kartico. Če slučajno takega priklopa na zvočni kartici nimaš si SOL (Shit Out of Luck), ker je tisti kabel povezava med zadnjimi avdio vhodi in sprednjimi. Ko vklopiš nekaj v sprednje, se zadnji izklopijo.

Lohka pa vedno probaš povezat še ploščo in zvočno, konektorje itak imaš za povezavo in upaš na najboljše.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

kixs ::

Ce imas loceno zvocno, potem moras na kartici sami najti tak prikljucek. Poglej v navodila!

lp

Tammih ::

ja, na zvočni takega priklopa nimam, sem kabel uštekau v matično, vendar, ko vklopim spredaj slušalke, le-te ne delajo, zvočniki, ki so zadaj uštekani v kartico pa delajo normalno naprej...Kaj si pa mislu s tem, da povežem zvočno in ploščo? S kakšnimi konektorji? Jst bi prav to rad, da ko spredaj vklopim slušalke zadnji vhod prekinem...

primzx ::

..dei povei maticno..:\

Snegec ::

Na plošči je konektor, ki pa ni samo 8polen. 9 z eno prazno. Zgleda nekako takole:

1 3 5 7 9
2 X 6 8 0

X - prazna

Na plošči/zvočni so na le-teh jumperjih 2 para povezanih - 1-2 in 5-6ti.

Torej, to je to kar moraš iskat.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

Tammih ::

Sej ravno na to
1 3 5 7 9
2 X 6 8 0

X - prazna

sem priključu kabel, vendar pa je tak priključek samo na matični, na zvočni sta pa samo dva ločena priklučka tipa 1 2 3 4 5
Vendar pa mi zadeva vseen ne dela...

Matična je pa ASRock K8Upgrade-1689 (4 PCI, 1 AGP, 1 Future CPU Port, 2 DDR DIMM, Audio, LAN) ...

DJ MartiNi ::

Zvočna pa tega nima.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvoka ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
411946 (995) Han
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
192568 (2319) MaticKregar
»

Zvočniki in slušalke istočasno?

Oddelek: Zvok in slika
494762 (4355) eric_cartman
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796233 (4700) strumf666
»

slušalke/mic na sprednjem delu ohišja

Oddelek: Pomoč in nasveti
71474 (1400) 5er-->

Več podobnih tem