» »

Zvočniki Genius SW-5.1 Home Theater Wood

Zvočniki Genius SW-5.1 Home Theater Wood

SkyPower ::

Namreč kupil sem nove zvočnike, Genius SW-5.1 Home Theater Wood. Zvezal sem jih po originalni slikci v navodilih kot je narisano, na plati mam integrirano zvočno nFORCE2. Nameščeno imam programsko opremo Sound Storm od nVIDI-e. Ko kliknem na čarovnika za nastavitev zvočnikov je prvo preiskus zvoka iz vseh zvočnikov preko analognega priklopa, potem dgitalnega, nato pa se začnejo moje težave. Ko se preiskuša sprednji desni zvočnik dela, levi sprednji dela, ko pa preiskuša CENTER pa nastane problem. Namesto centra se oglasita obadva zadnja zvočnika(Surround Speaker) in ko se preiskuša levi zadnji zvočnik (levi Surround Speaker) pa se oglasi CENTER in ko bi se nato moral slišati zvok iz zadnega desnega zvočnika (desni Surround Speaker) pa se spet sliši iz CENTRA. In še WOOFER ko naj bi glas prihajov iz njega pa prihaja iz zadnjega desnega zvočnika (desni Surround Speaker). Preiskušal sem v čarovniku za nastavitev zvočnikov v Sound Storm. Nameščene ima use nove gonilnike in tudi v nadzorni plošči pod zvok in avdio naprave nastavljeno na 5.1. Zdaj pa sam komentirajte in da se najde rešitev čene ne vem kaj bom naredu. :(
  • zaklenil: CaqKa ()

PrimozR ::

Mogoč narobe zvezan? Da je skica napačna?

SkyPower ::

Je ene 10 takh slikc notr da slikca ni napačna k je v večh jezikh in pol povsod ista slikca.

Myth ::

Pa vseeno. Si poskušal kasneje zvezati drugače? Mogoče poskušal na internetu najdit tale manual, če je ista slika kot v knjigi? Možno tudi da Windowsi nagajajo? Malce poglej nastavitve zvočne kartice. Sploh glede sistema zvočnikov včasih zabavajo.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

SkyPower ::

Iskav sm po netu za manual a našel nič.

SkyPower ::

Nekdo mi je rekel da naj bi bila baje verzija ki naj bi imela narobe narisan kako zvezati zvočnike, zato bi prosu če tisti, ki imate te zvočnike lahko pogledate če imate isto narisano za vezavo zvočnikov kakor je tale moja.

TylerDurden ::

ene nforce plate imajo sis alc650 zvočno, ene pa soundstorm od nvidie. Nadalje imaš paket driverjev na nvidiini strani posebej samo za zvočno ločeno od nwarea, poskusi še s tistim. Vse kaže kot da gre za nastavitve softwera, kot da imaš 4 surround in ne 5.1
Let\'s make some soap ...

Vanich ::

Zraven si verjetno dobil en majhen kabelček oranžne barve.
Probaj malo kombinirati z njim, če ne pomaga pa....jebiga.

Sem imel podoben primer in sem na koncu obupal in kupil novo zvočno kartico Audigy.
Pa še tam sem moral instalirati ene "KX" driverje, in sedaj dela.

SkyPower ::

Tud sam nameravam kupiti Audigy2 zunanjo zvočno. Bom probov sporočim če mi kej rata ali ne.

SkyPower ::

probov sm vse možne kombinacije na zvočni, nič. Probov sm tud vse kombinacije na vezavi zvočnikov kot kaže je res sam še software ostane po kot krivec.

SkyPower ::

Pepca*Kardelj bi mi lahko pastov link do teh "KX" driverjev ?

Fury ::

Ja, slika zgoraj je taprava.
Pri nforcih ma velik maticnih (recimo moja abit nf7s-2) narobe obarvana prikljucka oranzne in crne barve.
Jest uporabljam soundstorm s temi zvocniki in mi dela vse popolno, sem pa mogu prstekat oranzen kabel v crno luknjo in crnega v oranzno luknjo. Zelen je prav :)

SkyPower ::

Sm probov zdej in sm zamenov te dva prklućka ampak še vedno ne dela tako kot bi mogl.Zdej sta bla pa center pa woofer zamenan pa en speaker je narobe delov.

mat3 ::

Pa za priklop zvočnikov ne moreš falit ! Spodaj maš OUTPUT in tam ti vse piše katera dva izhoda gresta kam. Pazi samo na + in -, da ne uničiš zvočnika. Po vsej verjetnosti je napaka pri zvočni ali gonilnikih, morda si pa res nekako uspel napačno zvezati... ? :\
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

SkyPower ::

Zvočniki usi delajo zvezan je pa tud prov. Ker ko dam preiskus zvoka slušim šumenje iz vseh zvočnikov.

The B ::

Na tvojem mestu bi najprej uporabil Nforce Reset dobr počistu z driver cleanerjem. Pol pa po registru poiskal:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Class\{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0020
Tuki not mam jst nastavitve za SoundStorm ti bi jih mogu met na podobnem mestu. Če ne najdeš poišči APU. Možno je da maš več ključev za Sound Storm. Jst bi zbrisu vse. Pol pa naložu najnovejše driverje (najnovejši audio driver je 4.62). Pol pa še enkrat probu s čarovnikom.
SoundStorm je kul.

B

Aja jst mam nforce2 ultra plato z MCP-T južnim mostom in enake zvočnike in mi vse dela kot mora.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

SkyPower ::

Enako kot prej kot kaže bo treba na servis pelat in naj pogledajo kaj je z zvočno. Kaj pravte ?

bosstjann ::

dej pretakni
črnega v oraženga in oražnega v črnega na zvočni

Zgodovina sprememb…

SkyPower ::

To sem že probov mal uzgorej sm napisal da ni blo nč bolje, usen hvala za pomoč.

zuz3k ::

ej samo ena napaka je TI imas nforce ZVOCNO8-O moras pa imeti 5.1 ZVOCNO :D
Life is a psychological game.

Fury ::

Kreten. Zakaj si sel zdej neki pizdit po 2 mescih neaktivnosti tega topica? A lahko kdo zalocka tale topic.

PrimozR ::

compman a še nikol nisi slišu da ma nForce 2 SOundstorm zvočni, ki je ena boljših? Od integriranih jo premaga le integrirana v ICHR-7 Intel southbridge.

zuz3k ::

:\
Life is a psychological game.

PrimozR ::

SOundstorm zvočna je sploh ena boljših 5.1 zvočnik. jasno zdej? :>

CaqKa ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v igrah?

Oddelek: Zvok in slika
161278 (833) bastadu
»

Crknu mi je port - nForce2 & zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
10805 (677) Vanich
»

nasvet:8RDA+ ali NF7

Oddelek: Kaj kupiti
411645 (1193) Caligula
»

ABIT NF7-S in zvok 5.1

Oddelek: Zvok in slika
51183 (1101) orka
»

5 zvočnikov pa sam 2 špilata...

Oddelek: Zvok in slika
91648 (1530) Poletnik

Več podobnih tem